Sot është e mërkurë 17/10/2018 01:50
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 4 prej 9 [ 125 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 16/02/2007 20:31 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 18/08/2005 16:49
Poste: 2188
Vendndodhja: Itali
Jo er Jo. ca emigracioni thu ti. se atehere kena qen t'pasun neve shqiptart :D po c'ti bojsh ktit komunizmit qe na la mrapa per 50 vjet._________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEç TIRONCI I DEL ZOT
Imazh
27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 17/02/2007 15:31 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
m-bohet qefi qe po shkruni per tironen. un e di qi na thon ene tehrani vogel?!! simas who-caresne e paskemi pas qendren ne dorez te pezes..... kusho ke te drejt.. :wink:_________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 18/02/2007 13:28 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 01/08/2004 13:52
Poste: 912
Vendndodhja: Vorri Bomit
NUk thash kte mer pezak! :D
Thash qe nje nder fortifikimet me te lashta Ilire (sipas disa studiuesve eshte me i lashti) ndodhet ne zonen e Tirones.
Po ti shofesh te gjitha toponimet e krahines se Tiranes kane nje domethenie, kuptim ne shqipen e sotme. Me kete verteton tezen e vet Robert D'Angely qe shqipja eshte gjuha qe ka ruajtur me se miri lashtesine e saj pa u perzier me gjuhe te tjera qe nga koha e pellazgeve (periudha parailirike). Kjo na ben edhe nje nder kombet me te lashta ne europe. Sipas ketij studiuesi gjuha e sotme e shqiptareve eshte gjuha meme e te gjtiha gjuheve europiane.
Ne tironcave na ben krenar pasi pothuajse te gjitha emrat e fshtrave, si edhe te qytetit, mund ti "perkthejme" ne shqip fare kollaj. Ju kujtoj qe nje gje e tille nuk ndodh me greqishten. Emrat e qyteteve te lashte grek nuk kane fare kuptim ne gjuhen qe perdorin fqinjet tane. Me shume kane kuptim me shqipen e sotme._________________
Tifoz i Tironës nuk bëhesh, lind!
Gjaku yt është ndryshe nga ai i të tjerëve: nuk ka rruaza të kuqe por vetëm të Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojë të bëhesh!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 18/02/2007 14:56 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 21/05/2005 14:48
Poste: 3214
Ja edhe nje pasazh i dokumentit qe kerkoja nga Biemi – “Istoria di Giorgio Castriotta detto Scanderbeghâ€_________________
ASHTU SIC RRINE YJET, YJET PERRETH HONES!
ASHTU RRINE TIFOZAT, TIFOZAT RRETH TIRONES!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 18/02/2007 14:58 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 21/05/2005 14:48
Poste: 3214
Pa dashje postova dy here..._________________
ASHTU SIC RRINE YJET, YJET PERRETH HONES!
ASHTU RRINE TIFOZAT, TIFOZAT RRETH TIRONES!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 18/02/2007 18:01 
Tifoze e Re
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e martë 13/02/2007 23:10
Poste: 46
ultras_tirona shkroi:
Pa dashje postova dy here...


Me mire dy here te njejten gje se hic fare :D
Interesante ato qe ke shkruar Ultra :)_________________
* Goooooool Tirona - Gezove zemrat tona *
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 20/02/2007 19:23 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
theranda.. po m'pelqe si emer... ta gzojm :D_________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 20/02/2007 20:04 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
tu ardh verdall neper web lexova ca gjona qi mbon me u ni keq:

tirona ka mor fun si qytet por mbi te gjitha po zhduken tironcit. fakti qi nji kamunist te fitoj ne tiron verteton kete realitet te dhimbshem per ne. s'du me perzi tironen (sk) po meqe ktu flitet per histori..... s'keni as se pse te merziteni nese dikush shkrun teper per politik dhe mbi te gjitha ne kto momente ku s'egziston propaganda. ka ardh lloj-lloj kafshe ne tiron me te drejte votimi: duhesh me e fut ke guinnes se jena i vetmi shtet qe i jep te drejt votimi gamorve. jam mese i sigurt se maloket e skraparit e te mallakastres jan msu vec sa me lexu fletat e votimit e per asgjo tjeter e megjithate numrohet edhe vota e tyne._________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 20/02/2007 22:09 
patrioti_bardheblu shkroi:
tu ardh verdall neper web lexova ca gjona qi mbon me u ni keq:

tirona ka mor fun si qytet por mbi te gjitha po zhduken tironcit. fakti qi nji kamunist te fitoj ne tiron verteton kete realitet te dhimbshem per ne. s'du me perzi tironen (sk) po meqe ktu flitet per histori..... s'keni as se pse te merziteni nese dikush shkrun teper per politik dhe mbi te gjitha ne kto momente ku s'egziston propaganda. ka ardh lloj-lloj kafshe ne tiron me te drejte votimi: duhesh me e fut ke guinnes se jena i vetmi shtet qe i jep te drejt votimi gamorve. jam mese i sigurt se maloket e skraparit e te mallakastres jan msu vec sa me lexu fletat e votimit e per asgjo tjeter e megjithate numrohet edhe vota e tyne.


e ke lexu tamom , tironsit i kan dhon duret qytetit jo per faj te tyre po te ksaj politike kurv , me ne krye ate qe eshte sot kryeminister , qe na solli gjith rracen e malokve ne tiron ,dhe per kte kan hum dhe bashkin ksaj here , se me nji vit qeverisje humen besimin jo vetem ne tiron po ne gjith shqiperin , ka fitu socialistja dhe ne durres dhe shijak , ku nuk e menote asnjoni te pakten per kto dy vende ,ne vetem prej ktyre kurvave qe i dham dhe voten sbon hajer ,

boni si te doni po me mir mos me e vazhdu fare kte punen e politikes . VETEM TIRONA!!!!!!!


