Sot është e hënë 22/07/2019 12:16
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]




 Faqe 1 prej 1 [ 7 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: TIRONA ekipi me i mire shqiptar ne fillim shekulli
PostPostuar: e martë 15/02/2011 14:50 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e martë 16/02/2010 19:47
Poste: 5259
Vendndodhja: D-57072
Imazh
Tirana eshte vleresuar si skuadra me e mire e dekades se pare ne shekullin e XXI. Kete konkluzion e ka arritur Instituti Nderkombetar i Historise dhe Statistikave te Futbollit(IFFHS). 24 here kampionet bardheblu renditen ne vendin e 172-te mes plot 643 klubeve te Europes.
Ne kete renditje klubesh merret parasysh paraqitja e klubeve ne kampionatet perkatese kombetare, por edhe ne te gjitha kompeticionet nderkombetare gjate periudhes 2001-2010, duke ndertuar keshtu edhe renditjen europiane per klubet.
Sukseset e Tiranes gjate 10-vjeçarit te pare te shekullit te ri u kane mundesuar bardhebluve te pozicionohen ne vendin e 172 ne Europe ne kuoten e 586,5 pikeve, por edhe per t’u konfirmuar si klubi me i mire shqipetar i kesaj dekade. Ne kete periudhe, skuadra me e titulluar shqipetare ka fituar 5 tituj kampione (2002-2003, 2003-2004, 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009) dhe 3 Kupa te Shqiperise (2000–‘01, 2001–‘02, 2005–‘06). Tirana ka mundur te lere pas ne kete renditje klube te njohura si anglezet e Portsmuthit (176), kroatet e Varteksit (183), hungarezet e Ferencvarosh (193), Aris Saloniki (197) austriaket e Grac (200). Perveç Tiranes ne kete klasifikim pasqyrohen edhe 8 klubet e tjera. Skuadra e dyte me e mire shqipetare eshte Vllaznia (1 titull kampion 2000-2001 dhe nje kupe 2007–08) dhe e pozicionuar e 264-a me 455,5 pike. Pas vjen Dinamo (3 tituj kampione 2001–‘02, 2007–‘08, 2009–‘10 dhe nje kupe 2002–‘03) me 447,5 ne vendin e 272-te, Teuta e 346–ta (363,0 pike), Partizani i 422-ti (292,5), Besa e 424-ta (291,5), Shkumbini i 426-ti (290,5), Elbasani i 441-ti (276,5) per t’u mbyllur nga Flamurtari i 527-ti (222,0).

Enea Shtrepi
http://www.albaniasoccer.com/lajme/shqi ... e-xxi.html



_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: TIRONA ekipi me i mire shqiptar ne fillim shekulli
PostPostuar: e martë 15/02/2011 16:35 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 23/03/2009 18:04
Poste: 272
Vendndodhja: Tirone
Ekipi mo i mire i ksaj dekade !!! NOLTMADHNIA TIRONA !



_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: TIRONA ekipi me i mire shqiptar ne fillim shekulli
PostPostuar: e martë 15/02/2011 16:38 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 11/03/2006 14:14
Poste: 1056
Vendndodhja: Toronto, Kanada
Ekipi mo i modh i t'gjitha dekadave.



_________________
SELFOSS

http://www.facebook.com/selfossmusic
http://www.youtube.com/user/selfossband
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: TIRONA ekipi me i mire shqiptar ne fillim shekulli
PostPostuar: e shtunë 19/02/2011 15:20 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 23/03/2009 18:04
Poste: 272
Vendndodhja: Tirone
***R*O*D*I*** shkroi:
Ekipi mo i modh i t'gjitha dekadave.


E korigjoj ate qe kom thon mo siper ....
Ekipi mo i modh i t'gjitha dekadave. ;) . Keshtu besoj se osht mo mire !



_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: TIRONA ekipi me i mire shqiptar ne fillim shekulli
PostPostuar: e shtunë 19/02/2011 21:08 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 05/03/2004 18:33
Poste: 1318
Vendndodhja: Te Cepi Tironës
Mos osht mo mir me thon:


"SK TIRANA skuadra me e mire e te gjitha kohrave" !!!


:P :wink: :mrgreen:



_________________
... AVE TIRONA !!! TIRONASIT TE SALUTANT ...
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: TIRONA ekipi me i mire shqiptar ne fillim shekulli
PostPostuar: e shtunë 19/02/2011 23:13 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 23/03/2009 18:04
Poste: 272
Vendndodhja: Tirone
Kledi shkroi:
Mos osht mo mir me thon:


"SK TIRANA skuadra me e mire e te gjitha kohrave" !!!


:P :wink: :mrgreen:


Edhe kjo osht mese e pranushme ;)



_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: TIRONA ekipi me i mire shqiptar ne fillim shekulli
PostPostuar: e djelë 20/02/2011 01:12 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e hënë 08/11/2010 20:13
Poste: 669
Vendndodhja: Ne boten e Cudirave
Sk TIRONA ekipi qe kemi me sh ne zemer e qe pa te sjetojm dot...
TIRONA OSHT DROGA IME...



_________________
BETTER DEAD THAN red
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit për nga  
 Faqe 1 prej 1 [ 7 postime ] 

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron