Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

Informacion

e djelë 30/03/2008 10:10

Cuna po ju boj nji pytje pak si t'cuditshme se du me nimu nji Italjon.!!!


Kush ka qen ai lojtar i viteve 80 me emrin MIRI qe ka pas lujt me njonen nga skuadrat e kryeqytetit ene ka pas lujt edhe me komtaren e asaj kohe???? dhe ne 94 ka emirgu per n'Itali. ma kerkoi nji zotni Italjon sepse e ka njoft personalisht dhe do me e taku prape por nuk ja ma men mbiemrin dhe pa mbiemer ska ku e gje.. Une i thashe per Mirel Josen por ai m'tha qe nuk osht Josa se e njef edhe Josen si emer. une i futa nji kerkim meqe gjysma e komtares e asaj kohe ka qen e Tirones por nuk gjeta emer tjeter pervec Mirelit. m'shkoi menja ke Fatmir Frasheri por ne mos gaboj Fatmiri ka qen lojtar i viteve 60 - 70. Besoj se cunat qe i kan perjetu ato vite dicka duhet te din.


Falimnerit parakohe.

e djelë 30/03/2008 21:11

NJI MENDIM I ARDH ATY PER ATY: MIR HIMA I DURRSIT, KA PAS QEN GRUMBULLU EDHE ME KOMBTAREN NDONJIHER.

e djelë 30/03/2008 21:12

Ose Mim Mersini?!?

e hënë 31/03/2008 20:14

arto rrofsh plako. ja nisa emrat.

e martë 01/04/2008 17:36

se mos ka qene dhe Mohedin Targaj se mund ti kete thene italianit per shkurt Miri, ngaqe eshte veshtire te thuhet. Ai ka lujt me Dinamon e kombetaren, te tjere lojtar te ekipeve te kryeqytetit jane P.Musta, N.Ocelli, L.Millo, Y.Shehu,Sh. Ballgjini, Luarasi, Demollari, Vila,Abazi, Ferko(kur erdhi te Dinamo)....tjeret jane te Tiranes...por mund te kem harru najnji

e martë 01/04/2008 20:33

Rai rrofsh per informacionin por sapo me kthehu pergjigje qe ishte ai qe tha Arti me mbiemer HIMA dhe e kishte gjet direkt. shoket e vet thoshin qe edhe sot e ksaj dite kur lun futboll duhet me ja fut n'plumb qe t'ja marresh topin se s'ka burr none me ja heq topin prej komesh. rrika me shpi n'Livorno.


mgjth rrofshi per informacionet.

e martë 01/04/2008 22:32

Ky osht ai (Hima), qe bashk me Mihen, Ballgjinin (Haxhiun), dhe Lad Ajazin, na e humben ate kampionatin qe mur Dinamo nga 1988(ne mos gaboj). Esht ai kampionati qe ka kallxu mandhasoni, dhe qe dit'n e fundit ne lujshim me Vlonen, dhe hafijet lushin ne Gjinokaster.
Gjithashtu, ktij ju knojte edhe konga:

Vin vaporat me flori,
O Miri, O Miri,
E gjysmat un , dhe gjysmat ti
O Miri, O Miri.

Dhe ashtu ka qene, i shkurten, me kofshe shtangisti, dhe nuk binte ne toke per qamet. Shume i forte, mistrec dhe tangerllik durrsaku. Kaq.
Dërgo një përgjigje