Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

Trofeu i Pare

e enjte 21/01/2016 00:31

Imazh

Re: Trofeu i Pare

e enjte 21/01/2016 11:41

Klevesi shkroi:[ http://www.panorama-sport.com/wp-content/uploads/2016/01/tirana1.png ]


Fraza ''Shumellojshmerine e trofeve'' me duket jo e sakte.
Tirona eshte themelu si Shoqeri shumesporteshe (SportKlub TIRONA) dhe shume veta ne ato vite e thrisnin thjeshte SPORTKLUBI!
Ne historine e SportKlubit, trofeu pare i fituar (qe eshte dhe kampionati pare sportive i organizuar ne Shqipni) eshte kampionati i Atletikes 1929.

Duke pa rezultatet e shkelqyme ne kampionat, drejtusit kane fillu dhe fushaten
''Te krenohemi me hisorine Bardheblu'' vec se me shume po na flliqin me mungesen e informacionit dhe injorancen qe i karakterizo.
Dërgo një përgjigje