Sot është e hënë 22/07/2019 11:47
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 1 [ 4 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Emblemat e Tirones .
PostPostuar: e djelĂ« 25/04/2010 18:43 
Ultras
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 14/11/2009 15:09
Poste: 107
I rritur ne nji ambient Tironas dhe midis tifozash Bardheblu gjithmon e kom dash Stemen e Tirones . Kam ndjek ekipin nstadium qe para se te mesoja me fol dhe me hec (si pjesa me e modhe e antareve qe jan ktu) . Kam lexu shum per historin e Tirones neper libra dhe me kan fol shum edhe me te mdhenjt .Mirpo esht dicka shum e rendsishme per historin e klubit tone qe nuk dihet nga shum veta (as un nuk e di ) .
Kush esht autori i stemes se Tirones ? I Stemes se Fanaticsave , dhe i te gjitha stemave qe i jan permirsu Tirones nder vite ? Kush e dha iden qe klubi te vishej bardheblu me viza vertikale ? Per menimin tim esht shum e rendsishme qe te dihet se kush jon dhe ti jipet merita per trashgimin e mrekullushme qe na kon lon . Rrespekte te gjithve ._________________
Ave NOLTMADHNIA . Ave TIRONA.
Shpirti , gjaku , zemra jone.
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Emblemat e Tirones .
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 26/04/2010 23:51 
Tifoz i Ri

Antarësuar: e djelë 31/01/2010 13:57
Poste: 26
Për këtë temë ke kapur një moment me të vërtetë interesant. Me sa kom lexu dhe mbaj mend stema e Tironës vjen nga një shoqëri Austriake. Mos qofsha gabim por do të interesohem ma shumë dhe besoj do ta ftilloj kët fakt me të vërtetë interesant. Rrespekte.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Emblemat e Tirones .
PostPostuar: e martĂ« 27/04/2010 10:43 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e martë 16/02/2010 19:47
Poste: 5259
Vendndodhja: D-57072
Tirona ime shkroi:
Për këtë temë ke kapur një moment me të vërtetë interesant. Me sa kom lexu dhe mbaj mend stema e Tironës vjen nga një shoqëri Austriake. Mos qofsha gabim por do të interesohem ma shumë dhe besoj do ta ftilloj kët fakt me të vërtetë interesant. Rrespekte.

Duhet te keni parasysh nje gjo, qe ne ate kohe nje nder vendet ku te kamunit e Shqipnise i conin femijet e tyne per shkollim ishte edhe Viena, kryeqyteti i Perandorise Austro-Hungarese._________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Emblemat e Tirones .
PostPostuar: e martĂ« 27/04/2010 19:36 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e martë 17/02/2009 00:50
Poste: 766
Vendndodhja: TIRONAS I SMUN
Mo te flasim e t'perhapmi si voji n'lakna kot, se ka dul kjo Shoqnia Austriake me Emblemen e Tirones jon tu m'dal thinjat sot po e ngjoj. Ishalla e nxjerr m'drit kyt muhabet ne s'jom tu vdek pa dite ket histori. Edhe pse osht nji teme tjeter egzistuse per kete debat ne forum prej shume vitesh, me sa di un e me sa paskshim nigju kon pas Toptont i oxhak aqe ke shpia vjeter, ne kon pas i emblem bardh e blu mbi ate oxhak ne tuj qen ka shpiat mo te vjetra n'Tirone e paten bo. Ka dhe disa teori te tjera, qe me kerku i gjeni ke tema e perparme. Adminet ne mund t'bojn i gjo me i puq bashk._________________
http://www.youtube.com/watch?v=H38907oUnRo
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 1 [ 4 postime ] 

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron