Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

e mërkurë 17/10/2007 02:05

Nigjoni çuna kjo osht mesymje barbaresh po ne shume shpejt do ngjitemi aty ku kemi venit, ne xehnet. Delenxhileret, gazepat, matrapazet, dylberet do largohen se shpejti!

e mërkurë 17/10/2007 14:55

Ke harru maloket :D

e enjte 01/11/2007 02:41

Kombtarja jone (me 6 lojtare te Tirones): ne Poloni 1984
Poloni - SHqiperi 2-2
(Golat e Bedranes (me thember) dhe Agustinellit))
http://youtube.com/watch?v=Mo3Ys2FD1Ns

Per t'u permend qe Shqipnia ishte duke humb 1-0 dhe pastaj i boni dy gola polakve. Beni modh qiti Bedranen qe i boni i gol llaftar portierit polak (parabel me themer). Gallabordsi pastaj merr top ne mes fushe shkon vete deri n'fundore ene jep i top per Agushin n'qender qe s'fal po ia fut n'trekonc. Pastaj polaket barazun. Ka qene ndeshje e paharrushme.

Polonia ne Botrorin e '82 kishte shku deri ne gjysfinale (kishte ene Boniekun).

e enjte 01/11/2007 03:29

Bravo lale se na knoqe. Eh sa na cmolle. E maj men si tani kur Bonjeku erdhi ne Tiron i note masi kishte dal kampion Evrope me Juventusin mas 120 minutash loj (ne Heysel kundra Liverpulit 1-0) ene na rrasi i petull qe na skualifikoi nga botrori. Ai ekip kishte shum potencial ne fakt. Rrofsh lale...
Modifikimi i fundit nga Mand Tironci më e enjte 01/11/2007 03:36, modifikuar 1 herë ne total.

e enjte 01/11/2007 03:34

ai goli i dyte i polakve qe barazun ishte cop cop. gjynof se i shpetoi nga duret portierit.

e enjte 01/11/2007 05:19

po pra shum gjynof qe se kapi dot perlati ate se ene ai ka qen alamet portieri. goli agushit permes syve i kaloj polakut. ene cim muca ka pas lujt mir gjynof qe po shkatrro tironen tani

e enjte 01/11/2007 06:59

rrofsh amon, t'pakten t'kena shkumen qe na knoq e cliro ka hidhnimet e kto cunat e tirones te atyne viteve...ah!!! falimnerit!
Dërgo një përgjigje