Sot është e mërkurë 24/07/2019 08:35
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 3 prej 3 [ 41 postime ]  Shko tek faqja Paraardhëse  1, 2, 3
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 17:37 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Ti e di shprehjen "boll me ken shkodran se te tana i ban" Une nuk ta prish TY, pranej fillo e te vij mrapa. :wink: :oops:_________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mërkurë 19/12/2007 16:41 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
do filloni ju apo t'hapim naj komision hetimi per mosnisjen e punimeve :wink:_________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunë 27/12/2008 00:17 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 22/10/2008 02:10
Poste: 1038
Vendndodhja: Tirona
Po vej ktu nji artikull per pseudonimet e lojtarve t TIRONES:


Nofkat më të spikatura të bardhebluve aktualë dhe ish-legjendave të Tiranës

Nga Leonard Karaj
Gallabordsi, Zogu, Loku, Hekri, Pula, Ben Llaveshi, Tushja, nuk janë gjë tjetër veçse nofkat e disa prej legjendave dhe lojtarëve aktualë të Tiranës. Duke filluar që nga Hysen Kusi, Riza Lushta, Xhavit Demneri e deri tek Klodian Duro e Nevil Dede, tifozeria fanatike bardheblu mundohej vazhdimisht të futej në karakterin e tyre duke i përshtatur niknejmin më të përafërt. Ca kjo për ti ngritur sa më lart vlerat sportistit në fjalë, ca edhe për të thjeshtëzuar sa më shumë emrat e tyre. E ndërsa në vitet 50-70 nofkat zgjidheshin në përvijim të lojës dhe famës së këtyre sportistëve, në dekadën e fundit të shekullit 20-t tifozët zhbiruan edhe në jetën private duke nxjerr nga repertori nofka si “Tataâ€


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Historite e vjetra te lojtareve dhe tifozave te TIRONES
PostPostuar: e shtunë 06/11/2010 00:41 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e premte 05/11/2010 04:30
Poste: 9
Shyqyr qe ju gjeta i her.Jetoj larg ne Amerike dhe jom i hik prej 20 vjetesh ka Tirona por nuk mund ta harroj dot Tironen ton dhe her mas here e shof na i neshje n'kompjuter dhelexoj lajmet qe lidhen me Tironen.
Sido me qene emocionet kur Tirona lujte kundra Partizonit apo Vlones ishin te pa pershkrushme krahasim me sot.Kam qene afersisht 12-13 vjec kur pata shku ne Vlone me ca shoke te babes qe ishin com Vlone dhe nejta nja dy-tre dite atje ku pash edhe neshjen.Ate dite ishte nomi atje,mesi hym ne stadium.Nji personit aty ju kput veshi kur u hapen dyrt ka t'shtymet.E maj men si sot.Gjate nxemjes knej ka krahu ku ishin pankinat i thras Arjan Bimos:
O Arjano, o Arjano.Ai u kthy i habit se co ky qe po m'thret n'emer dhe ma bo me dore.Disa lab aty rreth e qark me pan me habi, me demek "c'eshte ky tiranas ketu mes nesh more djema"?
Nesje,Tirona ne ate kohe e pat rraf Vlonen tre here per dy jave.Dy here ne kupe dhe i her per kampjonat.Kjo neshje ishte per kampjonat.Pjesen e pare Tirona boni i gol te rregullt ( me duket se Agustini) por u anullu.Dhe kshu maroi pjesa e par.Mora vesh me vone se gjate pushimit kishin hy ca tifoz lab ka ata palacot fare me i bo presion lojtarve te Tirones.Aty sic nigjova Agustini qe s'durote njeri n'bote i kthehet dhe i perplas nja dy prej tyne si klysha.Mas u qetesun gjonat filloi pjesa e dyte me pak vones.Tirona shenoi golin e dyte, i rregullt ky dhe aq maroi neshja.Me duket se qe Cim Muca qe boni gol.Un at not flejta atje ke ata comt,dhe te nesmen me thote njoni prej tyne se ka nodh dicka ke stadiumi.Shkum atje dhe hym mrena, kur ca me pa? Kishin pre shtyllat e te dy portave dhe kishin hap gropa gjithanej neper fushe.
Qe nga kjo dit ne i permenshim labve "patatet" se fusha ishte bo sikur kishin germu me nxjerr patate.Mas neshjes ne fakt maj men qe nji lab tip kuqi i kthehet njonit aty qe ishte tirons dhe i thote kot pa lidhje fare: "c'ma pi ate cigare gjithe pordhe more"? Ai i shkreti u kthy i habit dhe e pyti me mu e ke?" E mo, me ty e kam" dhe u turr gjoja me u zi me ket.Nji tjeter aty i tha: "po pse te mos e pi,erdhen, na rrahen, dhe po ikin tani".nejse, ai tironsi nuk osht se e cau shum per at halen,por ne fakt nuk e lan vet labet at halen dhe e largun.Ai halja vazhdonte tu bertit e tu shajt Tironen dhe tironsit.Nuk e di,por ene mas kaq vjetesh nuk e kuptoj ate urrejtje patologjike kundra Tirones.Bile ene sot vazhdojn.I kom ktu ca katunar dhe thojn "po ja Tiranen e ndihmonin arbitrat".Po ca Tirone mer cuna i them, po si se thate i fjale per ekipet e qeverise,asaj qeverie qe ju piu gjakun juve me shume se sa neve?Po katunari,katunar metet.Do kalojn shum breza deri sa te bohen njerez.Te vetmit qe folin realitetin jon shkodront.M'ka bo pershtypje se kom njoft ene ca prej Fjeri ose minoritar qe ishin me Tironen.Por kuptohet qe jan pakice.Shumica dun ala Enverin dhe Mehmetin.Nejse,kaq per sot.Kalofshi mir dhe fitore ne Peqin me kismet.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Historite e vjetra te lojtareve dhe tifozave te TIRONES
PostPostuar: e djelë 07/11/2010 15:05 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 15/10/2003 19:32
Poste: 6328
Vendndodhja: Tironë. Shqipni
Hasono mire se erdhe ne forum. Shof nga postimet e tuja qe ke icik mo shume kohe se shumica ktu qe njek Tironen, po ka ene te brezit tat.

Po spertove prezantohu ktu, me shume mundsi do gjejsh ene njerez t njoft:

viewtopic.php?f=4&t=1201&start=0_________________
TIRONA FANATICS
ImazhImazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Historite e vjetra te lojtareve dhe tifozave te TIRONES
PostPostuar: e mërkurë 20/07/2011 08:26 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e djelë 17/07/2011 14:40
Poste: 3
AE DINI JU QE LOJTARI QE KA BO MO SHUM GOLA NE VITIN 1970 KA QENE I MODHI SKENER HYKA 20 GOLA (nje vit mo mrapa pernaska 21 ).DHE MASANAJ MAJACI KUR I LAN 3 DHE 4 GOLA QE TE BOHEJ MO I MIRI (NE SESONIN 1988-1989).(Me falni dojsha me tho 3 gola ne nje neshje dhe 4 te tjetra)


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Historite e vjetra te lojtareve dhe tifozave te TIRONES
PostPostuar: e djelë 20/05/2012 10:37 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 08/11/2010 20:13
Poste: 669
Vendndodhja: Ne boten e Cudirave
Pjesen e dyt te Transfertes se Kavajes Arti paska pertu me e shkrujt :P
Po deshet cuna munohuni ta shkruni se kom shum qef me e dit se si kan rrjedh ngjarjet :D
Po patet mundsi edhe Histori te tjera :D :D_________________
BETTER DEAD THAN red
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Historite e vjetra te lojtareve dhe tifozave te TIRONES
PostPostuar: e djelë 20/05/2012 15:11 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Makaveli shkroi:
Pjesen e dyt te Transfertes se Kavajes Arti paska pertu me e shkrujt :P
Po deshet cuna munohuni ta shkruni se kom shum qef me e dit se si kan rrjedh ngjarjet :D
Po patet mundsi edhe Histori te tjera :D :D


viewtopic.php?f=2&t=750&hilit=Kavaje+1979


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Historite e vjetra te lojtareve dhe tifozave te TIRONES
PostPostuar: e hënë 21/05/2012 15:49 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 08/11/2010 20:13
Poste: 669
Vendndodhja: Ne boten e Cudirave
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Makaveli shkroi:
Pjesen e dyt te Transfertes se Kavajes Arti paska pertu me e shkrujt :P
Po deshet cuna munohuni ta shkruni se kom shum qef me e dit se si kan rrjedh ngjarjet :D
Po patet mundsi edhe Histori te tjera :D :D


viewtopic.php?f=2&t=750&hilit=Kavaje+1979

Se kisha pa... :P Rrofsh Arto :)_________________
BETTER DEAD THAN red
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Historite e vjetra te lojtareve dhe tifozave te TIRONES
PostPostuar: e martë 05/06/2012 11:07 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
Makaveli shkroi:
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Makaveli shkroi:
Pjesen e dyt te Transfertes se Kavajes Arti paska pertu me e shkrujt :P
Po deshet cuna munohuni ta shkruni se kom shum qef me e dit se si kan rrjedh ngjarjet :D
Po patet mundsi edhe Histori te tjera :D :D


viewtopic.php?f=2&t=750&hilit=Kavaje+1979

Se kisha pa... :P Rrofsh Arto :)papapapap si jeni ju t'rit... direkt me kritiku.... e shef qe arti s'ka pertu? ke pertu ti me kerku... :lol:_________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Historite e vjetra te lojtareve dhe tifozave te TIRONES
PostPostuar: e martë 05/06/2012 13:07 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 08/11/2010 20:13
Poste: 669
Vendndodhja: Ne boten e Cudirave
Mos u nxef patrioto...:P Ta thash punen e rinis te ajo tema tjeter :P

-- e hënë 02/07/2012 11:45 --

http://www.forum-calcio.com/files/tirona_2.jpg ... Kush me nimo me vitin e ksaj fotos?_________________
BETTER DEAD THAN red
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit për nga  
 Faqe 3 prej 3 [ 41 postime ]  Shko tek faqja Paraardhëse  1, 2, 3

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron