Sot është e premte 14/12/2018 17:27
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 1 [ 7 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Historike per "TIRONA FANATICS"
PostPostuar: e martĂ« 15/05/2007 00:00 
Tifo-grupit te "TIRONA FANATICS" ,i eshte kushtuar nje pjese ne librin e PERSONALITETEVE te sportit te TIRONES, shkruar nga Shyqyri Rreli dhe Ismail Demneri .TIRONA FANATICS kan qene te ftuar ne promovimin e ketij libri me ftesen e dy profesoreve te respektuar.
Keshtu mendova qe ta vendos ne forumin tone kte pjese . Per mendimin tim kjo eshte historike per TIRONA FANATICS, dhe nga qe ky liber eshte shum i rendesishem per qytetin tone ,ku bejne pjes te gjith spotistet ne vite nga te gjitha llojet e sportit, dhe pjes e kesaj rendesie jan dhe tifozat bardh e blu.

Kjo eshte pjesa e shkeputur nga libri:
Me ne fund jane sportdashesit por jo per nga rendesia. Perhere konstant e te pavarur nga rrjedhat e kohes, ata mbesin pa medyshje ne vend te pare. Kjo mase e madhe njerezish. tiranas e jotiranas, e gjithnje te kulturuar. me pranine e saj ne shkallet e stadiumeve, brenda apo jashte qytetit permes mbeshtetjes se fuqishme, i qendroi perhere besnik klubit te vet .Sportisti nuk e ndjen lojen e tij pa pranine e sportdashesit sado cilesore rezultative dhe e bujshme te jete ajo. E ne kete aspekt sportdashesi i Tiranes ose tifozi i Tiranes ka qene perhere model Ai tashme eshte pjese e merituar e sukseseve te arritura nga te gjithe skuadrat e KS Tirana' dhe KF Tirana'. Edhe ne periudhat me te veshtira, me thirjet e tij vetem Tirona-Tirona'. dhe deri ne protesten e dikurshme para shtepise se qficereve. si nje disident i gjalle. ka dhene mesimin qytetar se. "sporti duhet ndare nga politika". Dhe kjo ndodhte ne ate kohe. ku diktatura megjithese ne filozofine dhe propaganden e saj. permendte si primare proletariatin dhe klasen puntore. ne sport favorizonte hapur armen e saj.
Midis shume "site'-ve te tifozave tone, me i frekuentuar duket ai http://www.sktirana.com, i ndertuar nga Erlet Shehu. Atje gjendet historiku i klubit kuriozitete. klubi ne rregjimin totalitar. historiku i kenges "tetori 86" i Artit bardh e blu etj..Ketu nisen edhe idete per "Tirona Fanatics" dhe per bashkepunimin e tifozeve te dy stemave bardh e blu te dy kryeqyteteve shqiptare. Tiranes dhe Prishtines, dhe shvercerave!


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 15/05/2007 10:13 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 01/08/2004 13:52
Poste: 912
Vendndodhja: Vorri Bomit
I ka thene njeri ketij per webin apo e kishte pare vete?_________________
Tifoz i Tironës nuk bëhesh, lind!
Gjaku yt është ndryshe nga ai i të tjerëve: nuk ka rruaza të kuqe por vetëm të Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojë të bëhesh!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 15/05/2007 11:12 
who_cares shkroi:
I ka thene njeri ketij per webin apo e kishte pare vete?

Un se kam idene ,po kjo eshte faqja me e klikume , dhe sesht e veshtire te gjesh info, mund te kishin shtu dhe ndonje gjo me shum , po dhe kaq me duket mire eshte ,ne vellimin e ardhshem jam i sigurt qe do ket me shum info per Tirona Fanatics.


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 15/05/2007 14:30 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Do ishte mire qe te ftoheshin keto profesora e tranjere e lojtare qe kon lujt ma pare, qe te futeshin ne forum ene te shkrunin per menimet e veta dhe tu bohej e ditur klubit qe cfar ka forumi dhe ta lexojne i here ato donatore e tranjera e lojtare qe lujne tani. Ta marrin vesh qe cfar bote e shpirti kon TIFOZAT E TIRONES.E kom thone ene ma para, qe duhet te ingranoheni ma fort me klubin._________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 15/05/2007 17:36 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 01/09/2005 02:24
Poste: 491
Vendndodhja: USA
Komplimentet me te ngrohta Erletit dhe gjithe atyre qe e kane bere kete sit vatren e vertete te SK Tiranes.

Eshte ide shume e mire sikur profesor Rreli, apo kushdo ish futbollist i Tiranes, apo futbolliste te tanishem te Tiranes te ishin forumiste._________________
TIRONA 2008-2009: KAMPIONE 27 HERE!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 15/05/2007 19:37 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 18/08/2005 16:49
Poste: 2188
Vendndodhja: Itali
mandhasoni shkroi:
Do ishte mire qe te ftoheshin keto profesora e tranjere e lojtare qe kon lujt ma pare, qe te futeshin ne forum ene te shkrunin per menimet e veta dhe tu bohej e ditur klubit qe cfar ka forumi dhe ta lexojne i here ato donatore e tranjera e lojtare qe lujne tani. Ta marrin vesh qe cfar bote e shpirti kon TIFOZAT E TIRONES.E kom thone ene ma para, qe duhet te ingranoheni ma fort me klubin.Mando ke fol shum bukur :wink:

Por per menimin tim shum nga ata qe ke permen ti un besoj se futen ktu ne forum. Ndoshta nuk shkruajn por vetem e lexojne thjesht per te mbajtur te fshehte identitetin e tyre. Kuptohet ne na bohet qefi sikur dikush te shkruante dicka, sepse sktirana.com eshte vertet nje sit shume serioz dhe me vlera ku cdo-kush eshte i mirepritur vecanerisht personalitet qe kane bo historine ne sportin Tironas._________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEç TIRONCI I DEL ZOT
Imazh
27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 15/05/2007 20:19 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 01/09/2005 02:24
Poste: 491
Vendndodhja: USA
Oni ke te drejte, mendoj se disa futbolliste te Tiranes shohin komentet tona.

Une them se duhet te bejme nje seksion vetem per futbollistet, ku te analizojme secilin prej tyre. Keshtu edhe ata do shihnin se si i konsiderojme ne tifozet._________________
TIRONA 2008-2009: KAMPIONE 27 HERE!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 1 [ 7 postime ] 

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron