Identifikimi:    Fjalėkalim:      Mė identifiko automatikisht sa herė qė vij       
SK Tirana OnLine Indeksi i forumit SK Tirana OnLine
Sofra virtuale bardheblu
 
 FAQ :: Kėrko :: Lista e Anėtarėve :: Grupet e Anėtarėve :: Temat e Preferuara    Regjistrohu 
 Profili :: Identifikohu pėr tė parė mesazhet private :: Identifikohu 

Augusto Andaveris joins SK Tirana
Shko tek faqja Paraardhėse  1, 2, 3
 
Fillo temė tė re   Pėrgjigju temės    SK Tirana OnLine Indeksi i forumit -> Foreign Guests -> English Board
Shiko temėn e pararendėse :: Shiko temėn pasuese  
Autori Mesazh
Mand_Tironci
Site Admin


Anėtarėsuar: 06 Dhj 2003
Artikuj: 2876
Vendodhja: USA

ArtikullDėrguar: e Shtunė 25/02/2006 02:33    Titulli i artikullit: Re: Augusto Andaveris joins SK Tirana Pėrgjigju me citim

Andaveris has scored his first official goal today in the Albanian Premier League in Tirana's 4-0 win away from home. Andaveris entered the field as a late substitute ('90 minute) and scored the fourth goal one minute later ('91 minute). Although he has not been scoring as much, he seems to have been adjusting to the team better this second half. Now we have a new coach and we'll see haow he is going to use him.

Colque did not play today. Diomedes Pena (the Colombian) is a solid player in Tirana's back field.

Good luck to Bolivar in Copa Libertadores my friend...
_________________
TETORI i 86-s
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
Mik


ArtikullDėrguar: e Martė 28/03/2006 13:43    Titulli i artikullit: Re: Augusto Andaveris joins SK Tirana Pėrgjigju me citim

Good topic! Very useful SmileSmile
Mbrapsht nė krye
who_cares
Fanatic


Anėtarėsuar: 01 Gus 2004
Artikuj: 768
Vendodhja: Vorri Bomit

ArtikullDėrguar: e Martė 25/04/2006 10:08    Titulli i artikullit: Re: Augusto Andaveris joins SK Tirana Pėrgjigju me citim

Mand_Tironci shkroi:
Andaveris has scored his first official goal today in the Albanian Premier League in Tirana's 4-0 win away from home.


... and it was his only goal... Smile
_________________
Tifoz i Tironės nuk bėhesh, lind!
Gjaku yt ėshtė ndryshe nga ai i tė tjerėve: nuk ka rruaza tė kuqe por vetėm tė Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojė tė bėhesh!
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit MSN Messenger
Tironci Bardheblu
Fanatic


Anėtarėsuar: 30 Pri 2005
Artikuj: 2040
Vendodhja: Tek Cepi TIRONES

ArtikullDėrguar: e Martė 25/04/2006 14:32    Titulli i artikullit: Re: Augusto Andaveris joins SK Tirana Pėrgjigju me citim

yeah....he got the money and he did absolutely nothing Mad
_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
who_cares
Fanatic


Anėtarėsuar: 01 Gus 2004
Artikuj: 768
Vendodhja: Vorri Bomit

ArtikullDėrguar: e Martė 25/04/2006 18:37    Titulli i artikullit: Re: Augusto Andaveris joins SK Tirana Pėrgjigju me citim

Tironci Bardheblu shkroi:
yeah....he got the money and he did absolutely nothing Mad


I think he is basketball player...
_________________
Tifoz i Tironės nuk bėhesh, lind!
Gjaku yt ėshtė ndryshe nga ai i tė tjerėve: nuk ka rruaza tė kuqe por vetėm tė Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojė tė bėhesh!
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit MSN Messenger
Tironci Bardheblu
Fanatic


Anėtarėsuar: 30 Pri 2005
Artikuj: 2040
Vendodhja: Tek Cepi TIRONES

ArtikullDėrguar: e Martė 25/04/2006 18:39    Titulli i artikullit: Re: Augusto Andaveris joins SK Tirana Pėrgjigju me citim

who_cares shkroi:
Tironci Bardheblu shkroi:
yeah....he got the money and he did absolutely nothing Mad


I think he is basketball player...


yeah...maybe he can try out for Valbona Tropoje or Studenti Laughing
_________________
CFAR KA STADIUMI QE PO USHTON, ATY NIGJOHET VETEM TIRON
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
rexi
Gjak BardheBlu


Anėtarėsuar: 21 Kor 2004
Artikuj: 890
Vendodhja: USA

ArtikullDėrguar: e Martė 25/04/2006 19:22    Titulli i artikullit: Re: Augusto Andaveris joins SK Tirana Pėrgjigju me citim

and I am looking forward to the new topic:

Augusto Andaveris leaves SK Tirana Very Happy
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Vizito websitin e shkruesit
BeerBaron
Fanatic


Anėtarėsuar: 15 Tet 2003
Artikuj: 2753
Vendodhja: Tirone, Shqipni

ArtikullDėrguar: e Martė 25/04/2006 20:56    Titulli i artikullit: Re: Augusto Andaveris joins SK Tirana Pėrgjigju me citim

Andaveris & Colque, return to sender....
_________________
TIRONA FANATICS
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
who_cares
Fanatic


Anėtarėsuar: 01 Gus 2004
Artikuj: 768
Vendodhja: Vorri Bomit

ArtikullDėrguar: e Mėrkurė 26/04/2006 09:17    Titulli i artikullit: Re: Augusto Andaveris joins SK Tirana Pėrgjigju me citim

eRblin shkroi:
Andaveris & Colque, return to sender....


AMENNNN...
_________________
Tifoz i Tironės nuk bėhesh, lind!
Gjaku yt ėshtė ndryshe nga ai i tė tjerėve: nuk ka rruaza tė kuqe por vetėm tė Bardha dhe Blu!
Ti lind kampion, nuk ke nevojė tė bėhesh!
Mbrapsht nė krye
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit MSN Messenger
Shfaq artikuj nga:   
Fillo temė tė re   Pėrgjigju temės    SK Tirana OnLine Indeksi i forumit -> Foreign Guests -> English Board Ora ėshtė sipas CET (Europe)
Shko tek faqja Paraardhėse  1, 2, 3
Faqja 3 e 3
 
Kėrce tek:  
Nuk mund tė krijosh tema tė reja nė kėtė forum
Nuk mund t'i pėrgjigjesh temave tė kėtij forumi
Nuk mund tė ndryshosh artikujt e tu nė kėtė forum
Nuk mund tė fshish artikujt e tu nė kėtė forum
Nuk mund tė votosh nė sondazhet e kėtij forumismartBlue Style © 2002 Smartor
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group