Sot është e premte 19/07/2019 01:49
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 1 [ 3 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Ide veprim per t'kerku 3 kampionatet e grabitura
PostPostuar: e premte 04/12/2009 20:35 
Ultras
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 14/11/2009 15:09
Poste: 107
Ne rradh te pare ju pershendes te gjithve dhe ju ftoj te diskutojm seriozisht per ti dhen zgjidhje njeres nga padrejtsit me te medha qe na esht bo gjat gjith histories tone (Grabitja e kampionatit 1967), dhe mohimit te 2 titujve te L2B(1939;1942). Dhe pse jo te mundohemi ti japim nje zgjidhje perfundimtare ketij maskaralliku . Jemi ne fund te 2009 dhe po futemi ne 2010. Po boen 20 vjet demokraci dhe nuk esht bo asigjo serioze per te kerku kto kampionate..... Dhe nuk arrij ta kuptoj , se si ka mundsi qe nji nga krimet me te egra te komunizmit nuk denohet as sot e ksaj dite .... Vitet qe kaluan nuk mund ti kthejm dot pas por ama mund te nxitojm per te fituar kohen e humbur . Mund te veprojm per te kerkuar dicka qe duhet te ishte kerkuar qe me pare . Duhet te ngrem zerin te gjith fort dhe te gjith bashk nen nje moto te vetme : NA KTHENI HAKUN …. Ju lutem shum qe te gjith tifozave te Tirones , te gjith atyre qe I qa shpirti per kto kampionate , qe ta marin ne konsiderart iden time ,, gjithashtu I ftoj qe te japin sugjerime per ta permirsuar ket ideprotest dhe pse jo te japin sugjerime per ide te tjera .

Ide protesta :
Propozoj qe te formulojm nji peticion ,,, ku tregohet saktesisht se si kan ndodhur ngjarjet ,, dhe ku kerkohet rikthimi i 3 kampionateve ne shtepi (39-42-67) ....
Pasi te kemi perpiluar peticionin , duhet ta firmosim te gjith . Te mdhenj e te vegjel ,, tifoza, lojtare , Ish lojtare , personalitete te jetes shoqerore dhe politike ne vend. Dhe sigurisht mund ta firmosi kushdo qe esht dakort per venien e drejtsis ne vend ,, dhe per rikthimin e titujve tek i zoti .
(Nje peticion te ngjashem e kemi firmos te gjith neper rruget e Tirones per pavarsin e kosoves O.K.I ) ...
Mbasi ta kemi firmosur ,, nje kopie te peticionit duhet tja dergojm te gjitha institucineve sportive dhe shtetrore : FSHF - se , Presidences , Kryeministris, MTKRS-se ; Dhe te gjitha mediave te shkruara dhe vizive ..... Ne menyr qe te bejm sa me zhurm dhe te flitet sa me shum per te ….
Ky peticion duhet formulohet nga nje njeri i ligjeve (Jurist ose Avokat) dhe duhet te jet i nje niveli te lart serioziteti .Dhe Brenda peticionet duhet te renditen te gjitha arsyet per rikthimin e kampionateve ne shtepi. Dhe duhet ti behet e qart te gjithve qe me rikthimin e tyre vihet nje pjes e drejtsis ne vend. Dhe gjithashtu denohet nje nga krimet me monstruoze te komunizmit.
Me sa kam par , ne ket forum ka edhe antar qe jan Jurista ,, dhe nese do kishin mundsi do i lutesha ta mernin persiper perpilimin e ktij peticioni .......
Ky peticion ndoshta nuk do te ishte nje zgjidhje perfundimtare por do te sherbente si fillimi i nje lufte te gjat per kthimin e hakut .... Fatkeqsisht ne Shqipri ka gazetar sportiv , tifoza dhe drejtus qe nuk ja kan iden se Tirones i jan heq 3 kampionate kshu qe ne duhet te bejm nje propagand te gjer qe se paku , i gjith komuniteti te njihet me historin .... Dhe per me teper te behet sa me shum zhurm…..
Jam I sigurt qe nese do te perpilohej nje peticion I tille, me nje nivel te lart serioziteti ,, do te firmosej nga dhjetramijra veta. Imagjinoni se cfar jehone do te bente ne shqipri ky peticion , I firmosur nga se paku 50 000 veta . Duhet te bejm dicka sepse vitet ikin . Dhe bashk me to po vdesin edhe nje pjes e mire e lojtareve dhe Tifozave qe perjetuan 1967 . Nji nder to qe vdiq me peng ne zemer ishte edhe Prof.Enver Shehu .

p.s. Do I lutesha te gjithve te jipnin mendimin e tyre rreth kesaj ideje. Ne vecanti Juristit qe te jipte nje mendim profesional rreth ketij peticioni_________________
Ave NOLTMADHNIA . Ave TIRONA.
Shpirti , gjaku , zemra jone.
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Ide veprim per t'kerku 3 kampionatet e grabitura
PostPostuar: e premte 04/12/2009 21:14 
Fanatic

Antarësuar: e enjte 29/05/2008 17:06
Poste: 110
Mire e ke o vlla, po mesa maj men para ca ditesh e kishe postu ene me I teme tjeter po ket ide. Gjithashtu nese do kishe pa me kujdes per 3 kampionatet e mohume ne forum ekzistojne me shume se nje teme, keshtu qe per mos tu natrru ne te tjeret me i qind tema per t njojten gjo mo mire ta kishe ripostu te e njojta teme (ate pjesen e problemeve te forumit nga ngarkesa po ja lej Admin-ave)
Sa per peticionin si ide ka kohe qe o diskutu dhe per menimin tim nuk osht halli si me e hartu, se per ate pune ene mrena ktij forumi do gjesh plot cuna qe do ta qajshin. Problemi osht se si do organizohet, sa osht perafersisht pritshmeria (sa firma munet me u mledh), sa efekt do ket se duhet pranu fakti qe ne Shqiperi "peticionizmi" nuk osht se ka na I t kalume te mushme me histori funksionaliteti :(


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Ide veprim per t'kerku 3 kampionatet e grabitura
PostPostuar: e shtunĂ« 05/12/2009 00:48 
Ultras
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 14/11/2009 15:09
Poste: 107
DoriaN shkroi:
po mesa maj men para ca ditesh e kishe postu ene me I teme tjeter po ket ide.... sa efekt do ket se duhet pranu fakti qe ne Shqiperi "peticionizmi" nuk osht se ka na I t kalume te mushme me histori funksionaliteti :(


Ke te drejt , e kam postu edhe tek tema per Kampionatin e 1967 , por mendova qe ta hapja si tem te re , ne menyre qe te diskutojm vetem per rrugen se si do reagojm per ti rimarr te 3 kampionatet qe na jan mohu .
Sa per peticionin , nese kemi cuna qe mund ta qajn menoj qe do ishte mire qe te mos humnim kohe , por te fillonin nga puna . Jam i sigurt qe peticioni pervec tifozave dhe njerezve te thjesht do te firmosej edhe nga personalitete te ndryshme : ish futbollist , deputet, Aktore , biznesmen , gazetar dhe Krytari i Shtetit , Presidenti B.Topi . Ky peticion do te behej lajm i dites kudo dhe problemin do ta merrnin seriozisht te gjith . Se paku do dali dikush zyrtarisht dhe tna thot pse nuk na e japin kampionatin 1967 (As Uefa nuk ja njef Dinamos) . Edhe nese peticionizmi nuk ka funksionalitet do te ishte me mire se me net kot dhe do i bote shum publicitet pozitiv kauzes tone ._________________
Ave NOLTMADHNIA . Ave TIRONA.
Shpirti , gjaku , zemra jone.
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 1 [ 3 postime ] 

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 2 vizitorë


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron