Sot është e martë 25/06/2019 19:46
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 2 prej 4 [ 47 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 20/03/2006 13:06 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
Damiano,amico di Oni,benvenuto al SK Tirana forum sperare avere molto spasso qua,e mi scussi per mio povero lingua italiano :oops:
Mio amico voleva dire Valon Behrami e un figlio di putana e un traditore dei interesi nazionali di albanesi.Quando lui dovevi fare un selezione,ha scelto andare con Nazionale di Svizzero.

Good luck and success to SS Lazio in League and Competitions :)_________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 23/03/2006 20:22 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 18/08/2005 16:49
Poste: 2188
Vendndodhja: Itali
Tironci Bardheblu shkroi:
NO AMIGO
UNO ALBANESI IN LAZIO - IGLI TARE
VALON BERHAMI NON SONO ALBANESI, BERHAMI - SUISSERIANI
VALON BERHAMI TRADHTAR, PERKTHEJA KTE ONO ATIT,
ja ****** nonen si skom msu italisht, jom i vetmi nga shoqnia qe zdi italisht :lol:
Nuk kom si tja perkthej kto gjona Tironco :? Fale Valon Behramit jom njof me ket cunin. dhe meqe ra fjala tek Behrami desha me ju thon nja dy fjale:


Ne radhe te pare desha me thon qe Valon Behramin e njof personalisht. Bile jom edhe moderator tek forumi i sitit te tij personal www.behrami85.com. Valoni e di shume mire qe une kom njel shume i zhgenjyer nga zgjedhja qe ai ka bo para ca kohesh edhe ket gjo ja kom bo te qarte :wink: por ne fund te fundit cdo njeri ka jeten e vet dhe ne nje fare menyre i duhet respektuar zgjedhja qe ai ben ne jete. Une sinqerisht di ca gjona me shume se ju per ket muhabet prandaj desha tju sqaroja ca gjona shpejt e shpejt.


Sipas meje nuk duhet ta kini inotin vetem me Behramin por me dike tjeter qe ju e dini shume mire (dhe qe une nuk mund tju a them sepse nuk jom i autorizuar) sepse ky "dikushi" i ka penguar rrugen Valonit per te ardh ne kombetare. po mos te kishe qene ky dikushi atehere punet do te kishin rrjedhur ndryshe :wink: Dhe sipas meje ky "dikushi" duhet te zhduket sa me shpejte, perndryshe do te humbasim shume talente te tjere si puna e Valon Behramit. C'do lojtar qe ka deshire te vije ne kombetaren shqiptare (e kam llafin per ato qe kane vite jashte shqiperise si puna e Valonit) duhet ne "nje fare menyre li lusi bythen" ktit dikushit per tu futur ne kombtare. Kte gje Valoni nuk e ka bo. Pse do thoni ju: Sepse ne te gjithe boten vetem ne shqiperi ndodhin kto gjona te shpifura. Ne te gjithe boten bejne c'mos per ti thithur talentet e reja kurse ne shqiperi flejne gjume.


Dhe para se ta mbyll desha me thon se ishte gati e pamundur qe Valoni te vinte ne kombetaren shiptare. per shume motive. Qe ne fillim shpresat ishin te pakta.........P.S. Dhe mos i besoni lajmeve dhe gazetave shqiptare qe flasin per Behramin. Jane te gjitha genjeshtra_________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEç TIRONCI I DEL ZOT
Imazh
27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 23/03/2006 20:49 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
Adasho,un ne fakt se dija si paska qene puna mes teje ene atij italionit se nuk do ja kisha shkrujt ato gjona qe shef me siper.Biles po deshe ti i heq qe tashi.Por ket do ta bojsha VETEM per mos me te prish pune ty ne lidhje me mikun tat,pasi te ishte per Valon Behramin nuk do e vritsha mendjen fare ene do i shkrujsha prap ato me siper,mos them me shum.
Un jo vetem faqen e atij e kom vizitu por ene e dij mir si osht puna nga fillimi e deri tashi.Ai rob NUK ka dash me lujt me kombtaren tone ene motivet nuk osht e veshtir qe ti kuptojn shqiptaret,por ene te hujt,pervec kesaj ato motive qe e shtyn i di vete ai.Ti ne komentin tat shkrun:
Oni_italy shkroi:
...por me dike tjeter qe ju e dini shume mire (dhe qe une nuk mund tju a them sepse nuk jom i autorizuar) sepse ky "dikushi" i ka penguar rrugen Valonit per te ardh ne kombetare. po mos te kishe qene ky dikushi atehere punet do te kishin rrjedhur ndryshe.Dhe sipas meje ky "dikushi" duhet te zhduket sa me shpejte, perndryshe do te humbasim shume talente te tjere si puna e Valon Behramit.

Po pse Bekim Kastrati,Lorik Cana,Debatik Curri,Besnik Hasi e te tjer,se jon kaq shum, pranun te veshin ket fanel?Apo e keshin me te kollajshme se Valoni?Apo ai"dikushi" i paska leju keta ene ate jo?
Pranej them Ono qe kjo pun nuk ka majt ere te mir qekurse fillun tratativat per ate rob ene tashti dihet puna e tij..._________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 24/03/2006 02:38 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 30/04/2005 18:23
Poste: 2100
Vendndodhja: Tek Cepi TIRONES
O ono ta tha ne Fatjoni lale. Ti di gjona, dime dhe ne ca gjona dhe me beso se as une nuk i besoj gazetave per kshu gonash. Po sa erdhi dhe Bekim Kastrati, me Deb Currin...Se shpejti do vij Labinot Haliti bashke me Besart Berishen. Pse kujton se Curri luste bythen tek ai qe the ti?

Po Valoni nuk ka gjak shqiptari per menimin tim. Nuk ka te njejtin gjak qe ka Bekimi me Lorikun. Loriku te ha me dhome per shqiptari lale. Berhami te shkoj te luj me ato Zvicerjonet sikur Zvicra o Brazili.

Po pervec ksaj mos te dilte neper intervista ne te thoshte un nuk luj me as nji ekip tjeter pervec shqiprise. Ka thon 4-5 intervista per kte gjo...Shkoj dhe ne Prishtine veshi ne bluzen e Tifozave Kuq e Zi tu i thon te gjithve jo kshu jo ashtu. Po tani a ka mo ftyre Valoni me hik ne Prishtine prape???
Ai lujti me ndjenjat e gjith shqiptarve ne une ate e quj i tradhtar te modh te te gjithve. Ne qofse sdote qy ne fillim le ta boti si ai Gercalliu, ose Gjasula, ose ne Shefki Kuqi qe ka hik me i komtare qe ne fillim. Ky talli trapin me ne.

Ne qofse kishte gjak shqiptari do bote cmos qe te lute me komtaren. Pse i duket vetja mo i mire se Cana ktit qe mos te iki te lusi bythen ne Federate??
Kamoranesi per i gjyshe shkoj me lujt me italine kurse Valoni qe "ishte njiher e nji kohe shqiptar", lu me zvicren.

Gjith te mirat lale ne respekte_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 24/03/2006 10:34 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Ciao, Damiano,
da un Ultra'(formato albanese) di Tirona ed nello stesso tempo un laziale di vechia data. Precisamente dai tempi dell primo scudeto con Chinaglia & Co, e poi con i vari Wilson, Giordano, fino ad oggi. Ad Atene abbiamo fatto amiccizia coi dei Irriducibili, quanto la Lazio ha giocato col Panionis. Tanti salutti, ed in bocca Lupo (alla Tirona ed alla Lazio) e che creppi il Lupo(Partizani + Roma)


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 25/03/2006 04:47 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 30/04/2005 18:23
Poste: 2100
Vendndodhja: Tek Cepi TIRONES
O Ono qe ta perfundoja pak kte muhabetin. Shife kush eshte patriot dhe SHQIPTAR. Cfare ka thene mas neshjes

Imazh
Curri: Kam qene shume i kenaqur qe kur me eshte bere ftesa dhe cdo dite qe kalonte, me bente aq te lumtur, sa edhe nervoz, sepse do te provoja per te paren here te vishja fanellen e nje ekipi kombetar, dhe pikerisht ate te zemres sime. Madje, te tregohem i sinqerte nuk kam fjetur fare gjume nje dite perpara nisjes per ne Shqiperi, edhe pse isha i keputur nga ndeshja e fundit ne kampionatin ukrainas. Sidoqofte, mendoj se ia vleu "barra qerane", sepse pavaresisht se nuk arritem te fitonim une edhe Kastrati realizuam nje enderr tonen, e cila kam deshire qe te mos mbaroje kurre.

Futbolli.com: Do te vini serish ne kombetaren shqiptare?
Curri: Edhe sikur ta dija qe do te rrija me jave pa gjumne do ta beja kete sakrifice._________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 25/03/2006 17:57 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 18/08/2005 16:49
Poste: 2188
Vendndodhja: Itali
Cuna une desha te thoja nja dy gjona shpejt e shpejt :wink:


Tek mesazhi im shkrujta:


Mos e kini inotin "vetem" me Behramin (dhe nuk thashe: mos e kini inotin me Behramin) keshtu qe ne ket mes nuk duhet ta kemi vetem me Behramin por edhe me dike tjeter :wink: Pastaj une ju thashe vete qe kom njel i zhgenjy nga zgjedhja qe ai ka bo, dhe ai vete e di shume mire


Shkurt fare nuk eshte vetem Behrami qe ka gabuar.......
P.S. Fatjono ska gjo lale mos e fshi se dhe ai vete e di shume mire qe shqiptaret kon njel te zhgenjy nga Valoni :?_________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEç TIRONCI I DEL ZOT
Imazh
27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 25/03/2006 18:01 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 15/10/2003 19:32
Poste: 6328
Vendndodhja: Tironë. Shqipni
Cuna, esht forumi i te hujve... Po deshet me diskutu per Behramin, hapni nji teme... ;)_________________
TIRONA FANATICS
ImazhImazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 27/03/2006 19:19 
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Ciao, Damiano,
da un Ultra'(formato albanese) di Tirona ed nello stesso tempo un laziale di vechia data. Precisamente dai tempi dell primo scudeto con Chinaglia & Co, e poi con i vari Wilson, Giordano, fino ad oggi. Ad Atene abbiamo fatto amiccizia coi dei Irriducibili, quanto la Lazio ha giocato col Panionis. Tanti salutti, ed in bocca Lupo (alla Tirona ed alla Lazio) e che creppi il Lupo(Partizani + Roma)


Ciao! ehehe anche il partizani ha come simbolo il lupo?
Per fortuna le cose vanno bene per noi della lazio stiamo sulla buona strada per andare in coppa uefa... e voi... beh ho sentito che sta succedendo un casino nel vostro campionato quindi attendo sviluppi :)
Complimenti per la fede decennale! Io non ero nato ai tempi di Long John & company :)

forza lazio e forza tirona!
Ciao
Damiano


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 31/03/2006 05:23 
Tifoze e Re

Antarësuar: e martë 30/08/2005 00:46
Poste: 23
ciao Damiano, salute da parte mia.... :) Piacere averti qui con noi e non lascare Tirona! :P

ps. forza lazio_________________
......Tirona.......
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 12/05/2006 17:29 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
si gjithmon me vones po desha me fol per behramin: jam dakort me ato qe i thon bir kurve se ai osht ene kosovar ene dihet qe kosovaret jane me atdhetar se ne. ky osht si ato qelbsinat tironsa ene komunista (sic ka tho sefer daja).
atij lacialit i them (persa i perket behramit):
behrami ha perso le radici.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 13/05/2006 01:44 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 30/04/2005 18:23
Poste: 2100
Vendndodhja: Tek Cepi TIRONES
patrioti_bardheblu shkroi:
si gjithmon me vones po desha me fol per behramin: jam dakort me ato qe i thon bir kurve se ai osht ene kosovar ene dihet qe kosovaret jane me atdhetar se ne. ky osht si ato qelbsinat tironsa ene komunista (sic ka tho sefer daja).
atij lacialit i them (persa i perket behramit):
behrami ha perso le radici.


Amin plako
tamom berhami si tirons komunist_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 15/05/2006 12:23 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 01/08/2004 13:52
Poste: 912
Vendndodhja: Vorri Bomit
Ca i paskeni bo furumit ku duhej te flitej me gjuhe te huja... Me gjithe ato tema qe kemi ne gjuhen dhe dialektin ton shkoni e hallakasni te vetmen tem n'italisht. :-)
Vari dick-un... :-)_________________
Tifoz i Tironës nuk bëhesh, lind!
Gjaku yt është ndryshe nga ai i të tjerëve: nuk ka rruaza të kuqe por vetëm të Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojë të bëhesh!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 23/07/2006 12:26 
I agree!:)
:)


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 23/07/2006 17:19 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 30/04/2005 18:23
Poste: 2100
Vendndodhja: Tek Cepi TIRONES
who_cares shkroi:
Vari dick-un... :-)


dicka interesante, dicka fantazi plako :lol:_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 2 prej 4 [ 47 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron