Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

e premte 01/02/2008 07:59

vallai pajtohem me erin. perandoria osmone shum mrapa na la, jo vetem tironen por gjith shqipnin si ven. se nuk i kushtote gjo ti bonin ka i plan qyteteve per 5 shekuj qe na majten. gjithsesi ca ka hik ka hik, krimi mo i modh osht cfar i o bo qytetit kto 8 vitet e funit ene sot e ksaj dite. KRIM!!!

e premte 01/02/2008 09:07

Tironci Bardheblu shkroi:krimi mo i modh osht cfar i o bo qytetit kto 8 vitet e funit ene sot e ksaj dite. KRIM!!!

e premte 01/02/2008 18:38

Per zotin, nuk e shof popllin shqiptar qe ka zbrit n'Tiron t'aft me ndertu gjona mo t'lezecme se ca bon fashistet.

Per 10 vjet kan pas me shume vizion se sa do kete Shqipnia per 200 vjetet qi do vijn.

Kanalet e ujnave t'zeza qe kan bo italianet jan sa i boj njeriu, ato t'partis i gjys metri. Si rrjedhim pjesa italjone s'permytet asiher.

I bojshin gjonat me themel mutat, kto tonet s'i ke per asigjo.

Mir e prishen bashkin ene i bon ato shtojcat e katit te trete qe prishen ministrite dykatshe, po kom nigju qe do i vejn i shtojc ene kryeministris qe osht ndertesa mo e bukur qe ka Shqipnia ene shtojcen kan per ta qujt parlament...

Si mer kaq derra paska pas ky popull. Qijani zotin sa pa ju shtyp mir koken...

e premte 01/02/2008 18:58

... Krimi me i modh osht ça ju bo TIRONES kto 17 vjet. Krimi dyt osht ça i bon komunistat 45 vjet ...

Vallai, kur e meno ça do ishte bo TIRONA, pa planet 5 vjeçar e pa modelet e pallateve ruseve dhom e guzhin, t'nrehen qimet e kaptines perpjet.

Gjith komshijt ton jon mo t'rregullum se ne. Imagjino s'mun t'krahasohena as me Maqedonin e Malin e Zi.

Ho mer çuna, s'ju vje me plas pri inotit me ja bo bam.

A do munet me u sitemu nai here ??? Vallai, pytje modhe fort osht ...

e premte 01/02/2008 22:32

VllaiQamushit shkroi:Per zotin, nuk e shof popllin shqiptar qe ka zbrit n'Tiron t'aft me ndertu gjona mo t'lezecme se ca bon fashistet.100% dakort me ty.


Nuk po i them fashista por po i them Italjon, dhe jom i menimit se po te kishin nejt edhe nja 10 - 20 vjet te tjera Italjont ne Shqipni, kishin per ta bo Shqipnin sic osht Italia tani. dmth nji nga venet me t'bukra n'bot.

e shtunë 02/02/2008 16:19

Oni_italy shkroi: Nuk po i them fashista por po i them Italjon, dhe jom i menimit se po te kishin nejt edhe nja 10 - 20 vjet te tjera Italjont ne Shqipni, kishin per ta bo Shqipnin sic osht Italia tani. dmth nji nga venet me t'bukra n'bot.


... Façistat mer thuj, Façistat, si thote Qozim Mulletja. Ato e hudhen içik asfalt e içik beton. Se italiont nje ku jon ene sot, ene s'ja ma bytha me u afru se i thon "kuç" greknit ...

e djelë 03/02/2008 12:45

dava italionsh.....
Dërgo një përgjigje