Sot është e hënë 17/06/2019 03:48
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 2 prej 3 [ 35 postime ]  Shko tek faqja Paraardhëse  1, 2, 3  Pasardhëse
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunë 19/05/2007 14:13 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Duhet me qene te pregatit per gazetaret dhe te permenden:


BEKTASH POJANI, gazetar, autor i librit për historinë e SK Tiranës:

"Ka raste analoge të shumë shteteve evropiane, të cilat edha pse të pushtuara gjatë Luftës së Dytë Botërore, njohin kampionatet e organizuara nga pushtuesi dhe shpalljen e ekipeve kampione. Midis tyre e jashtëzakonshme është se Rapidi i Vjenës njihet sot edhe si kampion i Gjermanisë naziste, po ashtu dhe i Austrisë, e cila ndodhej e pushtuar prej saj. Ja dhe plot shembuj të tjerë:

ISLANDA: 1941 - KR Reykjavik; 1942 - Valur; 1942 - Valur; 1943 - Valur; 1944 - Valur.

SLLOVAKIA: 1941 - Brastislava; 1942 - Brastislava; 1943 - OAP Bratislava; 1944 - Bratislava.

HOLANDA: 1941 - Heracles Almelo; 1942 - Den Haag; 1943 - Den Haag; 1944 - De Volewijckers.

BELGJIKA: 1942 - Lierse; 1943 - Mechelen; 1944 - FC Antverpen.

KROACIA: 1941 - Gradjanski Zagreb; 1942 - Konkordia Zagreb; 1943 - Gradjanski Zagreb.

AUSTRIA: 1940 - Rapid; 1941 - Rapid; 1942 - Viena; 1943 - Viena; 1944 - Viena.

DANIMARKA: 1941 - Frem Kopenhagen; 1942 - B1893 Kopenhagen; 1943 - Akademik Kopenhagen; 1944 - Frem Kopenhagen.

FINLANDA: 1941 - Turku PS; 1942 - Helsinki Tovarit; 1944 - IFK Vaasa.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunë 19/05/2007 15:17 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 22/04/2005 20:53
Poste: 1157
Vendndodhja: Arnhem, NL
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Cimo, kto qe po bojn cunat ne Tiron, jan tamam "Te fillojm te bojm ndonji gjo"
Flyer-i shum shum i bukur. Eshte nji fillim mjaft i mire!
Suksese te gjithve!

Jom dakort Arto, ky eshte fillim i mire per te sensibilizu popullin bardh&blu


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunë 19/05/2007 17:13 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
xhomlliks shkroi:
Nuk jam dakort qe te presim se do i mushet menja naj dite FSHF qe te na i njofi ato kampionate.
Jane dy rrug o te fillojm te bojm naj gjo per te njoft kampionatet ose te myllim gojen e ti harrojm.

Besoj se duhet te me kesh kuptu drejt.Kur thash"duhet te presim"nuk kisha parasysh qe te rrim me dur ne xhepa.Pak mo siper kom shkrujt se nderhyrja e fanaticsave do ishte shkendija e par pozitive.
Kisha parasysh qe,duke bo ato qe jon mrena mundsive, me kohen do na jepet e drejta :D_________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunë 28/07/2007 21:30 
S'po disha ku me e von ket per Kryeziun:


I përqafoi të gjithë brezat e romanistëve, që nga i pari deri tek i fundit, ashtu siç bëri edhe Paulo Roberto Falkao, bashkë me Karlo Ançelotin pak minuta para se të vinte shqiptari. Kur Naim Kryeziu hyri në stadium, ora ende nuk kishte shkuar 24.00, por e gjithë Roma ishte e aty e bashkuar, për ta përshëndetur dhe për të falënderuar një nga kolosët e futbollit që ka nderuar klubin dhe fanellën verdhekuqe ndër vite. Kur Naim Kryeziu bëri atë hapin e çuditshëm, pra atë që nga një legjendë futbolli iu përvesh punës si komentator në radio, stacionet radiofonike ku ai fliste fituan më tepër popullaritet se radio "Londra". Ai është ndër ata që e respektuan deri në fund moton "Zemra e Zotit është verdhekuqe". "Faleminderit 'shigjeta' nga Tirana. Je idhulli ynë. Faleminderit Naim Kryeziu!". Ky ishte shkrimi që uebsajti zyrtar i tifozëve të Romës "Il Romanista" i ka kushtuar futbollistit shqiptar pas festës së 80-vjetorit të krijimit të klubit verdhekuq, që u zhvillua ditën e enjte në mbrëmje. Ndoshta nuk i kishte shkuar ndërmend se pas një feste aq madhështore do të merrte telefonata edhe nga Shqipëria. "Oh çfarë surprize! Nuk e prisja një telefonatë nga Tirana, megjithëse nënvlerësova internetin, sepse ju me siguri aty e keni parë lajmin", ka thënë për "Panorama" Kryeziu. Mosha ka bërë të vetën tek ish-ylli i Romës, megjithëse menjëherë të vë në dukje se ka një memorie të jashtëzakonshme. "Në festën e 80-të vjetorit më bënë një pritje madhështore. Më mrekulluan sepse mu duk vetja sikur isha ende futbollist. "Olimpiko" është dehës edhe kur është bosh, imagjinoni pak si mund të dukej atë ditë që kishte mbledhur yjet më të mëdhenj që kanë shkelur në barin e tij. Sinqerisht mu duk vetja si në ëndërr", ka thënë Kryeziu. Kur e pyet për Shqipërinë, dy emrat e parë që i vijnë ndërmend janë vetëm Tare dhe Tirana. "Kombëtaren nuk e kam ndjekur, por di që është një skuadër modeste. Di vetëm që ka një lojtar, një biond që luan me Lacion, Tare në mos gaboj, i cili luan me Lacion. Di gjithashtu që Tirana është kampione këtë vit dhe jam shumë i lumtur për këtë. Tirana mbetet një nga skuadrat e mia më të dashura dhe i uroj me gjithë shpirt që të ketë sa më shumë suksese në të ardhmen. Këtu tifozët më thërrisnin "shigjeta" nga Tirana dhe kurrë nuk do të mund ta harroja këtë emër".


Panorama


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelë 29/07/2007 16:41 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 18/08/2005 16:49
Poste: 2188
Vendndodhja: Itali
nuk ka naj foto ose naj video me e pa Kryeziun ne momentin e festes???_________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEç TIRONCI I DEL ZOT
Imazh
27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mërkurë 26/12/2007 00:34 
Jabanxhi

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 20:02
Poste: 427
besoj jeni te gjithe keto dite tu festu dhe per kete ju uroj te gjitheve gezuar festat
fat dhe mbaresi ne jete
meqe e pash kete temen duke pas parasysh se mund te me ndihmoje njeri doja te pyesja kush eshte skuadra me e vjeter ne shqiperi se shoh disa me steme te elbasanit 1913?????
pse ka mbetur se vllaznia eshte skuadra me e vjeter 1919 perderisa ne stemen e elbasanit kemi vitin 1913?
shpresoj te keni pak kohe te me shuani kurrshtjen
respekte


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mërkurë 26/12/2007 00:47 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
GOLvllaznia shkroi:
besoj jeni te gjithe keto dite tu festu dhe per kete ju uroj te gjitheve gezuar festat
fat dhe mbaresi ne jete
meqe e pash kete temen duke pas parasysh se mund te me ndihmoje njeri doja te pyesja kush eshte skuadra me e vjeter ne shqiperi se shoh disa me steme te elbasanit 1913?????
pse ka mbetur se vllaznia eshte skuadra me e vjeter 1919 perderisa ne stemen e elbasanit kemi vitin 1913?
shpresoj te keni pak kohe te me shuani kurrshtjen
respekte

Kur vetequhesh ekip i krijum ne 1913,si ne rastin e elbasonit,sadoqe te lehesh mo mbrapa nuk ta beso njeri.
Ndersa,nga ona tjeter,cdo vit krijimi qe osht vu ne stemat e ekipeve shqiptare te futbollit ka nji histori nga mbrapa.
Gjonat nuk vihen ashu kot se ja thot dikujt truni,por me baza HISTORIKE.Meqe qeka kshu po ja fus ene un datlindjen Tirones 1908 ene po e vej ene ne steme ene ja ku u bo.
Veni re psh ne dy faqe interneti qe kan vitin REAL te krijimit te elbasonit(1923),por nji dyl qe mund te jet admin i faqes jozyrtare ja ka ndry vitin ke stema duke ja bo 1913.Ene te tilla raste ka plot.
http://en.wikipedia.org/wiki/KS_Elbasani
http://sq.wikipedia.org/wiki/KS_Elbasani

Te dhena te tjera nga interneti:

http://brandsoftheworld.com/countries/al/123617.html (stema pa vitin fallso)
http://www.eufo.de/football/alb/kf_esani.html
http://www.weltfussball.de/teams.php?m_id=1127
http://users.skynet.be/pluto/Textworld/ ... teams.html_________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mërkurë 26/12/2007 00:58 
Jabanxhi

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 20:02
Poste: 427
Fatjoni shkroi:
GOLvllaznia shkroi:
besoj jeni te gjithe keto dite tu festu dhe per kete ju uroj te gjitheve gezuar festat
fat dhe mbaresi ne jete
meqe e pash kete temen duke pas parasysh se mund te me ndihmoje njeri doja te pyesja kush eshte skuadra me e vjeter ne shqiperi se shoh disa me steme te elbasanit 1913?????
pse ka mbetur se vllaznia eshte skuadra me e vjeter 1919 perderisa ne stemen e elbasanit kemi vitin 1913?
shpresoj te keni pak kohe te me shuani kurrshtjen
respekte

Kur vetequhesh ekip i krijum ne 1913,si ne rastin e elbasonit,sadoqe te lehesh mo mbrapa nuk ta beso njeri.
Ndersa,nga ona tjeter,cdo vit krijimi qe osht vu ne stemat e ekipeve shqiptare te futbollit ka nji histori nga mbrapa.
Gjonat nuk vihen ashu kot se ja thot dikujt truni,por me baza HISTORIKE.Meqe qeka kshu po ja fus ene un datlindjen Tirones 1908 ene po e vej ene ne steme ene ja ku u bo.
Veni re psh ne dy faqe interneti qe kan vitin REAL te krijimit te elbasonit(1923),por nji dyl qe mund te jet admin i faqes jozyrtare ja ka ndry vitin ke stema duke ja bo 1913.Ene te tilla raste ka plot.
http://en.wikipedia.org/wiki/KS_Elbasani
http://sq.wikipedia.org/wiki/KS_Elbasani

Te dhena te tjera nga interneti:

http://brandsoftheworld.com/countries/al/123617.html (stema pa vitin fallso)
http://www.eufo.de/football/alb/kf_esani.html

fatjoni faleminderit per informacionin
prandaj u drejtova tek ju se thash do marr pergjigje te sakta dhe te bazuara diku
se me than drejten qe kur kam ndjek futbollin e kam pase ne koke se vllaznia a me e vjeter se elbasani po kohet e fundit me disa stema te elbasanit normal u lekunda pak sepse thash dicka do dine keta.kam degju qe thone jane kriju nga nje rumun ne 1913 kur ska ekzistu asnje ekip tjeter??
faleminderit shume FATJONI


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mërkurë 26/12/2007 12:55 
persa i perket elbasonit ene ta myllin ket teme se sja vle, por kena hall t'na quhen kampionatet. rumuni e ka sjell futbollin ne elbason ne vitet qe thuhet, por nji ekip i denje tamam ekip futbolli sic u bo vllaznia ose tirona elbasoni e ka pas vetem ne vitin 1923. ehu ato numrojne ne ekipet e lagjeve ene ja fut tjetri 1913... sa do ket pas ashtu ekipesh shkodra ne tirona... na bi verte me e pas 1908 :D


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mërkurë 26/12/2007 12:57 
Fituesit e Kampionateve te Periudhes se Luftes

1939 – SK TIRANA KAMPIONE (Kryeshenuesi: N.Kryeziu (SK Tirana): 7Gola)
1940 – VLLANZIA KAMPIONE (Kryeshenuesi R.Rusi (Vllaznia): 8Gola)
1942 – SK TIRANA KAMPIONE (Kryeshenuesi S. Gjinali (Prizren), L.Pali (Prizren): 4Gola secili)

• Te dhenat aq sa gjinden ne arkive…jo teresisht te plota.


Renditja e Skuadrave ne Kampionatet Kombetare te periudhes se Luftes: 1939, 1940, 1942

Skuadrat: 1939, 1940, 1942

SK Tirana: 1 4 1
Vllaznia: 2 1 2
Durresi: 3 5 6
Skenderbeu: 4 2 5
Ismail Qemali (Vlore): 5 3 ---
Besa Kavaje: 6 --- ---
Bashkimi Elbasan: 7 8 9
Dragoj Pogradec: 8 --- ---
Berati: --- 6 4
Gjirokastra: --- 7 10
Prizreni: --- --- 3
Peja: --- --- 7
Prishtina: --- --- 8Renditja e Pergjitheshme e skuadrave ne Kampionatet Kombetare te Periudhes se Luftes 1939, 1940, 1942


Statistika: P. N. F. B. H. Golat

Vllaznia: 24. 18. 11. 2. 5. 56-29
SK Tirana: 24. 16. 10. 4. 2. 43-21
Durresi: 14. 12. 5. 4. 3. 22-21
Skenderbeu: 12. 13. 4. 2. 6 26-35
Ismail Qemali (Vlore): 10. 10. 3. 4. 3. 22-19
Berati: 10. 10. 4. 2. 4. 29-18
Bashkimi Elbasanas: 3. 9. 1. 1. 7. 16-38
Gjirokastra: 2. 7. 0. 2. 5. 4-23
Prizreni: 7. 5. 3. 1. 1. 13-6
Besa Kavaje: 2. 2. 1. 0. 1. 4-7
Peja: 1. 3. 0. 1. 2. 3-5
Prishtina: 1. 3. 0. 1. 2. 2-9
Progradeci: 0. 2. 0. 0. 2. 0-9


Viti Skuadra Ndeshje Gola Mesatare\Gola
1939 8 13 64 4.90
1940 8 26 113 4.34
1942 10 15 62 4.13


Bilanci i Pergjithshem i ndeshjeve ndermet skuadrave te Kampionateve Kombetare te periudhes se Luftes 1939, 1940, 1942


Statistika: N. F. B. H. Golavarazhi

Vllaznia-SK Tirana 5. 1. 2. 2. 10-11
Vllaznia-Skenderbeu 2. 2. 0. 0. 11-1
Vllaznia-Durresi 3. 2. 0. 1. 8-6
Vllaznia-Bashkimi Elbasanas 2. 2. 0. 0. 13-3
Vllaznia-Besa Kavaje 2. 1. 0. 1. 7-4
Vllaznia-Berati 1. 1. 0. 0. 3-1
Vllaznia-Prizreni 1. 0. 0. 1. 1-3
Vllaznia-Prishtina 1. 1. 0. 0. 2-0
Vllaznia-Peja 1. 1. 0. 0. 1-0
SK Tirana-Durresi 3. 1. 1. 1. 4-3
SK Tirana-Bashkimi Elbasanas 3. 3. 0. 0. 12-5
SK Tirana-Pogradeci 2. 2. 0. 0. 9-0
SK Tirana Prizreni 2. 1. 1. 0. 4-3
SK Tirana-Skenderbeu 1. 1. 0. 0. 3-0
Durresi-Bashkimi Elbasanas 2. 1. 1. 0. 5-4
Durresi-Ismail Qemali (Vlore) 4. 2. 2. 0. 8-5
Skenderbeu-Bashkimi Elbasanas 2. 1. 0. 1. 8-4
Skenderbeu-Berati 4. 2. 1. 1. 9-11
Skenderbeu-Gjirokastra 2. 1. 1. 0. 4-1
I.Qemali (Vlore)-Gjirokastra 2. 1. 1. 0. 6-3
I.Qemali (Vlore)-Berati 2. 1. 1. 0. 6-4
Berati-Gjirokastra 3. 3. 0. 0. 13-0
Prizreni-Peja 1. 1. 0. 0. 2-1
Prizreni-Prishtina 1. 1. 0. 0. 5-0
Prishtina-Peja 1. 0. 1. 0. 2-2

KAMPIONET e Kampionateve Kombetare te periudhes se Luftes 1939, 1940, 1942
B

BALLA Hasan
1939 (SK Tirana)
BEGEJA Skender
1942 (SK Tirana)
BERISHA Zef
1940 (Vllaznia)
BICAKU Vasip
1939 (SK Tirana)
BORICI Loro
1940 (Vllaznia)
BYLYKU Shyqyri (Tas)
1942 (SK Tirana)

C

CULLHAI Bik
1942 (SK Tirana)

D

DEMNERI Xhavit
1942 (SK Tirana)
DERANI Akil
1942 (SK Tirana)
DIBRA Mexhid
1942 (SK Tirana)

Dh

DHIMA Sokrat
1939 (SK Tirana)

F

FAGU Besim
1942 (SK Tirana)


G

GURASHI Mark
1939 (SK Tirana)

GURASHI Rudolf
1939 (SK Tirana)

GJ

GJINALI Skender
1940 (Vllaznia)

H

HOXHA Fiqret
1939 (SK Tirana)

HOXHA Lutfi
1940 (Vllaznia)

J

JANKU Foto
1939 (SK Tirana)

JUBANI Fahri
1940 (Vllaznia)

K

KAMBA Petrit
1942 (SK Tirana)

KARAPICI Adem
1939 (SK Tirana)

KORCA Haki
1939 (SK Tirana)

KOXHJA Muc
1940 (Vllaznia)

KRYEZIU Naim
1939 (SK Tirana)

KRROQI Tef
1940 (Vllaznia)

KURANI Bajram
1942 (SK Tirana)

L

LACEJ Halit
1940 (Vllaznia); 1942 (SK Tirana)

LISI Zyber
1939, 1942 (SK Tirana)

LUSHTA Riza
1939 (SK Tirana)

LL

LLAMBI Sllave
1939 (SK Tirana)

M

MALUCI Hasan
1939 (SK Tirana)

MYZEQARI Prokop
1939 (SK Tirana)

O

OSMANI Beqir
1940 (Vllaznia)

P

PACI Konstandin (Koc)
1942 (SK Tirana)

PALI Ndue
1940 (Vllaznia)

PARAPANI Aristidh (Tic)
1942 (SK Tirana)

PEZA Arif
1942 (SK Tirana)

PLLUSKA Mico
1939 (SK Tirana)

Q

QIRI Dik
1939, 1942 (SK Tirana)

R

RUSI Reshit
1940 (Vllaznia)

S

SPAHIU Rexhep
1942 (SK Tirana)

SH

SHKJEZI Frederik (Fredi)
1940 (Vllaznia)

SHLLAKU Ndoc
1940 (Vllaznia)

T

TAGA Bashkim
1940 (Vllaznia)

TARTARI Fiqri
1942 (SK Tirana)

V

VASIJA Met
1940 (Vllaznia)

VISHA Ali
1942 (SK Tirana)


XH

XHARA Fisnik
1940 (Vllaznia)


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mërkurë 26/12/2007 14:45 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
O GOLVllaznia, me kto te merrena, Duke u mundu me ngrejt opinionin ne ktej me sktiranen dhe ju tek site i juej.
Sa per vitin e Elbasanit,pa pike randsie.
Ne du'm te NA KTHEHET HAKU!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mërkurë 26/12/2007 15:11 
Jabanxhi

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 20:02
Poste: 427
kerkoj falje se sdoja te dilja jashte teme po vertet isha shume kurioz.
faleminderit per pergjigjet

p.s erblino mund ti fshish keto postime vlla


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mërkurë 26/12/2007 17:47 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
... Duke u mundu me ngrejt opinionin ne ktej me sktiranen dhe ju tek site i juej.

Un ja kom sugjeru ene adminit te websitit te vllaznise qe te angazhohet bashke me source shtese qe te kerkojm se bashku titujt e mohuar te kohes se luftes,masi ene vllaznis i osht vjedh nji titull kampjon ne 1940.
Ai ne mos gabohem e ka pas bo rreklamimin,por duhet qe te insistojn prap ene shkodront nga ana tyne te jene MO AKTIV ene te rreklamojn MO FORT ne lidhje me ket.
Ndryshe,HESHTJA OSHT MIRATIM PER PADREJTESITE!_________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/11/2008 20:08 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 22/10/2008 02:10
Poste: 1038
Vendndodhja: Tirona
KOM BO 1 GABIM. KE SONDAZHI NVEN ME THON PO THOSH JO. SI I BOHET?


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Kampionatet e kohës së Luftës II Botërore
PostPostuar: e shtunë 05/12/2009 04:26 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
he, he, e hoqe masken mer....

-- Mar Gus 24, 2010 9:41 am --

Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Duhet me qene te pregatit per gazetaret dhe te permenden:


BEKTASH POJANI, gazetar, autor i librit për historinë e SK Tiranës:

"Ka raste analoge të shumë shteteve evropiane, të cilat edha pse të pushtuara gjatë Luftës së Dytë Botërore, njohin kampionatet e organizuara nga pushtuesi dhe shpalljen e ekipeve kampione. Midis tyre e jashtëzakonshme është se Rapidi i Vjenës njihet sot edhe si kampion i Gjermanisë naziste, po ashtu dhe i Austrisë, e cila ndodhej e pushtuar prej saj. Ja dhe plot shembuj të tjerë:

ISLANDA: 1941 - KR Reykjavik; 1942 - Valur; 1942 - Valur; 1943 - Valur; 1944 - Valur.

SLLOVAKIA: 1941 - Brastislava; 1942 - Brastislava; 1943 - OAP Bratislava; 1944 - Bratislava.

HOLANDA: 1941 - Heracles Almelo; 1942 - Den Haag; 1943 - Den Haag; 1944 - De Volewijckers.

BELGJIKA: 1942 - Lierse; 1943 - Mechelen; 1944 - FC Antverpen.

KROACIA: 1941 - Gradjanski Zagreb; 1942 - Konkordia Zagreb; 1943 - Gradjanski Zagreb.

AUSTRIA: 1940 - Rapid; 1941 - Rapid; 1942 - Viena; 1943 - Viena; 1944 - Viena.

DANIMARKA: 1941 - Frem Kopenhagen; 1942 - B1893 Kopenhagen; 1943 - Akademik Kopenhagen; 1944 - Frem Kopenhagen.

FINLANDA: 1941 - Turku PS; 1942 - Helsinki Tovarit; 1944 - IFK Vaasa.

TE NA KTHEHET HAKU! 1939-1942-1967
Keto dhe te tjera i duhen kujtu nga Klubi dhe Tifozet, me letra dhe peticione, e-mail dhe mesazhe, Platinise, i cili vjen ne Tetor


80 vjet futboll, Blater dhe Platini në Tiranë
25 Gusht Konfirmohet ardhja e krerëve të lartë në 21 tetor. Aktiviteve me rastin e festësPresidenti i UEFA-s Mishel Platini dhe ai i FIFA-s Jozep Blater do të jenë në Tiranë në datën 21 tetor për të festuar së bashku me konumitetin e futbollit në vend 80-vjetorin e formimit të Federatës vendase të top këmbës. Të dy drejtuesit e lartë të futbollit ndërkombëtar i kanë kthyer një përgjigje pozitive ftesës së kahershme të presidentit Duka dhe nëpërmjet zyrës së tyre të shytpit kanë konfirmuar pjesëmarrjen në kryeqytetin shqiptar. Platini do të mbërrijë në 19 tetor ndërsa Blater një ditë më vonë.

Aktivitet – Federata ka vendosur që të organizojë një aktivitet të rëndësishëm në lidhje me këtë ngjarje. Promovim i futbollit të fëmijëve, takimet disa palëshe dhe sigurisht një mbrëmje gala do të jetë garnitura e kësaj feste. Federata Shqiptare e futbollit ka konfirmuar dje zyrtarisht që vetë kryeministri dhe presidenti i vendit, Berisha dhe Topi do të takojnë krerët ndërkombëtar, ndërkohë që priten gjithashtu dhe shumë takime pune pes palëve.

Stadiumi – përveç festimit të 80 vjetorit Platini dhe Blater do të takohen me krerët e qeverisë për të bindur këta të fundit që t’i japin fund zvarritjes për transformimin e stadiumit “Qemal Stafa” në një të tillë modern. Platini prej koësh ka insistuar që stadiumi duhet të jetë tashmë pronë e FSHF-së në mënyrë që kjo e fundit të ndërtojë një impiant prej 35 mijë vendesh, një projekt i cili nuk mund të fillojë të zbatohet pa miratimin e shtetit. Platini dhe Blater do të përpiqen të bindin Berishën dhe Topin që shteti duhet të gjejë gjithë format për transferimin e menaxhimit të stadiumit dhe pse jo, të ndihmojnë financiarisht Federatën në projektin madhor që kanë.


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit për nga  
 Faqe 2 prej 3 [ 35 postime ]  Shko tek faqja Paraardhëse  1, 2, 3  Pasardhëse

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 2 vizitorë


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron