Identifikimi:    Fjalėkalim:      Mė identifiko automatikisht sa herė qė vij       
SK Tirana OnLine Indeksi i forumit SK Tirana OnLine
Sofra virtuale bardheblu
 
 FAQ :: Kėrko :: Lista e Anėtarėve :: Grupet e Anėtarėve :: Temat e Preferuara    Regjistrohu 
 Profili :: Identifikohu pėr tė parė mesazhet private :: Identifikohu 

Tetori i 86
Shko tek faqja 1, 2  Pasardhėse
 
Fillo temė tė re   Pėrgjigju temės    SK Tirana OnLine Indeksi i forumit -> SK Tirana OnLine -> Historia e Tirones
Shiko temėn e pararendėse :: Shiko temėn pasuese  
Autori Mesazh
BeerBaron
Fanatic


Anėtarėsuar: 15 Tet 2003
Artikuj: 2753
Vendodhja: Tirone, Shqipni

ArtikullDėrguar: e Mėrkurė 17/08/2005 20:45    Titulli i artikullit: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

Meqe me osht duk shum interesant, shyqyr Zotit e kisha rujt postimin e Arty_bardh_&_blu_forever.... nje ku po jua postoj, pa i ndryshu as i germ:

Ne rradhe te pare ju falenderoj per emocionet qe me percuen shtatin
kur po lexojsha kto diskutime. Te njejtat emocione i jetova dhe vite
ma pare ne stadium kur ndigjova nje tribune te tane duke kendue
kongen.
Mqs u hap ky diskutim, dhe duke pa interesin per te mesu se ne
c'rrethana u krijuen kto vargje, nuk mund te rrija pa prue ne forum te
Verteten. Sepse une isha atje. Dhe per nje arsye tjeter, qe do ta
shkruej ma poshte.
Berti ne vija te pergjithshme kujton mjaf gjona dhe mesa kuptoj duhet
te jete i brezit e te athershem. At'here... Tirona luante ne turin e
dyte te Kupes se Kupave me Malmoe te Suedise. Ne turin e pare kishte
eleminue Dinamon e Bukureshtit, ne nji ndeshje historike. Kjo ndeshje
, bashke me kualifikimin e "Flamurtarit" kunder "Partizan"-Beograd dhe
barazimi i Tirones (2-2, 16 shtator 1970) me Ajaksin e Kruujf-it dhe
Nejskens-it jane tre kulmet e skuadrave Shqiptare ne Europe. Ne ate
kohe (1986) konges klasike te Tirones ju shtue edhe strofa:
- Minuta e dyte
- Stadiumi pse heshti?
- Gjuan Arben Minga
- Dridhet Bukureshti
Ne kte atmosfere me 15 tetor pritej ndeshja e pare e turit te dyte me
Malmoen. Ishim mbledh si zakonisht tek cepi Verior, qe dy-tre ore
para. Stadiumi plot. Dikush qarkullonte nje shashke, por askush nuk po
e merrte per ta hudh. Sapo skuadrat dalin ne fushe,me entuziazmin e
madh dhe mes letrave pa mbarim u hudh edhe shashka. Reagimi i madh i
policise erdhi si pasoje e urdhnit qe dha Hekuran Isai(ishte ne
stadium). U moren rreth 22-23 veta, midis tyne edhe une. Nuk kena pa
asnji minute loje ate dite! Na futen ne "morrat" nga 7-8 veta, qysh
aty filluen shqelmat dhe shkopat. Direkt ne Rajonin ke zjarrfikset, ne
birrucat poshte 2-3 veta bashke. Aty kemi ndigjue dhe ate ushtimen e
stadiumit ke shtylla e Nard Litit ne 0-0. Aty ne birruce, ne muret e
ftofta(bodrum), cdo pellamb kishte nga nji emer: Qorri, Cerri, Tim
Garipi e kshu gjonash. Mes atyne emnave aty u gdhend me kapsen e
zinxhirit te xhupit: : "TIRONA--ULRAS FOREVER" Ketu me duhet ta lej
menjan modestine dhe te them se ne kto momente me erdhen ne koke ato
vargjet e konges. Kjo ishte aryeja e dyte qe ju shkru sot. Per muziken
ishte kollaj. Djemt e rij te Tirones lindore:Hoxha Tahsim, Vorri
Bomit, Medreseja,etj kendojshin nji konge qe fillote keshtu: "Kur
mesoja n'shkolle te Kuqe
Disa shoke me akuzuan...."
Asaj muzike mjaf te njoftun i shkojshin ato vargje ne menyre
fantastike. Keshtu lindi kjo konge. Ne birrucen e mesit, te Rajoni i
Zjarrfikseve.
Une me nja 4-5 shoke e kendojshim per qejf tone dhe nuk e dinte kush.
Mbas disa vitesh, nje shoku im nga Kasmet, Beni,(tani arbiter
basketbolli), kur une kisha ik nga Shqipnia, e kendon ne nje dasem.
Aty u ndodhen Met Zalta, Met Jaroni e te tjere, dhe keshtu konga u
perhap. Kuptoni emocionet e mija kur vite me vone ne stadium e
ndigjova. Prandej nuk mujta pa e pru ketu kte histori. Sa per emra nuk
ka nevoje, ajo osht konga e te gjithe atyne qe j'u rref gjak
Bardh_&_blu nder deje.
Perqafime Bardh e Blu te gjitheve dhe suksese pa fund ekipit tone te
dashtun.

