Sot është e mërkurë 19/06/2019 07:32
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 3 prej 4 [ 59 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 12/11/2006 08:02 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 20/11/2004 16:09
Poste: 1051
Vendndodhja: detroit usa
mandhasoni shkroi:
Ene ti zotnija jote s'ke kalu pak. Isoj jemi pranej fol ato qi smaj men.Sa per dijeni cuna un ene Berti jena shoke ka te pakten 20 vjet.Si hik koha Berto. Tashi qi po shkruj me kujtohen.Kallzo i cik per neshjen e labve me partizonin e beogradit ke shpia ime me tiken ene lulin.Kur boni gol partizoni gjith shpijat private tironase bertitshin se sdojshim qi labt te kualifikohen ene te durojshim pordhet e tyne.Kur boni gol vlona pallatet perballe bertiten.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: e mor me men si o puna shpit private me pallatet se i kom ca rreth meje e di JURISTI ket muabet gjithe spiuna

ARTY SHUME FALEMINERIT per ket histori te bukur a keni mo se ne cerrat :lol: dum me dit sa mo shume ka historia zemres ton

KLEVI ca tifozlliku bojme ne tashi mer lal amon kur ke NE(po them familjen time jom thu ne televizora qe ne at kohe dihet ca ishte te kishe televizor)

ARTY FALEMINERIT NE IHER_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 12/11/2006 16:02 
Tifoze e Re
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 27/10/2006 17:28
Poste: 4
Vendndodhja: tek zemra e D....
mandhasoni shkroi:
Ene ti zotnija jote s'ke kalu pak. Isoj jemi pranej fol ato qi smaj men.Sa per dijeni cuna un ene Berti jena shoke ka te pakten 20 vjet.Si hik koha Berto. Tashi qi po shkruj me kujtohen.Kallzo i cik per neshjen e labve me partizonin e beogradit ke shpia ime me tiken ene lulin.Kur boni gol partizoni gjith shpijat private tironase bertitshin se sdojshim qi labt te kualifikohen ene te durojshim pordhet e tyne.Kur boni gol vlona pallatet perballe bertiten.


Mando,respekte njehere se na ke kenaq me historite qe tregon.
Kam lexuar me kureshtje postimet e tua dhe ndalova k'tu.Im ate ka qene ne stadium duke pare kete ndeshje ne Beograd.Kane qene rreth 33 veta si tifoz te Falmurtarit,e mos te them te gjithe,por shumica ishin shofere.Une kete histori e kam degjuar nga im ate kete vere,kur shkova ne shqiperi,e te them te drejten jam ndjere krenare qe im ate ka qene ne nje ndeshje te tille :D .
Me cfare shoh nga postimet tuaja shoh qe urreni labet :D ,por edhe nqs do ishte e kunderta,skam cfare them per labet :D nuk i njoh.
Babi thote qe ajo ndeshje i ka dhene emocione shume te medha,sepse me duket se ne ato kohe marredheniet me Beogradin nuk ishin fort te mira.Ambasadori shqiptar ne Beograd u kishte dhene biletat dhe i kishte porositur,qe te rrinin mire ne stadium e mos te benin tifozllik ndryshe... :D
Me duket se ndeshja ka perfunduar 2-1 a 2-0 per Flamurtarin(Mando me korrigjo)e ne golin e fundit,tifozat e Flamurtarit kane shperthyer ne ulerima.Boll kishin duruar gjithe ate ndeshje :D ,ishte fitore e madhe.Ambasadorit shqiptar,nje fytyre i vinte e nje i ikte,dhe ia bente me dore qe te uleshin e te qetesoheshin ndryshe.... :D
Une them...imagjino cfare skene ka qene,cfare emocionesh,qe ne nje stadium super te madh te shohesh nje turme te vogel prej 33 vetash qe brohoret e gezon fitoren ,nderkohe qe gjithe stadiumi eshte ne ZI. :D
Tani,mire do kishte qene te ishte TIRONA ne vend te Flamurtarit,por megjithate mendoj qe edhe ajo ka qene nje fitore qe duhet vleresuar.

Ju pershendes te gjitheve dhe ju pergezoj per gjithe kete dashuri qe keni per TIRONEN...se kam pare tek asnji tjeter.

Tironsja_tr_________________
O Tirone sa te du...ca me ke bo k'shu!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 13/11/2006 13:43 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 22/04/2005 20:53
Poste: 1157
Vendndodhja: Arnhem, NL
tironsja_tr shkroi:
Ju pershendes te gjitheve dhe ju pergezoj per gjithe kete dashuri qe keni per TIRONEN...se kam pare tek asnji tjeter.Tironsja_tr


Zemer
Tirona esht dashnia e par qe kemi pas, ene si e till osht e vecant per te gjith ne.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 13/11/2006 16:28 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Shume e nderuar Tironsja_Tr!
Me behe qejfi qe jeni tifoze e TIRONES SONE TE MODHE, dhe duket nga shkrimi qe jeni vajze me personalitet. E admiroj ate qe shkruani sepse ne rradhe te pare jemi shqiptare,por ne jemi TIRONAS dhe TIFOZA TE TIRONES SE MODHE,MA SHUME SE NJE EKIP,NJE ENDERR, NJE DASHURI E PERJETSHME QE NA E KA MEKU NONA QYSH NA KA DHONE GJI.Edhe ideja e shkrimit eshte me teper si tifoz sesa si shqiptar.
Sic keni shkrujte edhe JU,po e citoj me blu"O TIRON SA TE DU....CAR ME KE BO K'SHU"
Kjo i permbledh te gjitha.
P.S.N.q.se. me thu emrin e babes,mund ta njof, se e di kush pat shku athere nga Tirona.
Edhe nje here respekte edhe te uroj gjithe te mirat.Ju duhet me hy me shume ne kete faqe se jemi bo si G..,vetem cuna.
AVE TIRONA JONE,NALTMADHNIJA JONE,MRETNIJA JONE,ZOTI JONE.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 13/11/2006 21:11 
Tifoze e Re
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 27/10/2006 17:28
Poste: 4
Vendndodhja: tek zemra e D....
I nderuar Mandi!
Te falenderoj per pergjigjen dhe per komplimentat e tua.I vleresoj.
Mendoj se duhet te ve piken mbi i,duke te te thene menjehere qe nuk jam tironse,dhe im ate nuk eshte tirons,keshtuqe nuk besoj se e njeh edhe nqs te them emrin e tij.
Mund te te them qe dashuria per nje tirons,po me ben te ndjehem tironse cdo dite e me shume,e te njoh gjithmone e me teper kulturen dhe dashurine tuaj per Tironen.
Lexoj me kureshtje postimet tuaja,qe jane te mbushur plot dashuri te paster dhe sakrifice per bardh e blute.

P.s:Pse e keni gjakun blu ju tironsit? :D (i dashuri im sma ka thene akoma :D ,mund te ma tregosh ti? )

Gjithe te mirat!

Tironsja_tr_________________
O Tirone sa te du...ca me ke bo k'shu!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 13/11/2006 23:52 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
E nderuar Zonjushe.
Qe nuk je tironase,kuptohet menjehere nga shkrimi dhe nuk doja ti hyja ketij muhabeti,por kushdo qofsh je e mirepritur ne kete forum, ku ne na bashkon vetem ndjenja e dashurise per TIRONEN ne rradhe te pare dhe e urrejtjes per ate sistem se dyti qe na e ulte dhe poshteronte TIRONEN TONE.(qe perfaqsohesh nga leberit ne nje fare menyre)
Duhet ta konsiderosh veten me fat,pa ulur vlerat e juaja,qe ke nje te dashur nga Tirona. Besoj do kesh patur mundesine ta njohesh nga afer c'far ndjenje te paster e te forte kemi ne per pasionet tona. N.q.se keni mundesi ndigjoni nje konge popullore"Si cunat qe ka TIRONA"
Astu edhe per TIRONEN TONE.
Persa i perket ngjyrave bardh e blu eshte keshtu:
Ngjyra e bardhe per pastertine e zemrave dhe shpirtit tone.
Ngjyra blu per mrekullimin e qiellit tone dhe detit te pakufishem blu.
Uroj qe megjithse shpjegimi eshte pak i trashe ta kuptoni.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 14/11/2006 00:42 
Tifoze e Re
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 27/10/2006 17:28
Poste: 4
Vendndodhja: tek zemra e D....
I nderuar Mandi!

Ashtu si thua dhe ti,ndjehem me fat qe dashuroj nje tirons :D ,kjo per shume gjera e ti qe je tirons i vertete i di mire ato virtyte qe vetem nje tirons mund ti kete :D
Rrofsh per keshillen.Ate kenge e kam degjuar shpesh dhe me pelqen :D e konfirmoj qe tironsi eshte zemer bute :D .

Te falenderoj per shpjegimin e ngjyrave,dyshoja dhe une qe mund te ishte dicka e tille,me teper per ngjyren e bardhe,qe eshte pastertia e shpirtit tuaj.

Ju pergezoj per pasurine shpirtetore qe mbartni dhe keni mbajtur prek kohesh,dhe per deshiren tuaj per te luftuar e mbrojtur me mish e me shpirt Tiranen,kunder sistemit te eger komunist qe donte te gllaberonte gjithcka te bukur.Kam lexuar dicka per historine tuaj dhe une.

Do shkruhemi perseri me shpresen qe mendimet e mia mund te jene sadopak te dobishme ne debatet tuaja miredashese.

Gjithe te mirat!

Tironsja_tr_________________
O Tirone sa te du...ca me ke bo k'shu!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 14/11/2006 15:02 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 05/03/2004 18:33
Poste: 1318
Vendndodhja: Te Cepi Tironës
... Se ç'kom i pershtypje sikur Tironsja_tr dhe i modhi Mand Hasoni njifen :wink: ... :mrgreen:


... Po deshet edhe mund te kundershtoni ... :mrgreen:_________________
... AVE TIRONA !!! TIRONASIT TE SALUTANT ...
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 14/11/2006 16:45 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Do ishte mire Kledo,se mua me duket vajze inteligjente dhe uroj te jete simpatike sic jemi ne CUNAT DHE TIFOZAT E TIRONES.Por qenka e "zonme" sic thojshim dikur.Nejse,eshte mire te kesh te tilla debate me njerez qe ja vlejne.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 15/11/2006 04:32 
Valutë

Antarësuar: e djelë 23/11/2003 07:04
Poste: 897
MGJTH-se ne nje moshe me te vogel se Arty po perpiqem te tregoj dhe un se si i kom perjetu ato dite te 1979.
Nuk dua te shkruj per rregjimin e at'hershem sepse ate e ka pasqyru me se miri Arty se cfare hiqnin tifozat e Tirones.
Un per fat i kom perjetu te dyja neshjet te KAVAJES te atij viti .
Neshja e KUPES.Ate dite Kavaja gumezhinte, nuk kishte muhabet tjeter pervec neshjes aq me shume interesin per neshjen e shtoi dhe ardhja e nje numri te madh Tifozash nga Tirona,keshtu interesimi i Kavajsve ishte maksimal.Nga formacioni i skuadres qe ka von Arty dua te shtoj se ne vend te Bacit ka lujt TIT BRAHJA nje tjeter lojtar Tirone qe kishte dal nga Mhallja DIBRONVE.
Ne pergjithsi neshja u zhvillu e qete dhe pa ndonje problem,golin e Tirones ashtu sic tha ene Arty e boni TIT DIBRA ne anen e djathte te tribunes,ne mos gaboj masi mer nje top nga BEN CELA(at'here organizator),doktori(DIBRA)nez motorat dhe masi le mas vetes NAIM ALLAIN(centerbeg)i KAVAJES nat kohe dhe diagonal me porten tek 16-cja shlo te djathten e tij dhe me gjithe ARKACI(portier)e perplas topin ne rrjete.Sa per rremujen qe ishte bo mas neshjes vetem te nesermen e morem vesh masi kishim shku me makine.
Kshu kaloj ajo neshje kupe dhe me shprese dhe per Kampjonat do te perseritej perseri.
Kaq per SOT.

....Vazhdimi
Pak me vonese por me mir von se kurr.
Po afrohej dhe neshja e Kavajes per kampjonat duke qene se ne mehallen time gjithashtu dhe xhomlliksit shumica(them shumica pasi kishin fillu me ardh tek ajo zone ene nga Jugu Shqipnis) ishin Tifoza Tirone kshu qe nuk kishte muhabet tjeter vetem se si do shkohej n'Kavaj.
Transfertat at'here mgjth-se i vogel i ndiqsha te gjitha pasi xhaja me merte kudo qe shkonte dhe me kishte dhe si pun shonci per Tironen.
Nisja per Kavaj ishte lone qe te bohej ne oren 11 pasi do shkonim me makin(gjoja sherbim si ne cdo rreth tjeter,por nuk qe e thon, se ne oren 10 vjen shoferi (shoku i xhajes)d he thote qe makina nuk del nga ndermarja me urdher te drejtorit. Shpejt e shpejt moren vendim qe te takonin dhe tre shoket e tjere dhe te gjenin ndonji makin te rastit. Xhaja ne fillim nuk deshte te me merte por mas lutjeve te mia vendosi t'me merte. Dalim te qyteti i nxonesve(Kombinati Ushqimor)per nai makin,kur aty shofim ene nja 100 te tjere per Kavaj.Fati na ndihmoj me gjet makine shpejt deri ne Plepa. Ne Plepa histori tjeter,ato pak makina qe kaloshin nuk ndalonin,ishim afer20-veta per Kavaj keshtu u mor vendim qe ti bllokohej rruga makines se pare qe do te kalonte dhe pa maru mir fjalen u duknji zator me rimorkjo. U tha u bo,nji ti kercy catorit ene drejte n'stadjum,kur arrisim neshja sapo kishte fillu,mbas shkalleve kishte 2-3 rjeshta me njerez n'kom,nji ti kercy xhajes kalaqaf kur shof te shkallet posht ishin ul cunat e lagjes. bona-c'bona e zuna i cop ven te komet.(aty ishte dhe Ar Nallboni xhomlliksi duhet ta maj men si shok klase qe e kena pas). Pa kalu nja 10-min.kur shof nja 2-shkalle siper meje nji cun Ali-dems Soni o Solli nuk e maj men emnin tamom(me von ishte nga t'paret tek cepi)qe po u lante n'gjak pasi nji gjysem tulle kishte fluturu nga jasht stadjumi dhe i kishte ron kaptin. Policat me nji makin e cun ne spital,kur nga mesi i pjeses dyte e shofim Sonin me kaptin te lidhme tamom si callme tu bertit TIRONA-TIRONA dhe mbas asj minute e deri ne fund u ka bo nji tifosllik qe ta maj men.
Si perfundim 0-0.
Me thon te drejten un si Bert si kom perjetu ato ore kthimi me tren pasi xhaja me gjeti nje shokun e tij qe kishte ardh me makine.
Ndoshta shum gjona dhe si maj mend, por nji transfert te tille ne futbollin Shqiptar ska per tu perserit.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 15/11/2006 08:01 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Po ho, pra mo, se sikur e kishim hum pak fillin dhe mu duk se kishim dale pak nga tema!
Ashtu esht Berto, nuk ka me u perserit ma ajo dit!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 15/11/2006 14:22 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
ene kurr mos u perserift...... e kom fjalen per sistemin: kurr mo kamunizmi n'shqiperi, n'tiron i her s'kthehet mo....


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 15/11/2006 14:41 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 22/04/2005 20:53
Poste: 1157
Vendndodhja: Arnhem, NL
Berti shkroi:
...(aty ishte dhe Ar Nallboni xhomlliksi duhet ta maj men si shok klase qe e kena pas). ...

Patjeter qi e maj men Berto
Vetem se ne atyne i pat ra plani shpis, ene qen lrgu prej kohesh nga lagja ene nuk i kam pas pa mo prej shume kohe


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 15/11/2006 16:10 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Bravo berto.Duhet me ti qit historinat me psikatore si me qen sigurims.Arto ene Berti.Ju kujtohet nje neshje ne durres per kup republike ku ne fitum 1-0. partizoni vite prej kavaje ku ishte rraf ose barazu ene se maj men.U takun trenat ne durres dhe e maj men qi osht bo sherr me tifozat e partizonit, dhe un kom pas qen me dy xhajat e mij(Njoni ishte boksier,kampjon absolut i TIRONES,rahmet paste dhe tjetri ishte mundes me TIRONEN)dhe mund te kem qene nja 8 apo 10 vjec se maj men.N.q.se. ju kujtohet shkrujeni. Jo historia me sul memen qe i rrafem 1-0


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 28/06/2007 05:19 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
Lexojini pak ket pjese te intervistes dhene TiranaObserver nga Ani Gurra, Nje ish agjent "Hafije" dhe ******* i perjetshem i vampirave te kuq..ketu citon nje heroizem te tij qe ka bo ne pune, lexoni per ça flet:

Cilin nga ministrat që ju keni punuar vlerësoni më shumë?
Po, unë kam punuar me katër ministra të brendshëm, Kadri Hazbiun, Feçor Shehu, Hekuran Isaj, Simon Stefani. Marrëdhëniet e mija me këto kanë qenë të rralla, sepse më shumë nuk varesha prej tyre. Marrëdhënie më të shpeshta kam patur me zv/ministrin që kishte në varësi policinë dhe drejtorët e policisë. Nga ministrat ruaj kujtimet më të mira për z. Kadri Hazbiu, i cili ishte profesionist i zoti dhe nuk flistë kot. Burrë me karakter, masovik dhe shumë zemërgjerë. Më kujtohet kur më thirri për ngjarjen e pushtimit të terrenit nga tifozët e skuadrës së Tiranës gjatë kthimit nga Kavaja. Nuk e harroj dhe sot, kur më tha: "Avni, ti je i ri në këtë detyrë. Je shefi i forcave me uniforme blu në Shqipëri. Ndiqi vetë aktivitetet me veprimtari masive dhe merr masa. Nuk të mbron dot kush, kur ka ngjarje të tilla. Terreni u mor e dorëzim nga vagabondët dhe u dëmtua. Aty mungonte vetëm një parullë si "Poshtë Policia", që kjo
ngjarje e rëndë të merrte karakter politik
. Dha detyra konkrete për masat që duhen marrë, firmosi një letër-porosi dhe të them të drejtën kjo u bë një program pune për një kohë të gjatë.

I morsha te keqen trimave tone.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Qekan dhi keq kamunistat e degjenerum!_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 3 prej 4 [ 59 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron