Sot është e mërkurë 19/06/2019 11:11
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 2 prej 3 [ 36 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 16/05/2006 01:03 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e martë 09/05/2006 01:13
Poste: 18
Vendndodhja: Tirone
1940

Grupi A

Vllaznia - KS Elbasani 6-1
SK Tirana - Teuta 3-1
Teuta - Vllaznia 4-2
KS Elbasani - SK Tirana 1-3
SK Tirana - Vllaznia 2-2
Teuta - KS Elbasani 3-3
SK Tirana - KS Elbasani 4-3
Vllaznia - Teuta 2-1
Vllaznia - SK Tirana 2-0
KS Elbasani - Teuta 1-2
KS Elbasani - Vllaznia 2-7
Teuta - SK Tirana 1-0

Grupi B

Luftetari - Flamurtari 3-3
Tomori - Skenderbeu 0-2
Flamurtari - Skenderbeu 4-0
Tomori - Luftetari 5-0
Tomori - Flamurtari 1-1
Skenderbeu - Luftetari 3-0
Luftetari - Tomori 0-2
Skenderbeu - Flamurtari 4-1
Flamurtari - Tomori 5-3
Luftetari - Skenderbeu 1-1
Skenderbeu - Tomori 3-0
Flamurtari - Luftetari 3-0

Finalet

Skenderbeu - Vllaznia 1-2
Vllaznia - Skenderbeu 9-0

KAMPION VLLAZNIA_________________
Mos e braktisni tironen
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 16/05/2006 01:13 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e martë 09/05/2006 01:13
Poste: 18
Vendndodhja: Tirone
1942

ZONA E VERIUT

Prizreni - Peja 2-1
Prishtina - Vllaznia 0-2
Peja - Vllaznia 0-1
Prizreni - Prishtina 5-0
Prizreni - Vllaznia 3-1
Peja - Prishtina 2-2

ZONA E MESME

SK Tirana - KS Elbasani 5-1
SK Tirana - Teuta 1-1

ZONA E JUGUT

Tomori - Luftetari 6-0
Tomori - Skenderbeu 2-2
Skenderbeu - Luftetari 9-2

Gjysemfinale

Vllaznia - Tomori 3-1
SK Tirana - Prizreni 2-2
SK Tirana - Prizreni 2-1

Finalja

SK Tirana - Vllaznia 1-1
(2-0 aforfe)

KAMPION SK TIRANA_________________
Mos e braktisni tironen
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 18/05/2006 14:02 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
rrofsh per kto inform. a dini se ca thot federata per kto kampionate? a kan vendos me bo naj gjo?


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 25/05/2006 12:53 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 01/09/2005 02:24
Poste: 491
Vendndodhja: USA
Pra Tirana ka 24 kampionate te fituara ne fushe ne historine e saj:

- 22 kampionate te njohur zyrtarisht deri tani nga FSHF
- Kampionatin e vitit 1939
- Kampionatin e vitit 1942 (mbarekombetar)

Totali i vertete i kampionateve te fituar eshte 24 (e jo 22).

FSHF duhet t'i njohe sa me shpejt Tiranes dy kampionatet e vitit 1939 dhe vitit 1942. Jemi lodhe me padrejtesira, jane kampionate te fituara gati 70 vjet perpara po i duam te na llogariten. I kane fituar lojtare si Lushta, Kryeziu, Borici e Llambi e company qe bene ligjin ne Serie A, jo njerez dosido.

Shqiperia e atyre viteve kishte futboll shume te perparuar per kohen dhe sigurisht Tirana ishte zedhenesja e saj me e rendesishme._________________
TIRONA 2008-2009: KAMPIONE 27 HERE!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 25/05/2006 19:27 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Hej cuna! Nuk e di a oshte mo Lirim Zalla n`Tirone por ai ka morre dhe i ka privatizu nga Televizioni gjith golat dhe neshjet ma t`bukra te Tirones nat kohe.Atij duhet me ja kerku ene me i rujte jo per tregti por per TIRONEN:D


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 02/11/2006 18:10 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 01/09/2005 02:24
Poste: 491
Vendndodhja: USA
VllaiQamushit shkroi:
Pra Tirana ka 24 kampionate te fituara ne fushe ne historine e saj:

- 22 kampionate te njohur zyrtarisht deri tani nga FSHF
- Kampionatin e vitit 1939
- Kampionatin e vitit 1942 (mbarekombetar)

Totali i vertete i kampionateve te fituar eshte 24 (e jo 22).

FSHF duhet t'i njohe sa me shpejt Tiranes dy kampionatet e vitit 1939 dhe vitit 1942. Jemi lodhe me padrejtesira, jane kampionate te fituara gati 70 vjet perpara po i duam te na llogariten. I kane fituar lojtare si Lushta, Kryeziu, Borici e Llambi e company qe bene ligjin ne Serie A, jo njerez dosido.

Shqiperia e atyre viteve kishte futboll shume te perparuar per kohen dhe sigurisht Tirana ishte zedhenesja e saj me e rendesishme.


Kam dy propozime:

1. I pari qe t'i ndryshohet titulli kesaj teme. Nga "7 kampionate te humbura" te behet "3 kampionate te humbura". Administratori e ka ne dore kete. Sqaruam qe jane 3 kampionate qe Tiranes (dy) dhe Vllaznise (1) akoma nuk u njihen nga Federata Shqiptare e futbollit.

2. I dyti eshte qe ne si tifoza te Tiranes te organizojme nje fushate presioni ndaj Federates Shqiptare te futbollit qe te rremoje ne analet e saj dhe te njohe kampionatet qe ka zhvilluar vete. Pastaj te beje nje deklarate per shtypin ku te thote qe Klubit Sportiv Tirana i njihen dy kampionatet e kohes se luftes dhe klubit sportiv Vllaznia i njihet nje kampionat i fituar.

Per kete do ishte i vlefshem nje takim i tifozave te Tiranes me Armand Duken, president i FSHF-se. Presion i vazhdueshem i tifozerise tiranase, ne bashkepunim me shkodranet (GolVllaznia ku je?), do e detyroje Federaten te beje nje reshtim te ri te kampionateve.

NA KTHENI HAKUN!!!_________________
TIRONA 2008-2009: KAMPIONE 27 HERE!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 08/11/2006 18:41 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
ça bohet me kampionatin e 67?


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 08/11/2006 19:13 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Tirona ka 22+2+1 kampionate.
NA KTHENI HAKUN--2 KAMPIONATET E L2B+67


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 08/11/2006 19:14 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
NA KTHENI HAKUN!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 08/11/2006 19:18 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
se di mire historine po nese tirona e pat fitu kampionatin e pastaj ja kan heq per skualifikim eshte mese normale qe te na kthehet mrapç se na takon kurse per dy te tjeret, 3 megjith te vllaznis, duhen vertetuar ne fillim qe jan lujt masnaj t'na i japin. per menimin tim duhet protestu edhe per ket te 67


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 08/11/2006 19:20 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
NA KTHENI HAKUN!


PERNRYSHE JU KTHEJM DAJAKUN :D :D


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 09/11/2006 15:54 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
kOM I MENIM. PO SIKUR TE BOHET NJI PROTESTE PAQESORE KE FEDERATA PER KETO KAMPJONATE(DO ISHTE MIRE TE KISHTE ENE SHKODRONE)DUKE VONE EDHE KLUBIN NE ANGAZHIM,P.SH. NUK SHKOJME NE STADJUM PO NUK NA U DHANE KETO KAMPJONATE.TE PERDORET ENE BAMIRI ENE QEVERIA DEOMKRATIKE SE JON KAMPJONATE TE MOHUARA NGA QEVERIA KOMUNISTE.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 09/11/2006 17:57 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 01/09/2005 02:24
Poste: 491
Vendndodhja: USA
patrioti_bardheblu shkroi:
se di mire historine po nese tirona e pat fitu kampionatin e pastaj ja kan heq per skualifikim eshte mese normale qe te na kthehet mrapç se na takon kurse per dy te tjeret, 3 megjith te vllaznis, duhen vertetuar ne fillim qe jan lujt masnaj t'na i japin. per menimin tim duhet protestu edhe per ket te 67


Un s't'mor vesh ty mo vlla, kampionatet e viteve te luftes i kan pa me mijera njerez qe jane akoma gjalle, ka gazeta me rezultate e kronika te plota, ka regjistrime te transmetimeve te radios.

Vete plaku im me ka tregu lloj lloj historish nga ndeshjet qe boheshin te fusha e Shallvareve ne kohen e luftes, kane qene ndeshjet e para qe ai ka pa, ishte kampionati kombetar...

Vetem kjo teme ka gjithe ato artikuj pera ato kampionate. Lexoji pak e mos thuj qe duhet me vertetu nese jan lujt apo jo, se qe jan lujt s'ka asnji pike dyshimi. Nuk e kuptoj ku do me dal.

MANDI RROFSH VLLA, NJI PROTESTE I DUHET ARMAND DUKES DHE TE NJIFEN DY KAMPIONATET E LUFTES PER TIRONEN DHE KAMPIONATI I VLLAZNISE E TE BIJM REHAT._________________
TIRONA 2008-2009: KAMPIONE 27 HERE!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 10/11/2006 09:14 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 20/11/2004 16:09
Poste: 1051
Vendndodhja: detroit usa
ehu ne ju kush po e rru shume ne federat per kampjonatet e para 70 vjetve kto spo e rrujne per kampjonatet qe bohen tashi ca me i thon dukes na jep kampjonatin e vitit 1939 e?ai ka qen ke koqet e plakut vet n'at kohe.ene BAMIRI ska ca me bo mo perpara(really busy man) :mrgreen: .une kom thon vet qe bon mire qe moren BARIMIN per president po NE na duhet nji qe te jet ne stervitje ne cdo neshje ne cdo analiz jo sorry se parlamenti jo se kjo jo se ajo_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 13/11/2006 16:04 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
VllaiQamushit shkroi:
patrioti_bardheblu shkroi:
se di mire historine po nese tirona e pat fitu kampionatin e pastaj ja kan heq per skualifikim eshte mese normale qe te na kthehet mrapç se na takon kurse per dy te tjeret, 3 megjith te vllaznis, duhen vertetuar ne fillim qe jan lujt masnaj t'na i japin. per menimin tim duhet protestu edhe per ket te 67


Un s't'mor vesh ty mo vlla, kampionatet e viteve te luftes i kan pa me mijera njerez qe jane akoma gjalle, ka gazeta me rezultate e kronika te plota, ka regjistrime te transmetimeve te radios...........


per te vertetuar keto pune duhen fakte.....
me duket se me ke keqkuptu: nuk jam un ai qe nuk beso, por sinqerisht komisioni qe duhet te ngrihet per ti vertetuar nuk do te bazohet te historite e atyre qe kan jetuar ne ato vite. perderisa ti thu qe ka shkrime gazetash e regjistrime radio at'her le te mlidhen gjitha bashk e pastaj dosja te dorezohet ne federate. nese federata nuk i pranon at'her e vetmja zgjidhje osht me u anku ne uefa, me e hedh per gjyq a ku di un naj zgjidhje tjeter.


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 2 prej 3 [ 36 postime ]  Shko tek faqja ParaardhĂ«se  1, 2, 3  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Bing [Bot] dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron