Sot është e premte 14/12/2018 11:57
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 2 [ 18 postime ]  Shko tek faqja 1, 2  PasardhĂ«se

A e doni perseri Zogun te Tirona
po   96%  [ 25 ]
jo   4%  [ 1 ]
Totali votave : 26

Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Indrit Fortuzi, rekordmeni i Tirones
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 17/05/2006 00:43 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e martë 09/05/2006 01:13
Poste: 18
Vendndodhja: Tirone
Duhet nje teme per Indrit Fortuzin, nje nga emblemat e Tirones. Eshte golshenuesi me i mire i te gjitha koherave per Tironen dhe i dyti gjithsej pas Resmes se madh.
Statistikat ne kampionate:
238 ndeshje 160 gola
me Tironen:
191 ndeshje 145 gola
Eshte shqiptari qe ka shenuar me teper gola ne kupat evropiane, plot 10.
Ketu s'jane llogaritur edhe golat qe ka shenuar ne kupe, superkupe dhe ne skuadrat ku ka luajtur jashte vendit, pa frike ka kapur 200-shin.
Rekordin e ka ne 1998, 15 gola ne 12 ndeshje dhe sidomos ne 2001-shin 30 gola ne 26 ndeshje dhe ne 2002-shin 24 gola ne 24 ndeshje.
Keto statistika i kane vetem lojtaret e medhenj. Mbi te gjitha e kam qejf sepse s'rrite dot pa i bo gol Partizonit. Ja golat qe u ka shenuar skuadrave:

Apolonisë 15 gola
Vllaznisë 11 gola
Shkumbinit 11 gola
Albpetrolit 11 gola
Partizanit 10 gola (+4 ne Kupe)
KS Lushnjes 10 gola
Teutës 8 gola
Flamurtarit 8 gola
Besës 8 gola
Dinamos 7 gola
Besëlidhjes 6 gola
Erzenit 6 gola
KS Elbasanit 5 gola
Tomorit 5 gola
Luftëtarit 5 gola
Bylisit 5 gola
Skënderbeut 4 gola
Laçit 3 gola
Egnatias 3 gola
Sopotit 2 gola
Ilirisë 2 gola


Ka shenuar 56 here nga nje gol, 27 dopieta, 8 tripleta, 1 katergolesh, 1 pesegolesh dhe nje gjashtegolesh (keto vetem ne kampionate)

Shifrat flasin vete, pastaj ne e kemi pare vete, si e qiste golin........... na ka mor malli, sidomos sivjet qe sulmusat (me gjithe Saladonen) u stermundojshin me qit golin_________________
Mos e braktisni tironen
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 17/05/2006 16:11 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 05/11/2003 13:20
Poste: 787
Vendndodhja: Tirane
Fantastike.......mbreselenese.

Sa m'ka mor molli. Ah sikur....

Rezulatati i sondazhit merret me men lehte,...veçse 100%_________________
Tifoz Bardhe & Blu deri sa te vdes

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 17/05/2006 22:57 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 30/04/2005 18:23
Poste: 2100
Vendndodhja: Tek Cepi TIRONES
njoni paska votu jo..... :?_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 18/05/2006 00:52 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 20/11/2005 09:46
Poste: 793
Vendndodhja: DETROIT
Tironci Bardheblu shkroi:
njoni paska votu jo..... :?

do jet nai dylber ai qe ka votu jo se nuk e besoj se ka nanji tifoz te TIRONES qe nuk e do ZOGUN ne ekip

FORCA TIRONA


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 18/05/2006 01:58 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 30/04/2005 18:23
Poste: 2100
Vendndodhja: Tek Cepi TIRONES
po normale vetem inatcit votojn jo...xhelozet per tironen

Besoj se voten time e dini....Shifni avatarin :wink:_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 18/05/2006 04:28 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 11/03/2006 14:14
Poste: 1056
Vendndodhja: Toronto, Kanada
me ke ekip tjeter ka pas lujt fortuzi ne shqiperi? nuk ka pas lujt me dinamon para se me ardh te tirona per here te pare?


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 18/05/2006 04:40 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 30/04/2005 18:23
Poste: 2100
Vendndodhja: Tek Cepi TIRONES
***R*O*D*I*** shkroi:
me ke ekip tjeter ka pas lujt fortuzi ne shqiperi? nuk ka pas lujt me dinamon para se me ardh te tirona per here te pare?


po e vertete eshte me dinamon ka pas lujt._________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 18/05/2006 13:57 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
falimnerit qe keni hap i tem vec per zogun. un s'munem me thon asgjo vecse e du ke tirona para se me lon futbollin. jam i merzit per kampionatin qe humem se e di mir qe lojtar si zogu tirona s'kishte ene kur e ke i lojtar si ai n'ekip hum ene s'nevrikosesh.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 18/05/2006 14:38 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 18/08/2005 16:49
Poste: 2188
Vendndodhja: Itali
igli reci shkroi:
Tironci Bardheblu shkroi:
njoni paska votu jo..... :?

do jet nai dylber ai qe ka votu jo se nuk e besoj se ka nanji tifoz te TIRONES qe nuk e do ZOGUN ne ekip

FORCA TIRONAHahhahahahaha m'keni bo me qesh vallaj :lol: Njoni thot dylber tjetri thot inotci etj etj. Une isha ai e kom von JO tek sondazhi.


Cuna une kom shume respekt per Zogun se ka qen nji nga lojtaret me te mdhej te Tirones por thirrini icik menjes...........Bojni icik llogarit se sa vjec osht Zogu dhe sa kohe ka qe osht jashte fushes se lojes per faj te demtimeve. A thoni ju se Tirones i mungo Fortuzi per tju rikthy fitoreve ne kampionat??? Puna nuk osht se nuk e du Fortuzin ke tirona por puna osht Se ato Donaleshet tone duhet te fusin doren ne xhep e te menojne te blejne naj lojtar Kalibri dhe te jete edhe i ri ne moshe. Ashtu thate edhe me Alimehmetin juve kur erdhi ke tirona por ne fund nuk boni asigjo.


Po e perseris: Po erdhi Zogu mire se te vije (edhe i gzum do jem)por per menimin tim Tirona duhet te menoje te per te ble Lojtare qe jane vertet ne forme te mire fisike :wink:


hajt shnet e pare o cuna dhe mos me therrisni mo Dylber se ma kputet shpirtin fare :lol:_________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEç TIRONCI I DEL ZOT
Imazh
27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 17/06/2007 11:28 
votoni per zogun ke www.kohajone.com


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 17/06/2007 13:26 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 01/08/2004 13:52
Poste: 912
Vendndodhja: Vorri Bomit
Edhe une nuk besoj se do jete Zogu i dikurshem i atyne mrekulive (uroj me gjithe zemer qe te me dalin te gabuara keto qe po shkruj) por per nje gjo jam i sigurte: ne kampionatin tone do bi ne sy dhe do jete golashenuesi mo i mire.

Per momentin nuk ka gola-beres me te mire se ai. Te tjeret jane "mere me long se mishi u maru" si puna bejzades qe akoma se ka kuptu qe ka shume pak lidhjue me futbollin._________________
Tifoz i Tironës nuk bëhesh, lind!
Gjaku yt është ndryshe nga ai i të tjerëve: nuk ka rruaza të kuqe por vetëm të Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojë të bëhesh!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 18/06/2007 12:50 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
mos ja veni re as onit e as who_cares-it se fortuzi do fitoj kpucen e arte ne evrop per vitin tjeter. a e di nanjoni sa gola i duhet pak a shum se varet ene n'baz te koeficentit te kampionatit a diçka e till. psh. nese ne ita-ang-spa bojn 30 gola sa i duhet shqiptarit?
ktheni pergjigje para se t'nisi kampionati qe ti them fortuzit sa gola t'boj...._________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 18/06/2007 13:22 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 18/08/2005 16:49
Poste: 2188
Vendndodhja: Itali
e fitoi TOTTI me 26 gola se italia e ka koeficentin 2. Shqipria nuk e di sa mund ta ket koeficentin por per minimin tim i bi qe Fortuzi te boje te pakten 80 gola......_________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEç TIRONCI I DEL ZOT
Imazh
27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 18/06/2007 13:33 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
Oni_italy shkroi:
e fitoi TOTTI me 26 gola se italia e ka koeficentin 2. Shqipria nuk e di sa mund ta ket koeficentin por per minimin tim i bi qe Fortuzi te boje te pakten 80 gola......


aaaaaaaaaa thash kushedi sesa duhet t'bonte......... hajt ishalla s'vritet se me dash ja arrin qellimit_________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 18/06/2007 14:25 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 13/02/2005 21:50
Poste: 326
e si me votu ne ktu? Me gjithse me sa po shof nuk paska nevoj per voten time :lol:_________________
Tirona FANATICS: Gjithmonë të pranishëm - Gjithmonë të parët!
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 2 [ 18 postime ]  Shko tek faqja 1, 2  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron