Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

Video historike e Tirones.

e shtunë 12/05/2007 00:38

Kombetarja (=Tirona) kunder Belgjikes
http://www.youtube.com/watch?v=Kiur49_PhRo&NR=1

Tirona e viteve '80
http://www.youtube.com/watch?v=d6vVoYxf27g&NR=1

e shtunë 12/05/2007 09:17

Ca na bo kshu merr VllaiQamushit ? Eh merr plak ca kujtimesh :D :D :D Na le pa gjume, na more me qafe :wink:
Na ka mor malli per ate Tirone, per ate "fene" tone Sk Tirona, per ate rini i here e i kohe. (vetem per at m.. sistemi JO ).
Thanks

e shtunë 12/05/2007 16:48

Falimnerit, VllaiQamushit.
As kam hy me pa ne forum per Teuta-Tirona duke pa kto video. Per mu esht ekipi ma i mir shqiptar i te gjithe kohnave. Shifni ritmin, pasime vertikale, bukuria e golave...nuk e di.

e hënë 14/05/2007 16:11

Shqiperi-Suedi 1-2 1988
http://www.youtube.com/watch?v=dWafDrr4wFA&NR=1

e hënë 14/05/2007 16:45

Sa humbje e hidhur ajo me Suedine!!!

Shqiperia mund te kishte bere 4-0, po keshtu eshte kur luan pa Agustinin ne sulm. Nese do ishte Agustini ne fushe ate dite nuk ndaheshim pa fitore. Gjithe skuadra luajti per Ylli Shehun qe beri nje gol dhe humbi nja 3 te tjere. Pastaj skuadra u lodh dhe kaloi nga avantazhi ne disavantazh. Humbi besimin qe mund te shenonte prape, pasi Ylli Shehu shkonte deri te porta dhe i bishin breket.

Beni mire qe vini edhe ndeshjet e kombetares ketu, pasi gjysma e kombetares ishin lojtare te Tirones, dhe ekipet e tjera kishin ndonje perfaqesues.

e enjte 17/05/2007 01:07

tifoz i tirones shkroi:Ca na bo kshu merr VllaiQamushit ? Eh merr plak ca kujtimesh :D :D :D Na le pa gjume, na more me qafe :wink:
Na ka mor malli per ate Tirone, per ate "fene" tone Sk Tirona, per ate rini i here e i kohe. (vetem per at m.. sistemi JO ).
Thanks


Cuna shikoni me kujdes golin e Joses te ndeshja kunder Belgjikes: Duket sikur po lun Tirona me Besen. I kemi myt belget ne porte, topi futet ne zone, belget spastrojne, futet prape, del prape, pastaj kroson Zmijani, dhe jane 3 lojtare te Tirones ne zone qe dune me bo gol: Beni, Agustinelli dhe Josa. Gjun Agushi, portieri grushton, aty gjendet Josa qe shenon.

Ky eshte gol i jashtezakonshem sepse tregon cfare presioni po i bonte Shqipnia belgve. I lame me u shfry pjesen e pare dhe pjesen e dyte ngrejtem lojen. Kur ata e pane veten 0-1 me gjysem ore para perfundimit u mundun me sulmu, futen edhe koklakren, po ne iu futem gishtin ne kundersulm.

Kjo ka qene nje fitore e madhe taktike e profesor Rrelit qe nuk e turri skuadren kot ne sulm qe ne minutat e para. Zakonisht ne benim shpesh kete gabim dhe ndeshkoheshim.

e djelë 27/05/2007 10:16

Duke kerku neper youtube per Tironen, gjeta ket videon qe ka lujt Tirona per champions por s'po e mor vesh kjo skuadra e Hamrun Spartans i kujt shteti i perket???


http://www.youtube.com/watch?v=Gh37W0GWj5U

e djelë 27/05/2007 10:39

MALTA plako :wink:

e djelë 27/05/2007 12:54

Masanej kto te Maltes i hongren nja 5 m'Tirone! :mrgreen:

e djelë 27/05/2007 18:48

Keto sikur me qene Terronat e Italise se fliskan 90% italisht. :lol:

Golin e pare e kishim bo ne thuj ca te dush!!!

e shtunë 29/09/2007 17:14

tirona - ajax

http://youtube.com/watch?v=HfxmZWcl4aA

tirona partizoni ne vite

http://www.youtube.com/watch?v=yGB4ioV0lxo

e shtunë 29/09/2007 17:47

FANTASTIKEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

AMON AJO E AJAKSIT IHER!!

BOFT HAJER KUSH I KA VON.

ENDRO NQSE I KE VON TI SIKUR TNA I KALOSHE ME MSN S'DO ISHTE KEQ SE YOUTUBE JA KA HUM ICIK CILESINE.

AMON O TIRONA ONDRRAVE KU JE, SE PO TA HARROJME FETYREN SE TE KON MYT DELENXHIJTE!

e djelë 30/09/2007 02:15

16_Gusht shkroi:FANTASTIKEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

AMON AJO E AJAKSIT IHER!!

BOFT HAJER KUSH I KA VON.

ENDRO NQSE I KE VON TI SIKUR TNA I KALOSHE ME MSN S'DO ISHTE KEQ SE YOUTUBE JA KA HUM ICIK CILESINE.

AMON O TIRONA ONDRRAVE KU JE, SE PO TA HARROJME FETYREN SE TE KON MYT DELENXHIJTE!


do ti coj daku po se kon kualitetin e mir as ne kompjuter.....i njejti kualitet esht si ne youtube.

e hënë 01/10/2007 11:55

ne kto dit te veshtira qe po kalon tirona, historia osht e vetmja gjo qe na ngushellon

Tirona - Ajaks 2-2

e martë 16/10/2007 22:29

.......................
Dërgo një përgjigje