Sot është e martë 23/04/2019 22:04
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 2 [ 22 postime ]  Shko tek faqja 1, 2  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Foto te vjetra te Tirones ne Shqipnis
PostPostuar: e premte 25/01/2008 12:52 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 15/10/2003 19:32
Poste: 6328
Vendndodhja: Tironë. Shqipni
Cuna ke kjo faqja ktu del nji album me foto te kohes se Zogut. Per tu fut klikoni te ajo "> accedi alla galleria (63 foto)" aty poshte djathtas, siper asaj qe thote "Regione Lazio".

http://albania.archivioluce.com/archivi ... bania/ita/

Nder fotot eshte nji e bores se famshme te vitit 39! E di qe keni per ti pelqy.


P.S: Kur tju hapet galeria, shigjeta per te hec perpara eshte ajo gjoja e bardhe aty djathtas siper fotos._________________
TIRONA FANATICS
ImazhImazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 25/01/2008 15:12 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
me pka fjale na kenoqe ;)_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 25/01/2008 16:43 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 05/03/2004 18:33
Poste: 1318
Vendndodhja: Te Cepi Tironës
... Mu duken ca foto si Kabuli i Afganistanit. Sinqerisht ishin gati identike. Sa u dukte ndryshimi mes fotove te TIRONES dhe te tjerave. Bojn pershtypje fotot e Radio Tirones dhe ato tipat me brilantine te zyres se shtypit, duket qe kon qene esnofa. Te tjerat masnej vaj medet ku therret qameti. Sa gjynof qe jena ..._________________
... AVE TIRONA !!! TIRONASIT TE SALUTANT ...
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 25/01/2008 22:46 
Vallaj shume fukarallik, po me aq sa pash vetem ne Tiron mu duk mo civilizim. :lol: U dallote direkte kur ishte foto nga Tirona.


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/01/2008 12:35 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 01/08/2004 13:52
Poste: 912
Vendndodhja: Vorri Bomit
Doni foto te rralla te Tirones????
Shifni poshte. Na i ka dhene nje komunist por besoj se nuk do e refuzoni dhuraten, apo jo? Me thoni se po ashtu po i heq meqe mi ka dhene nje komunist. Vetem me thoni :mrgreen:


ImazhImazh


Imazh


ImazhImazhImazhImazhImazh


ImazhImazhImazhImazh


ImazhImazhImazh


Kaq......_________________
Tifoz i Tironës nuk bëhesh, lind!
Gjaku yt është ndryshe nga ai i të tjerëve: nuk ka rruaza të kuqe por vetëm të Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojë të bëhesh!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/01/2008 13:10 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
nuk i dum per mu munt ti heqesh :wink: :wink:

preferoj ato t'façizmit..._________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/01/2008 14:50 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Sa t'kqij kto italiont mer jahu!
Gjith gjonat mo t'bukra n'Tiron edhe sot e ksaj dite kto i kon bo.
Nuk i dhan mundsi Dulles me thon as "Bulevardi partise" .
Agjenture qe m'at vakt.
Pu c'kemi heq prej ktyne.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/01/2008 16:08 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 05/03/2004 18:33
Poste: 1318
Vendndodhja: Te Cepi Tironës
... Per mu, vetem njona qeka vip. Foto e sheshit Kshilli Europes ;) (sheshi mrapa Skenderbeut). Ate, sikur e paskon bo me Photoshop. T'tjerat nuk i lejn gjo mangut Kabulit ..._________________
... AVE TIRONA !!! TIRONASIT TE SALUTANT ...
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/01/2008 16:18 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Sa t'kqij kto italiont mer jahu!
Gjith gjonat mo t'bukra n'Tiron edhe sot e ksaj dite kto i kon bo.
Nuk i dhan mundsi Dulles me thon as "Bulevardi partise" .
Agjenture qe m'at vakt.
Pu c'kemi heq prej ktyne.

No koment.
A e dini qe bulevardi qe nga lulishtja skederbej ka pas shenjen e sepates se liktorit. Stadjumi ishte sepata dhe gjithe bulevardi me universitetin,parlamentin e atehershem, dhe institutin e shkencave sot perbejne sepaten e famshme. Nuk di si t'jua vizatoj ktu por do t'jua sjell nje dite. Edhe lulishten vendosen ta bejne nen toke qe te dukej qendra edhe treni. Kena vujt ka italjont vallahi. Me shume kishte moll ne shqipni sesa ne itali_________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/01/2008 16:55 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
Kledi shkroi:
... Per mu, vetem njona qeka vip. Foto e sheshit Kshilli Europes ;) (sheshi mrapa Skenderbeut). Ate, sikur e paskon bo me Photoshop. T'tjerat nuk i lejn gjo mangut Kabulit ...


O Kledo pse ti kujto se kto kon qen mo mire, kshu pra ishin kushtet...ÃÂČdo gjo do tu gatiste mrapa, mos ishte mo mire Selaniku, apo Sofia? Ato xhami perrallore nuk jon mo, nuk osht mo pazari vjter po i pallat i modh i kultures se leshit...amon o Kljed vetem komuntistat mos kishin ardh!_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/01/2008 17:10 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 05/03/2004 18:33
Poste: 1318
Vendndodhja: Te Cepi Tironës
... Dakort jom me Ty, ultra-wb, çdo gjo do u gadiste mrapa, po kena qene per gjynof t'Zotit. Vallai, kur shof kto foto, kujtoj llafin e I.Qemolit ke "Nentori Dyte", 500 vjet roberim, 500 vjet injoranc. Sido me qene Sofja e Selaniku kaq keq nuk kon qen. Vallai, s'du me thon, por e meritojn, rroft façizmi, q'i hudhi içik asfalt rrugve e boni nai ndertim me tulla ..._________________
... AVE TIRONA !!! TIRONASIT TE SALUTANT ...
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/01/2008 17:23 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
po qemoli mos ishte gjo injoront? ka dulen gjith ato gjenerala e kryeministra shqiptar ne oborrin e sulltonit? ne nuk kemi qen te pushtum ka perandoria osmane por pjes perberse e saj. shqiptaret si shum popuj te tjere kan dho kontributin e vet per zhvillimin e ksaj perandorie te udhehequr nga turqit...._________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/01/2008 20:05 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 15/10/2003 19:32
Poste: 6328
Vendndodhja: Tironë. Shqipni
Kledi shkroi:
... Dakort jom me Ty, ultra-wb, çdo gjo do u gadiste mrapa, po kena qene per gjynof t'Zotit. Vallai, kur shof kto foto, kujtoj llafin e I.Qemolit ke "Nentori Dyte", 500 vjet roberim, 500 vjet injoranc. Sido me qene Sofja e Selaniku kaq keq nuk kon qen. Vallai, s'du me thon, por e meritojn, rroft façizmi, q'i hudhi içik asfalt rrugve e boni nai ndertim me tulla ...


Ne fakt e keqja jone ka qene Perandoria Osmane, qe nuk investoi, noshta per inot tonin qe nji e dy spagujshim harace e nuk cojshim nizam. Por Austro-Hungaria ene regjimi i Zogut bone dicka mo nryshe por Zogu ne vecanti e kishte icik mo te veshtire (kriza ekonomike e 1929 dhe zija e bukes nuk e lon me menu shume per rruge). Por ne kohen e Zogut u bon ndertime me plan me arkitekte italione shume te njoft te kohes. Duke fillu qe nga bulevardi me ministrite e veta, bashkia e deri ke banka qendrore jon te gjitha te ndertume mire, dhe ta knoqin syun 100 here mo teper se piramida, 15-katshi apo pallati i kultures qe ndertoi komunizmi.

Per mu eshte gabim ta krahasojsh me Kabulin, se ne ate kohe pak a shume te gjithe ashtu kon qene, dhe mos harroni qe jeni duke pa SHESHE NDERTIMI jo Tironen qytet. Po ashtu kemi disa fotografi te QYTETIT te vume ne kornize te muri i Bar Fanatics. Kush ka deshire mund te vije ti shofi :D_________________
TIRONA FANATICS
ImazhImazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/01/2008 23:03 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 18/08/2005 16:49
Poste: 2188
Vendndodhja: Itali
who_cares shkroi:


sa t'bukra qe paskan qen kto ministrit me tjeglla. gjynof qe i paskan heq._________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEç TIRONCI I DEL ZOT
Imazh
27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 31/01/2008 18:10 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 01/08/2004 13:52
Poste: 912
Vendndodhja: Vorri Bomit
i ktheu "fatkeqesia mo e modhe e kti veni pas perandorise osmane" ne identitet... sipas stilit rus normalisht, cepa cepa_________________
Tifoz i Tironës nuk bëhesh, lind!
Gjaku yt është ndryshe nga ai i të tjerëve: nuk ka rruaza të kuqe por vetëm të Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojë të bëhesh!
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 2 [ 22 postime ]  Shko tek faqja 1, 2  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 0 vizitorë


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron