Sot është e hënë 17/06/2019 02:44
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 3 [ 41 postime ]  Shko tek faqja 1, 2, 3  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Historite e vjetra te lojtareve dhe tifozave te TIRONES
PostPostuar: e premte 29/09/2006 17:45 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Te dashur shoke e miq ene tifoza te TIRONES SONE TE DASHUR.VALUTA, ULTRAS OSE TE QETE JEMI TE GJITHE TE TIRONES.

Kisha kohe qe mendoja te hapja ket teme,sepse edhe me pare kam shkruajtur qe dikush duhet ti mbledhi gjithe historinat e tifozave dhe lojtarve. Po e nis vete kete shembull,megjithse jam i cik dembel. Tani me poshte do flas me dialektin me te omel n'bote,per njerzit me te omel, zotnij, esnofe, ene qi kurr skon prish qejf me njeri, TIRONASIT,por ene ato qi sjon prej TIRONE derisa jon TIFOZA te TIRONES jon njerez per s'mari. Sepse qi t'bohesh tifoz me TIRONEN duhet t'jesh rob me vlera ene zotni.Arsyet te gjithe i dime ene spo zgjatem.Po hyj m'teme.
Ne kohen atij mut sistemi ishte gjo e modhe te ishe tifoz tirone, ene te gjith urrejtjen e tregojshim kunder haleve ene qelbsinave se bashku me labt.Ishte '84 ene ishte koha kur labt i kishim bo cel e mythe derisa prene ene portat prej Tirones, ene ne stadjum thrritshim patate dhe vetem patate.Tirona ne mos gaboj,dora jone te m'korrigjoj, lujte dit te merkure per finalen e kupes republikes me labt. Ne minuten e 85 kros ka kornja ene cim muca bo i gol me themer ne ajer. Me e forta e asaj neshje ishte se labi kol kurva mfalni kushta, po kruhesh me grepin qi boni litbarskin zap. Arjani ndrroi krah me Fatjon Kepin ose Zorren(prej Zoran Zlatkovic) Fatjoni njifesh bashke me Ben Vilen si sprintjeret me te mire te 100 metershit ne shqipni m'ate kohe. Fatjoni ishte ene gladiator.Kur perplaset me kol kurven labi i ra fort por nuk e dijte qi fatjoni ishte moli dajtit ene cun trim qi si bojte syni terr. I kthehet kolit ene ka tribuna A i bertet." O LAB MUTI QI SKE AS SHPI M'TIRONE, UNA TI BOJ DHOMET ZAR TAVLLE,PRANEJ MOS U KRUJ'"Nji ta perplas si klysh muti ene labi ndroi krahun perhere.Ishte gjo e modhe te ishe me shpi m'TIRONE ene tishe TIRONAS. Tani masi nuk bojne shume pershtypje kto historina por ne jetojshim m'ate kohe me shpirt e zemer me kto gjojna ene krenaria jone ishte kur shajshim ene qitshim mllefin tone.

Nji tjeter po me labt qi erdhen nga barcelona me pordhe te modhe. Sa per informin vetem pjesa e pare ka maru 3-0.Tirona vijte ka Dinamo Bukureshtit. M'ate kohe ne te grijshim i shkelshim me kome te gjithe.Kom thone qi jom fashist. Buburreci(Bubeqi) po pojte pordh ke tribuna A me Ferkon ne nxemje. Ne po tu i shajte me rob ne kor. Nji nga te shamet ishte qi ishin komunista qi ato hale na prune faren e hisllit m'TIRONEN TONE TE DASHTUN. Te dy halet nuk pe jepshin xhevap ene stadjumi ra m'qetsi. Kur cohet Gim Deliu ene i flet labshme" O ferko more" Ai koqja harroi ene kujtoi se ishte naj labi vet ene ktheu koken. Gimi ja plas me t'modhe "MOTREN, Ka 28.000 deshmore qi ka shqipnija asnji sosht prej vlone mer lab muti, ku gjete me bo pordhe ti ktu n'TIRONE" E qeshja jone skishte t'marume. U zgjata por heren qjeter do ju kallzoj ma fort. Kom pas i fat qi kom pas shoqni te modhe me gjithe lojtaret e asaj kohe nga 78-92 dhe mun tju kallzoj shume historina.Per sot majaft ene uroj te mos merziteni
Falemners


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 30/09/2006 00:24 
Site Admin
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 06/12/2003 05:08
Poste: 5004
Vendndodhja: USA
Mando rrofsh lale se kto gjon duhen dokumentu. Mir do ishte qe dhe tifoza te tjer sidomos brezi jot te lenin dhe ato kujtimet e veta se shum cuna te rinj e njofin Tironen vetem mas viteve 90-te.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 02/10/2006 15:16 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 05/03/2004 18:33
Poste: 1318
Vendndodhja: Te Cepi Tironës
... Per Mand Hasonin dhe vetem per Mand Hasonin ...


Detyre Shpie

Note per note para se me ra m'gjum ose masi t'kthehesh ka puna, minimumi ka dy histori ose mo shume, por dy osht minimumi. Ne te kundert do t'i kerkoj administratorit te te boj ban deri sa te nrrosh menje.

M'vje keq plako, por vete te hongri ... dora me shkrujt. E nise, bitise ... :mrgreen:

Selom t'gjithve. Ju lexoj me qejfin mo t'modh çdo gjo qe shkruni. Kohet e funit nuk kom pas munci me qen pjesmarres aktiv ashu si kom qen dikur ...

Gjith t'mirat e kasaj dynjoje kudo qe jeni.

PARA TIRONA. BOJE PER TIFOZAT MO T'THEK E MO T'ZJARRT QE EGSISTOJN M'KET DYNJO ..._________________
... AVE TIRONA !!! TIRONASIT TE SALUTANT ...
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 02/10/2006 16:20 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Erblino, kohe mo pare (ka mundesi tek serveri tjeter :roll: ) pata postu nji shkrim per transferten mo fantastike te ndodhun ndonji here ne Shqipni. Si ne numer edhe ne historina dhe tifozllik.
04/03/1979 Kavaje, ndeshja e pare e fazes II, Tirona edhe Besa ne krye, Tirona 9 vite pa kampionat. Po nuk e gjete,do ulem ta shkruj prap prej fillimit. Taksirat, se i hongri menderja Mandit, m'zu halli ene mu'.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 02/10/2006 16:55 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 15/10/2003 19:32
Poste: 6328
Vendndodhja: Tironë. Shqipni
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Erblino, kohe mo pare (ka mundesi tek serveri tjeter :roll: ) pata postu nji shkrim per transferten mo fantastike te ndodhun ndonji here ne Shqipni. Si ne numer edhe ne historina dhe tifozllik.
04/03/1979 Kavaje, ndeshja e pare e fazes II, Tirona edhe Besa ne krye, Tirona 9 vite pa kampionat. Po nuk e gjete,do ulem ta shkruj prap prej fillimit. Taksirat, se i hongri menderja Mandit, m'zu halli ene mu'.


Me sa di un, Tani i kishte rujt ne kompjuter ato mesazhet e tuja "historike".. Po atij ju prish hard disku, kshtu qe ma do menja qe do te te duhet me e shkrujt ene i her :(
Sry_________________
TIRONA FANATICS
ImazhImazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 02/10/2006 20:10 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
O Art. Ta shkrujsh qi cke me te se po nuk folem ne, nuk ka per t'fol kush. Ene mos harro qi kur kena ardhe prej Kavaje si na kon gjymu qent ke kodra me dhe,ne mes te TIRONES, kur u prish bashkia e vjeter, si jena perplas me halet e partimorrit qi vijshin prej durrsi ene burgun qi bom me gon metonin,vllain e ilit(Metin Rahmet Paste, nona ime e ka cun xhaje)Fol ene shkruj pa e vra menjen, ene rrofsh se kur pashe qi i ke majte gjall cunat me informacion mu bo qejfi. Une isha pushim ene m'shpi skom "compjuter"


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 15/10/2006 23:17 
Valutë

Antarësuar: e djelë 23/11/2003 07:04
Poste: 897
Iste viti 84 a 85 nuk me kujtohet tamom,Tirona shkonte n'Vlon mas nji fitore 2-1 me Durrsin.Kur arisim ne Vlon nalojm per t'mor nai gjo me honger dhe aty shofim nji SKOD me turi (maqin e at'hershme) me targa te KUKSIT qe ishte parku ene kishte var nji flamur Tirone nga ato trekoncet.Futemi n'lokal dhe masi morem BIRRAT me krikell(8-lekshe nat t'kohe)nigjojm potere perjashta,dalim e shofim nji Burre te 40 po u shahte me nja pes Lab e kuptum qe ishte shoferi SKODES.Labt deshin qe Ai te hiqte flamurin prej maqine duke i kujtu qe Ai s'ishte as Tiron e as n'Kukes por ne VLOREN e KUQE,po si pergjigje dy prej tyne moren ca grushta nga ai burr40 e kusur vjec sa qe te tjeret ishin mledh u haperdan si lepra,pastaj kur u fut ne lokal i afrum qe t'pinte nji BIRR nga ana jon,ai jo vetem s'pranij po pagoiene atoqe ne ishim tu pi,pastaj iku tu na thon se nga kto s'kishte fryk (per Labt)ene iku duke na uru fitoren e Tirones ene noshta u shifshim stadjum.Po ate se pam mo po skom me e harru nahiher at xhanon abaurr.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 16/10/2006 08:06 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Per nja 4-5 vjet kam shetit gjithe Shqipnine e Veriut dhe te Mesme. I vetmi vend jasht Tirone,ku kishte ma shum tifoza te Tirones ishte Kuksi. Tifozet e Tirones ishin50-60%, te tjeret u shperndashin tek Vllaznia, Partizoni, dhe shum pak Dinamo.Kishte lezet neper berberhane dhe kafe kur shifshe kampionet BardheBlu te varun ne mur.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 16/10/2006 15:10 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Turo po te pres qi te shkrush. Hajt lale se ne jena buke e vjeter ene nuk na njel hatri kollaj.Shnet e kyvet
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Erblino, kohe mo pare (ka mundesi tek serveri tjeter :roll: ) pata postu nji shkrim per transferten mo fantastike te ndodhun ndonji here ne Shqipni. Si ne numer edhe ne historina dhe tifozllik.
04/03/1979 Kavaje, ndeshja e pare e fazes II, Tirona edhe Besa ne krye, Tirona 9 vite pa kampionat. Po nuk e gjete,do ulem ta shkruj prap prej fillimit. Taksirat, se i hongri menderja Mandit, m'zu halli ene mu'.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 18/10/2006 19:11 
O mer pra do na e shkruni ket KADOSH historie t'79 a jo?

Na lot tu prit!


  
 
 Subjekti i postimit: BATUTAT E TIFOZVE DHE BURRNITE E LOJTARVE TONE
PostPostuar: e premte 20/10/2006 21:41 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Kjo qi do t'ju kallzoj oshte e forte.
Besoj qi e keni pa shkrimin per neshjen e '86 ne durres me leshteriket.2 gjojna majn ma te modhen e asaj neshje.
1-Kur lojtaret po hyjshin ne dhoma mas neshjes portjeri i jon rezerve i modhi MIR PETRELA,nipi Xon Eshjes,i bi me grusht shyq ******(qi priste si te marojte neshja) ene i tha "u knoqe mer ******" Te ket fillu i sherr ene i shamote qi smarojte.Ktu kom shkrujte ene un qi i silla bekush birces.Mirin ene mu bashke me ca te tjere na rrasen mrena.Profesor Veri i tha "qi ne nuk levizim autobuzin pa dal MIR PETRELA prej biruce,ene ktu do rrrim gjith noten".Eh car TIRONE ene burrnie.Bon si bon ene e qiten Mirin.Kur ky hyni m'atobus Profesor Veri i tho"O cun sa tjem un tranjer i TIRONES po shkum jasht per kupe ti ke per t'ardh me ne vec per kte burrni ene trimni qi bone sot.Miri nuk ishte per tu mor per portjer jo se ishte i keq por ishte portjer i trete.Ene ashu u bo.Kur TIRONA doli jasht e mori me vete,qi si takojte.
2-Kur po nisesh autobuzi Prof. Veri i thot Ben Minges(meqi ra llafi osht ne TIRONE deri me date 30)"O me ku i ke durrsaket a t'thosh qi sna lejn gjo"(besoj ju kujtohet qi kisha shku me nja 2 te tjere me fol per kte)Sucja ishte i tifoz si puna jon i cmen ene i terbum.Kishte syze dreqi pranej i thojshim sycja.Ai i thote Verit[i]"PSE ME PROFESOR KTO KISHT ME BESU JU.DURRSAKET RREJTEN MUJO ULQINAKUN. I THON EC TI I PARI SE NA VIJM KA MRAPA ENE SA E FUTEN M'KALA I MYLLEN DEREN KA JASHT QI T'MOS DILTE MO.PRANEJ AI LUFTOI SE SKISHTE KU ME SHKU"[/i]A jua merr menja se car e qeshmje ene qyfyrje ka plas m'satet saqi u harru neshja. Jo kto jina ne tifozat e TIRONES MODHE M'SHPIRT E ZEMER. M'kujtohet ajo qi pat thone ai sigurimsi"vetem ju ju shko menja per kshu gjojnash"Kur e kina nigju kte 1 jave nuk na marojte e qeshmja ene krenaria per Mir Petrelen.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 21/10/2006 09:32 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
:lol: :lol: :lol:


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 24/10/2006 15:52 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 22/04/2005 20:53
Poste: 1157
Vendndodhja: Arnhem, NL
Miri ka pas te forta Mando

kur ka qen ne institut ne provim i kishte ra me fol per rrafjen ne kercimin tre hapesh. Ene Miri nuk e kishte iden se car me thon, pranej kishte shkrujt:

Ne vitet e rregjimit antipopullor te Zogut rrafjes nuk i ishte tregu vemendja e duhur, por me ardhjen ne fuqi te PPSH ene rrafjes iu tregu vemenja e duhur ene po zhvillohet dita dites nen udheqen e PPSH.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 24/10/2006 16:44 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Ene kjo osht e forte.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 29/10/2006 00:48 
Tifoze e Re
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 27/10/2006 17:28
Poste: 4
Vendndodhja: tek zemra e D....
Pershendetje te gjitheve njehere!

Besoj se do ndjehem mire ne shoqerine tuaj e ju ne timen gjithashtu!

Tani,persa i perket historise se skuadres se tirones :D une po ju bej nje permbledhje te shkurter nga nje material qe gjete!Do ju isha mirenjohese nqs do nderhynit dhe do me korrigjonit nqs do gabohem diku!


16 gushti i vitit 1920 shenohet si nje nga pikat kuminante ne historin e futbollit shqiptar sepse pas skuadres"bashkimi shkodra" lindi skuadra e dyte me emer"Shoqeria Agimi"( ky emer u vu sepse nje grup atdhetaresh dhe tifozesh mbidhej shpesh prane pallateve Agimi).
Keta njerez ne vitin 25 ngriten nje Keshill Drejtues dhe pikerisht 2 vjet me vone kjo shoqeri mori emrin KF Tirana!

Keshtu ndeshja e pare ne rang kombetar do te mbante daten Tetor,1920 dhe do te luhej ne Fushen e Shallvareve kunder 'Juventusit' Shkoder,nje seleksionim i'Bashkimit Shkodran'.Po keshtu,vite me pas u luajt dhe ndeshja e pare ne rang nderkombetar ku KF Tirana pati kundershtar 'Crnagoren' e Malit te Zi,te cilen bardheblute e fituan 1-0. :D

Gjithashtu smund te harrojme edhe 6 prillin e vitit 1930 ku luhet Kampionati i 1 kombetar,ne te cilen moren pjese 6 skuadra mes te cilave dhe tirona e cila del kampion.

Po keshtu bardheblute,me talentet e medha te asaj kohe si psh:S.Frasheri.A.Zajmi.H.Fortuzi.S.Stermasi.I.Gjinali.A.Koja,P.Dibra,etj do te dominonte edhe ne vitet e mepasme duke humbur vetem 1 kampionat(1934) te fituar nga Skenderbeu i Korces.
Pra,klubi bardheblu atehere zoteronte talente dhe organizim edhe me te fuqishem se klubet me te forta te asaj kohe sic ishin 'Vllaznia'apo 'Skenderbeu'.

Paslufta dhe Vitet '65-70

Fillimisht KF Tirana se bashku me KS Vllaznine,Flamurtarin e klube te tjera zhvilluan Kampionate mjaft cilesore ,te pakten per 2 vitet e pare te Pasluftes,ku duhet te permendet fitorja e 2 titujve nga ekipi shkodran me merite. :D


Qe nga viti 1947,evenimenti kryesor per tu permendur ishte se klubit'KF Tirana' do ti ndryshohej emri nga sistemi i atehershem ne '17 Nentori' e me vone ne 'Puna e Tiranes'.
Por nuk do ishte vetem kjo.Ardhja e te ashtuquajturve'klube ministrore' te Ministrise Mbrojtjes dhe Ushtrise Popullore pra 'Dinamo' e 'Partizani' ndikuan edhe me per keq,jo vetem per KF Tiranen,por ne cilesine e futbollit shqiptar.
Pikesynimi i ketyre klubeve ishte seleksionimi i talenteve te futbollit shqiptar ne gjithe shqiperine duke pretenduar suksesin e madh ne rang kombetar por edhe .....me lart! :shock: E keshtu disa nga lojtaret me te mira te Tiranes por edhe skuadrave te tjera u "gllaberuan" ne nje fare menyre nga keto klube per motive POLITIKE e aspak sportive, e kjo per faj te sistemit te dashur te asaj kohe....

Pikerisht kjo solli dhe renien tek klubi bardheblu,pasoje e se ciles ishte qendrimi ne hije deri ne vitin 1963,pra per 18 vjet me rradhe!

Dhe do te ishte pikerisht shpirti i sakrifices se trajnereve,lojtareve dhe stafit te Sportklubit(vlen te permenden M.Alla,R.Lushta,N.Krieziu,F.Frasheri,S.Llambi,S.Halili.A.Mema,etj) qe krijoi me kalimin e viteve nje grup lojtaresh me vlere te afte te sfidonin 'klubet ministrore' te asaj kohe,'Partizani'e 'Dinamo' duke i dhene nje leksion edhe Federates Shqiptare se trofete dhe fama nuk fitohen me paterica por me pune,angazhim,stervitje te vazhdueshme e shpirt sakrifice pa ndihmen e askujt !

Kjo beri te mundur qe gjate periudhes 1964-1970 KF Tirana te fitoje 4 kampionate nga 5 te mundshme!


Vitet '80

Qe nga periudha 1970 deri ne 1989 ne Shqiperi filluar te ndryshojne shume gjera.Vlerat e 2 'klubeve ministrore' filluan te zbehen dhe skuadrat filluan te ballancohen me njera-tjetren duke dhene me shume rivalitet,cilesi e emocione ne stadiume.Aq sa jo vetem qe nuk kishte fitore me 10 e 15 gola por skuadrat e rretheve,te quajtura inferiore filluan te sfidonin ato te kryeqytetit (permendim ketu rastet kur 'Vllaznia' e 'Labinoti' u shpallen kampione)
Kesisoj filloi te kete kampionate me te forta e interesante dhe nje shperndarje ne fitimin e titujve Kampione.
Gjithsesi,nga viti 1980 deri ne 1989 KF Tirana i dha edhe nje leksion tjeter te gjithave se si fitohet dhe si krijohet supremaci ne futboll me forcat e tua,duke koleksionuar edhe 4 tituj Kampion, 2 nenkampion si dhe 3 Kupa.Po ashtu u pa dhe nje rritje edhe ne arenen nderkombetare,ku,pas disa suksesesh me rradhe, legjenda bardheblu filloi te beje emer ne Europe.KF Tirana sot dhe lojtaret qe kane luajtur ne Perfaqesuese(pjesa qe te intereson ty tironsi_tr)

Viti 1990 qe shenoi fillimin e ndryshimeve demokratike ne Shqiperi solli dhe pasojat e veta ne futboll duke i cthurur pothuaj te gjitha klubet.
Ngjarje e shenuar ishte se '17 Nentori 'mori emrin e saj origjinal e tradicional,KF Tirana.
Por,ndryshe nga vitet 80',ku cdo sukses arrihej me'brumin tirons'pra lojtaret e saj origjinale,pas vitit 1990 KF Tirana hyri ne nje etape tjeter ndryshimesh.
Futbolli yne u kthye ne biznes dhe filloi ti afrohej futbollit profesionist.Pra,sikur ne te gjitha klubet e tjera,kush me shume e kush me pak,u blene e shiten nje grup i madh lojtaresh cilesore,u emeruan presidente klubesh,edhe KF Tirana u prek nga kjo fryme.Klubi tashme ishte heterogjen.
Por e rendesishme ishte se ky konfuzion,ndersa tek te gjitha klubet vazhdon ende,tek bardheblute zgjati vetem 3 vjet !KF Tirana qe nga viti 1993 e deri me sot e ka dominuar totalisht futbollin shiptar ! Bardheblute kane luftuar per trofe cdo sezon,tash 13 sezone rresht,duke fituar plot 8 tituj kampion,6 Kupa dhe 6 Superkupa.
Gjithashtu KF Tirana eshte e vetmja skuader qe ka luajtur rregullisht ne Europe e ka kaluar pothuajse rregullisht ture europiane,ndryshe nga te gjitha rivalet e saj te marra se bashku.

Lojtaret bardheblu qe kane luajtur e luajne ne Perfaqesuese._________________
O Tirone sa te du...ca me ke bo k'shu!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 3 [ 41 postime ]  Shko tek faqja 1, 2, 3  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron