Sot është e hënë 18/02/2019 13:22
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 1 [ 5 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Ballkaniada 1946, nga Besnik Dizdari
PostPostuar: e shtunĂ« 12/05/2007 05:03 
Ultras
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 04/08/2004 20:07
Poste: 166
Vendndodhja: SHBA
UEFA ka publikuar nje njoftim per nje liber te fundit te Besnik Dizdarit, Balkaniada 1946. Libri ben fjale per lojrat ballkanike qe u mbajten ne Tirane ku ekipi kombetar shqiptar doli kampion ne futboll. Libri mund te porositet nga shtepia botuese Rozafat dhe adresa e emaili-it eshte dizdarib at san.com.al.

(faqe 23)
http://www.uefa.com/newsfiles/530663.pdf_________________
"Only those who dare to fail greatly can ever achieve greatly."

-Robert F. Kennedy
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 12/05/2007 08:04 
Kjo s'eshte nga Besnik Dizdari, por nje shkrim i tironcit Kellici, qe flet per kete eveniment historik te futbollit tone. Cik si shume i gjate, por ja vlen te lexohet, mua me ka kenaq...Nga Skifter Kellici

Kur Loro Borici, kapiteni i skuadres sone kombetare, i ndodhur mbi podium, ngriti lart kupen qe mbante ne duar, i tere stadiumi “Qemal Stafaâ€


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 14/05/2007 15:03 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
e mahnitsheme... kjo nuk eshte thjesht histori futbolli, kjo eshte historia e kombit ton...... mallkuar qoft komunizmi por kur degjoj historite e shqiperise 1920-1980 mallengjehem..... them se mund te ket qen periudha e perqindjes me te larte te njerezve me ideale e jo materialista te historise se shqiperise....._________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 14/05/2007 18:04 
Edhe mu kur e kam lexu per here te pare me ka mallengjy shume, sepse jo vetem qe njerezit para komunizmit kane qene tjeter rrace si te perkrym kane qene, (do thoni ju 46, sa kishte hy e skishte fillu me bo ala gjo klyshi), por ai sistem i mesoi njerezve t'spiunote vllai vllain. Ca pret nga nje komb qe udhehiqej nga nje Enver i cili vrau burrin e motres duke e lene me 3femije e aq me teper ky njeri kishte derdhur leke per mbajtjen e tij ne France. Ene atje ku osht duhet me i von i bomb ke varri qe mos ti gjej asiher rahat shpirti shurres.
Duke u kthyher prap tek tema eshte e vetmja krenari nderkombetare qe kena kjo arritje e kesaj kombetarje.


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 14/05/2007 20:39 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 01/09/2005 02:24
Poste: 491
Vendndodhja: USA
Ai titull ballkanik i vitit 1946 kushedi se kur do replikohet nga ndonje tjeter trofe nderkombetar (perjashto trofeun Rothman's te fituar me skuadra te nivelit te Maltes e Azerbajxhanit).

Lame poshte nesh Rumanine, Bullgarine dhe Jugosllavine (=Maqedoni+Serbi+Mal i Zi+Kroaci+Slloveni+BosnjeHerzegovine).

Shqiperia doli para ketyre tre skuadrave dhe u shpall skuadra me e madhe e Ballkanit. E jashtezakonshme!_________________
TIRONA 2008-2009: KAMPIONE 27 HERE!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 1 [ 5 postime ] 

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron