Sot është e martë 25/06/2019 20:32
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 2 prej 4 [ 49 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 14/03/2007 20:24 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 05/11/2003 13:20
Poste: 787
Vendndodhja: Tirane
mandhasoni shkroi:
Po car na boni kshu mer cuna.Amon pashni Zotin e Modh,mos na boni me fol me vete.
TIRONA JONE E MODHE E PASTER E BUKUR E LULEVE E BAHCEVE KU LUJSHIM GJITH DITEN E PUSEVE ME UJE TE FTOHFET E CESMEVE TE MDHOJA ALLA TURKE NE CDO RRUGICE KU LAHESHIM PAS NESHJEVE TIRONA E BAHCEVE ME LULE ENE TRENAFILA KU IJET ENE NONAT TONA BOJSHIN SHURUPA NE VERE TIRONA E BAHCEVE ME HURMA ARABIJE ME HURMA FARZEZA ME RRUSHIN ENE SALLATAT E QEPET E DOMOTET QI MILLSHIM KE OBORRET TONA ENE KISHIM QEJF TE MODH ME I VADIT ME ZORE ME UJE KU LUJSHIM ME U BO QULL ENE DET NJONJI TJETRIN TIRONA E SHPIJAVE PA GARDHE ENE PA DRYNA ENE CELSA QI NUK NJIFTE KURVLLIK ENE HAJDUTLLIK TIRONA E MHALLES TEME QI NUK U NIGJU NAJ HERE PER PISLLIQE E POSHTERSINA DERI ME '93 TIRONA E ZOTNILLIKUT E ESNOFLLIKUT E MIKPRITJES ENE E SAJDISJES KU IJET TONA TE MDHOJA LYJSHIN CDO TE DJELE ME GELQERE MURET PERJASHTA KU SHPIJA VIJTE VETEM ERA GELQERE ENE PASTERTI KU FUGOJSHIM MASDITEVE KUSH ZEJTE I PARI GURIN KE CEPI RRUGICES ENE KE CEPI DERES TIRONA E IJEVE TONA QI KUR VDISTE NJERI NUK MAJSHIN ZI ENE SHAMI TE ZEZE POR VETEM TE BARDHA QI KUR ISHIN TE SHTATAT DILSHIN KE DERA ME PAJATAT MUSH ME HALLVE ENE HASUDE(JU KA SHKU MENJA)TIRONA E DASMAVE KE OBORRI I SHPISE KU U MLIDHSHIM KE DERA ME NGJU HAHENG DERI ME 3 TE MJESIT ENE KU GJITH OBORRI VIJTE ERA MISH ENE QOFTE TIRONA JONE E SHKRETE QI JU HAPI DEREN TE GJITH HORRAVE E PLEHNAVE ENE RACES SE POSHTER LABE ENE MALOKE E CAR MUTIN JON NE KET BOT ME PERJASHTIM TE SHQIPNISE SE MESME ENE DIBRONVE QI ISHIN TIFOZA TONE ENE BON TE GJITH KRUSHQI ME NEVE TIRONA E SKUADRES TONE TE MODHE TE MADHNISHME E TE LAVDISHME QI NA DHA SA E SA KNAQSINA QI SKON TE SHKRUJTE E TE KNUME E TE HARRUME QI SA HERE U BOJTE GOL BERTITSHIM POSHTE KOMUNIZMI ENE DO VIJE DITA JONE T'JU VARIM PER LLAPE POR QI SERDHI KURRE TIRONA E MODHE E KOHES SE MRETIT TONE KU LULZOJTE BEREQETI ENE BOLLIKU KU MA TEPER KISH MOLL NE TIRONE SESA M'TALJET TIRONA E RRUGICAVE ME KALLDROM KU U RREZOJSHIM ENE NUK U VRITSHIM SE GURET ISHIN TE LEMUTE E CAR TE FOL MO UNA I SHKRETI.


Mund te jete ene turp, por syte i kom me lot.
Siç e ke shkrujt ti Mando, nji ashu pa pik e presje, nji ashu e kom lexu un, pa mor frym.
Nji Zot e di se si nihem. Faleminers per ate qi ke shkrujt_________________
Tifoz Bardhe & Blu deri sa te vdes

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 14/03/2007 22:37 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 01/08/2004 13:52
Poste: 912
Vendndodhja: Vorri Bomit
mandhasoni shkroi:
Tani sesi e du un(fashisti) personalisht TIRONEN TIME TE DASHUR.
Ti perzej te gjith tironasit puro qi kon njel nga tirona ne peze,ene te mor nja tre tajare me bomba te mencme ene ti boj shkrum ene hi te gjithe robt ene pallatet dhe pislliqet qi jon ndertu ka pushtimi komunist ene knej ene te lej vetem TIRONEN tone te vjeter me ndertimet italjone ene bahcet ene shpijat tona. Te shifni si ka me u pastru ajri ene pemet ene lulet ene bahcet qi nona ime e shkrete marojte dhe e kom pas bahcen si kopshti tylerive i thojshin, ku vijshin te gjithe me mor ere ene me mor buqeta me lule.TIRONES SONE VEC TIRONASI DUHET ME I DAL PER ZOT Ene t'na mori ajo kadosh italie per nja 100 vjet sic dojte m'kohe te vet ene te na boj protektorat.
][/b]


Dakord vetem per fjaline e funit sjom fare por nuk ka shume rondesi kjo.
E di ca me ngacmoi te kjo pjese e shkrimit tat (pjesa me te mdhoja eshte e njejta gjo qe e ka permen juristi mo siper) eshte qe "Tirones duhet ti dalin per zot tironcit".
Ketu tironcit nuk kane bo shume pune. Eshte nji shoqate Tirona qe eshte kthy si ansambel, vetem festivale di me organizu (pa dash me fy punen e atyne). Ne na duhet qe ajo shoqate te jete me aktive aty ku meren vendimet. Sic deklarohen te gjitha organizatat e tjera dhe sic bojne presion te gjitha tek perfaqesuesit politike ashtu ta boje edhe ajo detyren e vet. Me vje me plas kur shof qe edhe shoqatat e pencionisteve dine me bo presion me mire se Shoqata Tirona. Nuk du me thon qe nuk duhet te merret me kulturen por duhet me i mshu icik edhe puneve te tjera. Nese nuk e bo dot duhet me u mledh ca te tjere qe ta bojne nji gjo te tille. Une do kontribuoja me shume qef ne lek dhe fizikisht per nji gjo te tille kurse per konge e valle... jane te dores se dyte.
Tironcit kane kapacitete vetem se duhet te tregohen icik mo insistus te e vetja. Ne fund te fundit po kerkojne te drejtat e veta jo qiqra ne hell.

Tironen time do ta dojsha me shume tironca aktive dhe ta bojshin ato ligjin, ato qe pagujne taksa per ket qytet prej vitesh, ato qe kane kontribu per ket qytet prej vitesh, ato te cileve gjyshrit dhe stergjyshrit i ka ra bretku me e bo Tironen qytet dhe qe mo vone u bo kryeqender ne Shqiperi per tu bo mo vone edhe kryeqytet._________________
Tifoz i Tironës nuk bëhesh, lind!
Gjaku yt është ndryshe nga ai i të tjerëve: nuk ka rruaza të kuqe por vetëm të Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojë të bëhesh!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 14/03/2007 23:48 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
Hatboy,ke hap nji teme shum domethanse qe na djeg te gjithve.Kishim koh qe diskutojshim neper forum per ket gjo,por komentet ishin copa-copa ene kjo teme si te thush i mblodhi bashk.
Tashi po ta zberthesh mir,kjo pyetje qe ke bo ti mund te ket disa pergjigje:mund te jet per Tironen si konstrukt qyteti,per Tironen si qender zbavitse,per Tironen europione,etj,por un personalisht ket teme e gjykoj te lidhur me ngusht me mishmashin qe osht kriju ne metropol duke fillu qe nga fillimi viteve 90'.
Esht e vertete ajo qe permenden parafolsit se ne Tirone,ashu si ne shumicen e kryeqyteteve europiane ka ndodh nji fenomen i perzierjes se rracave,dialekteve,zakoneve kohet e funit.Kjo osht komplet normale per nji kryeqytet;e kush do i thoshte"jo"nji transferimi te till,sidomos per ata qe vijn nga zona shum te thella ku nuk hy as maqina?Ashu sic esht e vertete se Tirona ka qene dikur shum e paster me zakonet dhe traditat tironse(qe kuptohet qe hala ekzistojn)te cilat dilshin ne pah,masanej sidomos ne qe kemi jetu ene kohet e arta te viteve 80' e kemi shiju Tironen te paster nga te ardhurit.Nji gjo e till osht onderr te rikthehet te pakten ene nji her,por per fat te keq osht e pamundur te boj vaki mo...
Tashi,ta mori nonjoni si te doj muhabetin e"fashizmit",po ene un jom icik si puna e Mandhasonit per ket muhabet.Fjala vjen,nese nji durrsak do transferohej ne Tirone nuk do ndjehesha hic keq masi durrsaket kan kultur ene edukate te perafert me kryeqytetin,perjashto traditen.Per cfar me vje keq mu osht se tipa te ardhur qe nuk kane kultur hic,por kan nji tuf lekesh,vijn blejn shpi ene shesin pordh ne kryeqytet.Duke ardh shum tipa te paedukum ne Tirone,me veprimet qe bojn(sigurisht te paedukume)i japin emer te keq qytetit,pra tironsve.Natyrisht ky osht problemi me i modh qe osht kriju,masi nese shumica e te ardhurve do ishin te edukum,nuk na prishte shum pune tradita,se ajo nuk do ndikohej masi nuk humb kurr.Bojn deri diku perjashtim tipat qe kon jetu nifar perjudhe ene jon civilizu ne Europe para se te transferohen me jetu ne Tirone.
Mu me kujtohet nji fenomen i vogel per ilustrim.Erdha per nja 2 jav ne Tiron me leje nga emigracjoni,ky muhabet para 5 vjetesh(2002).Kisha shku ke shpia nji shoku ushtrie qe ishte kthy perfundimisht nga Greqia ne Shqipri.Miku osht kavajs po ka mor shpi ke oxhaku ne Tiron.Dalim nga shpia bashk per me hik me hudh nja dy gota birr.Kavajsi rruges per me dal kishte pas ne dor ene nji qese me mbeturina qe donte me e hudh ne kazon te plenave,por un sja kisha von re.Kur me ne fund e shof qe hudh qesen ne nji kazon pa rrota nja 200 e ca metra larg shpis.I kthehem ene i them:"smund ta besoj qe e ke majt ket qese ne dor qe nga shpia me e hudh ne kazon.Nuk e shef mer lal se robt e hudhin ku ti doj qefi?"Kavajsi me thot:"cfar ti boj mer plak,me osht bo huq ne Greqi nuk i hudh dot anej-knej".
Ideja ime ne fakt nuk shko deri ke viza hyrse qe ka permend xhomlliksi pak mo lart,por pak mo bute.Krijimi i shoqatave te ligjerume te perber nga tironsa per me vu rregull(si puna policis bashkiake)per te ardhurit do ishte efektive se kur tjetri meno se ha gjob ose e pret burgu nuk do shesi pordh ne mes te Tirones.Thjesht menimi im personal.Kjo do mante kryeqytetin me ne kontroll te pislliqeve qi vijn nga qytete te tjera._________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 14/03/2007 23:57 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 30/04/2005 18:23
Poste: 2100
Vendndodhja: Tek Cepi TIRONES
ai plani urbanistik duhet patjeter. po dhe te bohet plani o pak si vone tani. o shkatrru cdo gjo ne tiron, ska ku me lujt fmija, vetem pallate smer dot frym. na cmenen na cmenen e kon shkatrru tironen fare._________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 15/03/2007 18:45 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 01/08/2004 13:52
Poste: 912
Vendndodhja: Vorri Bomit
me u dorezu thu ti? te pakten ajo pjese e Tirones, qe i perket te ardhmes, te mos jete e hallakatme si kjo ku po jetohet sot._________________
Tifoz i Tironës nuk bëhesh, lind!
Gjaku yt është ndryshe nga ai i të tjerëve: nuk ka rruaza të kuqe por vetëm të Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojë të bëhesh!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 15/03/2007 22:14 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 30/04/2005 18:23
Poste: 2100
Vendndodhja: Tek Cepi TIRONES
ca me bo mo? vetem me e cu tironen ne Vore..._________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 16/03/2007 01:59 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Jo mre jo,t'hikin t'gjith prej tirone._________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 05/04/2007 13:55 
Pershendetje te gjithve !
Po degjoja ne TV , se cfare do u bente ne Angli me refugjatet , qe ndodhen atje, perfshi ktu dhe ato Shqiptar.
Ideja ishte qe te merje pasaporten apo dicka te tille ,duhet te dije historine e popullit anglez dhe gjuhen angleze sa me perfekt.
Te gjithe kete doja ta lidhja me Tironen , sa mundesi do kishim per tu bo nje gjo e tille ne Tiron ,kjo gjo per mendimin tim do ishte fantastike.


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 05/04/2007 15:49 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
A ka munsi me u nertu i lagje vetem me Tironasit, te jet e rrethume qi te mos hyj njeri ene ne te kemi shkolla ene dyqone ene parqe ene lulishtet tona mer lal. Kudo ne Tirone te jemi prap bahce me lule kena per ta bo._________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 05/04/2007 16:29 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
Tashi un i kom propozu Erblin Moçit ne forme shakaje por edhe te vertete me kriju nje masoneri Tirone kur te gjithe ne te bohemi si puna çifuteve ene te shkollohemi sa me shume duke mor poste kyçe ene duke komnadu,kjo oshte e vetmja rruge. Sot Bomi, neser nai Resme apo Vorbsi apo Demneri....Duhet me bo grupe presioni intelektual!_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 05/04/2007 17:15 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Vec te mos zina me njoni tjetrin se kush osht ma i pare._________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 05/04/2007 17:29 
mandhasoni shkroi:
Vec te mos zina me njoni tjetrin se kush osht ma i pare.


hahaha,leje Mand Hasoni se icik duhet :lol: ne zihena kot jo mo per te pare :D


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 05/04/2007 17:44 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
hatboy shkroi:
Pershendetje te gjithve !
Po degjoja ne TV , se cfare do u bente ne Angli me refugjatet , qe ndodhen atje, perfshi ktu dhe ato Shqiptar.
Ideja ishte qe te merje pasaporten apo dicka te tille ,duhet te dije historine e popullit anglez dhe gjuhen angleze sa me perfekt.

Ky muhabet ka kalu lale,vlejte vetem per familjet me kalamoj,jo per beqaret.Nji numer i caktum familjesh kan fitu leje te perhershme.Me pas,per me mor pasaporten angleze duhesh me kalu nji test qe bohet ne kompjuter.Duke zgjidh ket test(minimumi 18 pyetje te sakta nga 24 komplet)njikohesisht me vertetimin e faktit se e din gjuhen angleze(testi jepet ne anglisht)vertetohet ene nese e di historin ene kulturen angleze masi te gjitha pyetjet ne lidhje me kto gjona jon.Masi merrshe testin aplikojshe per nenshtetsi.
Un ktu ne Angli skom nigju qe do jepen leje te tjera shtese.Mir do bohej po te jepeshin se ka shum shqiptare single qe jon pa leje..._________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 05/04/2007 17:46 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
mandhasoni shkroi:
A ka munsi me u nertu i lagje vetem me Tironasit, te jet e rrethume qi te mos hyj njeri ene ne te kemi shkolla ene dyqone ene parqe ene lulishtet tona mer lal. Kudo ne Tirone te jemi prap bahce me lule kena per ta bo.

Te jet e rrethume me nji mur te larte sa ai i Berlinit ene te pajisen te gjith maloket me viza per me shkel aty..._________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 05/04/2007 17:51 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 01/08/2004 13:52
Poste: 912
Vendndodhja: Vorri Bomit
MU MO SHUME ME PELQE AJO IDEJA E ULTRAS WB_________________
Tifoz i Tironës nuk bëhesh, lind!
Gjaku yt është ndryshe nga ai i të tjerëve: nuk ka rruaza të kuqe por vetëm të Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojë të bëhesh!
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 2 prej 4 [ 49 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron