Sot është e mërkurë 19/06/2019 10:55
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 2 prej 3 [ 35 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 24/08/2006 02:14 
Jabanxhi

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 20:02
Poste: 427
E kam degju se edhe vllaznine e ka demtuar jo pak partizani.kesaj skuadre duhet ti hiqen titujt ne kohen e xhaxhit enver.sme duken te logjikshme ti mbaje titujt partizani.eshte dicka e padrejte dhe qe demton hapur skuadrat e tjera.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 24/08/2006 15:10 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
M'falni o cuna por i bojm ner me i zon emrin n'goje haleve. 7-3 osht neshje mos me u harru ne jete te jetve. Arty, Berti ene tjeret e mani men ca i boni Tit Ramadoni ke goli i 5 kur ne mes t'fushes kishte ra m'ngjunj me dy hale te part. ne qafe ene kerceu nolt tu i hudh si lepra n'ajer ene hiku per gol
AVE CEZARE AVE TIRONA


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 25/08/2006 15:13 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 21/07/2004 19:57
Poste: 890
Vendndodhja: USA
mandhasoni shkroi:
M'falni o cuna por i bojm ner me i zon emrin n'goje haleve. 7-3 osht neshje mos me u harru ne jete te jetve. Arty, Berti ene tjeret e mani men ca i boni Tit Ramadoni ke goli i 5 kur ne mes t'fushes kishte ra m'ngjunj me dy hale te part. ne qafe ene kerceu nolt tu i hudh si lepra n'ajer ene hiku per gol
AVE CEZARE AVE TIRONA


per mu Tit Ramadoni ka qen lojtar i modh... por u kput kur e mori partizoni.
e kam cunin e tezes plakes, dhe e maj men si qante plaka Titit (rafmet paste) athere, sikur me ja pat fut cunin ne burg!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 25/08/2006 15:49 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 22/04/2005 20:53
Poste: 1157
Vendndodhja: Arnhem, NL
rexi shkroi:
mandhasoni shkroi:
M'falni o cuna por i bojm ner me i zon emrin n'goje haleve. 7-3 osht neshje mos me u harru ne jete te jetve. Arty, Berti ene tjeret e mani men ca i boni Tit Ramadoni ke goli i 5 kur ne mes t'fushes kishte ra m'ngjunj me dy hale te part. ne qafe ene kerceu nolt tu i hudh si lepra n'ajer ene hiku per gol
AVE CEZARE AVE TIRONA


per mu Tit Ramadoni ka qen lojtar i modh... por u kput kur e mori partizoni.
e kam cunin e tezes plakes, dhe e maj men si qante plaka Titit (rafmet paste) athere, sikur me ja pat fut cunin ne burg!


Titit bravo i qoft se kur e detyrun me lujt per morrin, ne nji neshje kupe kunder Tirones, e la lojen ne menyr demostrative, derisa e detyroj tranjerin me e heq.
Kurse sa per ate golin e 7-3 esht i paharru se e mori topin ka mesi fushes ene me inot si qe i mori zvarr te gjith morrat.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 25/08/2006 21:54 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Rexo une e kom shpine dy rrugica mes titit ene kom pas shoqni te modhe me lojtaret e tirones t'asaj kohe dhe titin e kom pas dasht ene m'dojte fort.Sidomos kur i folte dash karaj ene lir muca u tallte me to ene bojte shaka. Nuk e di sa vjec je por ma boj i telefon qi te lidhna.
Xhomllikso duhesh te jesh me siguri mosha jeme qi i ma men kto neshje. Fola me Igli Recin ene me tha qe mase njifemi. Na shkatarroje ky mut kurbeti se me ket kohe per ne qi kena bo tifozllik me halet nashi o lule ene shkojme tuj kercu e kenu stadium,.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 26/08/2006 13:11 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 22/04/2005 20:53
Poste: 1157
Vendndodhja: Arnhem, NL
mandhasoni shkroi:
Xhomllikso duhesh te jesh me siguri mosha jeme qi i ma men kto neshje. Fola me Igli Recin ene me tha qe mase njifemi. Na shkatarroje ky mut kurbeti se me ket kohe per ne qi kena bo tifozllik me halet nashi o lule ene shkojme tuj kercu e kenu stadium,.


Un athere kom qen 20 vjec Mando. Ene munsia qi te njifemi osht e madhe, se nga 82 e deri kur kom hik ne kurbet ne 91 kom qen i rregullt ne neshjet e Tirones. Kemi pas nejt me cunat e lagjes (xhomllikut) ke ballkoni i Qemal Stafes, ka krahu cepit te Tirones.
Po athere u njifshim mo kollaj me njoni-tjetrin se ishte Tirona mo e paperzime, ishim ne pergjithsi cuna Tirone, kurse teshti osht bo mo shum katnar se Tironsa. Te merr malli me pa i fytyr te njofme, se jon pjesa mo e madhe cecen. Kur qesh para 3 vjetsh ne Tiron mu dukte si qytet i huj, gjith te njoftmit kishin hik jasht ene ne ven te atyne kishin erdh katnar. Sic duket jemi rrac ne zhdukje, Tironen teshti e kon glu katnart e cecent.
Hajd mo, Zoti e boft mir.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 26/08/2006 20:04 
Valutë

Antarësuar: e djelë 23/11/2003 07:04
Poste: 897
Mir e ke thon CIMO,"at'here u njifshim mo kollaj me njoni tjetrin".
PO mer daj se at'her kishin hy vetem LAB't n'TIRON kurse tashi jon bo Lab e Malok e sna bje rradha mo me u pa e aq me shum me u njoft.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 28/08/2006 00:48 
Ky postimi funit, sikur me e pas qit une ka goja ene jo Berti (bi fjala) se ne un kshu e menoj. Na myten! Po rrace ne zhdukje mase ne jena, po duhet me u munu me e majt fort e me ja kalu kalamojve ket dashni e ket ndjenje qe vetem Tironsat e nje far kohe e din ca i ma zemra per Tironen.


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 11/09/2006 15:05 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Keni te drejte o cuna. M'pat thone i here nji amerikon ne Tirone se kur ato(amerikont) ishin ne greqi per te cliru greket nga komunizmi, poplli grek nuk i durojte ene i dukesh sikur i kishte ra qilli m'kaptine. Imagjinoni ne TIRONASVE car na dukeshim maloket ene katnaret qi kur ecshin rrugve te TIRONES SONE TE DASHUR,vijte era qen, ene ne thojshim leni mer mutnat. Nashi mutnat jon atqe ene no jina si zogjte e korbit m'kurbet. NE CUNAT E TIRONES SE MODHE. HAROM SE JOM TUJ PLAS POR CAR T'BOJME. kISMET ZOTIT DO VIJ DITA JONE PRAP SIC NA ERDHI KUNDER HALEVE. VETEM TA MAJME SHPIRTIN GJALLE TEK KALAMOJTE.Xhomllikso do lidhna ne telefon. :(


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 29/09/2006 19:01 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 21/07/2004 19:57
Poste: 890
Vendndodhja: USA
hajde ishalla na freskohen kujtimet me ket derbin qe kena neser :-D


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Tirana Partizani 7-3
PostPostuar: e shtunĂ« 14/11/2009 20:58 
Ultras
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 14/11/2009 15:09
Poste: 107
Me sa lexova , disa nga komentet e mesiperme jan citime nga kujtimet e nje tifozi qe ka perjetu neshjen nstadium ... Un kam fatin qe kujtimet e atij tifozi i kam te ruajtura ne PC dhe po i posoj ktu ne menyr qe ta lexojn te gjith tifozat e tmodhes TIRON .

Orari Zyrtar ... TIRONA - PARTIZANI 7 - 3 ... ------------------------------------------------------Sezoni 1985/86. Tirona sapo kishte fitu kampjonatin dhe lunte si kampjone ne fuqi. Ndeshjen e hapjes barazim 0-0 me Lezhen ne Tirone. Por pastaj erdhi shperthimi me gola ne çdo neshje. Ne Kuçove i futem 5, Fierit i futem 6, pastaj erdhi rradha morrit qe hongri 7.
Stadiumi ishte mbush plot, dhe 20-ja, dhe 10-ja. Ndersa 10-shja krahu majt ishte komplet bosh, thonin se kishin bo nji sherr aty dhe e kishin mbyll. Tribuna plot fare. Pjesa pare 1-1. Pastaj 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 5-2, 5-3, 7-3.
Goli spektakolar i Cim Muçes.
Mur me mbrojtsit e Partizanit. Ishte mes tre mbrojtsave dhe ja perplasi topin te kembet nje mbrojtsi dhe e nxorri topin perball me Perlatin dhe e palosi pastaj.
Tit Ramadoni mbasi i mori para nja 2-3 mbrojtsa boni nji gol te modh, po ashtu bone dhe Beni me Agustinin.Kur ishte ndeshja 5-3 Neptun Bajko hoqi Perlat Musten, per t'ja hudh gjoja fajin atij. Duke dale nga fusha Perlati i bertiti Benit : ''Beno futini 10''. Dhe Beni nuk ja prishi, edhe portierit te ri i futen nja 2 gola per ato pak minuta qe kishin ngel. Tifozat e morrit i rrejti mendja se benin ndonje gol, po ne i futnim nga 2 mrapa. Kur Tirona ishte ne avantazh 3-1 per çdo gol te morrit nuk bertiste asnjeri sikur ta dinin se mrapa i prisnin te tjerat e Tirones. Ndersa kur shenonte Tirona vinte Agustin Kola dhe Tit Ramadoni afer 20-es dhe bertisnin me sa kishin ne koke GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!
Ne ekzaltoheshim ne maksimum biles ate dite sikur nuk ngopeshim duke pa gola kunder morrit te kuq, aq na shijonte ajo fitore.Tifozat e morrit u largun para mbarimit te neshjes dhe Ne te gjithe therritnim ne kor: ''Iku, iku treni'' se ishin te gjithe katunare. Tifozat e Tirones ato dite i njifje kollaj se ishin te gjithe me ze te ngjirur. Tifozat e morrit qene mpref keq, se ishte fillim kampionati dhe si çdo vit kishin forcuar ekipin me ca katunare dhe i rrente mendja qe do mundnin Tironen, qe kishte dal kampione nje vit me pare. Gezimi jone ate dite, ka qene me i modh se me pas bo sex me ndonje top modele. ''Kur rrifshim morrin na u dukte sikur rrifshim diktaturen'' ka thon nji tifoz i Tirones. Per ne qe e kemi pa ate neshje ne stadium ajo atmosfere dhe ai gezim do ngelet i paharrueshem.
O KY Partizoni
O nis per KASHAR
O se 7 me 3
Ja vum orar ZYRTAR.

Tirona e asaj ndeshje: Durim MERSINI, Millan BACI, Tur LEKBELLO, Ner HODJA, Bedri OMURI,
Mirel JOSA, Cim MUCA, Sul MEMA, Ben MINGA, Agustin KOLA, Tit RAMADANI.
Trajner: Profesor Ver SHEHU.


Shtojca:
5940_100772763273543_100000224596994_22008_2157200_n.jpg
5940_100772763273543_100000224596994_22008_2157200_n.jpg [ 35.07 KiB | Parë 50806 herë ]

_________________
Ave NOLTMADHNIA . Ave TIRONA.
Shpirti , gjaku , zemra jone.
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Tirana Partizani 7-3
PostPostuar: e shtunĂ« 14/11/2009 23:47 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e martë 17/02/2009 00:50
Poste: 766
Vendndodhja: TIRONAS I SMUN
Flm e kena ktu ne gjinin tone ate qe e ka shkrujt. :)
Po bone mir qe na e prune sepse bo mir hes mas here me mor kshu shije t'mira._________________
http://www.youtube.com/watch?v=H38907oUnRo
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Tirana Partizani 7-3
PostPostuar: e premte 10/09/2010 15:55 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e shtunë 28/08/2010 01:57
Poste: 11
Kujtoj, para neshjes TIRONA-partizoni 7-3, ishte kohe me diell dhe per te qene realist, pjesa dermuse e tifozave ishin me partizonin, kjo si konseguence e nje politike qe teshi dihet mire, ku qeveria u mobilizonte per te perkrahur partizonin duke çuar ne stadium (gratis, normal) nje dendesi ushtaresh, ne menyre inteligjente duke i shperndare ne te gjithe stadiumin edhe se shpesh i shifshe me "bataljone" qe t'i kapte syni direkt. Dy epizode mbi te gjitha, gjithmone kundra partizonit, qe jon te gozhdume n'tru.
TIRONA-partizoni 7-3
1) Goli i Cim Muçes, pershkruar me siper me perpikmeri (mur me Skender Gegen) dhe rrjete!
Nuk i kisha kerku asigjo tjeter Zotit, vetem i fitore k'shu, po ka me i dal kaptina ene asaj neshje ne vidjo, se eshte "prone" qe duhet te ruhet nga shteti.
TIRONA- partizoni 0-0 ne maj 1987.
2) Kros nga krahu i djathte i Fatjon Kepit (e maj men mire, se jemi rrit bashke ke "selvija"), nga 10-shja "E" (nga qyteti) Perlati e kap topin lart tek pika e penalltis dhe bo nja tre hapa pothuajse deri tek 16-çja...me pelqen ta tregoj keshtu:
PERLATI E SHKELMOJ, CIM MUCA E STOPOJ
MENJEHERE DHE PA VONUAR, TOPIN NE RRJET E KA DERGUAR
40- METRA ISH LARGESIA, TEK TIFOZAT E LAPRAKES RA ZIA...etj.etj
Kur çuditerisht Hyqmet Kuka e maj men mire, se e kom pas si trajner, tek "pallati i pionierit" ( dha apsajt, me kujtohet si teshi, qe ke vija fatale ishte Arjan Ahmetaj.

Forca TIRONA!


Modifikimi i fundit nga stilokalapsi më e hënë 13/09/2010 19:31, modifikuar 2 herë ne total.

Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Tirana Partizani 7-3
PostPostuar: e premte 10/09/2010 16:43 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 27/01/2005 20:20
Poste: 661
Vendndodhja: Tirone
stilokalapsi shkroi:
PERLATI E SHKELMOJ, CIM MUCA E STOPOJ
MENJEHERE DHE PA VONUAR, TOPIN NE RRJET E KA DERGUAR
40- METRA ISH LARGESIA, TEK TIFOZAT E LAPRAKES RA ZIA...etj.etj
Kur cuditerisht Arsen hoxha (me duket) e dha apsajt, me kujtohet si teshi, qe ke vija fatale ishte Arjan Ahmetaj.


Me ca maj men une ne ket rast ka qene ansor Yll Kruja,ene neshja ka mru 0-0_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Tirana Partizani 7-3
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 13/09/2010 14:51 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e shtunë 28/08/2010 01:57
Poste: 11
PERLATI E SHKELMOJ, CIM MUCA E STOPOJ
MENJEHERE DHE PA VONUAR, TOPIN NE RRJET E KA DERGUAR
40- METRA ISH LARGESIA, TEK TIFOZAT E LAPRAKES RA ZIA...etj.etj
Kur cuditerisht Hyqmet Kuka e dha apsajt, me kujtohet si teshi, qe ke vija fatale ishte Arjan Ahmetaj.
Po, ajo neshje ka dal 0-0,(ndoshta me siper nuk u shpjegova mire une) edhe ka qen i neshje qe rezultati nuk influenconte shume,ngaqe me duket Dinamo nuk kishte shqetesime per titullin. (po k'to ishin dy episode ne ndeshje te ndryshme me partizonin, biles kujtoj dhe nji episod tjeter (neshje tjeter) TIRONA-partizoni per gazeten "Bashkimi" (kan kalù, me shume se 30 vjet), para kampionatit dhe u bo ke stadiumi (atehere) Dinamo, duke menu qe nuk do te kishte shume njerez, per vete kompeticionin, dhe veç, kur papritmas u shperthyn dyret (kancellat). Ju betohem, u mush stadiumi jo plot, robt siper njoni-tjetrit. Per kroniken; 2-1 per TIRONEN, golin e fitores e boni Mond Gezdari "alla Totti" dhe Perlatit i kaloj siper kaptines dhe perfundoj ne rrjet avash-avash, si shpirt:) (nuk e di, a e ma men na njoni, nga tifozat e hershem? Kane qene ca vite qe para kampionatit u bojshin te tilla neshjesh, Tirona "A"= TIRONA+Shkendija- Tirona "B" =partizoni+dinamo dhe pothujse fitote gjithmone TIRONA+Shkendija, se politika s'para hyte shume ne te tilla ndeshje...
Forca TIRONA!


Modifikimi i fundit nga stilokalapsi më e hënë 13/09/2010 19:36, modifikuar 1 herë ne total.

Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 2 prej 3 [ 35 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron