Sot është e mërkurë 24/07/2019 08:37
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 1 [ 11 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Gazeta zvicerane"Blick"per Tironen kampion 2006/07
PostPostuar: e premte 28/11/2008 14:07 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
Me posht jane komentet e nji gazetari zviceran i cili ka qene ne Tirane ku ka pare neshjen Tirona-Vllaznia 4-2 diten qe ne u shpallem kampion ene boni nji artikull per ekipin tone.
Gazetari zviceran ka lene mesazh se bashku me linkun ne librin e vizitoreve tek faqja kftirana.info.Kerkoj ndjes per vonesen :oops:
Kliko me poshte:


http://www.blick.ch/sport/fussball/artikel63090_________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 19/12/2008 20:53 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
i modh je fatjono. un tashi e pashe po shyqyr qi na kujtove me lexu gjermanisht se e kishim harru vallahi :wink: [/img]_________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 19/12/2008 22:59 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
mandhasoni shkroi:
i modh je fatjono. un tashi e pashe po shyqyr qi na kujtove me lexu gjermanisht se e kishim harru vallahi :wink: [/img]

Lol Mando,e vuna vetem per fotot lale se as un sdi dy fjal gjermanisht :wink:_________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 19/12/2008 23:19 
o me pra na e perkthe nanjoni.


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 20/12/2008 10:22 
Tifoz i Vjeter
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e martë 05/08/2008 08:32
Poste: 295
Vendndodhja: Itali
16_Gusht shkroi:
o me pra na e perkthe nanjoni.


djema ju a perkthej un pak me vone.. megjithate nga ato qe lexova nuk me duket se flet mire per Tironen!! :mrgreen: :mrgreen:


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 20/12/2008 14:05 
Tifoz i Vjeter
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e martë 05/08/2008 08:32
Poste: 295
Vendndodhja: Itali
TIRANA - Titulli eshte vendosur para javes se fundit: Megjithate ndeshja kunder KS Vllaznise u shndrua ne nje loje disi te veçante.

28.000 spektator do te kishin vend ne stadiumin Qemal Stafa. Por megjithese hyrja ishte falas, vetem pak tifoza u gjeten ne Tirane per kete ndeshje, qyteti me densitetin me te larte te Mercedesave ne bote, luanin KF Tirana kunder KS Vllaznia (nga qyteti i Shkodres). Titulli i kampionatit ishte fiksuar kohe perpara ndeshjes dhe keshtu shume fan te qytetit vendosen te shihnin finalen e sezonit midis Man United - Chelsea perpara TV.

Mirpo ato pak çaste u bene deshmitare te nje loje te jashtzakonshme. Vetem mbas 8 minutash skuadra vendase kaloi ne 1-0. Por lojtaret e Vllaznise contestuan prekjen e topit me dore, dhe jo vetem lojtaret.

Arbitri anullon edhe nje sulm perpara te Shiri Breshanaj. Me ne fund KS Vllaznia le menjeher fushen per rreth 20 minuta!

Me vone mysafiret rikthehen ne fushe por po prap duke protestuar. Megjithate disa aktore nuk mund te rasenjohen me kete qe po ndodhte. Perpara te dy legjonaret Gudjabi, (Senegal) dhe "mysafiri" "Abraham" (Nigeri) qe ndrohen gjate pushimit per shkak te pasivitetit total.

E njejta gje ndodh edhe me Grimen, çdo top qe kap ne dore e shqelmon majtas dhe djathtas ne tribun, derisa ndeshkohet me karton te verdh, dhe mbasi ka pesuar edhe 2-0.

Pjesa e dyte vazhdon pergjithsisht ne menyre paqesore dhe ndeshja perfundon me rezultatin 4-2 per Kampionet e Tiranes. Mbas dorezimit te kupes, tifozat e paket dalin menjeher nga stadiumi ne drejtim te kafeneve te rruges; atje ne darke do te jepet ndeshja e kampionatit spanjoll midis Valencia-Majorka.Kategoria Superiore perfshin 12 klube te cilat luajn njera kunder tjetres 3 here ne vit. "Tirona", ky eshte emri i dhene (nga fansat) ekipit rekordmen ne tituj kombetar, eshte nje nga tre klubet e kryeqytetit ne kategorine superiore e cila ve ne dispozicion te kombetares kontigjentin me te madh te futbollistave vendas, duke perfshire edhe lojtarin me te preferuar nga tifozat Klodian Duron. Sot formacioni i kombetares se Shqiperise eshte i drejtuar nga nje mik i vjeter, kroati Oto Bariç.


Cuna ky eshte nje perkthim i shpejt qe bera dhe nese kam bere ndonje gabim te ma falni se kam kohe qe nuk kap liber ne gjermanisht megjithate kush di me mir gjermanisht ta perkthej akoma me mire!! :wink:


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 20/12/2008 15:31 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 22/10/2008 02:10
Poste: 1038
Vendndodhja: Tirona
aureli bardh&blu shkroi:
TIRANA - Titulli eshte vendosur para javes se fundit: Megjithate ndeshja kunder KS Vllaznise u shndrua ne nje loje disi te veçante.

28.000 spektator do te kishin vend ne stadiumin Qemal Stafa. Por megjithese hyrja ishte falas, vetem pak tifoza u gjeten ne Tirane per kete ndeshje, qyteti me densitetin me te larte te Mercedesave ne bote, luanin KF Tirana kunder KS Vllaznia (nga qyteti i Shkodres). Titulli i kampionatit ishte fiksuar kohe perpara ndeshjes dhe keshtu shume fan te qytetit vendosen te shihnin finalen e sezonit midis Man United - Chelsea perpara TV.

Mirpo ato pak çaste u bene deshmitare te nje loje te jashtzakonshme. Vetem mbas 8 minutash skuadra vendase kaloi ne 1-0. Por lojtaret e Vllaznise contestuan prekjen e topit me dore, dhe jo vetem lojtaret.

Arbitri anullon edhe nje sulm perpara te Shiri Breshanaj. Me ne fund KS Vllaznia le menjeher fushen per rreth 20 minuta!

Me vone mysafiret rikthehen ne fushe por po prap duke protestuar. Megjithate disa aktore nuk mund te rasenjohen me kete qe po ndodhte. Perpara te dy legjonaret Gudjabi, (Senegal) dhe "mysafiri" "Abraham" (Nigeri) qe ndrohen gjate pushimit per shkak te pasivitetit total.

E njejta gje ndodh edhe me Grimen, çdo top qe kap ne dore e shqelmon majtas dhe djathtas ne tribun, derisa ndeshkohet me karton te verdh, dhe mbasi ka pesuar edhe 2-0.

Pjesa e dyte vazhdon pergjithsisht ne menyre paqesore dhe ndeshja perfundon me rezultatin 4-2 per Kampionet e Tiranes. Mbas dorezimit te kupes, tifozat e paket dalin menjeher nga stadiumi ne drejtim te kafeneve te rruges; atje ne darke do te jepet ndeshja e kampionatit spanjoll midis Valencia-Majorka.Kategoria Superiore perfshin 12 klube te cilat luajn njera kunder tjetres 3 here ne vit. "Tirona", ky eshte emri i dhene (nga fansat) ekipit rekordmen ne tituj kombetar, eshte nje nga tre klubet e kryeqytetit ne kategorine superiore e cila ve ne dispozicion te kombetares kontigjentin me te madh te futbollistave vendas, duke perfshire edhe lojtarin me te preferuar nga tifozat Klodian Duron. Sot formacioni i kombetares se Shqiperise eshte i drejtuar nga nje mik i vjeter, kroati Oto Bariç.


Cuna ky eshte nje perkthim i shpejt qe bera dhe nese kam bere ndonje gabim te ma falni se kam kohe qe nuk kap liber ne gjermanisht megjithate kush di me mir gjermanisht ta perkthej akoma me mire!! :wink:

E ke qa!!! Mos e vrit menjen. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 20/12/2008 17:58 
falimnerit aurel!


  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e djelĂ« 21/12/2008 00:44 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 30/10/2003 10:49
Poste: 2914
Vendndodhja: England, G.B.
Me vjen cudi sesi ne nji neshje pa pik rendsie ku Tirona ishte shpall kampion ene Vllaznia skishte asnji motiv mo,lojtaret shkodron lene fushen mas nji goli qe ju duk atyne se nuk ishte i rregullt ose nuk deshen te pranonin rrealitetin.
Ajo qe te habit osht se duke bo nji veprim te till lojtaret shkodron tregojn cmire ndaj nji fanele legjendare,kur Tirona ene Vllaznia kane qene te paret qe vuajten mo shum nen rregjimin komunist,qe e pesuan mo shum,te paret qe kundershtuan vendimet e padrejta ne kurriz te futbollit te paster.Si mund te tregojn cmir kur kane fitu 3 her mo pak tituj kampion sesa Tirona,si mund te ken cmire kur Tirona ate sezon e fitoi titullin disa jav perpara ene nuk e vuni ne diskutim ne asnji moment?
Kemi pa shum ekipe te lejn fushen mas nji vendimi te albitrit,Shkodren,Peqinin,Elbasonin,Korcen,etj,por nuk do ndodhe KURR qe te shifni lojtaret e Tirones ta bojn nji veprim te tille.
Sepse fati i Tirones NUK varet nga nji vendim albitri,as nga nji gol i anullum,as nga nji penallti e mosdhonme.Ne jemi me evropiane se ekipet tona te rendomta shqiptare,kemi kulturen e duhur evropiane ku u japim nji mesazh te qart e te kuptushem cdo albitri shqiptar:fitoni pik shum mo teper po te gjykoni ndershmerisht ene jo me presione apo rryshfete!
Per nji gjyqtar qe kerkon te promovohet e te vlersohet,mo mir te gjykoj drejt ene te shahet,sesa te gaboje si pasoje e presionit,apo rryshfetit ene te lavderohet.Do shahen 1 her,2,3 por futbolli nuk osht rregbi,drejtesia do vihet dikur ne vend._________________
http://www.kftirana.info
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e hĂ«nĂ« 22/12/2008 10:45 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 14/04/2006 15:52
Poste: 1868
Vendndodhja: mhallja re
ku ta gjejm futbolli t'ishte rregbi, asnji lojtar nuk protesto ke arbitri, gaboj apo qe i drejt


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 23/12/2008 18:42 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
aurelo, ene po te kishe perkthyer ma mire per ne,dmth po te na kishe rrejt, ne prap s'kishim per te kuptu gjo :oops: :P megjithate ene ky shkrim osht si shume te tjera qe bota shkru per ne. per mu ronsi kon titujt kampjone. megjithate rrofsh, se me fatjonin po bojsha shaka_________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 1 [ 11 postime ] 

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron