Sot është e mërkurë 19/06/2019 11:27
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 8 prej 9 [ 125 postime ]  Shko tek faqja Paraardhëse  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Pasardhëse
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: :P
PostPostuar: e hënë 19/11/2007 23:50 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e enjte 15/11/2007 13:59
Poste: 34
kledo ca flet ti kshu duhet sot me dhune se ndryshe te hypin ne qafe dhe mon kukaleshi i mire ka qone mos e shaj kot :P_________________
sa me ka more malli per tironen e viteve 95-96
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunë 24/11/2007 23:34 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 14/08/2005 19:31
Poste: 720
Vendndodhja: USA

Unë jam një tiranas

Nga Arben Tafaj*
Asnjë qytet tjetër në botë nuk ka pasur fatin e Tiranës: kryeqytet i të paktën 4 shteteve kufitarë me njëri-tjetrin dhe i parivalizuar në bujarinë e tij. Ndërsa afrojnë ditët kombëtare të festës, kryeqyteti shqiptar është sot edhe më kryelartë për rolin dhe misionin që historia i vuri përmbi shpatulla.

Sa herë që shqiptarët kanë kaluar nëpër dallgët e krizave kombëtare, Tirana ka qenë streha e shpresës së tyre, se një ditë më e mirë nuk është edhe larg. Dibranët e përleshur me serbët, çamët e masakruar nga stihitë spastruese greke, kosovarët e dëbuar me thikë ndër dhëmbë, malësorët – nga jugu e veriu – të lodhur nga skamja e varfëria, të gjithë e gjetën Tiranën si një dritare të ngrohtë shprese e bujarie, ku e ardhmja pikon butë e ëmbël nga shpirti qytetar dhe i madh i atyre që e ngritën dhe e mbajtën këtë qytet si medaljonin e nderit të shqiptarëve, si një virtyt të rrallë të asaj që Shqipëria ka qenë e do të mbetet ndër shekuj, “shtëpia e Zotit dhe e mikutâ€_________________
Oh Tirona, perpara cuna
bertiste Moli, nga tribuna
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hënë 26/11/2007 09:50 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 05/11/2003 13:20
Poste: 787
Vendndodhja: Tirane
Pershendetje te gjitheve.

Si sot 95 vite me pare ne Tirone u ngrit flamuri i pavarsise. Sot osht festa e qytetit tone te dashtun.

GEZUAR FESTEN TIRONAV.O. Sot ne 00 05, kom var flamurin komtar ne ballkon dhe aty do te qendroje der sa t'hy data 29._________________
Tifoz Bardhe & Blu deri sa te vdes

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hënë 26/11/2007 15:35 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
Juristi shkroi:
Pershendetje te gjitheve.

Si sot 95 vite me pare ne Tirone u ngrit flamuri i pavarsise. Sot osht festa e qytetit tone te dashtun.

GEZUAR FESTEN TIRONAV.O. Sot ne 00 05, kom var flamurin komtar ne ballkon dhe aty do te qendroje der sa t'hy data 29.


do me thon qi me 29 do ta heqesh?_________________
tiron-tiron-tiron
un vetem per ty jetoj
te du o zemna ime
not e dit kurr s'te harroj
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hënë 26/11/2007 17:33 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 14/08/2005 19:31
Poste: 720
Vendndodhja: USA
Juristi shkroi:
Pershendetje te gjitheve.

Si sot 95 vite me pare ne Tirone u ngrit flamuri i pavarsise. Sot osht festa e qytetit tone te dashtun.

GEZUAR FESTEN TIRONAV.O. Sot ne 00 05, kom var flamurin komtar ne ballkon dhe aty do te qendroje der sa t'hy data 29.


Bravo Juristo. Duhet edhe te tjere ta bejne , te filloje gradualisht te rritet disi ndjenja kombetare. Se 3 -4 veta lane dy ndeshje futbolli e pa e kuptu s'lame gje pa thone se sa te keq jena.... Nga sharja e lojtareve kalum ke pergjithesimet negative per rracen tone.... S'e bo asnjeri ne bote.
GEZUAR FESTEN TIRONA ! :D :D :D_________________
Oh Tirona, perpara cuna
bertiste Moli, nga tribuna
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hënë 26/11/2007 21:26 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 18/08/2005 16:49
Poste: 2188
Vendndodhja: Itali
gezuar festen TIRONA jone_________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEç TIRONCI I DEL ZOT
Imazh
27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martë 27/11/2007 00:26 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
Amin...rrofte Tirona jone!_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martë 27/11/2007 12:48 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
Juristi shkroi:
Pershendetje te gjitheve.

Si sot 95 vite me pare ne Tirone u ngrit flamuri i pavarsise. Sot osht festa e qytetit tone te dashtun.

GEZUAR FESTEN TIRONAV.O. Sot ne 00 05, kom var flamurin komtar ne ballkon dhe aty do te qendroje der sa t'hy data 29.

Me falni per injorancen por osht hera e par ne jeten time qe nigjoj feste te Tirones ne dat 26 nentor.A mund te ma shpjegoj dikush se kur paska hyre kjo feste zyrtarisht?_________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martë 27/11/2007 13:03 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 05/11/2003 13:20
Poste: 787
Vendndodhja: Tirane
Fatjoni shkroi:
Juristi shkroi:
Pershendetje te gjitheve.

Si sot 95 vite me pare ne Tirone u ngrit flamuri i pavarsise. Sot osht festa e qytetit tone te dashtun.

GEZUAR FESTEN TIRONAV.O. Sot ne 00 05, kom var flamurin komtar ne ballkon dhe aty do te qendroje der sa t'hy data 29.

Me falni per injorancen por osht hera e par ne jeten time qe nigjoj feste te Tirones ne dat 26 nentor.A mund te ma shpjegoj dikush se kur paska hyre kjo feste zyrtarisht?


Jo Fatjono, nuk osht feste zyrtare, te pakten akoma, por osht festa e qytetit sidomos e Tironcave. Historikisht Sofra Tironse osht organizu ne kete date nga Shoqata Tirana. Vetem vjet e prishen pak traditen, kurse ket vit s'kom mor vesh gjo.
Sipas historise, Flamuri ishte caktuar per tu ngrit ne kete date por ne Durres perfundimisht pasi te ishte bere kjo gjo edhe ne qytete te tjera. Ne fakt ne ate date u ngrit vetem ne Tirone dhe Shijak (me sa dij un), ndersa ne Durres nuk u be e mundur si rezultat i reaksionit teper te madh te nxitur nga greket. Vlora mbeti vendi me i pershtatshem per finalizimin e shpalljes se pavaresise.

Te uroj gjithe te mirat


V.O. po te kisha ca letra perpara ene mo teper kohe do te isha sqaru ene mo teper_________________
Tifoz Bardhe & Blu deri sa te vdes

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mërkurë 28/11/2007 10:52 
Gzuar Diten e Pavarsise!

(edhe pse une do festoj vetem ate kur t'bohen gjithe trevat Shqiptare 1, ishalla do jem gjalle!)


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunë 01/12/2007 01:37 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 15/10/2003 19:32
Poste: 6328
Vendndodhja: Tironë. Shqipni
Me sa mora vesh, Sofra Tironce mahet me date 7 dhjetor te Pallati i Kongreseve (oren nuk e di hala)..._________________
TIRONA FANATICS
ImazhImazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunë 01/12/2007 08:17 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 30/04/2005 18:23
Poste: 2100
Vendndodhja: Tek Cepi TIRONES
Po mir kush e ka shpall pavarsine ne Tiron. Une e di qe ne shum qytete pavarsia o shpall ne data te ndryshme qy nga 24 e deri ne 28 ne Vlone. Ne pergjithsi 28 Nentori festohet si Feste e Flamurit dhe e Pavarsise. Po ne Vlone u ngrit zyrtarisht flamuri. Po ket jom kurjoz ta dij kush e ka shpall ne Tiron pavarsine. Me falni per injorancen._________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hënë 25/02/2008 22:06 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 05/03/2004 18:33
Poste: 1318
Vendndodhja: Te Cepi Tironës
Gazeta Tema


Rruga e Shallvares përbri fushës


Nga Orhan Sakiqi

Për më shumë se 30 vjet, fusha sportive e Shallvares në qendër të Tiranës ka qenë fusha e vetme zyrtare. Siç kam shkruar edhe më parë, aty janë zhvilluar të gjitha aktivitetet sportive e kulturore të kohës, përfshirë edhe kremtimet e festave zyrtare deri edhe parada ushtarake. Para disa kohësh, gazetari i mirënjohur Besnik Dizdari kërkoi të dinte konturet e fushës. Si banor i hershëm aty, së bashku i shkelëm ato konture, duke përcaktuar afërsisht edhe se ku kanë qenë portat. Së fundi ai ka shkruar, nëpërmjet faqeve të kësaj gazete, që rrugës, përbri kafe “Tajvanitâ€_________________
... AVE TIRONA !!! TIRONASIT TE SALUTANT ...
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 06/03/2008 23:58 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
Bravo na kenoqe...poshte edhe nje here mo shume komunistat!_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 07/03/2008 17:19 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 05/03/2004 18:33
Poste: 1318
Vendndodhja: Te Cepi Tironës
... Vallahi ka ardh koha me bo t'njejten gjo si Lega Nord m'Itali per Tironen ..._________________
... AVE TIRONA !!! TIRONASIT TE SALUTANT ...
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit për nga  
 Faqe 8 prej 9 [ 125 postime ]  Shko tek faqja Paraardhëse  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Pasardhëse

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 2 vizitorë


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron