Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

sa vjet keni qe shifni tironen ne stadium

e hënë 13/04/2009 16:21

une qe e shof tironen kom qe ne vitin 2000 po kto 3 vitet e funit kom shku ne cdo neshje mrena....

e hënë 13/04/2009 18:00

kam pas shku ne shum ndeshje nga 1994-1999 po pastaj erdha kendej. Pak si veshtir me shku ne stadium qe ketu :lol: po zemren gjithmon aty e kom.

Fation - mire se erdhe ne forum.

Re: sa vjet keni qe shifni tironen ne stadium

e premte 10/09/2010 15:06

Qe shifsha TIRONEN ne stervitje (leje ne stadium), tek "Qyteti i Nxenesve" , une dhe nji Xon Brari), s'i kena lon stervitje pa e pa, sidomos diten e enjte kur bojshin neshje kontrolli, ene i njifshim t'gjith lojtaret e viteve 80-te dhe ato na thirrshin me emer. Aq tifoza te terbum kena qene, saqe dhe kur flitshim me na i femer, s'dishim me fol pervec TIRONES :)
Jom dashurù me TIRONEN, qysh kur pash Dr.Tit Dibren qe rrejti 7 durrsak, ne nje fushe gjithe balte edhe se ajo neshje doli 0-0. (I llahtarshem)
Forca TIRONA!

Re: sa vjet keni qe shifni tironen ne stadium

e premte 24/09/2010 16:23

Une per vete e shof Tironen qe nga 2004,vit qe u ktheva ne Shqiperi.
Mundohem te shkoj ne ndeshjet mrena sa me shume te kem mundesi.
Por per her te pare, e kam par kur isha 10 vjece,nese e mbaj mend mire moshen, luanim kunder morrit te kuq :D

FORCA TIRONA!!!!!!!!!!!!

Re: sa vjet keni qe shifni tironen ne stadium

e shtunë 25/09/2010 03:50

tirone e kom pa qe kalamo se e kisha si tradit familjare e smlete njeri me bo nryshe ... po nstadium skom qen shum i rregullt :roll: me i llaf shkosha a jo 2 neshje nvit mrena :roll: ...... po filloj me mhy ngjak tifozlliku qekur fillova me nejt me cunat e fanatics e tashi i kom vu detyr vetes mos me lon neshje pa shku :D :D

Re: sa vjet keni qe shifni tironen ne stadium

e hënë 27/09/2010 05:33

vallahi se maj men mire po nona ime qi shkojte ne stadjum me grate e lagjes m'ka thone qe qysh ne bark t'saj kom pas thrrit TIRONA! UNA JOM 46 :oops: :D :D :)

Re: sa vjet keni qe shifni tironen ne stadium

e hënë 27/09/2010 09:18

mandhasoni shkroi:vallahi se maj men mire po nona ime qi shkojte ne stadjum me grate e lagjes m'ka thone qe qysh ne bark t'saj kom pas thrrit TIRONA! UNA JOM 46 :oops: :D :D :)


:)

Re: sa vjet keni qe shifni tironen ne stadium

e shtunë 16/10/2010 11:22

Qe 6 vjec kam bredh republiken...
tata rrahmet paste, me merrte me vete gjithmone kudo qe shkonte.ka qen shofer taksie,e une mrekullohesha me tifozat qe ndiqnin NALTMADHNINE qe e ka emrin TIRONA!Degjoja per historine,per ngjarjet,per rezultatet,per shtypjen nga sistemi(kete se kuptoja atekohe),dhe ndjeja nje dashni te madhe per kete klub e fanelle!!qe atehere,kaq vite pas TIRONES.!!Me nje nderprjeje prej 92-98 arsye largimi,e me pas persa here kam pasur mundesi.

Re: sa vjet keni qe shifni tironen ne stadium

e shtunë 16/10/2010 14:31

kamasutra shkroi:Qe 6 vjec kam bredh republiken...
tata rrahmet paste, me merrte me vete gjithmone kudo qe shkonte.ka qen shofer taksie,e une mrekullohesha me tifozat qe ndiqnin NALTMADHNINE qe e ka emrin TIRONA!Degjoja per historine,per ngjarjet,per rezultatet,per shtypjen nga sistemi(kete se kuptoja atekohe),dhe ndjeja nje dashni te madhe per kete klub e fanelle!!qe atehere,kaq vite pas TIRONES.!!Me nje nderprjeje prej 92-98 arsye largimi,e me pas persa here kam pasur mundesi.

mirserdhe kamasutra... shpresoj t'ja kalosh sa mo mire mes tifozave te Tirones e te jesh aktiv ne forum. po se pate bezdi prezantohu ke tema e tifozeve: viewtopic.php?f=4&t=1201 edhe na shkruj noi "stil" te lezecem sesi t'ja hypim hafijeve te honen ne derbi :mrgreen:
Dërgo një përgjigje