Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

KF Tirana në Europë (Renditja e të gjitha kohërave)

e hënë 11/09/2006 22:33

Publikimi me i fundit dhe i updatuar i RSSSF-se mbi renditjen e te gjitha koherave te klubeve europiane e ngjit KF Tiranen ne vendin e 217-te mes 885 klubeve duke lene prapa shume klube me tradite.
Kjo renditje arrihet pas rezultateve pozitive(te njepasnjeshme qe nga 1998)te shoqeruara me suksese dhe kalime turesh nga bardheblute.
Keshtu KF Tirana vazhdon te jete klubi me i suksesshem dhe me renditjen me te larte nga te gjitha klubet e tjera shqiptare.Renditja e te gjitha klubeve europiane konfirmohet edhe ne 3 faqe te tjera: www.iffhs.de , http://sathanasias.bravepages.com dhe www.xs4all.nl .
Vendin e pare ne renditje tashme e ka marre FC Barcelona,duke zevendesuar Real Madrid CF qe e kishte mbajtur per shume kohe. Ja dhe vendet qe zene te gjitha ekipet shqiptare ne renditjen e pergjithshme:

1.FC Barcelona Esp
2.Real Madrid CF Esp
...
217.SK Tiranë Alb 20 pjesemarrje,56 ndeshje,13 fitore,6 barazime,37 humbje,golat 53-101,32 pikë
...
301.KS Partizani Alb
...
322.KD Dinamo Alb
...
394.KS Vllaznia Alb
...
410.KS Flamurtari Alb
...
594.KS Elbasani Alb
...
610.KS Teuta Alb
...
624.KS Besa Alb
...
746.KS Albpetrol Alb
...
791.KS Tomori Alb
...
811.FC Bylis Alb
...
869.KS Apolonia Alb

e martë 12/09/2006 16:16

TIRONA NE JETE TE JETEVE. KEMI QENE DHE DO TE JEMI MBI TE GJITHE. UNE JOM PAK FASHIST POR TE GJITHE TE NA SHOFIN LARG JENA KRYEQYTET. MAJENI KOKEN LART SE JENA TIFOZA TE T I R O N E S SE MODHE QE NA QA SHPIRTI ENE ZEMRA PERDITE. :D
Dërgo një përgjigje