Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

e mërkurë 16/08/2006 22:11

URIME dhe nga nje tifoz shkodran me rastin e 86-vjetorit te krijimit te sportklub TIRANES.suksese te metejshme.
Me Respekt GOLvllaznia

e enjte 17/08/2006 07:32

GOLvllaznia shkroi:URIME dhe nga nje tifoz shkodran me rastin e 86-vjetorit te krijimit te sportklub TIRANES.suksese te metejshme.
Me Respekt GOLvllaznia


Golvllaznia, faleminderit, edhe ne i urojme Shkodres te ngrehet sa ma nalt ne futbollin shqiptar. Kjo, per arsye se Tirona dhe Shkodra kane qene gjithmone elita, dhe kampionatet i kane fitu vetem ne fushat e lojes dhe asnjihere ne mbledhjet e KQPPSH apo te ministrive te Hafijeve apo te Morrave te Kuq. Si dhe per solidaritetin dhe respektin midis ekipeve dhe tifozerive, te gjysmume dhe te grabituna ne lojtare, tradite dhe tituj nga dy Kucedrat e Kuqe.
Tirona ka te njoftuna nga Federata e Pashallarve te kuq 22 kampionate, por ne Shqipni jan lujt edhe tre te tjera, ( 2 te fitueme nga Tirona dhe nji nga Shkodra) gjate luftes II, te cilat pasardhsit e pinjollve te komunizmit nuk guxojn ti njofin ende. Pamvartsisht se njeni nga to ishte dhe i vetmi Kampionat i Vertet Kombetar me pjesmarrjen e ekipeve nga gjith Shqipnia Etnike.
Ne do ta rivendikojme te drejten tone per 2 kampionatet e pa llogarituna, po ashtu duhet edhe Shkodra te kerkoje te sajin. Dizdari i ka dokumentu' te gjitha me data dhe komente.
Dhe njiher faleminderit per urimet.

e premte 18/08/2006 00:30

SA LOJTAR TE MEDHEJ TI RRITE
O TIRONA KRYEQYTET.....
..........
Jan vetem dy rreshta nga KONGA e LUAN ZHEGUT
Per TY do t'ket vetem nji dat 15 GUSHT 1920.
Mundi e djersa e te gjith atyre lojtarve qe kon perfaqsu ngjyrat bardheblu nuk mund te mohohet nga askush.
Dërgo një përgjigje