Harrova te vej dhe tekstin e sakte, duke pa disa devijime te vogla.
-Ish Tetori 86-tes
-Bashke me shok ne stadium shkuam
-Por nga krisma e nje shashke
-Ne rajon ne perfunduam

-Ec perpara, pis i poshter
-Ec perpara maskara
-Per ju tifozat e Tirones
-Ne stadium, meshire nuk ka

- Muret ishin t'ftofta akull
-Cdo pellamb-shkrujtun nji emer
-Ate nat aty u shkruajt-
-TIRONA-ULTRAS FOREVER
_________________
TIRONA FANATICS
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
16_Gusht
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 10 Pri 2006
Artikuj: 1905
Vendodhja: M'Tironen e 86s

ArtikullDėrguar: e Enjte 13/04/2006 18:55    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

Fantastike fare! Une kam qene i vogel, 7 vjec ne 86, por brezi i ketyre ka qen i cmend fare pas Tirones, plus ka qene sezoni qe i futem 7 petlla Partizonit. Kete konge e kena kendu me vone neper stadiume kur u rritem. E kena kendu dhe neper lagje andej nga Shkolla Kuqe e der nga shkolla Partizoni e Sami Frasheri... e keshtu me rradhe neper gjithe Tironen.

Nderime per ate tifozeri te asaj kohe, qe na e futen dhe ne brezit tjeter ne gjak TIRONEN BARDH E BLU!!!!!
_________________
*Me TIRONEN TONE t'gjith jon Kapitena! JOM QORR E SHURDH PA TIRONEN TIME!

Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
u'll never walk alone
Fanatic


Anėtarėsuar: 06 Mar 2006
Artikuj: 216
Vendodhja: TiRoNa CiTy

ArtikullDėrguar: e Premte 14/04/2006 11:26    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

Per menimin tim kjo duhet te bohet himn dhe te kendohet para se te filloje neshja si himni i Romes apo i Liverpool.
_________________
Me Ty U Linda, Me Ty U Rrita, Vetem TIRONA n'Stadium Bertita!!!
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit MSN Messenger
patrioti_bardheblu
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 14 Pri 2006
Artikuj: 1584
Vendodhja: parku xha tomit -italy-

ArtikullDėrguar: e Premte 12/05/2006 15:20    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

noshta me vones por po them ene un ate timen. per ket tem kom dash me pyt k'tu n'forum se ket kong e kom nigju me i neshje basketbolli tirona-dinamo ene e knonte i tifoz i cmen i tirones qe ka qen i asaj epoke Beni e ka emnin, ju qe shkoni n'stadium duhet ta njifni mir. rrofshit per ate qe keni bo ene ta dini mir se un knej ka jam i mburrem t'gjithve per ket histori sidomos tashi qe jam me i informum. Tirona kurr se ka dash komunizmin ene mallkue qoft nja i bir tironsi qe harro ate qe kan kalu t'jeret.
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit MSN Messenger
who_cares
Fanatic


Anėtarėsuar: 01 Gus 2004
Artikuj: 768
Vendodhja: Vorri Bomit

ArtikullDėrguar: e Dielė 14/05/2006 13:41    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

-Ish Tetori 86-tes
-Bashke me shok ne stadium shkuam
-Por nga krisma e nje shashke
-Ne rajon ne perfunduam

-Ec perpara, pis i poshter
-Ec perpara maskara
-Per ju tifozat e Tirones
-Ne stadium, meshire nuk ka

- Muret ishin t'ftofta akull
-Cdo pellamb-shkrujtun nji emer
-Ate nat aty u shkruajt-
-TIRONA-ULTRAS FOREVEROsht me falenderu nji brez te tille tifozesh dhe futbollistesh qe nuk e kan lon Tironen, ne pjesen me te veshtire te historise se saj, me ra poshte, ashtu sic donin shume veta t'asaj kohe.
Oshte fale nji brezi te tille qe un dhe shume moshatare te mi (un jom i vitit 1982) mburremi me ekipin tone se i ka bo balle sulmit mo te modh qe mund ti jet bo nji skuadre futbolli ndonjehere vetem se mbeshtetsit e ksaj skuadre e shprehnin deshiren e tyre per Liri dhe ishin kundra komunizmit enverist.
Gjtihashtu mo bohet jashte mase qefi kur shof kalamojt e lagjes sime, nuk jan mo shume se 12 vjec, qe e dine ket konge dhe e knojn ne stadium kur vijn dhe ne rrugicat e lagjes. Nuk e keni idene se sa te gezojne.
Faleminderit!
_________________
Tifoz i Tironės nuk bėhesh, lind!
Gjaku yt ėshtė ndryshe nga ai i tė tjerėve: nuk ka rruaza tė kuqe por vetėm tė Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojė tė bėhesh!
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit MSN Messenger
tironssigjithetetjeret
Tifoz i Ri


Anėtarėsuar: 09 Maj 2006
Artikuj: 18
Vendodhja: Tirone

ArtikullDėrguar: e Martė 16/05/2006 00:22    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

u'll never walk alone shkroi:
Per menimin tim kjo duhet te bohet himn dhe te kendohet para se te filloje neshja si himni i Romes apo i Liverpool.


shume dakord
_________________
Mos e braktisni tironen
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
mandhasoni
Fanatic


Anėtarėsuar: 19 Jan 2006
Artikuj: 692
Vendodhja: Me Shpirt e Zemer Dersa Vdes m'TIRONEN TONE te MREKULLUSHME

ArtikullDėrguar: e Enjte 25/05/2006 18:46    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

e-Rblino. Ma co ke fanatics emrin e plote, se jom kurjoz me t`njoft. Ajo konge ashu o si thu ti, ene stadjum, pervec 2 metnave, ka qene ene berti, tika,lani, lir meta, un,gim deliu, lul preza ene gjtih dora jone m`ate kohe.Dhe ajo konge o kno ke dasma e i shokut tone. Very Happy
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh
BeerBaron
Fanatic


Anėtarėsuar: 15 Tet 2003
Artikuj: 2753
Vendodhja: Tirone, Shqipni

ArtikullDėrguar: e Hėnė 29/05/2006 14:30    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

mandhasoni shkroi:
e-Rblino. Ma co ke fanatics emrin e plote, se jom kurjoz me t`njoft. Ajo konge ashu o si thu ti, ene stadjum, pervec 2 metnave, ka qene ene berti, tika,lani, lir meta, un,gim deliu, lul preza ene gjtih dora jone m`ate kohe.Dhe ajo konge o kno ke dasma e i shokut tone. Very Happy


mando, ate komentin e ka postu Arty Bardh&blu_forever, un thjesht e kisha rujt para se tu fshijshin postimet e forumit. E kom shkrujt kshtu ene ke mesazhi i pare. Te dhonat e Arty-t noshta i ke te Fanatics.
_________________
TIRONA FANATICS
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
mandhasoni
Fanatic


Anėtarėsuar: 19 Jan 2006
Artikuj: 692
Vendodhja: Me Shpirt e Zemer Dersa Vdes m'TIRONEN TONE te MREKULLUSHME

ArtikullDėrguar: e Enjte 21/09/2006 23:12    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

Dora jon e asaj kohe osht krenare qi ka bo tifozllik per TIRONEN se shajshim ate mut fare te poshter ene sna ka bo syni terr per as i gjo ene kur hyjshim m'biruce ene kur na lejshin ke moli dajtit. Posht komunizmi ene rrofte TIRONA.
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh
21shi
Tifoz i Ri


Anėtarėsuar: 01 Shk 2007
Artikuj: 4

ArtikullDėrguar: e Enjte 01/02/2007 20:11    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

mos e boni si shab hunderri, ramet past, qe nuk i rrihej pa u zi,ehde kur s`e shajshin edhe kur e shajshin,--- poshte komunizmi, e car osht kjo politike kena ktu e ?? c`hy komunizmi kty lale ?

tirona ka qene e lire,ka bo futboll,e nuk e ka pengu kush me lujt ,ene kohen e komunizmit mos e e dhisni muabetin ...

oshte pune tjeter ajo qe partizoni dhe dinamo kane qene majt pak me hater cuno ...por futbolli ka qene futboll lale ....mos na boni politik pash zotin cuno !
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
BeerBaron
Fanatic


Anėtarėsuar: 15 Tet 2003
Artikuj: 2753
Vendodhja: Tirone, Shqipni

ArtikullDėrguar: e Enjte 01/02/2007 20:33    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

21shi, nqs e lexon postimin e pare e shef c'hy komunizmi ktu.. Masanej mandi nuk osht kalamo, ene e ka jetu vete stadiumin nen zgjedhen komuniste...
_________________
TIRONA FANATICS
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
hatboy
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 12 Maj 2006
Artikuj: 918
Vendodhja: Tirona

ArtikullDėrguar: e Enjte 01/02/2007 20:55    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

eRblin shkroi:
Meqe me osht duk shum interesant, shyqyr Zotit e kisha rujt postimin e Arty_bardh_&_blu_forever.... nje ku po jua postoj, pa i ndryshu as i germ:

Ne rradhe te pare ju falenderoj per emocionet qe me percuen shtatin
kur po lexojsha kto diskutime. Te njejtat emocione i jetova dhe vite
ma pare ne stadium kur ndigjova nje tribune te tane duke kendue
kongen.
Mqs u hap ky diskutim, dhe duke pa interesin per te mesu se ne
c'rrethana u krijuen kto vargje, nuk mund te rrija pa prue ne forum te
Verteten. Sepse une isha atje. Dhe per nje arsye tjeter, qe do ta
shkruej ma poshte.
Berti ne vija te pergjithshme kujton mjaf gjona dhe mesa kuptoj duhet
te jete i brezit e te athershem. At'here... Tirona luante ne turin e
dyte te Kupes se Kupave me Malmoe te Suedise. Ne turin e pare kishte
eleminue Dinamon e Bukureshtit, ne nji ndeshje historike. Kjo ndeshje
, bashke me kualifikimin e "Flamurtarit" kunder "Partizan"-Beograd dhe
barazimi i Tirones (2-2, 16 shtator 1970) me Ajaksin e Kruujf-it dhe
Nejskens-it jane tre kulmet e skuadrave Shqiptare ne Europe. Ne ate
kohe (1986) konges klasike te Tirones ju shtue edhe strofa:
- Minuta e dyte
- Stadiumi pse heshti?
- Gjuan Arben Minga
- Dridhet Bukureshti
Ne kte atmosfere me 15 tetor pritej ndeshja e pare e turit te dyte me
Malmoen. Ishim mbledh si zakonisht tek cepi Verior, qe dy-tre ore
para. Stadiumi plot. Dikush qarkullonte nje shashke, por askush nuk po
e merrte per ta hudh. Sapo skuadrat dalin ne fushe,me entuziazmin e
madh dhe mes letrave pa mbarim u hudh edhe shashka. Reagimi i madh i
policise erdhi si pasoje e urdhnit qe dha Hekuran Isai(ishte ne
stadium). U moren rreth 22-23 veta, midis tyne edhe une. Nuk kena pa
asnji minute loje ate dite! Na futen ne "morrat" nga 7-8 veta, qysh
aty filluen shqelmat dhe shkopat. Direkt ne Rajonin ke zjarrfikset, ne
birrucat poshte 2-3 veta bashke. Aty kemi ndigjue dhe ate ushtimen e
stadiumit ke shtylla e Nard Litit ne 0-0. Aty ne birruce, ne muret e
ftofta(bodrum), cdo pellamb kishte nga nji emer: Qorri, Cerri, Tim
Garipi e kshu gjonash. Mes atyne emnave aty u gdhend me kapsen e
zinxhirit te xhupit: : "TIRONA--ULRAS FOREVER" Ketu me duhet ta lej
menjan modestine dhe te them se ne kto momente me erdhen ne koke ato
vargjet e konges. Kjo ishte aryeja e dyte qe ju shkru sot. Per muziken
ishte kollaj. Djemt e rij te Tirones lindore:Hoxha Tahsim, Vorri
Bomit, Medreseja,etj kendojshin nji konge qe fillote keshtu: "Kur
mesoja n'shkolle te Kuqe
Disa shoke me akuzuan...."
Asaj muzike mjaf te njoftun i shkojshin ato vargje ne menyre
fantastike. Keshtu lindi kjo konge. Ne birrucen e mesit, te Rajoni i
Zjarrfikseve.
Une me nja 4-5 shoke e kendojshim per qejf tone dhe nuk e dinte kush.
Mbas disa vitesh, nje shoku im nga Kasmet, Beni,(tani arbiter
basketbolli), kur une kisha ik nga Shqipnia, e kendon ne nje dasem.
Aty u ndodhen Met Zalta, Met Jaroni e te tjere, dhe keshtu konga u
perhap. Kuptoni emocionet e mija kur vite me vone ne stadium e
ndigjova. Prandej nuk mujta pa e pru ketu kte histori. Sa per emra nuk
ka nevoje, ajo osht konga e te gjithe atyne qe j'u rref gjak
Bardh_&_blu nder deje.
Perqafime Bardh e Blu te gjitheve dhe suksese pa fund ekipit tone te
dashtun.

Harrova te vej dhe tekstin e sakte, duke pa disa devijime te vogla.
-Ish Tetori 86-tes
-Bashke me shok ne stadium shkuam
-Por nga krisma e nje shashke
-Ne rajon ne perfunduam

-Ec perpara, pis i poshter
-Ec perpara maskara
-Per ju tifozat e Tirones
-Ne stadium, meshire nuk ka

- Muret ishin t'ftofta akull
-Cdo pellamb-shkrujtun nji emer
-Ate nat aty u shkruajt-
-TIRONA-ULTRAS FOREVER


kjo eshte konga me e bukur qe ka tirona , dhe nga historia dhe nga te gjitha ,falenderimet me te mdhoja atyne qe e kan bo ,po dhe atyne qe e kan trashegu dhe atyne si puna ime Very Happy e te gjith bashk qe e knojm ne stadium ...... desha me e vazhdu dhe kte pjesen

Arrow ne stadium ne po shkojm ,
per me pa tironen tone
ajo ne na gezon
golat kur i shenon
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit Yahoo Messenger MSN Messenger
trip
Tifoz i Ri


Anėtarėsuar: 03 Kor 2007
Artikuj: 4

ArtikullDėrguar: e Mėrkurė 13/02/2008 20:31    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

eRblin shkroi:
Meqe me osht duk shum interesant, shyqyr Zotit e kisha rujt postimin e Arty_bardh_&_blu_forever.... nje ku po jua postoj, pa i ndryshu as i germ:

Ne rradhe te pare ju falenderoj per emocionet qe me percuen shtatin
kur po lexojsha kto diskutime. Te njejtat emocione i jetova dhe vite
ma pare ne stadium kur ndigjova nje tribune te tane duke kendue
kongen.
Mqs u hap ky diskutim, dhe duke pa interesin per te mesu se ne
c'rrethana u krijuen kto vargje, nuk mund te rrija pa prue ne forum te
Verteten. Sepse une isha atje. Dhe per nje arsye tjeter, qe do ta
shkruej ma poshte.
Berti ne vija te pergjithshme kujton mjaf gjona dhe mesa kuptoj duhet
te jete i brezit e te athershem. At'here... Tirona luante ne turin e
dyte te Kupes se Kupave me Malmoe te Suedise. Ne turin e pare kishte
eleminue Dinamon e Bukureshtit, ne nji ndeshje historike. Kjo ndeshje
, bashke me kualifikimin e "Flamurtarit" kunder "Partizan"-Beograd dhe
barazimi i Tirones (2-2, 16 shtator 1970) me Ajaksin e Kruujf-it dhe
Nejskens-it jane tre kulmet e skuadrave Shqiptare ne Europe. Ne ate
kohe (1986) konges klasike te Tirones ju shtue edhe strofa:
- Minuta e dyte
- Stadiumi pse heshti?
- Gjuan Arben Minga
- Dridhet Bukureshti
Ne kte atmosfere me 15 tetor pritej ndeshja e pare e turit te dyte me
Malmoen. Ishim mbledh si zakonisht tek cepi Verior, qe dy-tre ore
para. Stadiumi plot. Dikush qarkullonte nje shashke, por askush nuk po
e merrte per ta hudh. Sapo skuadrat dalin ne fushe,me entuziazmin e
madh dhe mes letrave pa mbarim u hudh edhe shashka. Reagimi i madh i
policise erdhi si pasoje e urdhnit qe dha Hekuran Isai(ishte ne
stadium). U moren rreth 22-23 veta, midis tyne edhe une. Nuk kena pa
asnji minute loje ate dite! Na futen ne "morrat" nga 7-8 veta, qysh
aty filluen shqelmat dhe shkopat. Direkt ne Rajonin ke zjarrfikset, ne
birrucat poshte 2-3 veta bashke. Aty kemi ndigjue dhe ate ushtimen e
stadiumit ke shtylla e Nard Litit ne 0-0. Aty ne birruce, ne muret e
ftofta(bodrum), cdo pellamb kishte nga nji emer: Qorri, Cerri, Tim
Garipi e kshu gjonash. Mes atyne emnave aty u gdhend me kapsen e
zinxhirit te xhupit: : "TIRONA--ULRAS FOREVER" Ketu me duhet ta lej
menjan modestine dhe te them se ne kto momente me erdhen ne koke ato
vargjet e konges. Kjo ishte aryeja e dyte qe ju shkru sot. Per muziken
ishte kollaj. Djemt e rij te Tirones lindore:Hoxha Tahsim, Vorri
Bomit, Medreseja,etj kendojshin nji konge qe fillote keshtu: "Kur
mesoja n'shkolle te Kuqe
Disa shoke me akuzuan...."
Asaj muzike mjaf te njoftun i shkojshin ato vargje ne menyre
fantastike. Keshtu lindi kjo konge. Ne birrucen e mesit, te Rajoni i
Zjarrfikseve.
Une me nja 4-5 shoke e kendojshim per qejf tone dhe nuk e dinte kush.
Mbas disa vitesh, nje shoku im nga Kasmet, Beni,(tani arbiter
basketbolli), kur une kisha ik nga Shqipnia, e kendon ne nje dasem.
Aty u ndodhen Met Zalta, Met Jaroni e te tjere, dhe keshtu konga u
perhap. Kuptoni emocionet e mija kur vite me vone ne stadium e
ndigjova. Prandej nuk mujta pa e pru ketu kte histori. Sa per emra nuk
ka nevoje, ajo osht konga e te gjithe atyne qe j'u rref gjak
Bardh_&_blu nder deje.
Perqafime Bardh e Blu te gjitheve dhe suksese pa fund ekipit tone te
dashtun.

Harrova te vej dhe tekstin e sakte, duke pa disa devijime te vogla.
-Ish Tetori 86-tes
-Bashke me shok ne stadium shkuam
-Por nga krisma e nje shashke
-Ne rajon ne perfunduam

-Ec perpara, pis i poshter
-Ec perpara maskara
-Per ju tifozat e Tirones
-Ne stadium, meshire nuk ka

- Muret ishin t'ftofta akull
-Cdo pellamb-shkrujtun nji emer
-Ate nat aty u shkruajt-
-TIRONA-ULTRAS FOREVER


Me shprese se numeri i juaj do te 10fishohet dhe kjo kenge te jehoj tej mase.Wink

Shvercer Deri Sa Te Vdes
Fanatic Deri Sa Te Vdes
Shqiptar Deri Sa Te vdes
E di qe jam
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
16_Gusht
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 10 Pri 2006
Artikuj: 1905
Vendodhja: M'Tironen e 86s

ArtikullDėrguar: e Mėrkurė 13/02/2008 21:37    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

Trip te lumte goja VLLA!
Mir se erdhe ktu ne folen e tifozave te tirones virtuale!
SHNET E MARSI
_________________
*Me TIRONEN TONE t'gjith jon Kapitena! JOM QORR E SHURDH PA TIRONEN TIME!

Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
Oni_italy
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 18 Gus 2005
Artikuj: 1996
Vendodhja: Itali

ArtikullDėrguar: e Mėrkurė 13/02/2008 22:03    Titulli i artikullit: Re: Tetori i 86 Pėrgjigju me citim

Trip mire se na erdhe.

rrespekte Wink
_________________
SE TIRONES DERI ME SOT, VEē TIRONCI I DEL ZOT

27 X KAMPIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Vizito websitin e shkruesit
Shfaq artikuj nga:   
Fillo temė tė re   Pėrgjigju temės    SK Tirana OnLine Indeksi i forumit -> SK Tirana OnLine -> Historia e Tirones Ora ėshtė sipas CET (Europe)
Shko tek faqja 1, 2  Pasardhėse
Faqja 1 e 2
 
Kėrce tek:  
Nuk mund tė krijosh tema tė reja nė kėtė forum
Nuk mund t'i pėrgjigjesh temave tė kėtij forumi
Mund tė ndryshosh artikujt e tu nė kėtė forum
Nuk mund tė fshish artikujt e tu nė kėtė forum
Nuk mund tė votosh nė sondazhet e kėtij forumismartBlue Style © 2002 Smartor
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group