Switch to full style
Artikuj, komente, kujtime mbi historine e lavdishme 90 vjecare te klubit numer 1 ne Shqiperi
Dërgo një përgjigje

Foto te vjetra te Tirones ne Shqipnis

e premte 25/01/2008 12:52

Cuna ke kjo faqja ktu del nji album me foto te kohes se Zogut. Per tu fut klikoni te ajo "> accedi alla galleria (63 foto)" aty poshte djathtas, siper asaj qe thote "Regione Lazio".

http://albania.archivioluce.com/archivi ... bania/ita/

Nder fotot eshte nji e bores se famshme te vitit 39! E di qe keni per ti pelqy.


P.S: Kur tju hapet galeria, shigjeta per te hec perpara eshte ajo gjoja e bardhe aty djathtas siper fotos.

e premte 25/01/2008 15:12

me pka fjale na kenoqe ;)

e premte 25/01/2008 16:43

... Mu duken ca foto si Kabuli i Afganistanit. Sinqerisht ishin gati identike. Sa u dukte ndryshimi mes fotove te TIRONES dhe te tjerave. Bojn pershtypje fotot e Radio Tirones dhe ato tipat me brilantine te zyres se shtypit, duket qe kon qene esnofa. Te tjerat masnej vaj medet ku therret qameti. Sa gjynof qe jena ...

e premte 25/01/2008 22:46

Vallaj shume fukarallik, po me aq sa pash vetem ne Tiron mu duk mo civilizim. :lol: U dallote direkte kur ishte foto nga Tirona.

e hënë 28/01/2008 12:35

Doni foto te rralla te Tirones????
Shifni poshte. Na i ka dhene nje komunist por besoj se nuk do e refuzoni dhuraten, apo jo? Me thoni se po ashtu po i heq meqe mi ka dhene nje komunist. Vetem me thoni :mrgreen:


ImazhImazh


Imazh


ImazhImazhImazhImazhImazh


ImazhImazhImazhImazh


ImazhImazhImazh


Kaq......

e hënë 28/01/2008 13:10

nuk i dum per mu munt ti heqesh :wink: :wink:

preferoj ato t'façizmit...

e hënë 28/01/2008 14:50

Sa t'kqij kto italiont mer jahu!
Gjith gjonat mo t'bukra n'Tiron edhe sot e ksaj dite kto i kon bo.
Nuk i dhan mundsi Dulles me thon as "Bulevardi partise" .
Agjenture qe m'at vakt.
Pu c'kemi heq prej ktyne.

e hënë 28/01/2008 16:08

... Per mu, vetem njona qeka vip. Foto e sheshit Kshilli Europes ;) (sheshi mrapa Skenderbeut). Ate, sikur e paskon bo me Photoshop. T'tjerat nuk i lejn gjo mangut Kabulit ...

e hënë 28/01/2008 16:18

Arty-Bardh&BluForever shkroi:Sa t'kqij kto italiont mer jahu!
Gjith gjonat mo t'bukra n'Tiron edhe sot e ksaj dite kto i kon bo.
Nuk i dhan mundsi Dulles me thon as "Bulevardi partise" .
Agjenture qe m'at vakt.
Pu c'kemi heq prej ktyne.

No koment.
A e dini qe bulevardi qe nga lulishtja skederbej ka pas shenjen e sepates se liktorit. Stadjumi ishte sepata dhe gjithe bulevardi me universitetin,parlamentin e atehershem, dhe institutin e shkencave sot perbejne sepaten e famshme. Nuk di si t'jua vizatoj ktu por do t'jua sjell nje dite. Edhe lulishten vendosen ta bejne nen toke qe te dukej qendra edhe treni. Kena vujt ka italjont vallahi. Me shume kishte moll ne shqipni sesa ne itali

e hënë 28/01/2008 16:55

Kledi shkroi:... Per mu, vetem njona qeka vip. Foto e sheshit Kshilli Europes ;) (sheshi mrapa Skenderbeut). Ate, sikur e paskon bo me Photoshop. T'tjerat nuk i lejn gjo mangut Kabulit ...


O Kledo pse ti kujto se kto kon qen mo mire, kshu pra ishin kushtet...òdo gjo do tu gatiste mrapa, mos ishte mo mire Selaniku, apo Sofia? Ato xhami perrallore nuk jon mo, nuk osht mo pazari vjter po i pallat i modh i kultures se leshit...amon o Kljed vetem komuntistat mos kishin ardh!

e hënë 28/01/2008 17:10

... Dakort jom me Ty, ultra-wb, çdo gjo do u gadiste mrapa, po kena qene per gjynof t'Zotit. Vallai, kur shof kto foto, kujtoj llafin e I.Qemolit ke "Nentori Dyte", 500 vjet roberim, 500 vjet injoranc. Sido me qene Sofja e Selaniku kaq keq nuk kon qen. Vallai, s'du me thon, por e meritojn, rroft façizmi, q'i hudhi içik asfalt rrugve e boni nai ndertim me tulla ...

e hënë 28/01/2008 17:23

po qemoli mos ishte gjo injoront? ka dulen gjith ato gjenerala e kryeministra shqiptar ne oborrin e sulltonit? ne nuk kemi qen te pushtum ka perandoria osmane por pjes perberse e saj. shqiptaret si shum popuj te tjere kan dho kontributin e vet per zhvillimin e ksaj perandorie te udhehequr nga turqit....

e hënë 28/01/2008 20:05

Kledi shkroi:... Dakort jom me Ty, ultra-wb, çdo gjo do u gadiste mrapa, po kena qene per gjynof t'Zotit. Vallai, kur shof kto foto, kujtoj llafin e I.Qemolit ke "Nentori Dyte", 500 vjet roberim, 500 vjet injoranc. Sido me qene Sofja e Selaniku kaq keq nuk kon qen. Vallai, s'du me thon, por e meritojn, rroft façizmi, q'i hudhi içik asfalt rrugve e boni nai ndertim me tulla ...


Ne fakt e keqja jone ka qene Perandoria Osmane, qe nuk investoi, noshta per inot tonin qe nji e dy spagujshim harace e nuk cojshim nizam. Por Austro-Hungaria ene regjimi i Zogut bone dicka mo nryshe por Zogu ne vecanti e kishte icik mo te veshtire (kriza ekonomike e 1929 dhe zija e bukes nuk e lon me menu shume per rruge). Por ne kohen e Zogut u bon ndertime me plan me arkitekte italione shume te njoft te kohes. Duke fillu qe nga bulevardi me ministrite e veta, bashkia e deri ke banka qendrore jon te gjitha te ndertume mire, dhe ta knoqin syun 100 here mo teper se piramida, 15-katshi apo pallati i kultures qe ndertoi komunizmi.

Per mu eshte gabim ta krahasojsh me Kabulin, se ne ate kohe pak a shume te gjithe ashtu kon qene, dhe mos harroni qe jeni duke pa SHESHE NDERTIMI jo Tironen qytet. Po ashtu kemi disa fotografi te QYTETIT te vume ne kornize te muri i Bar Fanatics. Kush ka deshire mund te vije ti shofi :D

e hënë 28/01/2008 23:03

who_cares shkroi:


[ http://i49.photobucket.com/albums/f295/gimicom/UNFF121.jpg ]

....


sa t'bukra qe paskan qen kto ministrit me tjeglla. gjynof qe i paskan heq.

e enjte 31/01/2008 18:10

i ktheu "fatkeqesia mo e modhe e kti veni pas perandorise osmane" ne identitet... sipas stilit rus normalisht, cepa cepa
Dërgo një përgjigje