Sot është e hënë 18/02/2019 12:14
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 1 [ 2 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Fusha Dibronve nje MATERNITET i vogel per SK TIRONA.
PostPostuar: e djelĂ« 08/07/2007 21:57 
Valutë

Antarësuar: e djelë 23/11/2003 07:04
Poste: 897
N.q.f-se me plot gojen Fushen ALI-DEMI mund ta quajm nje MATERNITET te madh per SK TIRONEN fushen e Dibronve mund ta quajm nje Maternitet te vogel ne fundin e viteve 70,sepse aty u linden e u rriten,aty mesuan te shkelmonin topin per her te pare shume e shume te rinj disa prej te cileve arriten te vishnin me shume dinjitet fanellen e SK Tirones.
Fusha e Dibronve u ka pas ndodh ne at kohe ndermjet xhomllikut te at-hershem dhe URES me Derrasa(Brrylit te sotem).

Po kush ishin ato qe veshen fanellen Bardhe Blu ne fund te viteve 70 e fillim te viteve 80,ndoshta nuk i rradhis nga mosha,por ashtu si me kujtohen,ndoshta Bardh&Blu & Xhomlliksi apo noi tjeter mund te shtojn me shum,se nuk pretendoj ti mbaj mend te gjithe.

PETRIT BRAHJA-- ish mbrojtesi i djathte i viteve70, me vone gjygjtar anesor.

LUAN SENGLA--(Lushku)ose Rackapuri si i therisnin Tifozat e asaj kohe,ish mesfushor ne fund te viteve70 e fillim te 80,per hir te se vertetes braziljoni MEMA, perpara u ka pas knuar braziljoni SENGLA.
Per menimin tim Lushku ka qene nji nga futbollistet me teknik qe mund te ket pas Tirona.

FATOS BEKTESHI--apo( Tos Marmalata)sic u thirte dikur sulmues i viteve 70.

BESIM ARMADHI--(Arra) nje tjeter mbrojtes mgjth-se me karjer jo te gjate po gjithsesi dhe ky nje Kampjon ne rradhet e Tirones Kampjone 82-83.

BERT ALUSHI--sulmues,dhe ky jo me karjer te gjate te Tirona por sidoqofte dhe ky nje perfaqesues i MEHALLES se DIBRONVE qe ka vesh per pak neshje fanellen BardheBlu.

Ndoshta mund te kete dhe ndonji tjeter qe mua s'me kujtohet se vitet kon bo te veten.
Por Mehallja e Dibronve nuk i ka dhon S.Klubit vetem Futbollista por dhe Mundesa sic ishin Vellezerit KURTI;SEL KALAJA qe Arty e ka permen tek "KAVAJA 79",Ciklizem sic ishte ciklisti dhe me voneTranjeri i viteve 80 SHEFQET(CET) DERVISHI,dhe ne shum sporte te tjera Mehallja e Dibronve ka pas perfaqesuesit e vet.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 09/07/2007 00:42 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Dane Jashari, mbrojtes, ne fillim te viteve 70. Bashke me Tit Hysenin, nji nga personazhet ma piktoresk qe kan kalu ndonjiher tek Tirona.


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 1 [ 2 postime ] 

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron