Sot është e mërkurë 24/07/2019 09:01
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 3 prej 3 [ 35 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 16/10/2006 04:34 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 20/11/2004 16:09
Poste: 1051
Vendndodhja: detroit usa
tironssigjithetetjeret shkroi:
neshje e paharrume ka qene ne 1986-en. Rezultati 7-3............

Tani le te kthehemi pak te historite me te vona:
-1994 tre gola Fortuzi (nji me rrafishate dhe nji ne minute te fundit) dhe Tirona kalon turin pasi ishte rraf 1-4 neshjen e pare me Fandokun
-1995 faza e pare, Tirona-Morri 1-0 shtylle Kola, topi kthehet Fortuzi gol. hapi rrugen per kthimin te titulli i 15-te, ku barazum Partizan-Dinamon
1996-kampionati me i bukur qe kam pa:
Tirona me Krujen 1-1 gol Coclli ne minute te fundit
Tirona me Elbasonin 2-1 gol Dede ne minutat shtese
Tirona me Gjirokastren 1-1 gol Coclli ne minutat e fundit
Tirona 0-2 ne Vlore javen e katert nga fundi, 0-1 ndeshja, anullohet gol i Markocit, Tirona le fushen,hyn prape dhe rri pa levizur, Vito ben 2-0, kampionatin kishin vendos me ia dhon Durrsit
Javen tjeter, Durrsi fito ne Berat (2-0 qe 10 min e para) ku s'kishte fitu ekip qe prej dy vjetesh, nderkohe qe Tirona ha gol nga Krenari (autogol) kunder Dinamos. Tirona po lite lojen kur merrte vesh ca bohej ne Berat. Penallti per Dinamon. Cdo gje po merrte fund. Por Tata i nevrikos pret. Dhe ne pushim Sul Mema i shkund cunat, fut Ben Mingen e Fortuzin ne loje dhe sa fillo pjesa e dyte Minga me koke te Fortuzi dhe zogu sic di vetem ai, e fut mes shalesh portierit. Pastaj Malko e ngul me koke dhe Markoci bo te tretin alla braziliance. 3-1. Durrsi dy pike larg. Gjate javes ne Durres behet nje spektakel ku ishte ftu edhe ekipi i Durrsit si kampion.
Javen e parafundit Durrsi fiton me Qelbasonin 2-1 me gol ne fund, ndersa tirona lute ne gjirokaster, deri nga minuta 90 0-0 dhe Durrsi dilte kampion. Ne kohe shtese Nevili na mba shpresat gjalle, 1-0 per ne. Fitorja jashte fushe ishte tre pike atehere dhe nje pike larg.
Java e fundit, Tirona lute te qyteti i nxonsve me Patosin, ndersa Durrsi lute me Partizonin te Selmani. Tirona fito 5-1 me Patosin (Prenga, Fortuzi, Dede, Malko, Fortuzi), ndersa ne Tirane ndeshja tjeter nderpritet, plas sherri, rifillo, 0-0, Durrsi sulmo, gjith Durrsi kishte ardh ne Tirane, kurse Tirona ishte te qyteti i nxonsve. Durrsi sulmo, Parizoni (e vetmaj here qe s'po e quj morr, se kan ndejt ate dite si burrat) i myll i teri ne porte. Minuta e fundit e shteses, ne sulm kishte dale edhe Kapllani, portieri i Durrsit, topin e merr Curri i Partizonit, del nga zona e vet, ndersa Kapllani kthehet me vrap ne porte. Curri pa kalu vijen e mesit te fushes lesho nje top parabel nga me teper se 40-50m dhe rrjete. Kapllani kishte ra pertoke. 1-0. Tirona kampion per te 16 here, rekord, kaloi partizon dinamon. Ne te qyteti i nxonesve vijme varg me tifoza e makina dhe morim kupen te selmani....


:cry: a ca me bone se me ke kujtu kampjonatin mo te bukur qe kom pa deri tashi ene vallai mu mushen syt me lot ene une kom qen ke qyteti nxosve ene kisha njonit njit kishte bo ca lek t'vogla se maj men mire tashi po m'duket ishin 10-she letra me ka dhon ca mu ene i kena hudh masi maroj neshja ehh masnej kena shku n'selmon stermosi ka nejte sula n'ajer nja gjysem ore :lol:(se kom nrejt une jo :) )i gol me ka nejte ne menje keq TIRONA-HAFIJET ka qen 98-99 prenga ka kornja merkoci rrafishat ka maru neshja 3-0 ka qen viti kur ishte LUTI president_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 16/10/2006 08:10 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 11/03/2006 14:14
Poste: 1056
Vendndodhja: Toronto, Kanada
ervin dashi shkroi:
tironssigjithetetjeret shkroi:
neshje e paharrume ka qene ne 1986-en. Rezultati 7-3............

Tani le te kthehemi pak te historite me te vona:
-1994 tre gola Fortuzi (nji me rrafishate dhe nji ne minute te fundit) dhe Tirona kalon turin pasi ishte rraf 1-4 neshjen e pare me Fandokun
-1995 faza e pare, Tirona-Morri 1-0 shtylle Kola, topi kthehet Fortuzi gol. hapi rrugen per kthimin te titulli i 15-te, ku barazum Partizan-Dinamon
1996-kampionati me i bukur qe kam pa:
Tirona me Krujen 1-1 gol Coclli ne minute te fundit
Tirona me Elbasonin 2-1 gol Dede ne minutat shtese
Tirona me Gjirokastren 1-1 gol Coclli ne minutat e fundit
Tirona 0-2 ne Vlore javen e katert nga fundi, 0-1 ndeshja, anullohet gol i Markocit, Tirona le fushen,hyn prape dhe rri pa levizur, Vito ben 2-0, kampionatin kishin vendos me ia dhon Durrsit
Javen tjeter, Durrsi fito ne Berat (2-0 qe 10 min e para) ku s'kishte fitu ekip qe prej dy vjetesh, nderkohe qe Tirona ha gol nga Krenari (autogol) kunder Dinamos. Tirona po lite lojen kur merrte vesh ca bohej ne Berat. Penallti per Dinamon. Cdo gje po merrte fund. Por Tata i nevrikos pret. Dhe ne pushim Sul Mema i shkund cunat, fut Ben Mingen e Fortuzin ne loje dhe sa fillo pjesa e dyte Minga me koke te Fortuzi dhe zogu sic di vetem ai, e fut mes shalesh portierit. Pastaj Malko e ngul me koke dhe Markoci bo te tretin alla braziliance. 3-1. Durrsi dy pike larg. Gjate javes ne Durres behet nje spektakel ku ishte ftu edhe ekipi i Durrsit si kampion.
Javen e parafundit Durrsi fiton me Qelbasonin 2-1 me gol ne fund, ndersa tirona lute ne gjirokaster, deri nga minuta 90 0-0 dhe Durrsi dilte kampion. Ne kohe shtese Nevili na mba shpresat gjalle, 1-0 per ne. Fitorja jashte fushe ishte tre pike atehere dhe nje pike larg.
Java e fundit, Tirona lute te qyteti i nxonsve me Patosin, ndersa Durrsi lute me Partizonin te Selmani. Tirona fito 5-1 me Patosin (Prenga, Fortuzi, Dede, Malko, Fortuzi), ndersa ne Tirane ndeshja tjeter nderpritet, plas sherri, rifillo, 0-0, Durrsi sulmo, gjith Durrsi kishte ardh ne Tirane, kurse Tirona ishte te qyteti i nxonsve. Durrsi sulmo, Parizoni (e vetmaj here qe s'po e quj morr, se kan ndejt ate dite si burrat) i myll i teri ne porte. Minuta e fundit e shteses, ne sulm kishte dale edhe Kapllani, portieri i Durrsit, topin e merr Curri i Partizonit, del nga zona e vet, ndersa Kapllani kthehet me vrap ne porte. Curri pa kalu vijen e mesit te fushes lesho nje top parabel nga me teper se 40-50m dhe rrjete. Kapllani kishte ra pertoke. 1-0. Tirona kampion per te 16 here, rekord, kaloi partizon dinamon. Ne te qyteti i nxonesve vijme varg me tifoza e makina dhe morim kupen te selmani....


:cry: a ca me bone se me ke kujtu kampjonatin mo te bukur qe kom pa deri tashi ene vallai mu mushen syt me lot ene une kom qen ke qyteti nxosve ene kisha njonit njit kishte bo ca lek t'vogla se maj men mire tashi po m'duket ishin 10-she letra me ka dhon ca mu ene i kena hudh masi maroj neshja ehh masnej kena shku n'selmon stermosi ka nejte sula n'ajer nja gjysem ore :lol:(se kom nrejt une jo :) )i gol me ka nejte ne menje keq TIRONA-HAFIJET ka qen 98-99 prenga ka kornja merkoci rrafishat ka maru neshja 3-0 ka qen viti kur ishte LUTI president


vallaj na ke kujtu nje gjo shum speciale... do kem qen nga klasa 6 ne 96 po ai sezon (95-96) ka pas nje luft shume te fort midis tirones dhe durrsit... kam pas shku ne stadium me baben. me c'mbaj mend Flor Riza lujti me ne ate vit ashtu si edhe Alban Bushi per nja 4-5 ndeshje ne fillim te sezonit.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 16/10/2006 15:16 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Per ne brezin tone kjo ka qene ka tifozlliqet e funit qi kena bo me qejf. Kur kena ardhe ke Selmon Stermosi osht bo nomi. Ene LUT NURI pat dhone paren e dynjose ke partizoni athere qi te rrifshin durrsin.Mos harroni qi president mat kohe ishte ala Metushi.Kom disa foto nga Selmon Stermosi ene do bohem mare ti fus qi ti shifni.Mas neshjes kena dal per darke deri m'ora 3 te mnjesit me lojtaret.Berti,Met Jaroni,Malko ene kush tjeter si maj men. Kupen e kena pas ne makinen time dhe ka nejt m'shpi teme per nja 2 dit.Ene kena bo fotot e dynjose.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 17/10/2006 08:54 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 11/03/2006 14:14
Poste: 1056
Vendndodhja: Toronto, Kanada
po pate mundesi Mando fut ca nga ato fotot. maj mend qe mas ndeshjes shkum me ca shok tek liqeni ku sa ishte hap nje park lojrash... Qilimi Fluturus etj. :lol: :lol: :lol:

tere qef qe tirona mori kampionatin!!

ai ka qennje nga kampionatet me konkurence te madhe. 96-97 tirona pati luft te fort me Vloren qe e sponsorizonte Kamberi po pastaj kampionati u nderpre per kushte qe te gjith i dim. Tirona fitovi ne playoffin qe u lujt ne veren e 97s po ce do. Eshte lujt futboll i bukur, te huajt fillun me ardh ne shqiperi dhe kampionati jon u bo me 18 ekipe ne 96ten.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 17/10/2006 15:15 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Mir qi na kujtove per kampjonatin e 97. Ato labt kishin ardhe me pordhe so gjoja kishin permys demokracine(ato qi si vasil ruci e majne veten per te persekutume)ene ne duhet tu ishim "mirenjohes se na shpetun nga i rregjim gjakatar".Lab mo car me thone.Athere ato qiten ene i parull qi "do shkojme ne TIRONE te clirojme TIRONEN"Ene shume cuna u bom gati ene shkum me i prit ke shkomi Kavajes,se nuk ka le burr none te vij te cliroje TIRONEN, pervec neve qi jetojme ne TIRONE.Te vijme ke neshja.Kush e ma men ne rrafem partizonin ene na rrafi shkodra, dhe ne finale me labt ku ne dojshim vetem fitoren. 1-0 per ne dhe ne pjesen e dyte nga porta e televizjonit ato pretendun per penallti,por gjalle n'bote ishte apo jo ato s'merrshin penallti.Labt dolen nga stadjumi ene ne ne gjithe tribunen A masi kishim ardhe ka plazhi tape fare kena fillu me i sha me nuk e maj men car. Me e forta ishte kur i thom qi" Mor labt e mutit qi keni 6 muj qi hani vetem pluma ene barut doni me bo pordhe mes TIRONES".Kupa osht dhone ke darka qi u bo ke Hotel DAJTI, se ene federata e bythes nuk ja majti me e dhone n'stadjum per arsye politike.


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 3 prej 3 [ 35 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron