Sot është e martë 25/06/2019 19:46
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 2 prej 3 [ 41 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 18/10/2006 22:02 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Rrofsh o Fatjono se thash ene ma siper nuk i mej men te gjitha. E shef qi paska qene 82 ene jo 88,por e dija me siguri qi vetem 2 fitore na kon more mrena ne vlone ene 2 barazime.Nejse rrofsh. Dua te te coj nje e-mail per sitin tat ene mos ma merr per ters por ke foto kryesore ke vone nji lojtar te shkodres qi duket sikur e gjymo nji i TIRONES.N.q.se. ke mundesi ve naj pamje ma te bukur si p.sh. tifozllik ose i foto te TIRONES kampjone. Me fal por nji sugjerim osht ky.Hajde urime ene suksese.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 18/10/2006 22:07 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
mandhasoni shkroi:
Rrofsh o Fatjono se thash ene ma siper nuk i mej men te gjitha. E shef qi paska qene 82 ene jo 88,por e dija me siguri qi vetem 2 fitore na kon more mrena ne vlone ene 2 barazime.Nejse rrofsh. Dua te te coj nje e-mail per sitin tat ene mos ma merr per ters por ke foto kryesore ke vone nji lojtar te shkodres qi duket sikur e gjymo nji i TIRONES.N.q.se. ke mundesi ve naj pamje ma te bukur si p.sh. tifozllik ose i foto te TIRONES kampjone. Me fal por nji sugjerim osht ky.Hajde urime ene suksese.

Mando falemners per sygjerimin lale.Ke faqja e par KAM PAS nji foto te Tirones kampjone 2005,po menova qe kjo sigel esht me moderne :roll:
Mase do ishte mir ajo fotoja qe thu ti me tifozat..._________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 19/10/2006 04:36 
shtoi faqes me t'shkrujtme -86 vjet futboll mjeshtror- fatjono

amon re se po meqe jena ke tema komunistave... shifni me ca paraqiten te web i partizonit ato hale ca historie perdorin:

Historia e skuadres se futbollit "Partizani" e ka fillimin fill pas Clirimit te vendit. Baze per krijmin e saj ishin e rinjte partizane te divizioneve, te brigatave te ushtrise nacionlçlirimtare. Ne vitet e para shkolla "Skenderbej" dhe "Shkolla e Bashkuar e Oficerave" si dhe futbolliste te skuadrave te tjera do te ishin furnizuesit kryesor te saj. Ne kampionatin e pare te kategorise se pare te pasluftes, ne viin 1945 do te merrnin pjese dy divizione te ushtrise njera ne qender ne Shkoder "Ylli" dhe tjetra me qender ne Korçe "Liria". Keto dy skuadra ushtarake do te merrnin pjese vetem ne kampionatin e pare, pasi ne vitin 1946 dy skuadrat e mesiperme me futbollistet me te mire krijuan berthamen e ekipit kryesor te skuadres ushtarake e cila mori emrin "Ushtria" . Me 13 janar 1946 ekipi zhvilloi takimin e pare miqesor ndaj kampiones se vendit te vitit 1945 "Vllaznia". Ndeshja u zhvillua ne Tirane. Ne nje shi te dendur dhe qe u mbyll me rezultatin 0-0. Skuadra ushtarake dallohej nga inicialet e germave qe ishin vendosur ne gjoksin secjilit futbollist. Formacioni i pare historik i saj ne kete kete takim ishte: Bonati, Luga, Tepelia, Demneri, Fagu, Rexhepi, L.Hoxha, Teliti, Kavaja, Bakalli, Bylyku. Ndersa ne 7 prill 1946 skuadra e cila kishte luajtur nen emrin "Ushtria" , ne kete takim kunder "17 Nentorit" te Tiranes, per here te pare ne bluzat e tyre ishte shkruajtur "Partizani". Takimin e fitori ekipi i "Partizanit" me rezultatin 2-0. Shenuesit ishin futbollistet: O.Pengili dhe Q.Teliti . Ja dhe formacioni qe luajti per fanelat e kuqe: Cobani, Tepeli, Dibra, Fagu, Kavaja, Pengili, Hoxha, Sakiqi, Bylyku, Demneri. Ne kampionatin kombetar te kategorise se pare te vitit 1946, skuadra ushtarake "Partizani" nuk ishte pjesmarrese. Por per te mos qendruar pasive, skuadra ndermorri nje turne te gjate ne shume qytete te Shqiperise per konsolidimin e ekipit por dhe per te pare futbolliste cilesore te ketyre qyteteve. Zhvilloi 9 ndeshje miqesore, duke shenuar 26 gola e pesuar 9. Shenuesi me i mire ishte Qamil Teliti me 11 gola. Viti 1947, per here te pare ne hstorine e saj merr pjese ne kampionatin kombetar te vendit dhe per here te pare shpallet kampion kombetar, titull qe do ta mbronte dhe ne kampionatet e viteve 1948 dhe1949. Partizani fitoi dhe 2 kupa republike ne vitet 1948 dhe 1949. Skuadren e ka drejtuar traineri i shquar, Sllave Llambi qe gjithashtu dhe futbollist i skuadres. Historia e skuadres se futbollit "Partizani" gjate nje periudhe 55 vjecare ka qene vazhdimisht ne rrije ne fitimn e 15 titujve kampion kombetar te 15 kupave te Republikes e te shume takimeve nderkombetare, por per te theksuar eshte fitimi i 2 medaljeve te argjendi ne Laipcig dhe Hanoi ndaj skuadrave me ne ze te Europes Lindore. Skuadra e Partizanit me futbollistet cilesore ka perbere bazen e skuadres kombetare. Ne 55 vjet ne skuadren, kane dhen kontributin e shquar qindra futblliste. Skuadra e Patizanit per shume vite jo vetem ka fituar tituj kampion dhe kupa republike, por ajo i ka paraprire futbollit shqiptar. Jane shume mjeshtra te merituar dhe dhjetra mjeshtra sporti qe kane dale nga rradhet e skuadres se Partizanit. Shume nga ish futbollistet e Partizanit kane veshur fanellat e ekipeve te huaja si ne Itali, Gjermani, Rumani, Greqi, Turqi, Zvicer etj.
Vitet e fundit Partizani nuk ka qene ne lartesine e emrit qe ka ne futbollin shqiptar. Pas renies se komunizmit ne Shqiperi, Partizani ka pasur me shume sukses ne Kupen e Shqiperise sesa ne Kampionat duke e fituar 4 here ne 1991, 1993, 1997 dhe 2004, kur kampionatin e ka fituar vetem nje here ne 1993. Qe pas renies ne kategorine e dyte (per herete pare) ne vitin 1998, Partizani drejtohet nga presidenti Albert Xhani i cili fitoi Kategorine e dyte dhe e ngjiti menjehere Partizanin ne ate te paren. Megjithate ne 8 vjet ne krye te Partizanit, Albert Xhani ka arritur te fitoje vetem nje Kupe te Shqiperise.
Nen drejtimin e Albert Xhanit, u krijua Akademia Partizani, e pare e ketij lloji ne Shqiperi. Qe prej krijimit, kjo skuader ka nxjerre lojtare te shumte per skuadren e pare dhe disa prej tyre kane arritur dhe te luajne me skuadra europiane.


Si skon turp mer kto horra, mer ca njolle tmodhe na ka lon ai mut sistemi ne histori... far e keqe!


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 19/10/2006 08:38 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Cito:
..... Baze per krijmin e saj ishin e rinjte partizane te divizioneve, te brigatave te ushtrise nacionlçlirimtare.

dhe ja kush ishin kto te rinjt partizan te brigadave(!)
Cito:
: Bonati, Luga, Tepelia, Demneri, Fagu, Rexhepi, L.Hoxha, Teliti, Kavaja, Bakalli, Bylyku.

:roll: :o :roll: :o :roll: :o :roll: :o :roll: :o :o


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 19/10/2006 15:06 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
:( :shock: :lol: :x :oops: :cry: Gjysam e ktyne "partizonve te rinj", jo vetem qi skon qe partizon por en kon lujt me TIRONEN ma perpara. Mire e the o TIRONSO o turp per car historie krenohen.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 19/10/2006 20:08 
ore po neshjen e pare qe kan bo ne sezon ne histori me 7-8 lojtare te tirones e kan bo, ene ke libri besnik dizdarit thot ai qe gazetat kan pas shkrujt n'atok kohe "tirona rref tironen" se ishte tu lujt me lojtar t'vjedh prej zorrit nga ne. ene pa pik turpi kan permen slave llambin aty mre amon mre amon se te vje plasja ene te cajn trapin jo per gjo me historine e atyne te thon qe kon qen cuna tirons ato qe kon lujt per partizonin kur osht kriju, e kujt neve qe e dim si i moren jo vetem ne 47 po gjith vitet masanej cunat tirons ke fanella vet ato horra.


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 19/10/2006 20:11 
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Cito:
..... Baze per krijmin e saj ishin e rinjte partizane te divizioneve, te brigatave te ushtrise nacionlçlirimtare.

dhe ja kush ishin kto te rinjt partizan te brigadave(!)
Cito:
: Bonati, Luga, Tepelia, Demneri, Fagu, Rexhepi, L.Hoxha, Teliti, Kavaja, Bakalli, Bylyku.

:roll: :o :roll: :o :roll: :o :roll: :o :roll: :o :o


po pra demnert e bakallt e fagt e lugt e bylykt te brigades qe jon familje te NERUME TIRONSISH den baba dem... turp pra thash turp!!! qe ktu shife si bin ne kundershtim me fjalet e tyne ato... knej brigada knej ushtria knej gjysma ekipit me mbiemra tirone. nuk ka mashtrus mo t'kqij se fara atyne!!!


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 19/10/2006 21:11 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Teliti ene Bonato kon lujt me TIRONEN e para luftes ene kon dal kampjon.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 19/10/2006 21:49 
po mand po ashtu osht. nuk i permena se s'di sa tironsa ishin ka mbiemri, por dihet qe kan lujt, ti e di mo mir se une biles thjesht un i permena se isha cik si i acarum n'ato momente... ene kur m'kapin nervat anti komuniste partizone s'ka burr none t'ma ndrroj menien. pranej duhet me fol e duhet me tregu brezit t'ri, se dalin masanaj ca si ky i intervistes e bojn historine si mas qefit t'vet. 50vjet e bon si mas qefit t'vet dolen ato hajdutat e kriminelat mo t'miret e shqipnise e robi nershem e bejleri doli armiku shqipris, ene tani dun prap ato me dal te persekutumit, po kush i persekutoj ato dreq ne qe ishim internimeve? amon re, se e di si bohem?


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 20/10/2006 15:22 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Po mer daje ashu o.Sa kom shkrujt nji ke FOTOGRAFI NGA TIRONA.Lexoje ene do me japesh te drejte. E ma men qi kom shkrujt nji per besnik kaimin ne neshjen me halet.Robt e drejte ene te nershem se drodhen dot ene ja ku jena larg.Horrat e drodhen ene jon atje.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 20/10/2006 15:38 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 22/04/2005 20:53
Poste: 1157
Vendndodhja: Arnhem, NL
mandhasoni shkroi:
....Robt e drejte ene te nershem se drodhen dot ene ja ku jena larg.Horrat e drodhen ene jon atje.


Ke fol me ven Mando, Shqipnia osht ven i veshtir per robt e drejt


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 04/11/2006 18:40 
Jabanxhi

Antarësuar: e shtunë 04/11/2006 12:49
Poste: 16
Vendndodhja: London
lol.Plaset nga inati se Flamurtari ka emer me te madh ne Evrope se sa ju. Per viteve 1980- 1992 Flamurtari ka qen ekipi me i mire ne shqiperi per kete pyet c'do tifoz ne shqiperi.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 04/11/2006 18:53 
Site Admin
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 06/12/2003 05:08
Poste: 5004
Vendndodhja: USA
FlamurtariVL shkroi:
lol.Plaset nga inati se Flamurtari ka emer me te madh ne Evrope se sa ju. Per viteve 1980- 1992 Flamurtari ka qen ekipi me i mire ne shqiperi per kete pyet c'do tifoz ne shqiperi.


Pyt gjith stafin drejtus te ekipit tuj Memushin, Rucin, Kol Kushten ene Fred Zijajin dhe te shofim ca do te te thojn se kush ishte ekipi me i mir i viteve 80-te. Pyti se kush ishte ekipi i vetem qe i bote zap dhe si lete me mor frym sa ne Vlor sa ne Tiron. Me sa duket ti do jesh brezi ri dhe nuk i make men patatet...:lol:

P.S. Mirserdhe ne forumin ton.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 04/11/2006 19:11 
Jabanxhi

Antarësuar: e shtunë 04/11/2006 12:49
Poste: 16
Vendndodhja: London
Jo ca mbaj mend une albitrat duke ju ndihmuar juve edhe ne kampionat edhe ne kupa. gjysmat e kamionateve i keni fituar me ndihmen e partis nuk ishte koncidence sa iku komunizmi Flamurtari fiton kampjonatin


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 04/11/2006 19:12 
Site Admin
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 06/12/2003 05:08
Poste: 5004
Vendndodhja: USA
FlamurtariVL shkroi:
Jo ca mbaj mend une albitrat duke ju ndihmuar juve edhe ne kampionat edhe ne kupa. gjysmat e kamionateve i keni fituar me ndihmen e partis nuk ishte koncidence sa iku komunizmi Flamurtari fiton kampjonatin


Ha Ha Ha... Pranej sa iku komunizmi ju fitut nji, ne fitum cop 8....


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 2 prej 3 [ 41 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron