Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

e enjte 14/02/2008 01:50

Mirse erdhe trip, besoj se ktu do ndihesh mes vlleznish ( edhe shqiptar, edhe bardh e blu)

Re: Tetori i 86

e enjte 14/02/2008 02:44

trip shkroi:
Me shprese se numeri i juaj do te 10fishohet dhe kjo kenge te jehoj tej mase.;)

Shvercer Deri Sa Te Vdes
Fanatic Deri Sa Te Vdes
Shqiptar Deri Sa Te vdes
E di qe jam


e di qe jam, Shqiptar deri sa t Vdes! :D :D

Mirseerdhe ne forumin tone trip! A do shifemi ne Tirone?

e enjte 14/02/2008 12:59

Njeherit ju falenderoj per mikepritjen ne folen tuaj.Dhe ju deshiroj suksese ne te ardhmen.

@Erblin

Ketu duhet prap tju falenderoj per ftesen qe na e keni bere.Kam disa info se do anetar tone do te udhetojn per ne Tiron,por une personalisht nuk do mundem per shkaqe subjektive,besoj se do tja kaloni mir.

Shkup-Tiron-Shkup oo e oo
oo e oo :o

Re: Tetori i 86

e hënë 17/03/2008 02:56

who_cares shkroi:-Ish Tetori 86-tes
-Bashke me shok ne stadium shkuam
-Por nga krisma e nje shashke
-Ne rajon ne perfunduam

-Ec perpara, pis i poshter
-Ec perpara maskara
-Per ju tifozat e Tirones
-Ne stadium, meshire nuk ka

- Muret ishin t'ftofta akull
-Cdo pellamb-shkrujtun nji emer
-Ate nat aty u shkruajt-
-TIRONA-ULTRAS FOREVEROsht me falenderu nji brez te tille tifozesh dhe futbollistesh qe nuk e kan lon Tironen, ne pjesen me te veshtire te historise se saj, me ra poshte, ashtu sic donin shume veta t'asaj kohe.
Oshte fale nji brezi te tille qe un dhe shume moshatare te mi (un jom i vitit 1982) mburremi me ekipin tone se i ka bo balle sulmit mo te modh qe mund ti jet bo nji skuadre futbolli ndonjehere vetem se mbeshtetsit e ksaj skuadre e shprehnin deshiren e tyre per Liri dhe ishin kundra komunizmit enverist.
Gjtihashtu mo bohet jashte mase qefi kur shof kalamojt e lagjes sime, nuk jan mo shume se 12 vjec, qe e dine ket konge dhe e knojn ne stadium kur vijn dhe ne rrugicat e lagjes. Nuk e keni idene se sa te gezojne.
Faleminderit!


Vllezer kjo keng eshte teper teper teper e mir ska fjal per ket keng hallall,edhe kengan tjeter Ojemi ne ojemi ne..... per mu jan nj der kenget ma te mira qe kendohen ne tribun,une kto dy kenge ne shtepi mitana tu i kendu :mrgreen: :mrgreen: shum kenga te mira jan edhe nje her respekt.
Shimi :wink:

Re: Tetori i 86

e hënë 17/03/2008 22:04

Guevara shkroi:
Vllezer kjo keng eshte teper teper teper e mir ska fjal per ket keng hallall,edhe kengan tjeter Ojemi ne ojemi ne..... per mu jan nj der kenget ma te mira qe kendohen ne tribun,une kto dy kenge ne shtepi mitana tu i kendu :mrgreen: :mrgreen: shum kenga te mira jan edhe nje her respekt.
Shimi :wink:


heheh esht smunje e perbashket, ene ne kena knu (dhe vazhdoj e knoj) nai konge tujen ne raste te ndryshme! :D

e premte 17/10/2008 10:49

edhe une jam i menimit qe te behet hymn...
duhet perhere para se tfilloj neshja dhe kur te mbaroje....sic e kane dhe ekipet e tjera te europes

e djelë 30/11/2008 18:07

ledi1920 shkroi:edhe une jam i menimit qe te behet hymn...
duhet perhere para se tfilloj neshja dhe kur te mbaroje....sic e kane dhe ekipet e tjera te europes

HYMN SE S'BO!!!

e djelë 30/11/2008 21:44

REINIS shkroi:
ledi1920 shkroi:edhe une jam i menimit qe te behet hymn...
duhet perhere para se tfilloj neshja dhe kur te mbaroje....sic e kane dhe ekipet e tjera te europes

HYMN SE S'BO!!!


Reiniso e kena hymnin mer jahu ... Cer bo Ti kshu, mos m'thuj qe s'e ke nigju hala ...

e martë 02/12/2008 20:55

Kledi shkroi:
REINIS shkroi:
ledi1920 shkroi:edhe une jam i menimit qe te behet hymn...
duhet perhere para se tfilloj neshja dhe kur te mbaroje....sic e kane dhe ekipet e tjera te europes

HYMN SE S'BO!!!


Reiniso e kena hymnin mer jahu ... Cer bo Ti kshu, mos m'thuj qe s'e ke nigju hala ...

Mu vallai m duket mo i bukur ky.

e martë 02/12/2008 23:52

per brezin tone ky osht kalu hymnit

Re: Tetori i 86

e mërkurë 20/06/2012 23:18

a e mban mend ndonjeri kte tekstin e kenges
KUR MESOJA NSHKOLL TE KUQE
DISA SHOK ME AKUZUAN ..... ????

Re: Tetori i 86

e enjte 21/06/2012 08:10

Ledioni shkroi:a e mban mend ndonjeri kte tekstin e kenges
KUR MESOJA NSHKOLL TE KUQE
DISA SHOK ME AKUZUAN ..... ????


Kur na e pat tregu Arty tekstin origjinal, kto vargjet poshte edhe dy te tjera te sajume qen bo shume popullore nder Fanatics:

Hekura moj hekura,
cpate shok qe na tradhetove.

Re: Tetori i 86

e enjte 21/06/2012 16:27

BeerBaron shkroi:
Ledioni shkroi:a e mban mend ndonjeri kte tekstin e kenges
KUR MESOJA NSHKOLL TE KUQE
DISA SHOK ME AKUZUAN ..... ????


Kur na e pat tregu Arty tekstin origjinal, kto vargjet poshte edhe dy te tjera te sajume qen bo shume popullore nder Fanatics:

Hekura moj hekura,
cpate shok qe na tradhetove.

Dhe ne burg ti na cove
Shoku te hehehehe motren :lol:

Re:

e enjte 21/06/2012 18:32

ledi1920 shkroi:edhe une jam i menimit qe te behet hymn...
duhet perhere para se tfilloj neshja dhe kur te mbaroje....sic e kane dhe ekipet e tjera te europes


Edhe un per vete kshu them te knohet patjeter,HYMN esht vallaj.PARA TIRONA & FANATICS & RUBIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Re:

e enjte 21/06/2012 19:51

eta shkroi:
ledi1920 shkroi:edhe une jam i menimit qe te behet hymn...
duhet perhere para se tfilloj neshja dhe kur te mbaroje....sic e kane dhe ekipet e tjera te europes


Edhe un per vete kshu them te knohet patjeter,HYMN esht vallaj.


Duhet bo i incizim e knume nga vet tifozat, po qe te ket idene e nje kori prefesional dmth te perpunohet ne studio dhe ti vehet i muzik e pershtashme!
Dërgo një përgjigje