Sot është e hënë 22/10/2018 01:08
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 1 [ 4 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Kur SK Tirana ishte skuadra nr 31 ne Evrope (Viti 1987)
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 28/06/2006 05:53 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 01/09/2005 02:24
Poste: 491
Vendndodhja: USA
Ne vitin 1987 Tirana e kishte koeficentin UEFA te tille qe renditej si skuadra nr 31 ne Evrope (ne 127 skuadra qe merrnin pjese ne kupat evropiane). Fitorja e dyfishte ndaj Dinamos se Bukureshtit ia rriti shume koeficentin dhe vete statistikat e deshmojne kete arritje qe eshte nder me te medhate e historise se Tiranes.

Shihni ketu:

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... f1987.html

Ketu poshte mund te zgjidhni vitin e te shihni koeficentin e skuadrave nder vite.

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... .html#info_________________
TIRONA 2008-2009: KAMPIONE 27 HERE!!!!!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 28/06/2006 08:49 
Ultras
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 04/08/2004 20:07
Poste: 166
Vendndodhja: SHBA
Ne fakt, Tirana ishte me 1987 ne vendin e 25te, dhe me koeficient te barabarte me vendin e 23te te Real Madrid-it. Vendosja ne vendin e 31te eshte per aresye thjesht alfabetike (megjithese edhe ajo s'duket te jete kriteri) por fakti eshte qe jane nje grup skuadrash me koeficient 1.25, me 4 ndeshje dhe 5 pike, e qe te gjitha konsiderohen ne vendin e 25te.

Po ashtu, renditja e atij viti, duke marre ne konsiderate 5 vitet e fundit eshte e 57ta. http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... trank.html
Te dyja renditjet, si vjetore dhe akumulative 5 vjecare e vitit 1987, jane me mirat e te tera koherave per nje ekip shqiptar!

Flamurtari ishte i 36ti ne vitin me te mire qe pati me 6 ndeshje dhe 6 pike dhe i 92ti, 100ti, 101ti ne baze te koeficientit akumulativ 5 vjecar ne periudhen me te mire me 1988, 1990 dhe 1992.
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... k1988.html
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... f1988.html
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... nk1990.htm
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... 1992.htmll

Sigurisht, per te qene realiste, kjo esht thjesht renditje relative ne krahasim me skuadrat e kohes qe luajten, te atij viti apo 5 vjecari, si edhe sistemi i pikezimit i UEFA-s eshte shume i kritikueshem. Sidoqofte, eshte nje arritje qe tregon nivelin e larte te Tiranes ne ato vite ne arenen nderkombetare ne krahasim edhe me te tjeret, edhe statistikisht._________________
"Only those who dare to fail greatly can ever achieve greatly."

-Robert F. Kennedy
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e mĂ«rkurĂ« 28/06/2006 10:15 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
Sot Tirona esht ne vendin e 225-te mes afro 900 ekipeve pjesemarrese ne kupat e europes(tabela e dhene ketu akoma nuk i ka ber update rezultatet e sezonit te kalum)

http://sathanasias.bravepages.com/f-tea ... k-all.html

Te pakten ne 25 vjetet e fundit Tirona mban renditjen me te larte ne UEFA mes ekipeve shqiptare te marra se bashku,duke qene jo pak por mbi 100 pik larg ekipit me te afert me te.Tirona ne tabelen me poshte renditet e 275-ta midis afro 1000 ekipeve ne total.

http://european-football-statistics.co.uk/league.htm

Nese Tirona arrin te kaloje 2 ture kete sezon koeficenti i saj nuk varet shum nga rezultatet e ekipeve te tjera shqiptare pasi fiton automatikisht 1 pike me teper(Tirona 2.200,te tjerat 1.200)_________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e enjte 29/06/2006 11:38 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
s'po gjej as dinamo e as partizon. hallall i qoft flamurtarit... me vjen keq qe ka perfundu ne ket gjendje....

kampionati:
1-tirona
2-vllaznia
3-flamurtari
4-partizoni
5-dinamo
6-besa
7-skenderbeu
8-teuta
9-elbasoni
10-apollonia
11-lushnja
do ishte kampionat i bukur sikur t'gjitha skuadrat te lunin me lojtar shqiptar e te rinj athere po qe do te zhvillohej pak kampionati (po ti bojn stervitje tamom sic duhet.)
12-shkumbini


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 1 [ 4 postime ] 

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron