Sot është e hënë 22/07/2019 12:33
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 4 prej 4 [ 59 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 28/06/2007 23:11 
Tamom qekan dhi keq, qe u bofshin mut e i hongshin pulat!!! :lol: (do thoshte po t'ishin ketu pleqt e Tirones)


  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e shtunĂ« 14/11/2009 20:47 
Ultras
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 14/11/2009 15:09
Poste: 107
Urime per ket shkrimin !!! Kur po e lexoja pjesen e pare mu bo mishi kokrra kokrra se per ate periudh vetem kam degju se vet jom i ri ne mosh ne skom pas le akoma .
________________________________________________________________

Tani qe po lexoja pjesen e dyte ,, mu mushen syt me lot ene po mu merrte fryma ....
Kto shkrime duhen zgjeru dhe ngjarjet duhen tregu nji me nji !!! Dhe pse jo te shkruhet nje liber ku tregohet qe Tirona per ne nuk ishte thjesht ekip futbolli !!! Tirona ishte mosperkulja para diktatures ,, ishte pasioni per futbollin e nderthurur me urrejtjen ndaj sistemit dhe deshires per liri!
Ishte ajo drit qe i jipte kuptim egzistences......
Jom krenar qe jom bardheblu ,,, jom krenar qe jom Tironc ,,,, jom krenar qe zoti i pruni te paret e mi ne ket tok te bekume .......

Te duash Tironen esht kenaqsi shpirtrore
Te urresh partimorrin esht detyrim moral !!!!!
Ave Tirona
Ave cunave te 4 Marsit 1979


Shtojca:
5940_100772763273543_100000224596994_22008_2157200_n.jpg
5940_100772763273543_100000224596994_22008_2157200_n.jpg [ 35.07 KiB | Parë 101798 herë ]

_________________
Ave NOLTMADHNIA . Ave TIRONA.
Shpirti , gjaku , zemra jone.
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e premte 20/11/2009 17:03 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 05/10/2008 15:47
Poste: 139
Vendndodhja: Siper BANERIT FANATIC`S
ARTO TLUMSHIN DURET!!!
kur i hudha 1 sy kshu kalimdhi artikullit tat kilometritk... thash me vete: jom tu pertu me e lexu tani, e lexoj nei her tjeter kur tkem cik mo shum koh...Por vet vetiu Syni filloj me i lexu rreshtat 1 ka 1... ene pa kuptu pse... mishi filloj tu u bo kokra kokra...
M`habit fakti. qe jom dridh i gjithi duke pa moshen time te re. ene qe skom pas munci me i jetu vet ato momente ene me i kuptu ndjenjat tuja!!! Por menyra se si e kishe sjell ti per tgjith llojet e BREZNIVE ishe PERFEKTE!!! TE LUMSHIN DURET!_________________
TIRONA.... WAS BORN TO MAKE ME HAPPY
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e shtunĂ« 21/11/2009 01:02 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
3n0 shkroi:
ARTO TLUMSHIN DURET!!!
kur i hudha 1 sy kshu kalimdhi artikullit tat kilometritk... thash me vete: jom tu pertu me e lexu tani, e lexoj nei her tjeter kur tkem cik mo shum koh...Por vet vetiu Syni filloj me i lexu rreshtat 1 ka 1... ene pa kuptu pse... mishi filloj tu u bo kokra kokra...
M`habit fakti. qe jom dridh i gjithi duke pa moshen time te re. ene qe skom pas munci me i jetu vet ato momente ene me i kuptu ndjenjat tuja!!! Por menyra se si e kishe sjell ti per tgjith llojet e BREZNIVE ishe PERFEKTE!!! TE LUMSHIN DURET!

Per mu' kenaqsia esht kur shof qe edhe ju i jetoni nepermjet atij pershkrimi, te pakten disa nga emocionet e asaj dite te paharrueme.
Mos pertoni, per hater te gjithe asaj historie te lavdishme, te pyesni 45-55 vjecaret per ate dite.
Pyetni cdo tifoz te Tirones te atij brezi.
Rreth 95% kan qen ne Kavaje ate dite.
Dhe do t'a kuptoni se ajo dite ka qene edhe ma e madhe se sa kam pershkru un.
Flm per fjalt e mira.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e martĂ« 29/05/2012 11:09 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 23/03/2009 18:04
Poste: 272
Vendndodhja: Tirone
Nuk ngopem tu e lexu ket shkrim, mund te jet hera e 4 qe e kom lexu dhe prap mduket sikur e lexoj per her te pare :D Do boja gjithcka vetem qe tisha pjes e asaj dite t'modhe. E asaj trasferte te pa arritshme :))_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e martĂ« 29/05/2012 11:45 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 26/09/2011 15:04
Poste: 387
Vendndodhja: TIRONE
PA FJALE!!!
Kur do e perserisim dhe ne si FANATICS ket transferte kur po vje kjo dit..._________________
Me ty u linda, me ty u rrita, vetem TIRONA n'stadium bertita!
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e martĂ« 29/05/2012 11:55 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 23/03/2009 18:04
Poste: 272
Vendndodhja: Tirone
Ultras Beni shkroi:
PA FJALE!!!
Kur do e perserisim dhe ne si FANATICS ket transferte kur po vje kjo dit...


SI AJO ... KURR ... te ngashme me te dhe mund te ket ... ;)_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e martĂ« 29/05/2012 21:03 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 26/09/2011 15:04
Poste: 387
Vendndodhja: TIRONE
Albioni 'Tirona shkroi:
Ultras Beni shkroi:
PA FJALE!!!
Kur do e perserisim dhe ne si FANATICS ket transferte kur po vje kjo dit...


SI AJO ... KURR ... te ngashme me te dhe mund te ket ... ;)

Me ate kuptim e kisha dhe un..._________________
Me ty u linda, me ty u rrita, vetem TIRONA n'stadium bertita!
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 30/05/2012 21:14 
Ultrase
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e martë 06/05/2008 14:45
Poste: 547
Vendndodhja: TIRON
Rrofsh Arty vallaj na knoqe.Kto jon histori te tifozave bardh e blu,qe duhet ti lexojm te gjithe,sidomos brezi me i ri,per ta kuptu se kush esht,edhe per tu krenu me LEGJENDEN BARDH E BLU,TIRONEN.
Faleminderit shum qe e ndave me ne!Te lumshin duret!PARA TIRONA & FANATICS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e enjte 31/05/2012 00:22 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
eta shkroi:
Rrofsh Arty vallaj na knoqe.Kto jon histori te tifozave bardh e blu,qe duhet ti lexojm te gjithe,sidomos brezi me i ri,per ta kuptu se kush esht,edhe per tu krenu me LEGJENDEN BARDH E BLU,TIRONEN.
Faleminderit shum qe e ndave me ne!Te lumshin duret!PARA TIRONA & FANATICS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

T'lumt goja Eta, t'jesh mire edhe ti!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e djelĂ« 03/06/2012 03:57 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
po lexojsha komentet e ktyne cunave te rij ene desha me ju thon qe: mos t'ju vije keq qe noshta s'do e kini sirane ta provoni ate lloj ndjenje se ishte koha atehere qi ene mllefin e kishim ma te forte se sot. ishte ai mener sistemi qe na e dyfishoi dashnine per Noltmadhnine tone Tirone, ene urrejtjen per ato. Po une desha me ju kujtu qi mos leni te nodhi prape se majaft vujten 45 vjet, ene mos lejoni t'jua morin Tironen, se ene tashi prape ashu dun me bo kto superkamunistat e rij. Mallkim kush del kunra Tirones. Ave Tirona_________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e djelĂ« 03/06/2012 08:39 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 08/11/2010 20:13
Poste: 669
Vendndodhja: Ne boten e Cudirave
mandhasoni shkroi:
po lexojsha komentet e ktyne cunave te rij ene desha me ju thon qe: mos t'ju vije keq qe noshta s'do e kini sirane ta provoni ate lloj ndjenje se ishte koha atehere qi ene mllefin e kishim ma te forte se sot. ishte ai mener sistemi qe na e dyfishoi dashnine per Noltmadhnine tone Tirone, ene urrejtjen per ato. Po une desha me ju kujtu qi mos leni te nodhi prape se majaft vujten 45 vjet, ene mos lejoni t'jua morin Tironen, se ene tashi prape ashu dun me bo kto superkamunistat e rij. Mallkim kush del kunra Tirones. Ave Tirona

NE JEMI TIRONA ! :) :)_________________
BETTER DEAD THAN red
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e djelĂ« 03/06/2012 12:46 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Makaveli shkroi:
mandhasoni shkroi:
po lexojsha komentet e ktyne cunave te rij ene desha me ju thon qe: mos t'ju vije keq qe noshta s'do e kini sirane ta provoni ate lloj ndjenje se ishte koha atehere qi ene mllefin e kishim ma te forte se sot. ishte ai mener sistemi qe na e dyfishoi dashnine per Noltmadhnine tone Tirone, ene urrejtjen per ato. Po une desha me ju kujtu qi mos leni te nodhi prape se majaft vujten 45 vjet, ene mos lejoni t'jua morin Tironen, se ene tashi prape ashu dun me bo kto superkamunistat e rij. Mallkim kush del kunra Tirones. Ave Tirona

NE JEMI TIRONA ! :) :)

Nga nji postim vite me pare:
Nji trajner i modh i Liverpool-it para shume vjetesh thonte:
Triniteti i Shenjte i nje klubi eshte-Lojtaret-Trajneri-Tifozet.
Presidentet(Pronaret, donatoret) jane vetem per te neshkru ceqet.

Tek ai trinitet i shenjte, Lojtaret+ traineri paguhen per te bo punen, per te qene dhe per t'u tregu profesionalista. Tifozat dhe lagjja,qyteti, qe perfaqsojne jane shpirti dhe zemra e nji klubi.
Prandaj padiskutim: TIRONA JEMI NE!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: 4 MARS 1979, KAVAJE
PostPostuar: e martĂ« 05/06/2012 11:00 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
me ket artikull as un s'kom noj her t'fome...._________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 4 prej 4 [ 59 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 2 vizitorë


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron