Sot është e mërkurë 24/07/2019 08:37
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 1 [ 1 postim ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: R.I.P. Mirjan Hakani
PostPostuar: e djelĂ« 06/12/2015 15:05 
Gjak BardheBlu

Antarësuar: e mërkurë 14/04/2010 22:28
Poste: 2824
Ka ndërruar jetën në moshën 55-vjeçare një nga peshëngritësit më të shquar shqiptare. Mirjan Hakani, u largua nga kjo botë pas problemeve shëndetësore për një periudhë të gjatë.
Mjeshtri i sportit, ish-kampioni dhe rekordmbajtësi në sportin e peshëngritjes ka ndërruar jetë pasditen e së shtunës, për shkak të një sëmundjeje të rëndë. Lajmi për ndarjen nga jeta të Mirjan Hakanit është dhënë në rrjetet sociale nga miqtë e tij.

Mirjan Hakani mbante titullin ‘MjeshtĂ«r i Madh’ i akorduar nga presidenti Moisiu nĂ« vitin 2006.
Pasi pĂ«rfundoi karrierĂ«n aktive ne sport nĂ« vitet ’90 Hakani u caktua mĂ«sues i Edukimit Fzik fillimisht ne shkollĂ«n “Mihal Grameno” dhe me pas ne gjimnazin “Ismail Qemali”. Ne te dyja kĂ«to shkolla, ai ngriti palestrat e para tĂ« forcĂ«s qĂ« ishin mĂ« modernet nĂ« ShqipĂ«ri, ndonĂ«se me mjete primitive vetĂ«m me hekura te salduar dhe duke shfrytĂ«zuar njohjet dhe miqĂ«sitĂ« ne ndĂ«rmarrjet e TiranĂ«s.
Pas ndryshimit të sistemit, Mirjan Hakani ka qenë drejtues i disa agjencive sportive, si në rang bashkiak në Tiranë, ashtu dhe në rang kombëtar.

Ai Ă«shtĂ« sportisti i brezit tĂ« artĂ« tĂ« viteve ’80, qĂ« lanĂ« gjurmĂ« nĂ« sportin e peshĂ«ngritjes, sĂ« bashku me AleksandĂ«r Kondon, Agron Haxhihysenin, Muharrem BerishĂ«n, etj. Mirjan Hakani Ă«shtĂ« djali i regjisorit tĂ« njohur Hysen Hakani.

http://www.balkanweb.com/site/ndahet-ng ... an-hakani/
Imazh


Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 1 [ 1 postim ] 

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron