Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

A e doni perseri Zogun te Tirona

po
25
96%
jo
1
4%
 
Totali votave : 26

Indrit Fortuzi, rekordmeni i Tirones

e mërkurë 17/05/2006 00:43

Duhet nje teme per Indrit Fortuzin, nje nga emblemat e Tirones. Eshte golshenuesi me i mire i te gjitha koherave per Tironen dhe i dyti gjithsej pas Resmes se madh.
Statistikat ne kampionate:
238 ndeshje 160 gola
me Tironen:
191 ndeshje 145 gola
Eshte shqiptari qe ka shenuar me teper gola ne kupat evropiane, plot 10.
Ketu s'jane llogaritur edhe golat qe ka shenuar ne kupe, superkupe dhe ne skuadrat ku ka luajtur jashte vendit, pa frike ka kapur 200-shin.
Rekordin e ka ne 1998, 15 gola ne 12 ndeshje dhe sidomos ne 2001-shin 30 gola ne 26 ndeshje dhe ne 2002-shin 24 gola ne 24 ndeshje.
Keto statistika i kane vetem lojtaret e medhenj. Mbi te gjitha e kam qejf sepse s'rrite dot pa i bo gol Partizonit. Ja golat qe u ka shenuar skuadrave:

Apolonisë 15 gola
Vllaznisë 11 gola
Shkumbinit 11 gola
Albpetrolit 11 gola
Partizanit 10 gola (+4 ne Kupe)
KS Lushnjes 10 gola
Teutës 8 gola
Flamurtarit 8 gola
Besës 8 gola
Dinamos 7 gola
Besëlidhjes 6 gola
Erzenit 6 gola
KS Elbasanit 5 gola
Tomorit 5 gola
Luftëtarit 5 gola
Bylisit 5 gola
Skënderbeut 4 gola
Laçit 3 gola
Egnatias 3 gola
Sopotit 2 gola
Ilirisë 2 gola


Ka shenuar 56 here nga nje gol, 27 dopieta, 8 tripleta, 1 katergolesh, 1 pesegolesh dhe nje gjashtegolesh (keto vetem ne kampionate)

Shifrat flasin vete, pastaj ne e kemi pare vete, si e qiste golin........... na ka mor malli, sidomos sivjet qe sulmusat (me gjithe Saladonen) u stermundojshin me qit golin

e mërkurë 17/05/2006 16:11

Fantastike.......mbreselenese.

Sa m'ka mor molli. Ah sikur....

Rezulatati i sondazhit merret me men lehte,...veçse 100%

e mërkurë 17/05/2006 22:57

njoni paska votu jo..... :?

e enjte 18/05/2006 00:52

Tironci Bardheblu shkroi:njoni paska votu jo..... :?

do jet nai dylber ai qe ka votu jo se nuk e besoj se ka nanji tifoz te TIRONES qe nuk e do ZOGUN ne ekip

FORCA TIRONA

e enjte 18/05/2006 01:58

po normale vetem inatcit votojn jo...xhelozet per tironen

Besoj se voten time e dini....Shifni avatarin :wink:

e enjte 18/05/2006 04:28

me ke ekip tjeter ka pas lujt fortuzi ne shqiperi? nuk ka pas lujt me dinamon para se me ardh te tirona per here te pare?

e enjte 18/05/2006 04:40

***R*O*D*I*** shkroi:me ke ekip tjeter ka pas lujt fortuzi ne shqiperi? nuk ka pas lujt me dinamon para se me ardh te tirona per here te pare?


po e vertete eshte me dinamon ka pas lujt.

e enjte 18/05/2006 13:57

falimnerit qe keni hap i tem vec per zogun. un s'munem me thon asgjo vecse e du ke tirona para se me lon futbollin. jam i merzit per kampionatin qe humem se e di mir qe lojtar si zogu tirona s'kishte ene kur e ke i lojtar si ai n'ekip hum ene s'nevrikosesh.

e enjte 18/05/2006 14:38

igli reci shkroi:
Tironci Bardheblu shkroi:njoni paska votu jo..... :?

do jet nai dylber ai qe ka votu jo se nuk e besoj se ka nanji tifoz te TIRONES qe nuk e do ZOGUN ne ekip

FORCA TIRONAHahhahahahaha m'keni bo me qesh vallaj :lol: Njoni thot dylber tjetri thot inotci etj etj. Une isha ai e kom von JO tek sondazhi.


Cuna une kom shume respekt per Zogun se ka qen nji nga lojtaret me te mdhej te Tirones por thirrini icik menjes...........Bojni icik llogarit se sa vjec osht Zogu dhe sa kohe ka qe osht jashte fushes se lojes per faj te demtimeve. A thoni ju se Tirones i mungo Fortuzi per tju rikthy fitoreve ne kampionat??? Puna nuk osht se nuk e du Fortuzin ke tirona por puna osht Se ato Donaleshet tone duhet te fusin doren ne xhep e te menojne te blejne naj lojtar Kalibri dhe te jete edhe i ri ne moshe. Ashtu thate edhe me Alimehmetin juve kur erdhi ke tirona por ne fund nuk boni asigjo.


Po e perseris: Po erdhi Zogu mire se te vije (edhe i gzum do jem)por per menimin tim Tirona duhet te menoje te per te ble Lojtare qe jane vertet ne forme te mire fisike :wink:


hajt shnet e pare o cuna dhe mos me therrisni mo Dylber se ma kputet shpirtin fare :lol:

e djelë 17/06/2007 11:28

votoni per zogun ke www.kohajone.com

e djelë 17/06/2007 13:26

Edhe une nuk besoj se do jete Zogu i dikurshem i atyne mrekulive (uroj me gjithe zemer qe te me dalin te gabuara keto qe po shkruj) por per nje gjo jam i sigurte: ne kampionatin tone do bi ne sy dhe do jete golashenuesi mo i mire.

Per momentin nuk ka gola-beres me te mire se ai. Te tjeret jane "mere me long se mishi u maru" si puna bejzades qe akoma se ka kuptu qe ka shume pak lidhjue me futbollin.

e hënë 18/06/2007 12:50

mos ja veni re as onit e as who_cares-it se fortuzi do fitoj kpucen e arte ne evrop per vitin tjeter. a e di nanjoni sa gola i duhet pak a shum se varet ene n'baz te koeficentit te kampionatit a diçka e till. psh. nese ne ita-ang-spa bojn 30 gola sa i duhet shqiptarit?
ktheni pergjigje para se t'nisi kampionati qe ti them fortuzit sa gola t'boj....

e hënë 18/06/2007 13:22

e fitoi TOTTI me 26 gola se italia e ka koeficentin 2. Shqipria nuk e di sa mund ta ket koeficentin por per minimin tim i bi qe Fortuzi te boje te pakten 80 gola......

e hënë 18/06/2007 13:33

Oni_italy shkroi:e fitoi TOTTI me 26 gola se italia e ka koeficentin 2. Shqipria nuk e di sa mund ta ket koeficentin por per minimin tim i bi qe Fortuzi te boje te pakten 80 gola......


aaaaaaaaaa thash kushedi sesa duhet t'bonte......... hajt ishalla s'vritet se me dash ja arrin qellimit

e hënë 18/06/2007 14:25

e si me votu ne ktu? Me gjithse me sa po shof nuk paska nevoj per voten time :lol:
Dërgo një përgjigje