Sot është e hënë 22/07/2019 12:28
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 1 [ 5 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: TIRONA Nderi i Kombit!
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 23/07/2012 18:29 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 17/01/2010 18:48
Poste: 584
Nuk dija ku ta postoja ket lajm, kshu qe hapa teme me vete.

Sot gazeta ''Sporti Shqiptar'' kishte ne faqe te pare kete lajm:

Tirana ''Nderi i Kombit''


Presidenti i Republikes, Bamir Topi, sot ne oren 12:00 dekoron skuadren legjende. Me titullin ''Mjeshter i Madh'' dekorohen Selman Stermasi, Adem Karapici, Skender Halili, Arben Minga, Agustin Kola, Ali Mema, Fatmir Frasheri dhe Petrit Dibra.

Ajo qe me beri me shume pershtypje eshte se ky lajm eshte anashkalu nga pjesa me e modhe e mediave te shkruara dhe vizive.
Nese dikush ka me shume informacion le ta pasuroje temen me komente.

p.s.Ne faqen online te Sportit Shqiptar nuk gjeta asnje postim per ket lajm:
http://www.sportishqiptar.com.al/newsit ... oll-vendi/

Nderkohe, per ato qe kan FB faqen e pare te Sportit Shqiptar ja ku e keni:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... nt_count=1_________________
Ave TIRONA! Ave Noltmadhnia!
Gjaku Shpirti dhe ZEMRA ime!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Dekorimet
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 23/07/2012 19:55 
Gjak BardheBlu

Antarësuar: e mërkurë 14/04/2010 22:28
Poste: 2824
Presidenti Topi dekoron Klubin e Futbollit Tirana me Urdhrin “Gjergj Kastrioti SkĂ«nderbeu”

23 korrik 2012

Presidenti i RepublikĂ«s, Bamir Topi, i akordoi Klubit tĂ« Futbollit Tirana Urdhrin “Gjergj Kastrioti SkĂ«nderbeu” me motivacionin: “Klubit mĂ« popullor nĂ« ShqipĂ«ri, me njĂ« numĂ«r tĂ« konsiderueshĂ«m tifozĂ«sh dhe dashamirĂ«sish brenda e jashtĂ« vendit; PĂ«r kontribut tĂ« shquar nĂ« zhvillimin e sportit shqiptar, si klubi qĂ« rriti dhe edukoi breza tĂ« tĂ«rĂ« sportistĂ«sh qĂ« kanĂ« bĂ«rĂ« historinĂ« e futbollit shqiptar; PĂ«r sukseset e arritura nĂ« arenĂ«n kombĂ«tare dhe pĂ«r rekordin e paraqitjeve tĂ« njĂ« klubi nĂ« EvropĂ«â€.

Ne emer te klubit urdherin e mori prof. Fatmir Frasheri.

U dekoruan gjithashtu me Urdherin "Mjeshter i Madh" Selman Stermasi, Adem Karrapici, Skender Halili, Fatmir Frasheri, Ali Mema, Petrit Dibra, Arben Minga dhe Agustin Kola. Mund te lexoni motivacionin per secilin ketu:
http://president.al/shqip/rubrika.asp?r=Dekorime
Keto ishin dekorimet e fundit te presidentit Topi ne diten e fundit te tij te plote ne detyre.

URIME!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Dekorimet
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 23/07/2012 20:44 
Ultrase
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e martë 06/05/2008 14:45
Poste: 547
Vendndodhja: TIRON
Epo shyqyr me se fundi,mese i merituar ky titull.
Krenar qe jena tifoze te T I R O N E S !!!!!!!!!!!!!!!!
FORCA TIRONA & FANATICS & RUBIO!!!!!!!!!!!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Dekorimet
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 23/07/2012 21:02 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Kurse ktu esht pershendetja e Mbretit per kampionet e 1930:


FJALA PERSHENDETESE E MBRETIT ZOG DREJTUAR KAMPIONEVE TE PARE TE SHQIPERISE

“Tani due me ju porosite tre sende qi jane tre parime qe deshiroj t’ju rekomandoj.
-E para: te ndjekni zhvillimin e plote te dashtnise per Atdhe.
-E dyta: zhvillimin me zemer te kulluet e pa asnje djallezi te vllaznimit te plote midis Djelmnise dhe zhvillimin e bashkimit kombetar.
-E treta: Disipline. Duhet te dini se pa disipline nuk merrihet ne asnje sukses. Po s’pati disipline ne mes, cdo gja humbet vleften e vet. Djaleria po s’dha shembellen e disiplines, perpjekjet qe ben jane nul.
Kini per udheheqes keto tre keshilla e duke iu mbeshtetun ketyre parimeve, ecni perpara, ju qe jeni shpresa e te arthmes. E arthmja e komit asht sigurue, e pra e arthmja e juej asht e sigurte. Shpresoj se do te vazhdoje edhe pas kendej suksesi qi kini fitue dhe uroj te perparoni edhe ma.”


20 Korrik 1930: Mbreti Zog prĂȘt Sportklub Tiranen!


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: TIRONA Nderi i Kombit!
PostPostuar: e martĂ« 24/07/2012 14:46 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e martë 16/02/2010 19:47
Poste: 5259
Vendndodhja: D-57072
Ja Dekoratat e Presidentit

- AGUSTIN KOLA, “MjeshtĂ«r i Madh” me motivacionin: “Ka vlera tĂ« jashtĂ«zakonshme dhe ka hyrĂ« nĂ« histori nĂ« plejadĂ«n e futbollistĂ«ve mĂ« tĂ« shquar”.

- PETRIT DIBRA, “MjeshtĂ«r i Madh” me motivacionin: “Futbollist me cilĂ«si tĂ« rralla, me njĂ« lojĂ« qĂ« ka hyrĂ« nĂ« fondin e artĂ« tĂ« historisĂ« sĂ« futbollit shqiptar”.

- ALI MEMA, “MjeshtĂ«r i Madh” me motivacionin: “PĂ«r kontributin e shquar nĂ« futbollin shqiptar, si lojtar me cilĂ«si tĂ« jashtĂ«zakonshme”.

- FATMIR FRASHËRI, “MjeshtĂ«r i Madh” me motivacionin: “PĂ«r kontribut tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m, si lojtar dhe trajner, duke u shndĂ«rruar nĂ« pikĂ« referimi nĂ« historinĂ« e sportit shqiptar”.

- ARBEN MINGA (Pas vdekjes), “MjeshtĂ«r i Madh” me motivacionin: “Futbollist e sulmues me cilĂ«si tĂ« rralla dhe qĂ« kanĂ« bĂ«rĂ« histori nĂ« futbollin shqiptar”.

- SKËNDER HALILI (Pas vdekjes), “MjeshtĂ«r i Madh” me motivacionin: “PĂ«r kontribut tĂ« shquar nĂ« sportin shqiptar, duke bĂ«rĂ« histori, megjithĂ«se diktatura komuniste ia ndĂ«rpreu mizorisht karrierĂ«n nĂ« kulmin e tij”.

- ADEM KARAPICI (Pas vdekjes), “MjeshtĂ«r i Madh” me motivacionin: “PĂ«r kontribut tĂ« shquar nĂ« sportin shqiptar, si specialist dhe pedagog i parĂ« i arsimuar, pionier i futbollit, si lojtar dhe trajner”.

- SELMAN STËRMASI (Pas vdekjes) “MjeshtĂ«r i Madh” me motivacionin: “PĂ«r kontribut tĂ« shquar nĂ« sportin shqiptar si njĂ« ndĂ«r pionierĂ«t e futbollit dhe organizatorĂ«t e klubit ‘Tirana’, futbollist dhe trajner i niveleve tĂ« larta”.

Burimi: http://www.panorama-sport.com/ballina/t ... n-ne-ceki/_________________
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 1 [ 5 postime ] 

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron