Sot është e mërkurë 24/07/2019 08:35
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 3 prej 3 [ 41 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 04/11/2006 20:20 
Na e paska pru kaptinen i koker patate labe... amon!
88-92 thote ky kena lujt futboll ne. Kurse TIRONA dako ka lujt futboll 1920-2006 ene prap s'hapet bythesh si puna juj, qe keni lujt ne ato 4 vjet futboll ne i moment trazirash te papame neper Shqipni, qe pervec labve m'duket si ka ra nermen njeriu tjeter per futboll. Pranej mos ec me u grric me legjenden, nqse s'do te dukesh si papate vyshkme. Ajt selom andej nga laberia!


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 04/11/2006 20:51 
Jabanxhi

Antarësuar: e shtunë 04/11/2006 12:49
Poste: 16
Vendndodhja: London
tironsi_tr shkroi:
Na e paska pru kaptinen i koker patate labe... amon!
88-92 thote ky kena lujt futboll ne. Kurse TIRONA dako ka lujt futboll 1920-2006 ene prap s'hapet bythesh si puna juj, qe keni lujt ne ato 4 vjet futboll ne i moment trazirash te papame neper Shqipni, qe pervec labve m'duket si ka ra nermen njeriu tjeter per futboll. Pranej mos ec me u grric me legjenden, nqse s'do te dukesh si papate vyshkme. Ajt selom andej nga laberia!Thash 1980- 1992 hapi syte, si e thash edhe me perpara kampionatet qe skaudrat e tiranes gjate viteve 1940-1900 jane vjedhur nga skaudrat e tjera. me te shumtet e ndeshjeve ju i blini se s'keni byth ti fitoni.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 04/11/2006 21:22 
Site Admin
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 06/12/2003 05:08
Poste: 5004
Vendndodhja: USA
FlamurtariVL shkroi:
Thash 1980- 1992 hapi syte, si e thash edhe me perpara kampionatet qe skaudrat e tiranes gjate viteve 1940-1900 jane vjedhur nga skaudrat e tjera. me te shumtet e ndeshjeve ju i blini se s'keni byth ti fitoni.


Bilanci flet vet. Dhe sa per dijeni ne vitet 80-te kur ju erdhem hakut nuk kishim as i lab ne ekip meqe na permende talentet e juja...

[i]Duke ñ€Ɠgërmuarñ€


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 04/11/2006 23:53 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 14/08/2005 19:31
Poste: 720
Vendndodhja: USA
FlamurtariVL shkroi:
lol.Plaset nga inati se Flamurtari ka emer me te madh ne Evrope se sa ju. Per viteve 1980- 1992 Flamurtari ka qen ekipi me i mire ne shqiperi per kete pyet c'do tifoz ne shqiperi.

Se pari mireseerdhe ne Forumin e Bardhebluve.
Nuk besoj se mban mend no i gjo nga ajo kohe se ata qe e kane jetuar e dine se Tirona ka dominuar ne menyre absolute ne Shqiperi. Mund te thuash se ai ekip qe me i miri qe Vlora ka patur historikisht dhe une do te jepja te drejte. Cdo tifoz i cdo ekipi mund te flase per ate kohe por jo ne lidhje me Tironen. Pyet baben a vellain e madh a no i me te vjeter ne Vlore e do te tregojne se si vajten naten ne stadium, hoqen shtyllat e portave dhe mbollen patate. Dhe nuk e kishin me qeverine a me regjimin ( se e kuqja dominonte e s'te linte me bo gjo ne Vlore) por me ekipin e lojtaret qe u rrafen tre here rrjesht nga Tirona, kupe e kampionat. Ne tifozave te Tirones, nuk e fsheh na dhane kenaqesi e brohorisnim :
Patate, patate
Ne fushen vlonjate.
Je i vogel se do te heshtje po te te kujtohej qe kombetarja e atyre viteve, me e mira ndoshta e Shqiperise, kishte ne perberjen e saj, ne formacionin e pare jo pak por 7 futbolliste te Tirones: Lekbello, Hodja, Omuri, Josa, Minga, Muca, Kola.
Patet fatin e keq se lujtet ne nje kohe me me te medhenjte, me legjendat bardheblu e te futbollit shqiptar.
Do te te vije keq kur te te them qe per ne nuk ishit as rivali yne kryesor. Se me ne rivalizonte pushteti i atehershem me dy bijezat e tij Dinamo e Partizani.
Nga ana tjeter eshte e vertete qe suksesi qe patet ne ndeshjet me Barcelonen apo dhe Partizanin e Beogradit qe i merituar. Jemi gezuar si ne Vlore ashtu edhe ne Tirane.
Por sa per ju e Tironen.... Shoket e mi vlonjate ne Fakultet i shmangeshin gjithmone ketij diskutimi e thonin: ah sikur te mos ishte Tirona..._________________
Oh Tirona, perpara cuna
bertiste Moli, nga tribuna
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 05/11/2006 02:35 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 01/09/2005 02:24
Poste: 491
Vendndodhja: USA
Sapo shkrova nje postim per Partizani Beograd - Flamurtari ketu:

http://www.sktirana.com/phpBB2/viewtopi ... 6181#16181_________________
TIRONA 2008-2009: KAMPIONE 27 HERE!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 05/11/2006 15:21 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 18/08/2005 16:49
Poste: 2188
Vendndodhja: Itali
FlamurtariVL shkroi:
Jo ca mbaj mend une albitrat duke ju ndihmuar juve edhe ne kampionat edhe ne kupa.
Po pra, e keni gjet stilin e juj tani...... sa here qe fito rraca juj, e keni mor me merite, kurse sa here qe fito Tirona, e ka nihmu albitri. ik e mill patate......cuna pse nuk i qisni fishek perjashta kto kalamoj mer jahu :x sa na acarojn nervat me kalamojlliqe...._________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEç TIRONCI I DEL ZOT
Imazh
27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 06/11/2006 16:00 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
o labo sa o kilja a patates anej ka ju? katnaret ton do vijn t'jua shkulin ato qe keni mjell n'fush se i keni prish pazarin.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Intervista me Vasil Rucin (Flamurtari '80)
PostPostuar: e enjte 26/08/2010 21:20 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 14/08/2005 19:31
Poste: 720
Vendndodhja: USA
Omuri: I kemi bërë vlonjatët të sharrojnë shtyllat

Ish-mesfushori i kryeqytetasve, Bedri Omuri, tregon një prej ngjarjeve që shokuan opinionin sportiv


Bedri Omuri i pĂ«rket brezit tĂ« artĂ« tĂ« futbollistĂ«ve qĂ« ka nxjerrĂ« skuadra e TiranĂ«s, e cila nĂ« atĂ« periudhĂ« ishte lokomotiva e kampionatit shqiptar. NĂ«n drejtimin e trajnerit Enver Shehu, i cili sot nuk jeton mĂ«, Tirana e madhe e MingĂ«s, KolĂ«s, JosĂ«s, Muçës, Lekbellos, Omurit, Ramadanit etj., arriti qĂ« tĂ« mbushte shkallĂ«t e stadiumeve, duke bĂ«rĂ« pĂ«r vete spektatorĂ«t, por duke qenĂ« njĂ« rivale jo e lehtĂ« pĂ«r t’u mundur. Por grupi i lojtarĂ«ve tĂ« asaj kohe do tĂ« mbahet mend edhe pĂ«r ngjarjen nĂ« VlorĂ«, qĂ« shokoi opinionin futbolldashĂ«s, kur mundi Flamurtarin dhe vlonjatĂ«t prenĂ« shtyllat pas ndeshjes. Bedri Omuri, i cili ka qenĂ« titullar nĂ« formacionin e bardhebluve, gjatĂ« njĂ« prononcimi ekskluziv pĂ«r “Sportin shqiptar”, mundohet tĂ« na tregojĂ« disa detaje tĂ« ndeshjes dhe pas saj.
“AtĂ« sezon ne dhe Flamurtari kemi qenĂ« pretendentĂ« pĂ«r tĂ« fituar titullin kampion, pasi kishim shumĂ« lojtarĂ« tĂ« njohur nĂ« pĂ«rbĂ«rje, si Çim Muça, Sul Mema, Millan Baçi, Josa, Kola, Minga, Lekbello, tĂ« cilĂ«t dalloheshin jo vetĂ«m te skuadra jonĂ«, por ishin edhe kontigjent i pĂ«rfaqĂ«sueses. Po ashtu, edhe Flamurtari kishe emra tĂ« dalluar, si Çipi, Taho, Vasil dhe Petro Ruci, qĂ« u bĂ« pĂ«r rahmet. I mundĂ«m nĂ« VlorĂ« me rezultatin 1-0 dhe vlonjatĂ«t nuk e kapĂ«rdinĂ« dot humbjen. Mbaj mend qĂ« u bĂ«nĂ« rrĂ«muja tĂ« mĂ«dha nĂ« stadium dhe nĂ« ambientet pĂ«rreth, madje na kanĂ« mbajtur deri nĂ« orĂ«n 1 tĂ« natĂ«s nĂ« njĂ« tunel te Ujit i FtohtĂ«. Por nuk mbeti me kaq. Duke ardhur pĂ«r nĂ« TiranĂ«, nĂ« tĂ« dalĂ« tĂ« VlorĂ«s, tek ca ullishte, me sa mbaj mend unĂ«, na gjuajtĂ«n me gurĂ«, duke na thyer xhamat e autobusit, edhe pse ishim tĂ« shoqĂ«ruar me policia para dhe mbrapa. Me sa dĂ«gjova, pas ndeshjes ata prenĂ« shtyllat tĂ« indinjuar nga humbja, por kishin punuar edhe tokĂ«n brenda stadiumit. AtĂ« sezon ne fituam titullin kampion, sepse kishim diferenca me vlonjatĂ«t,” - pohoi ish-mesfushori i bardhebluve, Bedri Omuri.
(marre me shkurtime nga Sporti Shqiptar Online, 26/08/2010)_________________
Oh Tirona, perpara cuna
bertiste Moli, nga tribuna
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Intervista me Vasil Rucin (Flamurtari '80)
PostPostuar: e shtunĂ« 06/11/2010 01:15 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e premte 05/11/2010 04:30
Poste: 9
Ka qene viti 1988 ose 1989 java e funit e kampionatit.Un pata shku me baben ne nje ekskursion tri ditor dhe diten e funit kur po u kthejshim ka Saranda dhe mritem ne Vlon koicidoi me orarin e neshjeve.Tirona lujte ne Shkoder ate dite dhe fitoi 2-1.E maj men mire ket episod sepse Tirones i duhej patjeter fitorja.Neshja ishte 1-1 dhe ka funi bo gol Agustini.Nejse qe t'kthehem ne tem, aty ke uji i ftoft naloi atobuzi dhe nuk e maj men,per uje a per pushim dicka e till.Sa po boheshim gati me u nis hypin dy veta n'atobuz.Ishin rreth 35-40 vjec.Ate dite lujte Vlona me Besen.
"Jemi tifoze te Flamurtarit te Vlores" ( a tu se kishte Flamurtar ene Skrapari)
"Na shpieni tek stadiumi"
U munu shoferi i shkrete me u sqaru,u munu e shkreta shefe qe kishte organizu ekskursionin,u munu im ate me butsi.Po me cin me fol?Njulshin kom me i cu patjeter ne stadium.Na polli belaja.Shonci qe nji djal qe ishte me ne ne atobuz kishte ishte me origjin tepelenas dhe kishte pas bo ene burg.Po cun i le e rrit n'Tiron,persmari jo legen si puna atyne haleve.I thote nja dy fjale,i permen nja dy emna kaposh dhe zbrite me n'fun.Por sapo u nis atobuzi leshun gure dhe per fat nuk u ca njeri ka turit se kercyn copat e xhomit gjithanej.Tashi m'thoni ju mu: a osht njerzore kjo?
Nejse,Sefer daja e ka thon mir: "Qe Tirona me tironsa,u ka mush me tiranas"
"thojn kena ardh me ju msu", "c'po knoqen cunat e Tirones,se shum goca keni pru".
Po kto dreq pervec gocave na prun en hajdutllikun e spjunllikun.Shko n'Itali, dy kurva jan prej Berati,nji prej Fieri e nji prej Vlone.Shko e pysni,po nuk doli kshu me beshtyni n'surrat.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Intervista me Vasil Rucin (Flamurtari '80)
PostPostuar: e shtunĂ« 06/11/2010 16:38 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
Hasoni shkroi:
Ka qene viti 1988 ose 1989 java e funit e kampionatit.Un pata shku me baben ne nje ekskursion tri ditor dhe diten e funit kur po u kthejshim ka Saranda dhe mritem ne Vlon koicidoi me orarin e neshjeve.Tirona lujte ne Shkoder ate dite dhe fitoi 2-1.E maj men mire ket episod sepse Tirones i duhej patjeter fitorja.Neshja ishte 1-1 dhe ka funi bo gol Agustini.Nejse qe t'kthehem ne tem, aty ke uji i ftoft naloi atobuzi dhe nuk e maj men,per uje a per pushim dicka e till.Sa po boheshim gati me u nis hypin dy veta n'atobuz.Ishin rreth 35-40 vjec.Ate dite lujte Vlona me Besen.
"Jemi tifoze te Flamurtarit te Vlores" ( a tu se kishte Flamurtar ene Skrapari)
"Na shpieni tek stadiumi"
U munu shoferi i shkrete me u sqaru,u munu e shkreta shefe qe kishte organizu ekskursionin,u munu im ate me butsi.Po me cin me fol?Njulshin kom me i cu patjeter ne stadium.Na polli belaja.Shonci qe nji djal qe ishte me ne ne atobuz kishte ishte me origjin tepelenas dhe kishte pas bo ene burg.Po cun i le e rrit n'Tiron,persmari jo legen si puna atyne haleve.I thote nja dy fjale,i permen nja dy emna kaposh dhe zbrite me n'fun.Por sapo u nis atobuzi leshun gure dhe per fat nuk u ca njeri ka turit se kercyn copat e xhomit gjithanej.Tashi m'thoni ju mu: a osht njerzore kjo?
Nejse,Sefer daja e ka thon mir: "Qe Tirona me tironsa,u ka mush me tiranas"
"thojn kena ardh me ju msu", "c'po knoqen cunat e Tirones,se shum goca keni pru".
Po kto dreq pervec gocave na prun en hajdutllikun e spjunllikun.Shko n'Itali, dy kurva jan prej Berati,nji prej Fieri e nji prej Vlone.Shko e pysni,po nuk doli kshu me beshtyni n'surrat.


m'n'itali jom ne una hasono po s'e kina zakon me shku ke kurvat :)_________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Intervista me Vasil Rucin (Flamurtari '80)
PostPostuar: e shtunĂ« 06/11/2010 18:01 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e premte 05/11/2010 04:30
Poste: 9
Ka 90ta deri 99 jetova ne France dhe Austri,masnej erdha ktu n'fun t'botes.Para shume vjetesh po shkojsha nga Austria neper Itali me dal n'Durrazzo.Naloj diku anej poshte Riminit me pi i kafe e me honger na i gjo.ishte ora nja 5 e mjesit.Do ti aty afer ishte i tavolin me nja shtate as tete prostituta shqiptare.Ne as e kishim menjen aty se kishim halle te tjera,por i nigjova qe folen shqip dhe syte te shkoj vetvetiu.Kur vje nji monster katunar i shemtut ke zoti.kaptin modh,i shkurter,kom t'shtremta, ca t'them.Kur drejtohet knej ka ne gjith pordh me i dialekt lab a mallakastriot; " keshe gje ti" "jo se po keshe gje e rregullojme ndryshe"
Ej pik e zeze thash,un jom n'hall tim ky koqe kanari po na ca trapin qy me mjes.I them,"me mu e ke"?
"Emo e me ty e kam thote monstra"
"Nigjo i thash", un s'kom gjo,po po pate ti na i gjo e rregullojme si te dush""Un thash jom ul n'hesap tim e jom per rrug t'gjate dhe pozicioni i karriges kshu qelloi,nuk kom ku i coj syt" E trashi icik zonin me presion gjoja dhe un gati isha me u ngrejt por ata shoket me majten dhe ne fakt bon mir.Por nuk me dilte inoti gjith diten.Bile ene tani kur e kujtoj me vje me plas.Thash tja perplas ate kaptin kungulli per xhomi.Por shyqyr qe u terhoqa se sja vle me kta plena.kta ikin per lesh,nuk e kon te gjat.Ai si duket ishte ai qe i rute kto dhe noshta kujtoi se mos po dum me ja mor na njonen.ti e ke parasysh si jon kto pun.nejse,po ashtu si t'thashe jon, dy ka Berati,nji ka fjeri e nji ka Vlona.


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 3 prej 3 [ 41 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron