Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e djelë 15/08/2010 23:25

Gezuar festen goca e cuna bardheblu !
Mirenjohje per te gjithe ata qe e kane veshur e respektuar kete fanelle te shenjte !
Mirenjohje per te gjithe ata tifoza qe e kane perkrahur e mbeshtetur!
Faleminderit Tirona jone per gjithe ato emocione te vecanta qe na ke dhuruar !

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e hënë 16/08/2010 08:08

Gezuar festen Cuna...
Lart e me lart e pafshim Tironen tone!

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e hënë 16/08/2010 08:14

16 Gusht 1920 - 16 Gusht 2010 = 90 Vjet TIRONA

GEZUAR

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e hënë 16/08/2010 14:49

A ka ndonji video ene foto per ne te varfrit :(

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e hënë 16/08/2010 15:48

O TIRON o NOLTMADHNI mos Ju ndafsh SUKSESEVE dhe TROFEVE .
Vazhdo te na NDEROSH dhe te na bosh KRENAR qe jena cunat e tuj .
AVE TIRONA .
ZEMRA-SHPIRTI-PASIONI-IDENTITETI

p.s.Sa per festen qe u bo dje , do te thoja organizim shum i bukur . Nje BRAVO e modhe i shkon FANATIKSAVE

Vetem pjesmarrja e vogel me zhgenjeu pak . Gjithsesi kuptohet , periudh plazhi dhe pushimesh .

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e hënë 16/08/2010 16:23

Fatjoni shkroi:A ka ndonji video ene foto per ne te varfrit :(


foto jane bere por se di me cilin aparat... besoj se se shpejti kon me i pru dhe ktu patjeter

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e hënë 16/08/2010 18:05

Urime SUPER KLUB TIRONES ne 90 vjetorin e krijimit. Dinastia e sportit Shqiptar vazhdon. I uroj ket pervjetor te gjith atletve qe kon vesh (dhe kon shnderru gjakun e tyre) BARDHE E BLU. I uroj te gjith tifozave BARDH E BLU ne gjith boten ta kalojn sa me bukur. Bluzen e TIRONES kom me e vesh gjith diten sot, kudo qe te shkoj.

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e hënë 16/08/2010 22:47

... AVE TIRONA ...Vetem Zoti mund te jete mbi Ty.

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e hënë 23/08/2010 10:06

A do kete ndonjeri kohe me na sjell ca foto nga festimi i 90-vjetorit ne forum...

Respekte e falenderime ne perparesi!

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e hënë 23/08/2010 15:27

E_171 shkroi:A do kete ndonjeri kohe me na sjell ca foto nga festimi i 90-vjetorit ne forum...

Respekte e falenderime ne perparesi!


Ca foto i ke te postume ne FB te faqja K.F.Tirona

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e hënë 23/08/2010 19:43

Tirona 4ever shkroi:
E_171 shkroi:A do kete ndonjeri kohe me na sjell ca foto nga festimi i 90-vjetorit ne forum...

Respekte e falenderime ne perparesi!


Ca foto i ke te postume ne FB te faqja K.F.Tirona

Rrofsh Tirona 4ever.

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e enjte 09/09/2010 22:28

Cuna e di qe jam kujtu i cik si heret per te uru TIRONEN per ditlindje por s'mund te rrisha pa i shkrujt dy llafe ne ket teme.
TIRONA U BOFT 100 VJECE ENE ISHALLAH GJITHMONE LART E PAFSHIM!!!!
Para ca kohesh me ra ne dore nje liber me titull"TIRONES perher' borxhlinj" e Kliton Maloku-t.Edhe ka nji si bejte per seline e K.F TIRONES:

"Vallahi e ka hak i bejte per koken e nones,
kjo seli me nom e K.F TIRONES.
Pri 1920 jon cunat n'kom,
t'u lujt top e tu dal kampion.
Nji kjo seli cunat na i rriti,
krejt tifozet tironas n'drit na i qiti.
Krejt dynjoja kon nji shpi,ne tironcit kina dy,
nji atje ku kena le,tjetra o kjo, e po ju boj be.
Fort e bukur esht',gjith nur mer jahu,
se qysh ka themelet e bekoi vet Allahu.
Per ju cuna goca,tifoza te TIRONES,
qe ene selin me t'bukur se drita e hones.
Lum e lum po themi ne per ty TIRON,
se ky emni yt esht' n'zemnen ton".

FORCA TIRONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e premte 01/07/2011 18:48

Faqja e pare e programit me Lindfield te Irlandes se Veriut ne vitin 1982.

Imazh

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e martë 13/09/2011 11:46

shume e bukur kjo Endrito!!!!!

Re: S.K. TIRONA - 90 Vjet Histori dhe Krenari

e enjte 19/01/2012 01:12

Imazh

jena onderr per te tjeret
ambientet mrena te Tomorit.
Dërgo një përgjigje