Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

e enjte 28/06/2007 23:11

Tamom qekan dhi keq, qe u bofshin mut e i hongshin pulat!!! :lol: (do thoshte po t'ishin ketu pleqt e Tirones)

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e shtunë 14/11/2009 20:47

Urime per ket shkrimin !!! Kur po e lexoja pjesen e pare mu bo mishi kokrra kokrra se per ate periudh vetem kam degju se vet jom i ri ne mosh ne skom pas le akoma .
________________________________________________________________

Tani qe po lexoja pjesen e dyte ,, mu mushen syt me lot ene po mu merrte fryma ....
Kto shkrime duhen zgjeru dhe ngjarjet duhen tregu nji me nji !!! Dhe pse jo te shkruhet nje liber ku tregohet qe Tirona per ne nuk ishte thjesht ekip futbolli !!! Tirona ishte mosperkulja para diktatures ,, ishte pasioni per futbollin e nderthurur me urrejtjen ndaj sistemit dhe deshires per liri!
Ishte ajo drit qe i jipte kuptim egzistences......
Jom krenar qe jom bardheblu ,,, jom krenar qe jom Tironc ,,,, jom krenar qe zoti i pruni te paret e mi ne ket tok te bekume .......

Te duash Tironen esht kenaqsi shpirtrore
Te urresh partimorrin esht detyrim moral !!!!!
Ave Tirona
Ave cunave te 4 Marsit 1979
Shtojca
5940_100772763273543_100000224596994_22008_2157200_n.jpg
5940_100772763273543_100000224596994_22008_2157200_n.jpg (35.07 KiB) Parë 101797 herë

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e premte 20/11/2009 17:03

ARTO TLUMSHIN DURET!!!
kur i hudha 1 sy kshu kalimdhi artikullit tat kilometritk... thash me vete: jom tu pertu me e lexu tani, e lexoj nei her tjeter kur tkem cik mo shum koh...Por vet vetiu Syni filloj me i lexu rreshtat 1 ka 1... ene pa kuptu pse... mishi filloj tu u bo kokra kokra...
M`habit fakti. qe jom dridh i gjithi duke pa moshen time te re. ene qe skom pas munci me i jetu vet ato momente ene me i kuptu ndjenjat tuja!!! Por menyra se si e kishe sjell ti per tgjith llojet e BREZNIVE ishe PERFEKTE!!! TE LUMSHIN DURET!

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e shtunë 21/11/2009 01:02

3n0 shkroi:ARTO TLUMSHIN DURET!!!
kur i hudha 1 sy kshu kalimdhi artikullit tat kilometritk... thash me vete: jom tu pertu me e lexu tani, e lexoj nei her tjeter kur tkem cik mo shum koh...Por vet vetiu Syni filloj me i lexu rreshtat 1 ka 1... ene pa kuptu pse... mishi filloj tu u bo kokra kokra...
M`habit fakti. qe jom dridh i gjithi duke pa moshen time te re. ene qe skom pas munci me i jetu vet ato momente ene me i kuptu ndjenjat tuja!!! Por menyra se si e kishe sjell ti per tgjith llojet e BREZNIVE ishe PERFEKTE!!! TE LUMSHIN DURET!

Per mu' kenaqsia esht kur shof qe edhe ju i jetoni nepermjet atij pershkrimi, te pakten disa nga emocionet e asaj dite te paharrueme.
Mos pertoni, per hater te gjithe asaj historie te lavdishme, te pyesni 45-55 vjecaret per ate dite.
Pyetni cdo tifoz te Tirones te atij brezi.
Rreth 95% kan qen ne Kavaje ate dite.
Dhe do t'a kuptoni se ajo dite ka qene edhe ma e madhe se sa kam pershkru un.
Flm per fjalt e mira.

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e martë 29/05/2012 11:09

Nuk ngopem tu e lexu ket shkrim, mund te jet hera e 4 qe e kom lexu dhe prap mduket sikur e lexoj per her te pare :D Do boja gjithcka vetem qe tisha pjes e asaj dite t'modhe. E asaj trasferte te pa arritshme :))

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e martë 29/05/2012 11:45

PA FJALE!!!
Kur do e perserisim dhe ne si FANATICS ket transferte kur po vje kjo dit...

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e martë 29/05/2012 11:55

Ultras Beni shkroi:PA FJALE!!!
Kur do e perserisim dhe ne si FANATICS ket transferte kur po vje kjo dit...


SI AJO ... KURR ... te ngashme me te dhe mund te ket ... ;)

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e martë 29/05/2012 21:03

Albioni 'Tirona shkroi:
Ultras Beni shkroi:PA FJALE!!!
Kur do e perserisim dhe ne si FANATICS ket transferte kur po vje kjo dit...


SI AJO ... KURR ... te ngashme me te dhe mund te ket ... ;)

Me ate kuptim e kisha dhe un...

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e mërkurë 30/05/2012 21:14

Rrofsh Arty vallaj na knoqe.Kto jon histori te tifozave bardh e blu,qe duhet ti lexojm te gjithe,sidomos brezi me i ri,per ta kuptu se kush esht,edhe per tu krenu me LEGJENDEN BARDH E BLU,TIRONEN.
Faleminderit shum qe e ndave me ne!Te lumshin duret!PARA TIRONA & FANATICS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e enjte 31/05/2012 00:22

eta shkroi:Rrofsh Arty vallaj na knoqe.Kto jon histori te tifozave bardh e blu,qe duhet ti lexojm te gjithe,sidomos brezi me i ri,per ta kuptu se kush esht,edhe per tu krenu me LEGJENDEN BARDH E BLU,TIRONEN.
Faleminderit shum qe e ndave me ne!Te lumshin duret!PARA TIRONA & FANATICS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

T'lumt goja Eta, t'jesh mire edhe ti!

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e djelë 03/06/2012 03:57

po lexojsha komentet e ktyne cunave te rij ene desha me ju thon qe: mos t'ju vije keq qe noshta s'do e kini sirane ta provoni ate lloj ndjenje se ishte koha atehere qi ene mllefin e kishim ma te forte se sot. ishte ai mener sistemi qe na e dyfishoi dashnine per Noltmadhnine tone Tirone, ene urrejtjen per ato. Po une desha me ju kujtu qi mos leni te nodhi prape se majaft vujten 45 vjet, ene mos lejoni t'jua morin Tironen, se ene tashi prape ashu dun me bo kto superkamunistat e rij. Mallkim kush del kunra Tirones. Ave Tirona

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e djelë 03/06/2012 08:39

mandhasoni shkroi:po lexojsha komentet e ktyne cunave te rij ene desha me ju thon qe: mos t'ju vije keq qe noshta s'do e kini sirane ta provoni ate lloj ndjenje se ishte koha atehere qi ene mllefin e kishim ma te forte se sot. ishte ai mener sistemi qe na e dyfishoi dashnine per Noltmadhnine tone Tirone, ene urrejtjen per ato. Po une desha me ju kujtu qi mos leni te nodhi prape se majaft vujten 45 vjet, ene mos lejoni t'jua morin Tironen, se ene tashi prape ashu dun me bo kto superkamunistat e rij. Mallkim kush del kunra Tirones. Ave Tirona

NE JEMI TIRONA ! :) :)

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e djelë 03/06/2012 12:46

Makaveli shkroi:
mandhasoni shkroi:po lexojsha komentet e ktyne cunave te rij ene desha me ju thon qe: mos t'ju vije keq qe noshta s'do e kini sirane ta provoni ate lloj ndjenje se ishte koha atehere qi ene mllefin e kishim ma te forte se sot. ishte ai mener sistemi qe na e dyfishoi dashnine per Noltmadhnine tone Tirone, ene urrejtjen per ato. Po une desha me ju kujtu qi mos leni te nodhi prape se majaft vujten 45 vjet, ene mos lejoni t'jua morin Tironen, se ene tashi prape ashu dun me bo kto superkamunistat e rij. Mallkim kush del kunra Tirones. Ave Tirona

NE JEMI TIRONA ! :) :)

Nga nji postim vite me pare:
Nji trajner i modh i Liverpool-it para shume vjetesh thonte:
Triniteti i Shenjte i nje klubi eshte-Lojtaret-Trajneri-Tifozet.
Presidentet(Pronaret, donatoret) jane vetem per te neshkru ceqet.

Tek ai trinitet i shenjte, Lojtaret+ traineri paguhen per te bo punen, per te qene dhe per t'u tregu profesionalista. Tifozat dhe lagjja,qyteti, qe perfaqsojne jane shpirti dhe zemra e nji klubi.
Prandaj padiskutim: TIRONA JEMI NE!

Re: 4 MARS 1979, KAVAJE

e martë 05/06/2012 11:00

me ket artikull as un s'kom noj her t'fome....
Dërgo një përgjigje