Sot është e shtunë 25/05/2019 09:04
Mirësevjen tek Fanatics' House Mik
Mund të regjistrohesh këtu

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]
 Faqe 1 prej 3 [ 43 postime ]  Shko tek faqja 1, 2, 3  PasardhĂ«se
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Kush e nimo dot ket lushnjarin?
PostPostuar: e premte 14/12/2007 00:58 
Site Admin
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 15/10/2003 01:04
Poste: 366
Below is the result of your feedback form. It was submitted by
(ARI73GR@HOTMAIL.COM) on Thursday, December 13, 2007 at 08:23:21
---------------------------------------------------------------------------

mbiemer: BELLO

emer: LLAZAR

teksti: JETOJ NE AMERIKE DHE JAM LUSHNJAR.NJE DITE PATE NJE DEBAT ME ISH LOJTARIN E PARTIZANIT SKENDER GEGA.UNE KEMBENGULJA QE NE NDESHJEN TRAKTORI-17 NENTORI (BESOJ NE VITIN 1999)REZULTATI 1-1 GOLIN PER TIRANEN E KA SHENUAR NJE LOJTAR I RI ME MBIEMRIN RUCI.SKENDER GEGA THOSHTE SKA PASUR ASNJEHERE LOJTAR TIRANA ME MBIEMER RUCI.POR UNE JAM I SIGURT ATE NDESHJE KA SHENUAR AI DHE DELI FARUKU PER TRAKTORIN.NESE KENI MUNDESINE JU LUTEM VERTETOJENI DHE ME KTHENI NJE PERGJIGJE JU LUTEM NE EMAILIN TIM ,THJESHT PER KURIOZITET.FLMND ME RESPEKTE NGA USA LUSHNJARI


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 01:13 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Tirona ka pas lojtar me mbiemrin Ruci ne fundvitet 80. Nun e di a eshte i njejti lojtar dhe a ka shenu ai golin e siperpermendun.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 01:35 
Site Admin
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 06/12/2003 05:08
Poste: 5004
Vendndodhja: USA
Traktori - 17 Nentori sikur nuk ka ndodh ne vitin 1999 meqe ekipet athere kishin emrat ndryshe - KF Lushnja - KF Tirana. Megjithate, Tirona pati dal kampion ne 1998-99 dhe ne 1999-00. Ja dhe lojtaret ne te dy vitet, ku nuk figuron asnji me emrin Ruci.

1998-99 Tirana:
Ardian Mema, Nikolin Coclli, Klodian Duro, Saimir Malko, Devi Muka, Alket Zeqo, Alpin Gallo, Blendi Nallbani, Krenar Alimehmeti, Alban Tafaj,
Eldorado Merkoci, Sokol Prenga, Nevil Dede, Rezart Dabulla, Elvis Sina,
Sokol Ishka, Ervin Bulku, Sokol Bulu, Isli Hidi, Taulant Stermasi, Oltion
Osmani, Marian Liti, Agron Xhafa, Saimir Iljazi, Ervin Karaj, Rezart Karaj,
Nordik Ruhi, Devis Ismaili. Trainer: Sulejman Mema.

1999-00 Tirana:
Blendi Nallbani, Elvis Sina, Rezart Dabulla, Nevil Dede, Krenar Alimehmeti, Alban Tafaj, Ervin Bulku, Enkli Memishi, Zoltan Kenesei (HUN), Johan Driza, Anesti Vito, Peter Sutori (HUN), Erion Rizvanolli, Florian Riza, Isli Hidi, Sokol Bulku, Alpin Gallo, Sokol Ishka, Julian Kapaj, Gentian Lici, Ardian Mema, Sokol Prenga, Nordik Ruhi, Fatjon Ymeri, Laszlo Vukovics (HUN), Matyas Lazar (HUN). Trainer: Shkelqim Muca.

Sic tha ne Arti, ne fundin e viteve 80-te Tirona ka pas nji lojtar me emrin Ruci, Ardian Ruci, qe pati dal ene kampion me Tironen. Nese ky lushnjari e ka von vitin gabim, athere ai ka te drejt per Ardian Rucin.

1988-89 17 Nentori:
Halim Mersini, Bujar Sharra, Astrit Ramadani, Skender Hodja, Artur Lekbello, Krenar Alimehmeti, Sinan Bardhi, Leonard Liti, Bedri Omuri, Mirel Josa, Anesti Stoja, Shkelqim Muca, Arben Minga, Agustin Kola, Florian Riza, Artan Sako, Fatos Daja, Ardian Ruci, Fatbardh Ismaili, Fatjon Kepi, Shkelqim Lekbello, Renis Hyka, Artan Luzi, Ardian Mema. Trainer: Shyqyri Rreli.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 01:38 
Site Admin
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 15/10/2003 01:04
Poste: 366
Mand_Tironci shkroi:
Traktori - 17 Nentori sikur nuk ka ndodh ne vitin 1999 meqe ekipet athere kishin emrat ndryshe - KF Lushnja - KF Tirana.

.........

Sic tha ne Arti, ne fundin e viteve 80-te Tirona ka pas nji lojtar me emrin Ruci, Ardian Ruci, qe pati dal ene kampion me Tironen. Nese ky lushnjari e ka von vitin gabim, athere ai ka te drejt per Ardian Rucin.


Mand, ka shkrujt vitin gabim, ka dash me shkrujt 1989 se ene Ner Gega ka pas lujt me Partizonin n'ato vite.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 02:01 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e enjte 19/01/2006 22:55
Poste: 738
Vendndodhja: Me Shpirt e Zemer dersa t'vdes m'TIRONEN TONE te ONDRRAVE.
Osht e vertete qi ka pas Ruci me Tironen ene ishte Ard Ruci. Ka qene i lojtar i dobet elegant ene teknik ene ashu osht qi neshja ka dal 1-1. Ka qen lab me origjin ene cun shume i mire. Ajo neshje mos gaboj osht bo dite te merkure dhe kena shku me furgona nja 50 veta._________________
AVE TIRONA REPUBLIKE! GJAKU,KRENARIJA,DASHNIJA,NALTMADHNIJA JONE.
NJ'ASHTU SIC RRIN YJET RRETH HONES, NJ'ASHTU RRIN TIFOZAT RRETH TIRONES.

Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 06:00 
Valutë

Antarësuar: e djelë 23/11/2003 07:04
Poste: 897
Lushnjari ka te drejte, e verteta osht ne mos gaboj ne vitet 86-89 " te TIRONA ka lujt dhe Ardian (Ac) Ruci,me termen ka qen Talent ne moshen e vet lute mesfushor qendre njihsoj si Cim Gallaborsi plus qe kur kaloj ai te Tirona erdhi dhe Arjan Harasoni qe ishte ku e ku me poshte nga niveli me Ac RUCIN por kishte Baben shofer Taksie ene prefesor Veri e kishte fort per Zemer jo Harasonin por Baben e tij,keshtu jetgjatsia e Rucit futbollist te Tirona ishte e shkurter,nuk e di por mas vitit 90 iku me Greqi.
Por me termen qe osht cun me i heq kapelen.

vo.Na falni o shok po punet sme kan lon me qen aktiv ne forum.

FORCA TIRONA....


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 08:31 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Nuk t'falim hic, se na keni lon ktu me Mand Hasonin me ngrejt mesataren e moshes te Forumit. ZotFal, u kthy Erleti, me mendje po fillo me shkrujt prap ene ti, se jan ca te tjere qe kon humb si krypa n'uje. EltonDeda, Toni, Xhomlliksi, Bardh&blu dhe ma te rinjte si Arlindi, AndiSaliaj etj, pa permend ato te Tirones (Erlin, Tironcin etj) qe i fusin nji mesazh n'mujet.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 09:33 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e djelë 14/08/2005 19:31
Poste: 720
Vendndodhja: USA
Kish perspektive me u bo lojtar i mire ne mesfushe. Cun i urte e ne shume i sjellshem. Duhet te kete qene ditelindja '68 e ne mbaroi studimet ne filozofi. Emigroi mbas '90._________________
Oh Tirona, perpara cuna
bertiste Moli, nga tribuna
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 09:46 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
Ke te drejte Arto, biles them qe ktyne elementeve ti vejme detyra ndeshkueshe. Un, o shok te kolektivit bardh e blu, propozoj qe ky i funit (Mand Hasoni ene disa te tjere) te kerkojne materiale per Tironen ene te ushtrojne sitaksen bardhe e blu!

:D:..hajd shnet e pare, ene para Tironaaaaa!_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e premte 14/12/2007 12:40 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 21/05/2005 14:48
Poste: 3214
ultra-wb shkroi:
Ke te drejte Arto, biles them qe ktyne elementeve ti vejme detyra ndeshkueshe. Un, o shok te kolektivit bardh e blu, propozoj qe ky i funit (Mand Hasoni ene disa te tjere) te kerkojne materiale per Tironen ene te ushtrojne sitaksen bardhe e blu!


Po flete-rrufe a do kete? :mrgreen:_________________
ASHTU SIC RRINE YJET, YJET PERRETH HONES!
ASHTU RRINE TIFOZAT, TIFOZAT RRETH TIRONES!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e shtunĂ« 15/12/2007 18:30 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 05/03/2004 18:33
Poste: 1318
Vendndodhja: Te Cepi Tironës
ultra-wb shkroi:
Ke te drejte Arto, biles them qe ktyne elementeve ti vejme detyra ndeshkueshe. Un, o shok te kolektivit bardh e blu, propozoj qe ky i funit (Mand Hasoni ene disa te tjere) te kerkojne materiale per Tironen ene te ushtrojne sitaksen bardhe e blu!

:D:..hajd shnet e pare, ene para Tironaaaaa!... ultra-web, m'fal ultra-wb :P ç'jon kto cilesime komuniste "o shoke te kolektivit bardh & blu" ?!? Shyqyr qe ke vu ate bardh e blu vallai, se do menojsha do kesh mor nai virus kamunist. Po ku e kon qujn nai her TIRONCIT "shok apo shoqe" TJETRIN. Thuj mer daj, Fort te Nerum Zotnij TIFOZ TE TIRONES ...

... Ene nigjo, m'je bo me ato syzet si Qemoli rafmet past :mrgreen: :P :mrgreen: ... P.S. Ec se bona shaka, se masnej na del edhe kamunist edhe elbasonlli ..._________________
... AVE TIRONA !!! TIRONASIT TE SALUTANT ...
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 18/12/2007 05:08 
Gjak BardheBlu
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e mërkurë 19/07/2006 00:29
Poste: 4084
Vendndodhja: Ne Tironen e ondrrave!
O kopil muti...un e bona Kasten, jarebi un kamunist, estrafullah, un ma ato syze jom si Henry Kissinger...e bona kasten gjasme si tek Kapedani...:DD:D:D:D:D:D_________________
Tirona quarens intellectum - Tirona ka nevoje per intelekt!

Tirona ubi maior, minor cessat - Ku ndigjohet e modhja Tiron, te tjeret duhet t'a mbyllin (gojen)!
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 18/12/2007 07:13 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 11/11/2005 11:20
Poste: 393
Vendndodhja: TIRANE
ultra-wb shkroi:
O kopil muti...un e bona Kasten, jarebi un kamunist, estrafullah, un ma ato syze jom si Henry Kissinger...e bona kasten gjasme si tek Kapedani...:DD:D:D:D:D:D


thuhet "estahfurullah" ajo fjala e ngatarrume qe ke shkrujt me siper 8)_________________
TIRONA...NJE ENDERR...NJE REALITET
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 18/12/2007 10:25 
Fanatic
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e shtunë 31/07/2004 07:45
Poste: 3020
Vendndodhja: Tirone, Cepi Verior!
Dottore, e bone qi e bone , futi edhe nji perkthim, qe t'a mesojm edhe kuptimin e sakte.


Jo në linjë
 Profili  
 
 Subjekti i postimit:
PostPostuar: e martĂ« 18/12/2007 15:24 
Valutë
Ikona vetjake antarit

Antarësuar: e premte 11/11/2005 11:20
Poste: 393
Vendndodhja: TIRANE
Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Dottore, e bone qi e bone , futi edhe nji perkthim, qe t'a mesojm edhe kuptimin e sakte.


"ç'esht ajo fjale" e ka kuptimin.....eshte fjale qe shpreh modestine, neve p.sh. zakonisht e perdorim kur nanji doktor i vjeter na thote: "ju lumshin duret, ky brezi i ri eshte me i mire se ne te vjetrit"......... gja qe: "je ti presor, pa jemi ne".

a doni nai fjale tjeter mer....pysni pysni, pytjet i kom qejf (po jo pytje me spec se nervozohem pastaj) 8) 8)_________________
TIRONA...NJE ENDERR...NJE REALITET
Imazh
Jo në linjë
 Profili  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rendit pĂ«r nga  
 Faqe 1 prej 3 [ 43 postime ]  Shko tek faqja 1, 2, 3  PasardhĂ«se

Të gjitha oraret janë UTC + 1 orë [ DST ]


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar të regjistruar dhe 1 vizitor


Nuk mund të hapni tema të reja
Nuk mund të postoni përgjigje
Nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Nuk mund të fshini postimet tuaja
Nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kërko për:
Kalo tek:  

cron