Sot është e martë 25/06/2019 20:14
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 2 prej 3 [ 41 postime ]  Shko tek faqja Paraardhëse  1, 2, 3  Pasardhëse
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelë 29/10/2006 10:20 
tironsja_tr shkroi:

Po keshtu bardheblute,me talentet e medha te asaj kohe si psh:S.Frasheri.A.Zajmi.H.Fortuzi.S.Stermasi.I.Gjinali.A.Koja,P.Dibra,etj do te dominonte edhe ne vitet e mepasme duke humbur vetem 1 kampionat(1934) te fituar nga Skenderbeu i Korces.
Pra,klubi bardheblu atehere zoteronte talente dhe organizim edhe me te fuqishem se klubet me te forta te asaj kohe sic ishin 'Vllaznia'apo 'Skenderbeu'.
mir se na erdhe ri goc, se na duhen ca goca me thon t'drejten. tu boft qendrimi i omel sic osht vetem sofra tironse.

ti kthehena "punes"

Nuk di te kena hum kampionat ne 1934, se po m'lu menc.
CUNA M'FTILLONI!!!


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelë 29/10/2006 12:17 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 11/11/2005 11:20
Poste: 393
Vendndodhja: TIRANE
tironsi_tr shkroi:
Nuk di te kena hum kampionat ne 1934, se po m'lu menc.
CUNA M'FTILLONI!!!


tironco, ja renditja e te gjithe kampionateve te Shqiperise (marre nga siti i FSHF-se)....

1930 - 1931 FK TIRANA
1931 - 1932 FK TIRANA
1932 - 1933 FK TIRANA
1933 - 1934 SKËNDERBEU
1934 - 1935 FK TIRANA
1936 - 1937 FK TIRANA
1937 - 1938 FK TIRANA
1945 - 1946 VLLAZNIA
1946 - 1947 VLLAZNIA
1947 - 1948 PARTIZANI
1948 - 1949 PARTIZANI
1949 - 1950 PARTIZANI
1950 - 1951 DINAMO
1952 - 1953 DINAMO
1953 - 1954 DINAMO
1954 - 1955 PARTIZANI
1955 - 1956 DINAMO
1956 - 1957 DINAMO
1957 - 1958 PARTIZANI
1958 - 1959 PARTIZANI
1959 - 1960 PARTIZANI
1960 - 1961 DINAMO
1961 - 1962 PARTIZANI
1962 - 1963 PARTIZANI
1963 - 1964 PARTIZANI
1964 - 1965 17 NËNTORI
1965 - 1966 17 NËNTORI
1966 - 1967 DINAMO
1967 - 1968 17 NËNTORI
1969 - 1970 17 NËNTORI
1970 - 1971 PARTIZANI
1971 - 1972 DINAMO
1971 - 1972 VLLAZNIA
1972 - 1973 VLLAZNIA
1973 - 1974 DINAMO
1975 - 1976 DINAMO
1976 - 1977 DINAMO
1977 - 1978 VLLAZNIA
1978 - 1979 PARTIZANI
1979 - 1980 DINAMO
1980 - 1981 PARTIZANI
1981 - 1982 17 NËNTORI
1982 - 1983 VLLAZNIA
1983 - 1984 LABINOTI
1984 - 1985 17 NËNTORI
1985 - 1986 DINAMO
1986 - 1987 PARTIZANI
1987 - 1988 17 NËNTORI
1988 - 1989 17 NËNTORI
1989 - 1990 DINAMO
1990 - 1991 FLAMURTARI
1991 - 1992 VLLAZNIA
1992 - 1993 PARTIZANI
1993 - 1994 TEUTA
1994 - 1995 FK TIRANA
1995 - 1996 FK TIRANA
1996 - 1997 FK TIRANA
1997 - 1998 VLLAZNIA
1998 - 1999 FK TIRANA
1999 - 2000 FK TIRANA
2000 - 2001 VLLAZNIA
2001 - 2002 DINAMO
2002 - 2003 FK TIRANA
2003 - 2004 FK TIRANA
2004 - 2005 FK TIRANA
2005 - 2006 ELBASANI_________________
TIRONA...NJE ENDERR...NJE REALITET
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelë 29/10/2006 15:15 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
SHTO EDHE TRE KAMPIONATET E LUFTES 2 BOT, 2 TE FITUEME NGA TIRONA DHE 1 NGA VLLAZNIA.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hënë 30/10/2006 19:25 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
tironsi_tr shkroi:
O mer pra do na e shkruni ket KADOSH historie t'79 a jo?

Na lot tu prit!

Tironso, nuk e kisha mbaru, por mqs interesimi esht i madh, po vej sot pjesen e I 8) , dhe per dy - tre dit (sa t'a hudh ne leter, se kena edhe pune e familje) do vijoje pjesa e II, Qe osht edhe thelbi :wink:

Mbas kaq kohe u bona mbar me u ul edhe me hudh persri ne leter historine e transfertes ma fantastike qe mund te kete ndodh ndonjihere ne Shqipni.
Kavaje 04 Mars 1979.-Pjese I
Si fillim du te ftoj te gjith bashkmoshataret e mi te me korrigjojn edhe te me plotesojn. Koha ka bo te veten, dhe 27 vjet nuk jan pak.
Gjithashtu, per ma te rinjte du te bij pak gjendjen e tifozllikut dhe gjendjen politike te kohes. Sa per tifozllikun, duhet me than se kishte kalu gati nji 10vjecar nga Tirona e modhe e Frasherit, Halilit, Memave, Bixhit, Ner Hykes etj. Sistemi i pameshirshem komunist ja kishte arrit t’u hakmerrte dhe ta zhyste ekipin me forma nga ma te ndryshmet(qe nga marrja e lojtareve dhe deri tek zboret e zakonshme te gjysmes se ekipit para ndeshjeve me Dinamon dhe Partizanin). Kishim 9 vjet qe jo vetem nuk merrnim kampionat dhe Kupe, por nuk ishim as pretendent.
Ky ishte cmimi qe paguente Tirona, Tifozet, Qyteti, per at guxim qe treguen duke thy monopolin(e mbasluftes) e dy kulcedrave te Kuqe.
Nuk arrishin te pranonin se nji ekip me cuna me zemer i ishte rikthy lavdise se dikurshme dhe qe per t’ja mor kampionatin duheshin bo deri edhe mostruozitetet e 1967, prej te cilave edhe sot Uefa nuk j’a njef kte kampionat Dinamos. Sic nuk mund te harroshin edhe festen per fitimin e titullit kampion me 1966 ne mos gaboj, para shtepise se oficerave, ku turmes i printe me fizarmonik Sotir Buneci, dhe kjo feste ishte nji karshillik i papam ndaj diktatures. Kjo esht nji histori tjeter qe do t’i duhet ta shkruje dikush tjeter, pak ma i pjekun se un. Durim.
Keshtu ky ishte 10 vjecari i plumbte ne historine e klubit. Krenaria jon e vetme ishin gocat e basketbollit, kampione absolute.
Sa per tifozllikun, ishte koha kur po filloshin te rigrupoheshin tifozet ne vende karakteristike Nji nga keto ishte edhe „Ndergjegjia“, porta e 3 e karshise ne ‚“Q.Stafa“ Ma vone, me pozicionimin e lapraksve dhe Morrave te tjere ne cepin jugor, perfundimisht u vendosem, masivisht tashme ne cepin e lavdishem verior, per te jetu edonizmin e viteve 80. (Kishte dhe disa qe shkojshin ne tribunen A, edhe ato ishin dor e fort, vetem se ju rujshin shiut ene dillit :) , per ato flet Mandi :wink: )
Ishte koha kur ne stadiume, nqs u ngrejshe me therrit dhe nuk te ndiqshin edhe te tjere, te kapshin prej leckash dhe fluturoshe 10 shkalle posht. Ato pra, kalecet e kudondodhun. Flamuret(modest) u valvitshin per 3-4 sekonda, pastaj kaloshin dor me dor, per mos me i zan armiku. Dhe nuk ishin pak, t’u sulshin 10 polic pernjiher. Ne kto kushte, te jetoshe nji ndeshje ne stadium, pervec shqetsimit per rezultatin, kishe edhe ndiesine e te qenmit brenda nji ambienti qe leshonte xixa. Adrenaline. Ne nivelin e eperm. Po i pershkruj keto se keshtu ndoshta ndihmohet per t’u kuptu se cfar ndodhi me 1979.
Kampionati 78-79. Fundi i fazes pare na gjen mbas kaq vjetesh ne krye te klasifikimit bashk me Besen. Ne ekip n’at kohe lujshin: Tafaj (Nallbani), Naci, Dhales, Hajri Frasheri, Baci, Ben Cela, Tos Bekteshi, Lushk Zengla, Tit Dibra, Mond Gezdari, Fori Llambi. Tirona 78-80 (per dy vjet) fitoi cdo lloj kupe (deri ato te Sportit Popullor dhe te xx Vjetoreve) por nuk po mundte te merrte Kampionatin. Interesimi I Publikut dhe tifozve ishte ne kulm, cdo te enjte “S. Haliliâ€


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hënë 30/10/2006 20:27 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
O ARTO o qafir. Ta plotsoj lala TY si ta kesh qejf. Mos me natarro mu,prej dillit ene shiut. Nga viti '86 ene mrapa osht e vertet qi ne shkojshim ne tribunen A,por kjo u bo me plan dhe me mirkuptim te valutave,qi m.q.se nuk ja majte tifozave ne tribun me bertit, dhe ti e di per car flasim"ato qi ishin te djeg prej sistemit" ne venosem te bojm tifozllik aqe. Ene kena bo jo pak duke fillu nga flamuret qi karshise s'ja bajte ene deri tek goja.Por ideali jone ka qene TIRONA pamvaresisht se ne shkojshim ne tribune ene disa TIFOZAFE gjithashtu te nderum ju ngelte hatri.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hënë 30/10/2006 21:21 
arabac o arabac era jote na kenaq.
arabac je ku?
n'stadium ke tirona!!
cunaaaaa ju keni pas sistem tjeter mrapa bythe si me thone, qe ju ka nxi jeten. por une mendoj qe ju te gjithe keni pas 1 ideal TIRONEN!!!! ME SHPIRT E ME ZEMER TIRONEN!!!
art, te falimnerit qe e solle se mezi e kam prit, po tani mezi po pres ne vazhdimin. ju qofshim fal per ato tifozllik qe keni bo si ke tribuna si ke perballja si ke 20-cja. ju falimnerit se jeni ju brezi juj qe na e kalut dashunine ne. tani e kena ne per detyre ke brezi tjeter. ju shtoft jeta t'gjithve! tirona kampione nuk e nali hapin!!!


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hënë 30/10/2006 22:51 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
mandhasoni shkroi:
O ARTO o qafir. Ta plotsoj lala TY si ta kesh qejf. Mos me natarro mu,prej dillit ene shiut. Nga viti '86 ene mrapa osht e vertet qi ne shkojshim ne tribunen A,por kjo u bo me plan dhe me mirkuptim te valutave,qi m.q.se nuk ja majte tifozave ne tribun me bertit, dhe ti e di per car flasim"ato qi ishin te djeg prej sistemit" ne venosem te bojm tifozllik aqe. Ene kena bo jo pak duke fillu nga flamuret qi karshise s'ja bajte ene deri tek goja.Por ideali jone ka qene TIRONA pamvaresisht se ne shkojshim ne tribune ene disa TIFOZAFE gjithashtu te nderum ju ngelte hatri.

E di mer malukat, e di, po deshta me te ngacmu pak. Se mos te njeli hatri e? 8) :lol:


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martë 31/10/2006 10:57 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
tironsja_tr shkroi:
Pershendetje te gjitheve njehere!

Besoj se do ndjehem mire ne shoqerine tuaj e ju ne timen gjithashtu!

Paslufta dhe Vitet '65-70

Dhe do te ishte pikerisht shpirti i sakrifices se trajnereve,lojtareve dhe stafit te Sportklubit(vlen te permenden M.Alla, R.Lushta, N.Krieziu, F.Frasheri, S.Llambi ,S.Halili.A.Mema,etj) qe krijoi me kalimin e viteve nje grup lojtaresh me vlere te afte te sfidonin 'klubet ministrore' te asaj kohe,'Partizani'e 'Dinamo' .................. .


mirseerdhe e patjeter qe do nihesh mir se ktu nihen mir ene tifozat e tjer lene mo tironcit tifoza te tirones...

riza lushta, naim krieziu e sllave llambi kan pas hik me koh n'itali, i pari ke JUVE :D , ene se kan arrit at' koh, shyqyr zotit, me pa tironen tuj vujt.....


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martë 31/10/2006 11:36 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
drtani shkroi:
tironsi_tr shkroi:
Nuk di te kena hum kampionat ne 1934, se po m'lu menc.

tironco, ja renditja e te gjithe kampionateve te Shqiperise (marre nga siti i FSHF-se)....
1930 - 1931 FK TIRANA
1931 - 1932 FK TIRANA
1932 - 1933 FK TIRANA
1933 - 1934 SKËNDERBEU ...............


per menimin tim shyqyr qe s'kemi fitu asi kampionat me emrin "puna" se ky emer s'ka asi kuptim....
17 nentori te pakten shenon diten kur turistet gjermane lane tironen n'dore te kamunistave, qe do te thote dite te errta per tironcit, shumicen. pra 17 nentori mund te interpretohet ne shum menyra... gjithsesi preferojme -kf tirona-


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martë 31/10/2006 16:27 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
mandhasoni shkroi:
O ARTO o qafir. Ta plotsoj lala TY si ta kesh qejf. Mos me natarro mu,prej dillit ene shiut. Nga viti '86 ene mrapa osht e vertet qi ne shkojshim ne tribunen A,por kjo u bo me plan dhe me mirkuptim te valutave,qi m.q.se nuk ja majte tifozave ne tribun me bertit, dhe ti e di per car flasim"ato qi ishin te djeg prej sistemit" ne venosem te bojm tifozllik aqe. Ene kena bo jo pak duke fillu nga flamuret qi karshise s'ja bajte ene deri tek goja.Por ideali jone ka qene TIRONA pamvaresisht se ne shkojshim ne tribune ene disa TIFOZAFE gjithashtu te nderum ju ngelte hatri.

E di mer malukat, e di, po deshta me te ngacmu pak. Se mos te njeli hatri e? 8) :lol:

ARTO, tashi per Zotin o tu m'gel hatri :wink: :)


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 05/01/2007 16:36 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
mandhasoni shkroi:
O Art. Ta shkrujsh qi cke me te se po nuk folem ne, nuk ka per t'fol kush. Ene mos harro qi kur kena ardhe prej Kavaje si na kon gjymu qent ke kodra me dhe,ne mes te TIRONES, kur u prish bashkia e vjeter, si jena perplas me halet e partimorrit qi vijshin prej durrsi ene burgun qi bom me gon metonin,vllain e ilit(Metin Rahmet Paste, nona ime e ka cun xhaje)Fol ene shkruj pa e vra menjen, ene rrofsh se kur pashe qi i ke majte gjall cunat me informacion mu bo qejfi. Une isha pushim ene m'shpi skom "compjuter"o mando(hasoni) a di gjo sa koh ka pa u shkrojt naj histori ktu? ho mè pra mo lujni duret na shkruni naj gjo para se ti vi rradha fanaticsave :D :D


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: GRUSHT OFICERIT M'TRIBUN
PostPostuar: e enjte 01/02/2007 01:46 
Tifoz me Zemer
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 17/10/2003 10:29
Poste: 58
Vendndodhja: itali
TIONA-PARTIZANI.....NIKO XHAXHKA m'krah cate si skuth me kaptine deri ke zona morrave qe spo gjeshin si me e nalu,nji oficer ne tribun bertiste<kapeni ate xhuxhin e piset>Ben krytoni qi kishte problemet e veta,ju kthete ene i thote HAJI MARMALATEN HAJI MARMALATEN,i her,dy her,i thote oficeri ik ore rrugac benit,se kshu tifozash ka 17 nentori. nji tu ju kthy beni m'kokerr t'grushtit oficerit qe i hiku kapelja si aturak.e majten ca ore mrena po skishin ca ti boshin benit....._________________
KUSH E SHA TIRONEN....DERRI JA Q... NONEN
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 13/12/2007 23:10 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e enjte 15/11/2007 13:59
Poste: 34
beni paska qene tifoz i papam eeeeee ahahaha_________________
sa me ka more malli per tironen e viteve 95-96
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 01:56 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
E kisha harru kte tem per zotin. Do ulemi te shkrujme apo jo ART DJALI?_________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 03:48 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
PO ulu pra, mu' po m'pret ti?
Jam hap me disa pune dhe nuk kam shum kohe tashti. Sdq, duhen shkrujt gjonat. Un i kom premtu cunave se do te bij historine e shtepise se oficerave, por kjo gjo nuk varet vetem nga une, se i perket nji brezi tjeter. Por qe, patjeter, duhet perjetsue, se ka qene nji nga ngjarjet stacion ne historine e tifozllikut B&B.
Deri athere, qofshi mire te gjithe!


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit për nga  
 Faqe 2 prej 3 [ 41 postime ]  Shko tek faqja Paraardhëse  1, 2, 3  Pasardhëse

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron