Identifikimi:    Fjalėkalim:      Mė identifiko automatikisht sa herė qė vij       
SK Tirana OnLine Indeksi i forumit SK Tirana OnLine
Sofra virtuale bardheblu
 
 FAQ :: Kėrko :: Lista e Anėtarėve :: Grupet e Anėtarėve :: Temat e Preferuara    Regjistrohu 
 Profili :: Identifikohu pėr tė parė mesazhet private :: Identifikohu 

...salve...
Shko tek faqja Paraardhėse  1, 2, 3, 4  Pasardhėse
 
Fillo temė tė re   Pėrgjigju temės    SK Tirana OnLine Indeksi i forumit -> Foreign Guests -> English Board
Shiko temėn e pararendėse :: Shiko temėn pasuese  
Autori Mesazh
Fatjoni
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 30 Tet 2003
Artikuj: 1501
Vendodhja: England,G.B.

ArtikullDėrguar: e Hėnė 20/03/2006 12:06    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

Damiano,amico di Oni,benvenuto al SK Tirana forum sperare avere molto spasso qua,e mi scussi per mio povero lingua italiano Embarassed
Mio amico voleva dire Valon Behrami e un figlio di putana e un traditore dei interesi nazionali di albanesi.Quando lui dovevi fare un selezione,ha scelto andare con Nazionale di Svizzero.

Good luck and success to SS Lazio in League and Competitions Smile
_________________
www.kftirana.info
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit Adresa e AIM Yahoo Messenger
Oni_italy
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 18 Gus 2005
Artikuj: 1996
Vendodhja: Itali

ArtikullDėrguar: e Enjte 23/03/2006 19:22    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

Tironci Bardheblu shkroi:
NO AMIGO
UNO ALBANESI IN LAZIO - IGLI TARE
VALON BERHAMI NON SONO ALBANESI, BERHAMI - SUISSERIANI
VALON BERHAMI TRADHTAR, PERKTHEJA KTE ONO ATIT,
ja ****** nonen si skom msu italisht, jom i vetmi nga shoqnia qe zdi italisht Laughing
Nuk kom si tja perkthej kto gjona Tironco Confused Fale Valon Behramit jom njof me ket cunin. dhe meqe ra fjala tek Behrami desha me ju thon nja dy fjale:


Ne radhe te pare desha me thon qe Valon Behramin e njof personalisht. Bile jom edhe moderator tek forumi i sitit te tij personal www.behrami85.com. Valoni e di shume mire qe une kom njel shume i zhgenjyer nga zgjedhja qe ai ka bo para ca kohesh edhe ket gjo ja kom bo te qarte Wink por ne fund te fundit cdo njeri ka jeten e vet dhe ne nje fare menyre i duhet respektuar zgjedhja qe ai ben ne jete. Une sinqerisht di ca gjona me shume se ju per ket muhabet prandaj desha tju sqaroja ca gjona shpejt e shpejt.


Sipas meje nuk duhet ta kini inotin vetem me Behramin por me dike tjeter qe ju e dini shume mire (dhe qe une nuk mund tju a them sepse nuk jom i autorizuar) sepse ky "dikushi" i ka penguar rrugen Valonit per te ardh ne kombetare. po mos te kishe qene ky dikushi atehere punet do te kishin rrjedhur ndryshe Wink Dhe sipas meje ky "dikushi" duhet te zhduket sa me shpejte, perndryshe do te humbasim shume talente te tjere si puna e Valon Behramit. C'do lojtar qe ka deshire te vije ne kombetaren shqiptare (e kam llafin per ato qe kane vite jashte shqiperise si puna e Valonit) duhet ne "nje fare menyre li lusi bythen" ktit dikushit per tu futur ne kombtare. Kte gje Valoni nuk e ka bo. Pse do thoni ju: Sepse ne te gjithe boten vetem ne shqiperi ndodhin kto gjona te shpifura. Ne te gjithe boten bejne c'mos per ti thithur talentet e reja kurse ne shqiperi flejne gjume.


Dhe para se ta mbyll desha me thon se ishte gati e pamundur qe Valoni te vinte ne kombetaren shiptare. per shume motive. Qe ne fillim shpresat ishin te pakta.........P.S. Dhe mos i besoni lajmeve dhe gazetave shqiptare qe flasin per Behramin. Jane te gjitha genjeshtra
_________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEē TIRONCI I DEL ZOT

27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Vizito websitin e shkruesit
Fatjoni
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 30 Tet 2003
Artikuj: 1501
Vendodhja: England,G.B.

ArtikullDėrguar: e Enjte 23/03/2006 19:49    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

Adasho,un ne fakt se dija si paska qene puna mes teje ene atij italionit se nuk do ja kisha shkrujt ato gjona qe shef me siper.Biles po deshe ti i heq qe tashi.Por ket do ta bojsha VETEM per mos me te prish pune ty ne lidhje me mikun tat,pasi te ishte per Valon Behramin nuk do e vritsha mendjen fare ene do i shkrujsha prap ato me siper,mos them me shum.
Un jo vetem faqen e atij e kom vizitu por ene e dij mir si osht puna nga fillimi e deri tashi.Ai rob NUK ka dash me lujt me kombtaren tone ene motivet nuk osht e veshtir qe ti kuptojn shqiptaret,por ene te hujt,pervec kesaj ato motive qe e shtyn i di vete ai.Ti ne komentin tat shkrun:
Oni_italy shkroi:
...por me dike tjeter qe ju e dini shume mire (dhe qe une nuk mund tju a them sepse nuk jom i autorizuar) sepse ky "dikushi" i ka penguar rrugen Valonit per te ardh ne kombetare. po mos te kishe qene ky dikushi atehere punet do te kishin rrjedhur ndryshe.Dhe sipas meje ky "dikushi" duhet te zhduket sa me shpejte, perndryshe do te humbasim shume talente te tjere si puna e Valon Behramit.

Po pse Bekim Kastrati,Lorik Cana,Debatik Curri,Besnik Hasi e te tjer,se jon kaq shum, pranun te veshin ket fanel?Apo e keshin me te kollajshme se Valoni?Apo ai"dikushi" i paska leju keta ene ate jo?
Pranej them Ono qe kjo pun nuk ka majt ere te mir qekurse fillun tratativat per ate rob ene tashti dihet puna e tij...
_________________
www.kftirana.info
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit Adresa e AIM Yahoo Messenger
Tironci Bardheblu
Fanatic


Anėtarėsuar: 30 Pri 2005
Artikuj: 2040
Vendodhja: Tek Cepi TIRONES

ArtikullDėrguar: e Premte 24/03/2006 01:38    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

O ono ta tha ne Fatjoni lale. Ti di gjona, dime dhe ne ca gjona dhe me beso se as une nuk i besoj gazetave per kshu gonash. Po sa erdhi dhe Bekim Kastrati, me Deb Currin...Se shpejti do vij Labinot Haliti bashke me Besart Berishen. Pse kujton se Curri luste bythen tek ai qe the ti?

Po Valoni nuk ka gjak shqiptari per menimin tim. Nuk ka te njejtin gjak qe ka Bekimi me Lorikun. Loriku te ha me dhome per shqiptari lale. Berhami te shkoj te luj me ato Zvicerjonet sikur Zvicra o Brazili.

Po pervec ksaj mos te dilte neper intervista ne te thoshte un nuk luj me as nji ekip tjeter pervec shqiprise. Ka thon 4-5 intervista per kte gjo...Shkoj dhe ne Prishtine veshi ne bluzen e Tifozave Kuq e Zi tu i thon te gjithve jo kshu jo ashtu. Po tani a ka mo ftyre Valoni me hik ne Prishtine prape???
Ai lujti me ndjenjat e gjith shqiptarve ne une ate e quj i tradhtar te modh te te gjithve. Ne qofse sdote qy ne fillim le ta boti si ai Gercalliu, ose Gjasula, ose ne Shefki Kuqi qe ka hik me i komtare qe ne fillim. Ky talli trapin me ne.

Ne qofse kishte gjak shqiptari do bote cmos qe te lute me komtaren. Pse i duket vetja mo i mire se Cana ktit qe mos te iki te lusi bythen ne Federate??
Kamoranesi per i gjyshe shkoj me lujt me italine kurse Valoni qe "ishte njiher e nji kohe shqiptar", lu me zvicren.

Gjith te mirat lale ne respekte
_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
Arty-Bardh&BluForever
Fanatic


Anėtarėsuar: 31 Kor 2004
Artikuj: 2371
Vendodhja: Athine

ArtikullDėrguar: e Premte 24/03/2006 09:34    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

Ciao, Damiano,
da un Ultra'(formato albanese) di Tirona ed nello stesso tempo un laziale di vechia data. Precisamente dai tempi dell primo scudeto con Chinaglia & Co, e poi con i vari Wilson, Giordano, fino ad oggi. Ad Atene abbiamo fatto amiccizia coi dei Irriducibili, quanto la Lazio ha giocato col Panionis. Tanti salutti, ed in bocca Lupo (alla Tirona ed alla Lazio) e che creppi il Lupo(Partizani + Roma)
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
Tironci Bardheblu
Fanatic


Anėtarėsuar: 30 Pri 2005
Artikuj: 2040
Vendodhja: Tek Cepi TIRONES

ArtikullDėrguar: e Shtunė 25/03/2006 03:47    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

O Ono qe ta perfundoja pak kte muhabetin. Shife kush eshte patriot dhe SHQIPTAR. Cfare ka thene mas neshjes


Curri: Kam qene shume i kenaqur qe kur me eshte bere ftesa dhe cdo dite qe kalonte, me bente aq te lumtur, sa edhe nervoz, sepse do te provoja per te paren here te vishja fanellen e nje ekipi kombetar, dhe pikerisht ate te zemres sime. Madje, te tregohem i sinqerte nuk kam fjetur fare gjume nje dite perpara nisjes per ne Shqiperi, edhe pse isha i keputur nga ndeshja e fundit ne kampionatin ukrainas. Sidoqofte, mendoj se ia vleu "barra qerane", sepse pavaresisht se nuk arritem te fitonim une edhe Kastrati realizuam nje enderr tonen, e cila kam deshire qe te mos mbaroje kurre.

Futbolli.com: Do te vini serish ne kombetaren shqiptare?
Curri: Edhe sikur ta dija qe do te rrija me jave pa gjumne do ta beja kete sakrifice.

_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
Oni_italy
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 18 Gus 2005
Artikuj: 1996
Vendodhja: Itali

ArtikullDėrguar: e Shtunė 25/03/2006 16:57    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

Cuna une desha te thoja nja dy gjona shpejt e shpejt Wink


Tek mesazhi im shkrujta:


Mos e kini inotin "vetem" me Behramin (dhe nuk thashe: mos e kini inotin me Behramin) keshtu qe ne ket mes nuk duhet ta kemi vetem me Behramin por edhe me dike tjeter Wink Pastaj une ju thashe vete qe kom njel i zhgenjy nga zgjedhja qe ai ka bo, dhe ai vete e di shume mire


Shkurt fare nuk eshte vetem Behrami qe ka gabuar.......
P.S. Fatjono ska gjo lale mos e fshi se dhe ai vete e di shume mire qe shqiptaret kon njel te zhgenjy nga Valoni Confused
_________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEē TIRONCI I DEL ZOT

27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Vizito websitin e shkruesit
BeerBaron
Fanatic


Anėtarėsuar: 15 Tet 2003
Artikuj: 2753
Vendodhja: Tirone, Shqipni

ArtikullDėrguar: e Shtunė 25/03/2006 17:01    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

Cuna, esht forumi i te hujve... Po deshet me diskutu per Behramin, hapni nji teme... Wink
_________________
TIRONA FANATICS
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
Mik


ArtikullDėrguar: e Hėnė 27/03/2006 18:19    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

Arty-Bardh&BluForever shkroi:
Ciao, Damiano,
da un Ultra'(formato albanese) di Tirona ed nello stesso tempo un laziale di vechia data. Precisamente dai tempi dell primo scudeto con Chinaglia & Co, e poi con i vari Wilson, Giordano, fino ad oggi. Ad Atene abbiamo fatto amiccizia coi dei Irriducibili, quanto la Lazio ha giocato col Panionis. Tanti salutti, ed in bocca Lupo (alla Tirona ed alla Lazio) e che creppi il Lupo(Partizani + Roma)


Ciao! ehehe anche il partizani ha come simbolo il lupo?
Per fortuna le cose vanno bene per noi della lazio stiamo sulla buona strada per andare in coppa uefa... e voi... beh ho sentito che sta succedendo un casino nel vostro campionato quindi attendo sviluppi Smile
Complimenti per la fede decennale! Io non ero nato ai tempi di Long John & company Smile

forza lazio e forza tirona!
Ciao
Damiano
Mbrapsht nė krye
tifozja
Tifoze e Re


Anėtarėsuar: 29 Gus 2005
Artikuj: 23

ArtikullDėrguar: e Premte 31/03/2006 04:23    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

ciao Damiano, salute da parte mia.... Smile Piacere averti qui con noi e non lascare Tirona! Razz

ps. forza lazio
_________________
......Tirona.......
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
patrioti_bardheblu
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 14 Pri 2006
Artikuj: 1584
Vendodhja: parku xha tomit -italy-

ArtikullDėrguar: e Premte 12/05/2006 16:29    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

si gjithmon me vones po desha me fol per behramin: jam dakort me ato qe i thon bir kurve se ai osht ene kosovar ene dihet qe kosovaret jane me atdhetar se ne. ky osht si ato qelbsinat tironsa ene komunista (sic ka tho sefer daja).
atij lacialit i them (persa i perket behramit):
behrami ha perso le radici.
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit MSN Messenger
Tironci Bardheblu
Fanatic


Anėtarėsuar: 30 Pri 2005
Artikuj: 2040
Vendodhja: Tek Cepi TIRONES

ArtikullDėrguar: e Shtunė 13/05/2006 00:44    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

patrioti_bardheblu shkroi:
si gjithmon me vones po desha me fol per behramin: jam dakort me ato qe i thon bir kurve se ai osht ene kosovar ene dihet qe kosovaret jane me atdhetar se ne. ky osht si ato qelbsinat tironsa ene komunista (sic ka tho sefer daja).
atij lacialit i them (persa i perket behramit):
behrami ha perso le radici.


Amin plako
tamom berhami si tirons komunist
_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
who_cares
Fanatic


Anėtarėsuar: 01 Gus 2004
Artikuj: 768
Vendodhja: Vorri Bomit

ArtikullDėrguar: e Hėnė 15/05/2006 11:23    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

Ca i paskeni bo furumit ku duhej te flitej me gjuhe te huja... Me gjithe ato tema qe kemi ne gjuhen dhe dialektin ton shkoni e hallakasni te vetmen tem n'italisht. Smile
Vari dick-un... Smile
_________________
Tifoz i Tironės nuk bėhesh, lind!
Gjaku yt ėshtė ndryshe nga ai i tė tjerėve: nuk ka rruaza tė kuqe por vetėm tė Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojė tė bėhesh!
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit MSN Messenger
Mik


ArtikullDėrguar: e Dielė 23/07/2006 11:26    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

I agree!Smile
Smile
Mbrapsht nė krye
Tironci Bardheblu
Fanatic


Anėtarėsuar: 30 Pri 2005
Artikuj: 2040
Vendodhja: Tek Cepi TIRONES

ArtikullDėrguar: e Dielė 23/07/2006 16:19    Titulli i artikullit: Re: ...salve... Pėrgjigju me citim

who_cares shkroi:
Vari dick-un... Smile


dicka interesante, dicka fantazi plako Laughing
_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
Shfaq artikuj nga:   
Fillo temė tė re   Pėrgjigju temės    SK Tirana OnLine Indeksi i forumit -> Foreign Guests -> English Board Ora ėshtė sipas CET (Europe)
Shko tek faqja Paraardhėse  1, 2, 3, 4  Pasardhėse
Faqja 2 e 4
 
Kėrce tek:  
Nuk mund tė krijosh tema tė reja nė kėtė forum
Nuk mund t'i pėrgjigjesh temave tė kėtij forumi
Nuk mund tė ndryshosh artikujt e tu nė kėtė forum
Nuk mund tė fshish artikujt e tu nė kėtė forum
Nuk mund tė votosh nė sondazhet e kėtij forumismartBlue Style © 2002 Smartor
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group