  
 
 Subjekti i postimit: Humor
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 21/02/2007 14:22 
Tifoz i Vjeter
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 06/05/2006 18:34
Poste: 218
Vendndodhja: EUROPE
Dy cecen te sahati ne Tirane rrijne e bojne muhabet duke pa nga rruga ku kalojne shume njerez.Njeri prej tyre i thote shokut:
-Ore,a ke vu re ti qe si shume jane shtu kto Tironcit ketu ne Tirane!?!_________________
BARDH&BLU GJITHMONE ME JU!
LET'S KILL SOME COMMI!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 21/02/2007 15:04 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 21/07/2004 19:57
Poste: 890
Vendndodhja: USA
patrioti_bardheblu shkroi:
...maloket e skraparit e te mallakastres jan msu vec sa me lexu fletat e votimit e per asgjo tjeter e megjithate numrohet edhe vota e tyne.


harrove maloket e kuksit e tropojes :-D

Sa mora vesh qe m'kishin hy 2 familje tropojane te shpia ime (se ka nja 5 vjet qe nuk jeto njeri aty). Ene shpia osht mu te Shkolla Baletit! Po amon mer Zot, po ku e gjejne kurajon me i hy robit ne shpi ene me e deklaru si shpin e vet!!!???
Nejse, dolen prap nga shpia se shkun rob me i nxjerr... po prap nuk i kuptoj kto rob!

Hajde ishalla 1 dite te kthehena te gjith n'tiron, te dalim te rrugicat, t'i fusim i dor tavell, me nai meze e raki... pak aheng... ashtu si na ka hije ne tironsve :)


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 21/02/2007 15:20 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
O Rexo nuk i dogje mrene ato hale....tja kishit vone flaken dyshekut me djek pleshtat!_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 21/02/2007 15:36 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 21/07/2004 19:57
Poste: 890
Vendndodhja: USA
ultra-wb shkroi:
O Rexo nuk i dogje mrene ato hale....tja kishit vone flaken dyshekut me djek pleshtat!


vallai t'kisha qen vete n'tiron nuk e di si do kishte shku ajo pune... po nuk me le plaku me ik qe knej se e di si shko ajo pun masanej.
I dhjefsha racen... po seriozisht, nga e gjejne ate kurajo me i hy robit n'shpi ene me e bo te veten? A ka nanji qe di me ju pergjigj ksaj pytje???

Vallai kur vika puna te shpia jote nuk te plaska as per parti, e as per njeri... ai qe do ma ktheje tironen ashtu si ka pas qen, kur robi e lente deren e shpis hap se nuk kishte se kush me e vjedh, atij do ja jap voten...
Nejse... mjaft me politike, po desha me e bo ket koment se me ka ik truni.

Hajde ishalla fitojm sot iher!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 21/02/2007 15:47 
... ai qe do ma ktheje tironen ashtu si ka pas qen, kur robi e lente deren e shpis hap se nuk kishte se kush me e vjedh, atij do ja jap voten...

duhet njoni qe ta boj kte qytet me pasaporte , mos te shkeli njeri po s`pati ca vite jet ne TIRON te pakten, spo themi breza po ca vite , te tjeret te ngrehen zgupthi.


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 21/02/2007 16:26 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 22/04/2005 20:53
Poste: 1157
Vendndodhja: Arnhem, NL
rexi shkroi:
.......I dhjefsha racen... po seriozisht, nga e gjejne ate kurajo me i hy robit n'shpi ene me e bo te veten? A ka nanji qe di me ju pergjigj ksaj pytje???

rexo

Te tregoj i detaj te vogel nga qendrimi im i shkurter ne Tiron.
Tu kalu anej ka kodrat e liqenit, pash qe bishin boce pishe prej nolt.
Thash me vete ca ka bo vaki, se nuk po frynte naj er e modhe, qe te bishin bocet. Kur shof nolt kishin hyp nja dy nga kto tipat ne maj te pemes e shkulshin boce pishe e i leshojshin prej nolt pa pa se a kishte njerez posht.
Meno ti se ato dy tipat ne maj te pemes mund te morin vesh nga rrespekti, kultura ene edukata, ato munt te morin vesh vetem dajakun. Po noshta nqs do i shofish kto lloj qeniesh jo si njerez, po si qenie te tjera jo humane, atehere mund ta kuptojsh ene ti se pse veprojn kshu. Ene mos kujto se je i vetmi qe i kan zon pronen, se ato kon pushtu gjith Shipnin e mesme ene teshti maloku kryeminister, po i jep ene tapit e shpive qe i kan bo ne tok te huj.
Po lene ate muhabet, se me fillu me fol per kto qenie nuk ja vle me felliq kte forum te nerum


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 4 prej 9 [ 125 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron