Sot është e mërkurë 24/07/2019 08:48
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 2 prej 4 [ 59 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 07/11/2006 16:00 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 05/03/2004 18:33
Poste: 1318
Vendndodhja: Te Cepi Tironës
... Po Arto, paska pas baba te drejte. Mu, me thone te drejten, mu dukte e ekzagjerume se me thote tifozlliku juj, nuk esht gjo ne krahasim me ate qe kena bo ne, dhe me tregote ket historine dhe ate te SHQUP-it. Por paska shum te drejt ..._________________
... AVE TIRONA !!! TIRONASIT TE SALUTANT ...
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 08/11/2006 00:40 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
I dashur Arty!
Gjithe kto cuna te rinj munohen me te faleneru per ate, qi te en un kemi kalu ene jetu,por nga ana tjeter,megjithse ti e ke pershkru aq bukur dhe me aq mallengjim, nuk ka mundesi te shpjegohet me fjale ajo kohe. Nuk doja te citoja te gjithe shkrimin,por vetem nji fraze esht e modhe qe me la mbrese"Kur mbas nji thirrje te nji tifozi, u cu fuqishem nji TI-RO-NA, TI-RO-NA, qe une nuk e kam ndigju ne at menyre kurr ma ne jeten time. Kaq ishte. Pushtimi i Kavajes po bohesh me menyren me triumfale te mundshme. Filluan koret. «COHUNI DJEMA SHALONI ATIN », « SHQIPJA E ANDEVE »,refrenet e tjera te kendueme. Nji atmosfere e papershkrueshme. Ajo TI-RO-NA ene sot e kesaj dite,ma rrenqeth mishin ene na bo jo me tu nrejt lesht perpjete(sic tha njoni)por te mush me nji far krenarije ene ngazellimi qe nuk harrohet lehte. Ajo TI-RO-NA, mer cuna ishte mallgomi i shpirtit,qi nuk na plaste dot ne jete por qi e qitshim vetem ne stadjum ku ishte i vetmi ven ku gjith TIFOZAT E TIRONES MODHE,shajshin qeverine ene sistemin e qelbet. Ajo ishte zjerrmi ene flaka qi na zijte permrena,ajo ishte krenaria qi ishim tifoza Tirone,ishte dashnija qi kishim per at ven ene at skuader,qi na majte shpirtin ene zemren gjalle kunder haleve ene qelbsinave.Ka ihere fjalet nuk jon mjaft per te shpjegu shum ngjarje edhe nuk ka shkrimtar ne bote qe mund te shkruaje gjuhen e shpirtit,kushdo qofte. Arty ka bo pune te bukur dhe i faleminerit.Pa dashur ti prish lezetin atij shkrimi,po shtoj vetem nonji gje te vogel.
Kur kena ardhe ne Tirone ene ajri ishte nryshe. Ene kur vishim ka plazhi, (me besoni cuna pa tifozllik te smune),ishte nryshe,dukej ma i plote ene ma i fresket,ene dukej sikur ishim cliru prej naj gjoje qi na merrte frymen. Sa kena zbrit nga treni fillum tuj bertit TI-RO-NA,TI-RO-NA dhe ngaqe ishte catia e stacjonit e hapet ushtima ishte ma e modhe.Du t'ju kujtoj qi ishte '79 dhe politikisht ne '78 ishin denu brezi i funit i TIRONASVE,qi paten majt luften ene partine ene gjith kto halet qi ishin ne pushtet.U denun Li Kubati,Lola Gjika,Edip Ohri,Shyqyri Kellezi,Tas Bylyku pat vra veten,Sabri Pilkati ene ca te tjere.Kto mas Beqir Ballukut e kompani ishin TIRONASIT e funit qi kishin met gjalle dhe dijshin shume gjojna per sistemin. Ke ne tifozat keto gjojna zishin permrena dhe fakti qi po persekutoheshim ene ne sport ene ne politike ishte e padurushme.Do vazhdoj neser se po hiki.AVE TIRONE AVE NALTMADHNI E MRETNI


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 08/11/2006 01:39 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
o çuna ç'Na knoqet!rrofsh o mando se jom tu gerthit para Tirona tashti!_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 08/11/2006 18:57 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
kto histori duhesh me jua qit mezor ju valutave.......... çeri prisni? tregoni ene historit mo koti kur keni pas shku ne qytetet tjera, sherret neper stadiumi etj....
me shum me ty e kom mando :D :D


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 09/11/2006 01:06 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Po mer lal po,cmu desh me m'honger menerja. Kur spi sjom n'terezi me shkrujt. Kur pi m'qa shpirti ene per ZOTIN, kur shkruj m'dalin lot prej sysh si tani,aq i modh osht molli ene dashnija per at ven ene at TIRONE. Po vazhdoj ate qi lash dje tashi.
Sic tha Arty-kur dolem nga stacjoni, para deres hekrit ka pas qene i cesem alla turke me rubinet te modhe,ene uje te ftofet. Ca prej nesh nalun me pi uje ene me u fresku i cik,kur vjen i uturime ene i zhurme e modhe,nga shtyrja qi po i bojshin policet ene 326 turmes. As gjarpni ste ngacmo kur pi uje,por ato spytshin. Mas i cike u bo nji turme ma ha menja nja 2-3000 veta qi vazhdum drejt ka bulevardi qi te shkojshim ke sheshi. N'at kohe ishte prish bashkia e vjeter e TIRONES KRYEQYTET(e paten hudh m'ere noten)
reklamat e vjetra mrapa dhe banja e vjeter. Hotel TIRONA po ndertohesh m'ate kohe. Mu ne mes te qendres ku osht tani shatrivani ishte bo i mal i modh me balte e dhena ene mbetjet e ndertimeve. Kto pisat na lan sa me hy ne qender ene pa e kuptu po shkojshim drejt malit me dhe. At filloi raprezalja. Ato tu gjujte ene po ashtu. Tifozat e partizonit kisht dale prej neshje ene fillun tu u krujte ene tu na shajte, meqe ne humem kampjonatin. Sherr me grushta ene gura ka te dy palet. Kur ngelem ke dheu nuk kishim ka ja majshim por morem lart per ne maje se skishim cte bojshim. Un kom pa ene ushtare qi kishin ardhe gati me lon lesh me ne, se sic tha Arty,kishin menu mos nodhte naj gjo.Aq fryke kishin. Si perfunim at note perfunum ne rajon dhe te pakten nja 100 veta. Ca ke burgu i Mine Pezes,ca ke drejtoria tirones ca ke rruga pishes. Kto i morem vesh kur kemi dal mas nja dy javesh. Une kom qene me Gon Metonin qi m'at kohe lujte me te rinjte e Bic Balerines ene ishte allcak. Kishim qellu te dy isoj. Bashke me ne ka qene ene i cun, Vait e kishte emrin,por miemrin s'ja maj men. Por ishte shoku jon ene tifoz si te gjithe te smune.Ne bome nja 2 jave ene na nxorren ne gjyq,ku kemi shpetu vetem rrethit ene te njoftemve, meqe ishim venalinj. Daja im me thone te drejten ka qen kasap qe dyqoni ke sheshi avni rustemi, bashke me nji tironas tjeter,nuk po du me i permen emrat, mos ma merrni per keq. Tani ato kon i qofteri ke kryqzimi i saracve me qemol stafen.
Ai nerhyni ene na qiten prej burgut me kshillim ne gurore per 6 muj.Por me siguri mun te them qi kan qene te pakten 100 cuna mrena kur e kena mor vesh mrapa. Emrat e tynve spo jua zej m'goje jo per sekret,por ishin gjithe cuna tirone ene tifoza tirone qi krimin ma te modh qi kishin bo ishte se dojshin drejtesi ene TIRONEN me shpirt. Ne kena pas nejt ke kafe gjirokastra ene ke xhamija dhe perballe nesh rrishin dora e vjeter e tironasve qi na majshin gjalle me historinat qysh ka koha Mretit ene deri kur erdh demokracia.
Neser pjesen e situates mas asaj ngjarje te modhe per TIRONEN ene TIFOZAT qi ne shpija pervec frykes prinderve nihesh ene krenarija qi bom i gjo kunder ktyne.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 09/11/2006 03:51 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
o mando e bashke me ty o arto ene te gjithe tifozat e smune te Tirones qe jemi ne, amon se ma vrate shpirtin. Une jom i vogel ene kto gjojna i kom me te nigjume por amo ene une kom bo pjesen time :mrgreen: . Shkoder 2001, lute Tirona kundra vllaznise ne vetem po te fitojshim mund te merrshim kampjonatin po a kishte burre none me fitu ne shkoder, stadjumi tumllas ene rrijshin vetem tu sha ene tu gjujt me çdo lloj gjojnash. Ne kena qene rreth 50 veta nga tirona, ene ishim ne tribune, del Zogu en fushe e un i fus i te uleritme : Hajde çuna e Tirones, Hajde Zogu dum gol, e kisha aty afer...ububuja- me thane tifozat e vjeter, po çA pate mer jahu..ka karshija çohen na pese maloke ene gjujne me portokalle, kthej koken ene nigjoj lloj lloj te shamesh deri tek kercenimi me pistolete (ene tashi kur e kujtoj bohem per ciganare, horrat) pjesa e pare myllet 2-0 per vllaznine, une ul ne gjynje duke qajt...fillo pjesa e dyte me te njejtin refren e kore: tirona ect ect..hajd motrat po them....alban tafaj kroso nag e majta ka ana jon, zogu planzhon gol spektakolar, une po mersha vesh se ça bojsha (tifozat e tjere ishin te qete, ato ultrasit tone) une i kom fyt nji te uleritme qe kom per ta majt men ene vallahi, per ate zot, me lot ne sy gerthitça: Para çuna, Para Tirona..hajde çunat e Tirones. Me kapern dy tifoze qe me myllen gojen se po me kercenojshin, vllaznia boni golin e trete e mu me bone be qe nuk dilsha sagllom ka stadjumi, ne ate moment me jan afru 2 burra zotnij Shkodron persemari ene me kon shoqeru deri tek autobuzi..ja di shum per faleminerit se per Tironen qeshtu tu lon koken bashk me nerin, po nuk kom ça te boj, nuk eshte llogjike dhe razionale, une jon skllav i zebres bardh e blu! Para Tirona, para kampjonja, para zemra jon...!_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 09/11/2006 13:07 
Arty,
te them falimnerit qe e ke sjell ket histori ketu. Ma ke cu zemren pesh e jom krenar ne nje menyr te papercaktume per ato ngjyra e per ket dashni te perbashket qe kena t'gjith. Shoqeri qe gje ne Tirone s'e gje me as i ven tjeter n'bot. Qef e pasterti e haheng e tifozllik qe gje n'Tiron s'ka ven tjeter n'bote qe i ka e s'ka bir none ta kuptoje ket ndjenj nqse s'osht le e rrit n'Tiron.
Me ket histori qe na ke sjell na ke zon cik ngusht :D , se vallaj kenaqsia mo e modhe per mu ne kto momente qe e kam shpirtin plot dashni per Tironen ene mishin kokerr, do qe t'ishim gjith ne cunat ktu mledh tu pi ka i raki ose SKENDERBE prodhim i vjeter t'gjith bashk tu knu konget e Tirones e tu tregu ksisoj historinash.
Brezit t'juj, qe keni vujt n'at sistem klyshash qe pillshin vec horra e komunista, duhet me i heq kapelen. 1. se keni nejt zotni e si keni ny duret naiher n'at sistem qelpsinash me ato mizerje komunista 2. se na e keni neru Tironen ne nivelet mo t'larta qe tifozeria Shqipnis si ka pa naiher pervec Tirones BARDH E BLU. Me munimin qe ke mor me e shkrujt ket histori me kaq ndjenj e mallengjim, ma ke shtu dashnine per kto ngjyra 3 fish mo shum se cfar i kisha deri tash. TU BOFT JETA E GJAT SA NGJYRAT E TIRONES SE PAVDEKSHME!!!


Mando,
me vje keq per ato 2 jav qe ke bo mrena, po ka i on mo mir, se ta kan ngulit urrejtien per ato zgjebe e ke nen lekur tani dashnine per Tironen. Per ato cuna qe i kan vra e i kan internu se kon qen Tironsa zoti i boft mretna e qofshin t'xhenetit ato qe kan vdek sa anej knej per inot te partis qe kishte me ne rracen me t'nerume n'Shqipni... TIRONASIT! Duhet t'kuptoni i gjo, qe cmenuria juj e dashnia juj per ato ngjyra na ka bo ne brezin e tanishem po kshu te dashunum me Tironen. Je ti Mando e Arty e Xhomlliksi etj etj etj me qindra e mijera brezi juj, qe na keni bo ne t'smun per ato ngjyra. Keni bo i gjo madheshtore e per ket ju falenderojme. AVE TIRONA PERJETE!!!

O TIRONA OO OO
O KAMPIONIA OO OO
BARDH E BLUJA OO OO
JE FITORJA OO OO!!!!


(po nigjoj kongen e Luan Zhegut qe kishte von ai DORA OMEL e forumit, qe na knoq me konget e Tirones tek tema konget e tirones).

CUNA JENI TE GJITH PA PERJASHTIM FLORI!!!


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 09/11/2006 14:04 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Tironso, te lumte goja per fjalet e mira. Ne te njejten mase, edhe ne te brezit tone(datlindja dhjetvjecari 60), i'u jemi mirnjohtes ne pafundsi baballarve tone dhe xhajave, dajave, dhe shoqnise, qe na injektun dhe kultivun tek ne ndjenjat e shenjta Bardh & Blu. Dhe te me besosh, per ata ka qene 20 fish ma e veshtire, ne at sistem, ku ishte mjaft e leverdisshme te ishe me fituesit e pompum nga partia, kurse po te ishe me Tironen, ishte si me qene i damkos. Prandej te lidhena fort dhe te organizohena sa ma mire. Do vije edhe dita kur do t'a shofim ekipin tone zonje ne Evrope. Por te gjithe ne, i kemi qene FANATIK ketij ekipi dhe kesaj ideje dhe ne vitet e erreta te sundimit komunist. Prandaj duhet te therrasim fort : TIRONA--MA SHUME SE NJI EKIP
dhe ne te njajten kohe:
NA KTHENI HAKUN--2KAMPIONATE TE L2B DHE 1967 TE FITUEM NE FUSHE TE LOJES.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 09/11/2006 16:28 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Mire e ke thone ARTO. 1- U jemi mirenjohes te gjithe atyne para nesh qi megjithato kohe te veshtira u tregun njerez me karakter e personalitet ene i qendrun Tirones tone afer dhe na edukun neve me kete dashni te modhe qi ka emrin TIRONE. Po ju kallzoj nji histori te vogel. Une kom qene nja 6 vjec,ne klase te pare. Ke mhallja jone qi njifesh mhallja e re,qyqja qe me gardhe u bone varde(konge)ishin 99.99% TIRONAS dhe cdo te shtune bojshim detyrat e shkolles se te djelen dihesh, ishim te gjithe ne stadjum. Ne mjes lujshim ene ne oren 12.00 hahesh dreka me byrek me spinoq ose me gjize me tavat qi i cojshim ke nji lojtar i vjeter i TIRONES qysh me kohe te ZOGUT ene KAMPJON,XONI shkrete,rahmet i paste shpirti,burri ma flori qi ka njoft naj here ajo mhalle.Kur morem titullin e 97 ne hotel Dajti ktij ZOTNIJE ju dha dekorata si lojtari i funit gjalle ka koha ZOGUT.
Dola ka tema.Kshu o kur fillojm sdim me pushu.
Shkurt muhabeti rreth 100 veta ka mhallja ime,Cara,Bogdan,Fuga,Xhafa,Bodinak, ene kush i ma men te gjith,shkojshim ne stadjum dinamo me pa tironen. Nji here Tirona lujte me elbasonin ene ishim 2-0 per ne pjesa pare.Gud Tafaj ishte portjer dhe kaqoli hongri 2 gola se ishte tu nejte ke 16 metshi ene nuk i pa topat,njoni i hiku per dore.Mas neshjes ne vijme ne shpi,pleqte ishin bo zeher.Fillu tu kerku grate ku ishin.Shif mos ishin tu pi kafe ke njoni tjetri s'ka.Nejse kur mas nja 30 minutash vijne nja 10 gra ka lagjja ene mes tynve ene NONA jeme. I pysin burrat ku ishit mi gra? Ato,nuk jua mer menja car thone.Ishim stadjum ke dhjetshja tu pa TIRONEN ene kena prit Gudin me e sha pranej erdhem vone.Athere ishte respekt tjeter dhe ato per mos me i pa burrat qi kishin qene ne stadjum kishin nejte te funit. Vetem TIRONASIT i kishin ene grate tifoze ene i lejshin me shku m'stadjum.Kur e pys nonen teme per kete ajo m'thote"Eh mi none ene kur ishim te feju ne shkojshim ne stadjum me grate por ikshim para se te marojte neshja se mos turpnoheshin burrat" Ene nona ime fol per vitet 50-60. Nje ky shpirt na ka majte gjalle ne ene juve.Dhe do t'na maje ne jete te jeteve.Sa per i paranteze, ne kohen e viteve 70-90 gjith ato lojtare qi un ju them kom pas shoqni vijshin ke nona ime ene i thojshin sa do dalim neser. Aq e smunme ishte ene i gjejte rezultatet dor me nji. Plaku im i thoshte mos fol se e ke gojen zeher.
2-Arty ka te drejte kur thote TIRONA ma shume se nji ekip.PER ne osht nji ONDERR,nji KENAQSI,nji LUMTURI,nji DROGE qi na ma gjalle ene kur spim ne jena te DEHM me kte NDJENJE.
Per menimin tim duhet me u bo nji parulle qi ju krujt menerja Artit.
AVE TIRONA JONE,NALTMADHNIJA JONE,MRETNIJA JONE.Ta morin vesh te gjithe,se ska zot tjeter pervec TIRONES TONE.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 10/11/2006 02:54 
Valutë

Antarësuar: e djelë 23/11/2003 07:04
Poste: 897
O Mando ,a ke mo.?se na K'NOQE.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 10/11/2006 15:46 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Ene ti zotnija jote s'ke kalu pak. Isoj jemi pranej fol ato qi smaj men.Sa per dijeni cuna un ene Berti jena shoke ka te pakten 20 vjet.Si hik koha Berto. Tashi qi po shkruj me kujtohen.Kallzo i cik per neshjen e labve me partizonin e beogradit ke shpia ime me tiken ene lulin.Kur boni gol partizoni gjith shpijat private tironase bertitshin se sdojshim qi labt te kualifikohen ene te durojshim pordhet e tyne.Kur boni gol vlona pallatet perballe bertiten.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 10/11/2006 17:20 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
mandhasoni shkroi:
Ene ti zotnija jote s'ke kalu pak. Isoj jemi pranej fol ato qi smaj men.Sa per dijeni cuna un ene Berti jena shoke ka te pakten 20 vjet.Si hik koha Berto. Tashi qi po shkruj me kujtohen.Kallzo i cik per neshjen e labve me partizonin e beogradit ke shpia ime me tiken ene lulin.Kur boni gol partizoni gjith shpijat private tironase bertitshin se sdojshim qi labt te kualifikohen ene te durojshim pordhet e tyne.Kur boni gol vlona pallatet perballe bertiten.

e modhe fare! :mrgreen:_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 10/11/2006 19:20 
mando sa kom qesh me ket historin, ishte e forte me verte!


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 10/11/2006 21:08 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Per zotin e modh,ka i here mund t'ju duken si prrallza por i kena kalu ene jetu.Bile po t'jua vazhdoj ishte se gjith mhallja ime ishte me mure ka 1.5 metra sa me thone ene hyjshim e dilshim rehat ke njoni tjetri.Kur maroi neshja ne u takum te gjith ke rrugica ene te gjith ishin te merzit. Nona ime e shkrete na pu ene pyti :cka bo vaki pse jeni vrenjt kshu? Pergjigja jone ishte- u rrafen cunat. A thu se u rraf Tirona.Vetem mmlefi kunder labve, kishte rondsi.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 11/11/2006 22:23 
Valutë

Antarësuar: e djelë 23/11/2003 07:04
Poste: 897
MGJTH-se ne nje moshe me te vogel se Arty po perpiqem te tregoj dhe un se si i kom perjetu ato dite te 1979.
Nuk dua te shkruj per rregjimin e at'hershem sepse ate e ka pasqyru me se miri Arty se cfare hiqnin tifozat e Tirones.
Un per fat i kom perjetu te dyja neshjet te KAVAJES te atij viti .
Neshja e KUPES.Ate dite Kavaja gumezhinte, nuk kishte muhabet tjeter pervec neshjes aq me shume interesin per neshjen e shtoi dhe ardhja e nje numri te madh Tifozash nga Tirona,keshtu interesimi i Kavajsve ishte maksimal.Nga formacioni i skuadres qe ka von Arty dua te shtoj se ne vend te Bacit ka lujt TIT BRAHJA nje tjeter lojtar Tirone qe kishte dal nga Mhallja DIBRONVE.
Ne pergjithsi neshja u zhvillu e qete dhe pa ndonje problem,golin e Tirones ashtu sic tha ene Arty e boni TIT DIBRA ne anen e djathte te tribunes,ne mos gaboj masi mer nje top nga BEN CELA(at'here organizator),doktori(DIBRA)nez motorat dhe masi le mas vetes NAIM ALLAIN(centerbeg)i KAVAJES nat kohe dhe diagonal me porten tek 16-cja shlo te djathten e tij dhe me gjithe ARKACI(portier)e perplas topin ne rrjete.Sa per rremujen qe ishte bo mas neshjes vetem te nesermen e morem vesh masi kishim shku me makine.
Kshu kaloj ajo neshje kupe dhe me shprese dhe per Kampjonat do te perseritej perseri.
Kaq per SOT.


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 2 prej 4 [ 59 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron